Pomysły na rękodzieło

Robienie zimowych dekoracji z dziećmi: 22 świetne pomysły na dobry nastrój

Teraz, gdy pogoda przestała sprzyjać spacerom, czas znaleźć coś nowego, co zapewni dzieciom rozrywkę. A co może być lepszego niż zabawne popołudnia rzemieślnicze? Mamy świetne pomysły na Twórz zimowe dekoracje z dziećmi zestawione, aby odpowiednio wprawić się w zimowy nastrój. Spójrz na przykłady i od razu wypróbuj jeden z pomysłów ze swoimi dziećmi. Oczywiście możesz również pozwolić dziecku wybrać.

Tinker zimowe dekoracje z dziećmi – pomysł z wycinanymi foremkami i naprasowankami

zimowa dekoracja majstrować dzieci prasowanie koraliki kolorowy bałwan jodła płatek śniegu

Ten pomysł na wykonanie zimowych ozdób z dziećmi jest niezwykle łatwy do zrealizowania, ale zdecydowanie potrzebuje pomocy rodziców, gdyż ozdobę topi się w piekarniku. Potrzebujesz do naprasowania koralików, papieru do pieczenia i foremek do ciastek ze świątecznymi lub zimowymi figurkami. Ułóż te kształty na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i wypełnij perełkami. Wybór kolorów zależy wyłącznie od upodobań Twoich dzieci.

Wykonuj zimowe dekoracje z dziećmi – jodła, płatek śniegu i bałwan

Zimowa dekoracja majstrować dzieci plaetzchen żelazne koraliki figurki ozdoby na choinkę jodła gwiazda!

Arkusz jest następnie umieszczany w nagrzanym piekarniku i podgrzewany przez około 10 minut w maksymalnej temperaturze, aż perełki się stopią. Sprawdzaj dane w regularnych odstępach czasu. Gdy wisiorki ostygną, możesz je powiesić i, dlaczego nie, zacząć majstrować przy kolejnym pomyśle na zimową dekorację z dziećmi.

Rękodzieło z dziećmi zimą – 6 prostych pomysłów na majsterkowanie na różne dekoracje

Rękodzieło z maluchami zimą – 12 pomysłów na zimowe rękodzieło od 2 lat

Zrób bałwana z dziećmi zimą z różnych materiałów

Zrób jaskrawo kolorową, błyszczącą choinkę

zimowa dekoracja majstrować z dziećmi przędza choinkowa wypełniająca kolorowe cekiny guziki gwiazda

Tę zimową dekorację możesz zrobić z dziećmi i zapewnić naprawdę dobry nastrój dzięki jasnym kolorom. Weź kawałek kolorowego papieru lub pomaluj płótno. Za pomocą kleju lub innego kleju przyklej sznur w postaci jodły lub innej figury. Następnie nałóż klej w dolną część drzewka, a następnie zalej go dużą ilością kolorowych guzików, cekinów i/lub koralików. Wypełnij figurę kawałek po kawałku, ponieważ klej może szybko wyschnąć, a dekoracja nie przyklei się wystarczająco szybko.

Guziki jako materiał do rękodzieła dla przedszkolaków

zimowa dekoracja majsterkowicza z dziecięcymi guzikami wieńca czerwona zielona po prostu pętla

Za pomocą przycisków dzieci mogą robić wiele wspaniałych rzeczy, które są również łatwe. Świetnym tego przykładem jest ten wieniec. Aby wykonać zimowe ozdoby z dziećmi, po prostu nawlecz guziki na sznurek, którego końce następnie zwiąż i udekoruj kokardką.

Tinker śnieżne kule zimą

zimowa dekoracja majstrować dzieci śnieżna kula pingwin Eisbaer bałwan mason jar

Weź słoik z masonem i przyklej do niego dowolną zimową figurkę. Następnie napełnij szklankę odrobiną brokatu i wody. Następnie dodaj trochę gliceryny. To sprawi, że brokat będzie pływał wolniej. Twój pomysł na samodzielne rzemiosło na zimę jest gotowy.

Zimowa dekoracja w postaci Trzech Króli

Dekoracja zimowa majstrować dzieci święci królowie drewno filcowe korony klejowe

Potrzebujesz drewna, filcu i innych elementów dekoracyjnych. Pomaluj górną część drewna przeznaczonego na twarze. Nałóż klej lub klej na resztę i owiń drewno filcem, aby utworzyć powłoki. W przypadku reszty dekoracji możesz sam wybrać materiały. Skończyłeś już z zimową dekoracją majstrować przy dzieciach.

Zrób płatek śniegu z małymi dziećmi

zimowa dekoracja majstrować z dziećmi śnieżynka ozdoby choinkowe knoepfe biała rączka do lodów

Jeśli pomyślałeś o przechowywaniu patyczków do lodów latem, możesz teraz wykorzystać je do robienia zimowych dekoracji z dziećmi. Pomaluj je na biało i sklej ze sobą tak, aby miały kształt płatka śniegu. Przyklej figurkę białymi, matowymi i błyszczącymi guzikami. Kolor jasnoniebieski jest również bardzo odpowiedni do tego pomysłu.

Śmieszne bałwanki dla dzieci

zimowa dekoracja majsterkowicza ze skarpetkami dla dzieci bałwan ryż pomysł na guziki z waty

Waszym maluchom z pewnością spodoba się ten pomysł robienia zimowych ozdób z dziećmi. Po prostu wypełniasz skarpetki ryżem, następnie formujesz dwie kulki na ciało i dodajesz twarze, guziki i czapkę. Urocze postacie są gotowe.

Przyczepa na łyżwy jako dekoracja zimowa 

Zimowa dekoracja majstrować dzieci po prostu czuła klips biurowy na łyżwach strauss anhaenger

Świetnym pomysłem są łyżwy jako ozdoba choinki lub zawieszka do zimowego bukietu. Wykonane z filcu i spinacza do papieru, jak widać, są naprawdę łatwe do wykonania. Naprawdę prosty pomysł na wykonanie zimowych ozdób z dziećmi.

Wykonuj zimowe ozdoby z dziećmi – udekoruj ozdoby choinkowe

zimowa dekoracja majstrować dzieci przyklejać świąteczne bombki święty mikołaj renifer odcisk palca

Do tego pomysłu robienia zimowych dekoracji z dziećmi najlepiej jest użyć plastikowych kulek, aby uniknąć odprysków szkła, jeśli jedna z kul spadnie. Do zdobienia nadają się różne techniki: odciski palców, klejenie materiałów, takich jak filc, wata lub inne tekstylia, malowanie flamastrami lub akwarelami i cokolwiek innego przychodzi do głowy. To samo dotyczy motywów.

Choinka wykonana z dziecięcych odcisków palców

zimowa dekoracja majstrować dzieci choinka malować odciski palców pomysł

Jak wspomniano powyżej, odciski palców są wspaniałe do tworzenia zdjęć. Co powiesz na ten pomysł robienia zimowych dekoracji z dziećmi. Twoje maluchy mogą się naprawdę ubrudzić bez wpadania w kłopoty.

Rzemiosło z ciasta solnego lub gliny

zimowa dekoracja majsterkować dzieci słone ciasto bałwan płótno farba wata

Schnąca na powietrzu glinka jest praktyczna i wygodna, jeśli chodzi o wykonywanie zimowych ozdób z dziećmi. Z jednej strony nie brudzi, a z drugiej można ją dowolnie kształtować. Sam się zawiąże bez konieczności pieczenia. Dlaczego nie spróbujesz tego bałwana.

Ciasto solne na zimową dekorację

zimowa dekoracja majsterkować dzieci słone ciasto pomysł odcisk dłoni święty mikołaj

Z ciasta solnego można również wykonać wiele różnych figurek. Mogą Ci w tym również pomóc foremki do ciastek. Możesz też sobie to ułatwić dzięki powyższemu pomysłowi i użyć odcisków dłoni, które następnie malujesz. Na końcu artykułu dowiesz się, jak zrobić ciasto solne.

U nas znajdziesz przepis na ciasto solne tutaj.

Malowidła ścienne dla dzieci

zimowa dekoracja majstrować dzieci obraz świętego mikołaja przyklejającego papier z waty;

Zrób Świętego Mikołaja z papieru. Użyj waty i taśmy papierowej do brody. Filc lub inne tkaniny nadają się również do robienia różnych zdjęć.

Jezioro Tinker

zimowa dekoracja majstrować dzieci pomysł na jezioro jazda na łyżwach dziewczyna wata śnieg

Ten zabawny pomysł od razu wprowadzi Cię w łyżwiarski nastrój. Do wykonania zimowych dekoracji z dziećmi wystarczy wata, papier i farby na bazie wody.

Zimowy wieniec

zimowa dekoracja majsterkować dzieci wieniec papierowe różowe rękawiczki

Zrób wieniec z rękawiczek, które wycinasz z kolorowego papieru. Możesz również użyć do tego papieru do pakowania. Jeśli to ma świąteczne kolory i motywy, efekt jest jeszcze lepszy. Przyklej rękawiczki do pierścionka z tektury.

Krajobraz majsterkowicza

robić zimowe dekoracje z dziećmi zimowy krajobraz narciarski jodły sztuczny śnieg

Możesz również stworzyć bardzo efektowny krajobraz, używając sztucznego śniegu i różnych figur. Pomysł robienia zimowych dekoracji z dziećmi jest nieco bardziej skomplikowany, dlatego Twoja pomoc jest nieunikniona. Nie uważasz, że wynik jest naprawdę świetny?

Wykonuj zimowe dekoracje z dziećmi w wieku szkolnym – zdjęcia paznokci z jutowym sznurkiem

zimowa dekoracja-majsterkowanie-dzieci-dekoracja-deska-igły-sznurek jutowy

Kolejny projekt DIY jest naprawdę świetny, ale małe dzieci z pewnością będą tutaj potrzebowały wsparcia. Igła zostanie wkrótce wbita w drewnianą deskę, zmieniając w ten sposób określony kształt. Przez igłę przeciągany jest sznurek jutowy, dzięki czemu powstaje piękna geometryczna struktura. Tablicę można powiesić na ścianie lub postawić na półce. Ze względu na dobór naturalnych materiałów i neutralnych kolorów, ta własnoręcznie wykonana zimowa dekoracja wspaniale komponuje się z każdym otoczeniem i stylem życia. W zależności od motywu deski ozdobne pięknie prezentują się zarówno w salonie nad kominkiem, jak i w pokoju dziecięcym czy w przedpokoju.

zimowa-dekoracja-majstrowanie-z-dzieciami-liny-instrukcje-sztuka

W celu stworzenia większego kontrastu między materiałami zalecamy zaprojektowanie deski od samego początku w kolorze czarnym, ciemnoszarym lub antracytowym. Można do tego użyć farb akrylowych i ściennych, w zależności od tego, co jest dla Ciebie dostępne. Dla wzmocnienia efektu możesz użyć białych igieł, w międzyczasie opracuj z dzieckiem rzeczywisty kształt kształtu. Motywy zimowe są oczywiście obecnie bardzo popularne: gwiazda, płatki śniegu, jeleń, jodła i inne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że później przedstawiasz dany kształt geometrycznie i nadal powinien on być rozpoznawalny. Z pewnością w Internecie jest wiele wariantów, które można wykorzystać jako szablony lub samemu stworzyć. Szablon powinien logicznie odpowiadać rozmiarowi tablicy.

Dekoracje ścienne Tinker na Boże Narodzenie – ostrokrzew z papieru

zimowa-dekoracja-majstruje-z-dziecmi-zrób-dekorację-ścienną-papier-siebie

Zimowa dekoracja ścienna z papieru to zawsze najlepsze rozwiązanie z kilku punktów widzenia, jeśli chcesz udekorować pomieszczenie w świąteczny sposób. Papier można łatwo transportować, powiesić na ścianie i później wyrzucić. Wiele rzeczy możesz zrobić sam bez specjalnych narzędzi. Materiały są łatwo dostępne i można je znaleźć w każdym sklepie rzemieślniczym lub zaopatrzeniu biurowym. W powyższym przykładzie na zdjęciu liście ostrokrzewu z czerwonymi jagodami wykonane z papieru są pokazane jako ładna dekoracja ścienna. Do liści Ilex stosuje się zielony karton, który przycina się do pożądanego kształtu za pomocą szablonu. Ujawnimy małą sztuczkę – wykonaj cięcie wzdłuż arkusza tektury o długości około jednej trzeciej całej długości, lekko wygnij i przymocuj na dolnej stronie taśmą samoprzylepną. W ten sposób osiągniesz ten efekt 3D, jak w przykładzie. Kulki o strukturze plastra miodu są tutaj używane do czerwonych jagód.

Zaprojektuj własne ozdoby świąteczne – bombki z przesłaniem

Wykonuj zimowe dekoracje z dziećmi -bożonarodzeniowe bombki-zrób to sam

Udekorowanie bombki wykonanej z przezroczystego szkła to wspaniała okazja, aby każdego roku dodać coś nowego do dekoracji choinki. Takie przezroczyste szklane kule można znaleźć w każdym sklepie z rękodziełem i są dostępne w różnych rozmiarach. Mogą być zaprojektowane tak, jak lubisz lub czymś wypełnione. Tutaj przedstawiamy bardzo fajny pomysł na wiadomość w szklanej kuli zamiast butelki, którą będziecie mogli przeczytać za rok. Z pewnością będzie ekscytujące, gdy dzieci w rodzinie przejmą pisanie.

zimowa dekoracja majstrować dzieci korkowy klips reniferowy jeleń majsterkować pomysł