Pomysły na rękodzieło

Samodzielne robienie drewna driftowego – przepis i instrukcje ze zdjęciami przed i po

Zrób sobie driftwood przed zdjęciem-instrukcje-przepis

Driftwood jest modne i może być używane do wszelkiego rodzaju projektów. Niezależnie od tego, czy jest to letnia dekoracja w stylu plażowym, czy mini choinka – drewno dryfujące przyciąga wzrok zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli jednak nie masz szczęścia mieszkać w pobliżu plaży, na której można zebrać ten materiał, masz dwie opcje: kup drewno w specjalistycznych sklepach lub zrób je samemu. Dziś pokażemy Ci, jak to zrobić za pomocą prostego przepisu i domowych środków zaradczych Zrób sam driftwood a także nadać konwencjonalnym drewnianym deskom wygląd drewna dryfującego!

Zrób drewno z korzeniami za pomocą domowych środków zaradczych

Zrób sobie driftwood z tworzywa sztucznego-przepis-przepis-wybielacz-soda oczyszczona

Będziesz potrzebować dużej paczki sody do prania lub oczyszczonej, starych suchych gałęzi i gałązek, wybielacza, wody, papieru ściernego, szczotki drucianej, dużego pojemnika (najlepiej plastikowej wanny) i czegoś ciężkiego do obciążania drewnianych części. Zaleca się również noszenie rękawiczek i okularów ochronnych podczas pracy z wybielaczem.

Zbierz małe gałązki i gałęzie do swojego projektu. Najlepiej nadają się jasne drewno, takie jak cedr, brzoza, buk i klon. Następnie musisz wymieszać roztwór sody oczyszczonej według poniższego przepisu. Zabezpieczone rękawiczkami i okularami ochronnymi, napełnij pojemnik ciepłą wodą i stopniowo mieszaj sodę oczyszczoną, aż całkowicie rozpuści się w wodzie. Umieść drewniane części w plastikowym pojemniku i umieść na nim płaskie kamienie, aby je zważyć.

Zrób sam driftwood

zrób sobie driftwood sztuczny-przepis-soda-wybielacz

Pozwól drewnu namoczyć się w wodzie przez 24-36 godzin lub dłużej, aż kora zmięknie. Następnie należy wyjąć kawałki i za pomocą szczotki drucianej usunąć korę z drewna. Jeśli to za trudne, kawałki drewna wracają do wody.

Aby upewnić się, że wszystkie bakterie zostały zabite, napełnij pojemnik wodą i dodaj kolejną filiżankę wybielacza. Teraz poczekaj kolejne 48 godzin.

Naśladuj naturalne wietrzenie

Zrób sobie driftwood z przepisu-wynik-gałązki-efekt drewna-wygląd

Wszystkie drewniane części dokładnie opłucz wodą i umieść na słońcu na 2-3 dni. Jeśli twoje kawałki są wystarczająco małe, możesz je również wysuszyć w piekarniku w temperaturze 120 stopni. Jak tylko drewno wyschnie, możesz przeszlifować drewniane części papierem ściernym, aby wszystko wyglądało na ładnie zaokrąglone i naturalnie zwietrzałe. Cienka warstwa glazury patyny może również stworzyć optyczny wygląd drewna dryfującego i imitować naturalny szary kolor zwietrzałych elementów drewnianych.

Majstrować przy drewnie korzeniowym i dekorować

Driftwood-sztucznie-zrób-sam-dekorację-majstruje

Możesz teraz majstrować przy sztucznie wyprodukowanym drewnie i dekorować, jak chcesz!

Nadaj półkom wygląd drewna wyrzuconego przez morze

półka-ścienna-drewniane deski-sztucznie-starzeniowo-szara

Możesz nadać wygląd drewnu nie tylko małym gałęziom, ale także całym deskom. Poniższa metoda jest szybsza i wygląda równie dobrze. Ta półka ścienna wprowadzi cudowny dotyk plaży do twoich własnych czterech ścian!

Przepis na efekt sztucznego drewna dryfującego

Driftwood-optyka-wykonanie-deski-soda-ocet-instrukcje

Najpierw trzeba zeszlifować stary lakier, następnie wymieszać sodę oczyszczoną z wodą w stosunku 1:1 i nałożyć pastę na drewnianą deskę. Skrop lub spryskaj octem mieszaninę sody oczyszczonej z wodą. Pozostaw na 5-10 minut i zetrzyj szczotką drucianą. Opłucz drewnianą deskę wodą i osusz ściereczką.

Rozpyl ocet na mieszankę sody oczyszczonej z wodą

Drewniana-drewno-deseczki-instrukcje-do-robienia-półki-na-sodowo-octowej

Szoruj szczotką drucianą

stwórz-sztuczny-wygląd-stalowy-pędzel z efektem dryftwood

Dobrze spłucz wodą i suchą szmatką

Driftwood-optyka-sztucznie-produkcja-przepis-soda-ocet

Jak stworzyć szarą patynę?

driftwood-sztucznie-produkcja-półka-szara-rustykalna-lakierowanie

Aby nadać drewnu naturalną szarą patynę, zmieszaj brązową glazurę (4 części średniej glazury i 1 część farby lateksowej), trochę białej farby rzemieślniczej do drewna i trochę wody, aby je rozcieńczyć.

Teraz musisz działać szybko. Niewielką ilość mieszanki nanieść na deskę i natychmiast zetrzeć wilgotną szmatką. Dzięki temu naturalne usłojenie drewna jest nadal widoczne.

Glazura przepuszcza naturalne słoje drewna

driftwood-deski-produkcja-sztucznie-szare-drewno-starzenie

Półka ścienna o wyglądzie plaży

półka-ścienna-drewno-deski-daje-efekt-drewna

Pomaluj klipsy i haczyki na jasnoniebieski kolor i udekoruj swoją półkę, aby pasowała do morskiego motto. Jeśli nadal masz ochotę na rękodzieło, możesz samodzielnie stworzyć te wisiorki z muszli. Latarnia morska i zdjęcie z wakacji sprawiają, że wszystko jest idealne!