Pomysły na rękodzieło

Skuteczna sprzedaż domowych produktów – 5 wskazówek dotyczących pakowania produktów

Sprzedaż ręcznie robionych przesyłek online z brązowym papierem do pakowania towarów

W ciągu ostatnich kilku lat strony internetowe takie jak „Dawanda” i „Etsy” dały wielu kreatywnym ludziom możliwość sprzedawania domowych rzeczy online. Aby jednak towar dotarł do klienta, należy również zwrócić uwagę na atrakcyjne opakowanie. Jeśli zapakujesz swoje ręcznie robione produkty w sposób indywidualny i profesjonalny, możesz zachwycić swoich klientów i zachować ich lojalność wobec Twojej marki. Innymi słowy: opakowanie odgrywa kluczową rolę w doświadczeniu zakupowym klienta!

Dlaczego opakowanie jest ważne

Sprzedawanie ręcznie robionych produktów poprzez samodzielne pakowanie

Chodzi o dbałość o szczegóły. Klienci to zauważają, tak, wyrzucają opakowania do kosza, gdy tylko dostaną produkt w swoje ręce, ale nawet jeśli to zrobią, nie umniejsza to ich wartości. Nie sprzedajesz tylko produktu, sprzedajesz swoją etykietę, swój wizerunek. Twoja ręczna praca powinna wzbudzić entuzjazm klientów po przybyciu paczki. To nie jest dobry moment, aby Cię zawieść! Spraw, aby poczuli się dobrze i stwórz trwałe pozytywne wrażenie Twojej marki. Gwarantujemy, że będzie trwać.

Oto kilka wskazówek dotyczących pakowania produktów

Ręcznie robione produkty papier pakowy brązowa rolka etykiety sznurek jutowy vintage

1. Zachowaj prostotę projektu opakowania

Jeśli chodzi o opakowanie, często mniej znaczy więcej. Jeśli jest to długi proces lub duży wysiłek, nie będziesz miał tyle czasu, aby poświęcić się swojemu kreatywnemu hobby. Nawet zwykły papier do pakowania można pięknie i stylowo zapakować. Możesz go wielokrotnie używać i wzbogacać o elementy dekoracyjne, stemple z motywami lub długopisy.

2. Promuj swoją markę

Opowiedz jak najdokładniej o tym, co reprezentuje Twoja marka i upewnij się, że opakowanie odzwierciedla Twoje wartości. Dołącz niezbędne elementy do opakowania i spraw, aby Twoja marka była rozpoznawalna. Możesz również zainwestować w taśmę samoprzylepną z Twoim logo lub innym indywidualnie zadrukowanym materiałem opakowaniowym.

Opakowanie porad dotyczących sprzedaży mydła ręcznie robionego

3. Chroń swoje produkty!

Głównym celem pakowania jest doprowadzenie towaru do klienta w idealnym stanie. Upewnij się więc, że Twoje ręcznie robione przedmioty są starannie i bezpiecznie zapakowane. Delikatne przedmioty powinny być zapakowane w dodatkowy materiał amortyzujący, taki jak folia bąbelkowa! Użyj wystarczająco mocnej taśmy, aby zapewnić, że opakowanie nie zostanie uszkodzone podczas transportu. Zastanów się również, jak klient otworzy paczkę.

Opakowania konsygnacyjne w rolkach z brązowego papieru do produktów ręcznie robionych

4. Kupuj materiały opakowaniowe luzem

Po sprzedaniu i wysłaniu kilku przedmiotów już wiesz, jakich materiałów opakowaniowych będziesz potrzebować. Następnie możesz zoptymalizować wysyłkę i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze, korzystając z Kup opakowanie. W ten sposób nie tylko zwiększysz swoją wydajność dzięki szybszej realizacji zamówień, ale również skorzystasz z cen hurtowych.

5. Zamień swoich klientów w fanów

Włączenie elementów reklamowych do opakowania to jeden z najlepszych sposobów na przekształcenie klientów w zagorzałych fanów. Zachęć ich do ponownego zakupu Twoich produktów i poleć je innym. Jak zapewne już wiesz, o wiele łatwiej jest sprawić, by klient stał się stałym klientem, niż pozyskać nowego!

Produkty miodowe Świece wykonane z piwa miodowego z wosku pszczelego

Elementy reklamowe mogą być:

– Kod kuponu (15% zniżki na następne zamówienie, 10% zniżki na następne zamówienie dla Ciebie i znajomego itp.)

– Próbka lub mały upominek

– Kartka lub notatka przedstawiająca Twoją markę i produkty

– Karta lub notatka przedstawiająca Cię jako producenta produktu

– Odręcznie napisane podziękowania dla klienta

Wspaniałą rzeczą w tych artykułach promocyjnych jest to, że również nie kosztują dużo. Tutaj nie ma żadnych zasad! Jeśli odważysz się zrobić coś nowego, również możesz wygrać. Skorzystaj z wielu możliwości pakowania i pozwól swojej firmie się rozwijać!

Zniżka na opakowania artykułów promocyjnych domowej sprzedaży online