Pomysły na rękodzieło

Robienie motyli z dziećmi – 24 świetne pomysły na wiosenną dekorację

Twórz motyle z dziećmi odciski palców-farby na palce-akryl-pomysł

Motyle to z pewnością jeden z najpopularniejszych owadów. A dzieci również cieszą się kolorowymi motylami. Aby powitać wiosnę, możesz usiąść z dziećmi i spędzić wesołe popołudnie z rękodziełem, podczas którego robisz ładne motyle z różnych materiałów. Abyś mógł również znaleźć świetne sugestie, w tym artykule mamy kilka pomysłów i instrukcji dotyczących rękodzieła Robienie motyli z dziećmi skompilowane. Najlepiej zacząć od razu!

Dzieci robią motyle z gazet

Twórz motyle z dziećmi - gazeta-gazeta-farba-kolorowa-fold

Możesz użyć starej gazety do tego pomysłu na rzemiosło. Papier gazetowy jest naprawdę cienki i łatwiejszy do złożenia. Wspaniale zbiera również kolory. Zaczynasz też od kolorów. Aby dzieci mogły zrobić motyle, przygotuj dwa kawałki gazety dowolnego rozmiaru i kwadratowego kształtu i pomaluj je na piękne jasne kolory. Ty decydujesz, który dokładnie.

Robienie motyli z dziećmi – instrukcje

Robienie motyli z instrukcjami dla dzieci-łatwe majsterkowanie-pomysły-papier

Następnie poczekaj, aż kolory wyschną. W końcu nie chcesz niepotrzebnie kolorować rąk, gdy robisz motyle z dziećmi. W międzyczasie możesz pomalować drugi kwadrat. Wtedy możesz iść dalej i zrobić motyle z papieru. W tym celu papier jest składany jak akordeon od jednego rogu do drugiego. Zwiąż oba elementy razem za pomocą środka do czyszczenia rur.

Robienie kwiatów z dziećmi z papieru, filcu i plastiku – 16 kreatywnych pomysłów

Zrób piękne dekoracje na wiosnę z dziećmi – 15 prostych pomysłów

Robienie papierowych kwiatów: 10 instrukcji DIY na wiosenne dekoracje z kolorowego i krepowanego papieru

Robienie motyli z dziećmi – pomysły z wełną

Zrób motyle z dzieciakami do drewna-lodów-inspiracji-czyścikiem do fajek

Dobrym pomysłem jest zrobienie motyli za pomocą czyścika do fajek, ponieważ dzieci mogą go bez problemu zgiąć. Możesz też zrobić takie zabawne motyle z dziećmi z patyczkami do lodów i wełną w dowolnym kolorze. Przede wszystkim sklej ze sobą dwa patyczki do lodów w kształcie „X” i pozwól klejowi dobrze wyschnąć. Alternatywnie możesz pominąć klej i od razu związać łodygi.

Wiosenne dekoracje Tinker – instrukcje wiązania

Zrób motyle z instrukcjami rękodzieła dla dzieci-kije do lodów-wełna-zrób to sam

Następnie możesz majstrować motyla zgodnie z instrukcją, po prostu go zawiązując. Pokaż dzieciom, jak to działa i zostaw im kilka następnych motyli. Ostatnim krokiem jest ukształtowanie sylwetki do robienia motyli z dziećmi. Głowę najłatwiej zaprojektować za pomocą drewnianej kuli, takiej jaką używa się do biżuterii.

Zrób motyle z filcu

Zrób motyle z dzieci filc-tkanina-żółto-niebiesko-pluszowy drut

Robienie motyli z dziećmi na Wielkanoc to wspaniały sposób na wzbogacenie świątecznych dekoracji i stworzenie jeszcze bardziej wiosennego nastroju. Używaj kolorowej tkaniny filcowej w kształcie koła podczas robienia motyli z dziećmi. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie pomarszczonego wyglądu jest użycie igły. Dzieci mogą również związać filcowe kółka razem ze środkiem do czyszczenia fajek.

Pomysły na rękodzieło dla dzieci za pomocą taśmy washi

Zrób motyle z dziećmi-taśmą washi-kijem do lodów-poruszają się oczami-uderzają-serduszkami

Do tego pomysłu robienia motyli z dziećmi będziesz potrzebować ciosu w kształcie serca lub szablonu, aby skrzydła okazały się takie same. Przyklej kilka kolorowych pasków taśmy washi na arkuszu papieru lub kartonu, a następnie wytnij kształty serc. Przyklej na środku patyczek do lodów lub coś innego do ciała. Brakuje tylko pary oczu i anten.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę – motyle z papieru budowlanego jako ozdoba na długopis

Zrób motyle z papieru budowlanego, kredka-dekoracja-akcesoria-papier budowlany

Ponownie szablon jest zaletą, jeśli robisz takie motyle z papieru budowlanego. Służą do ładnego ozdabiania kredek i ołówków oraz sprawiają, że rysowanie i pisanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Jeśli chcesz zrobić motyle z dziećmi, umieść różnokolorowy papier rzemieślniczy i gotowe elementy dekoracyjne, takie jak te gwiazdy. Odpowiednie są również perły lub brokat.

Łatwe tworzenie motyli z papieru budowlanego

Twórz motyle z dziećmi kolorowe ołówki-deko-pomysł-udekoruj-gwiazdki

Najpierw wytnij dowolną liczbę motyli. Następnie złóż to na pół, po czym wytnij dwie szczeliny w załamaniu, jak pokazano w powyższej instrukcji. Jeśli zrobisz te motyle z dziećmi, maluchy mogą kontynuować dekorowanie. Nałóż klej w wybrane miejsca, które również można zaznaczyć pisakiem, a następnie rozprowadź na nich dekorację.

Zrób motyla drewnianą łyżką

Twórz motyle z dziećmi, pisaki w neonowych kolorach

Jako alternatywę dla kolorowego papieru rzemieślniczego możesz również użyć czarnego papieru konstrukcyjnego, jeśli robisz motyle z dziećmi. Ponieważ czarne tło można idealnie pomalować neonowymi kolorami. Można zaprojektować dowolny wzór. Potem znów są szczeliny w skrzydłach. W tym przykładzie za korpus i głowę służy drewniana łyżka.

Crafting z makaronem motylkowym

motyle-majstruje-dzieci-makaron-farba-obraz-klej

Jeśli szukasz pomysłu dla maluchów, który nie wymaga użycia nożyczek, to może być właśnie dla Ciebie. Surowy makaron motylkowy jest po prostu malowany i może być używany na różne sposoby. Albo tworzysz taki obrazek, albo z pomalowanego makaronu robisz motyle z dziećmi.

Tinker mobilny

Zrób motyle z papieru budowlanego mobilne-zrób to sam-dekoracja-wiosenna dekoracja

Wiele pomysłów na zrobienie motyli z dziećmi, które tutaj zebraliśmy, nadaje się również do samodzielnego wykonania takiego telefonu. W tym celu motyle po prostu zawiesza się na drewnianym kółku z kolorowym sznurkiem. Możesz również zrobić pierścionek z drutu, a następnie owinąć go ładniejszym materiałem. Girlanda może być również wykonana z motyli.

Zrób motyle z rolkami toaletowymi

motyle-majtek-dzieci-śmieszne-toaletowy-szablon-kolorowe kredki-kolorowanki

Rękodzieło z rolkami papieru toaletowego jest modne i praktyczne, dlatego nie chcemy odmawiać Wam takich pomysłów. Rolki papieru toaletowego mogą być cudownie wykorzystane do wykonania korpusu motyla. Rolkę można owinąć dowolnym papierem i upiększyć lub pomalować. Dzieciom jeszcze łatwiej jest robić motyle za pomocą poniższego szablonu.

Motyl szablon rękodzieła

motyle-druciarz-dzieci-szablon-rękodzieło-motyl-skrzydełka-ciało-toaleta-rolka-pomysł na majsterkowanie

Jak powiedziałem, możesz również użyć tego szablonu dla tego motyla. Jest to po prostu drukowane w odpowiednim rozmiarze i wycinane. Następnie za pomocą elementów możesz zrobić motyle z dziećmi. Rolka jest przyklejona zieloną częścią, a skrzydełka można pokolorować, a następnie wrócić do tyłu rolki.

Zrób zdjęcia okien z suszonymi kwiatami

motyle-majstrować-dzieci-zrobić-suszone-kwiaty-okno-zdjęcie-siebie

Wiosną można wykorzystać suszone kwiaty do robienia motyli z dziećmi. Najpierw potrzebujesz papierowej ramki w kształcie motyla. Następnie rozprowadź w nim dużo kwiatów. Jeśli jesteś zadowolony z kompozycji, dodaj kawałek kalki technicznej w tym samym kształcie co ramka. Służy jako tło, że tak powiem, zamyka wszelkie pęknięcia i dobrze trzyma wszystkie kwiaty razem.

szablon rzemiosła motyla

Udekoruj okna motylami

motyle-majstruje-dzieci-okno-dekoracja-papier-krepowy-papier-przezroczysty

Możesz stworzyć inny wariant tej dekoracji okna, wykonując motyle za pomocą kalki kreślarskiej. Ponownie potrzebujesz papierowej ramki, którą następnie wypełnia się kolorowymi skrawkami pergaminu. Sam wybierasz kolory.Po zrobieniu tych motyli z dziećmi możesz użyć ich jako obrazków do okien i udekorować nimi okna.

Twórz motyle za pomocą spinaczy do bielizny i techniką batiku

motyle-majstruje-dzieci-batik-efekt-tkanina-spinka

Możesz również użyć jasnych tkanin, gdy robisz motyle z dziećmi. Możesz je pomalować, jak chcesz lub użyć techniki batiku, aby stworzyć ładne kolory i wzory skrzydeł. Ręczniki składa się na środku za pomocą spinaczy do bielizny. Następnie dodaj wytrzeszczone oczy, usta i czułki. Z tiulu można również wyczarować piękne motyle.

Dzieci robią tiulowe motyle wiosenne dekoracje

Zrób motyle z filtrami do kawy

motyle-majtki-dzieci-kawy-filtr-filtr-drzwi-akwarela-easy

Podobny efekt można uzyskać, projektując kolorowe filtry do kawy. Najlepiej używać akwareli. Znowu możesz zrobić motylki drutem lub drutem pluszowym, ponieważ w ten sposób otrzymujesz szczególnie prosty projekt na zrobienie motyli z dziećmi. Niech kolory ładnie przenikają się nawzajem.

Rękodzieło z artykułami gospodarstwa domowego

motyle-majtek-dzieci-torby-filtry-szpilki-rozowy-fioletowy

Tak więc robienie motyli z workami filtracyjnymi jest szczególnie świetnym pomysłem i ciekawostką jest to, że żadne dwa motyle nie są takie same. Możesz również zastąpić czyściki do rur klamerkami do bielizny lub połączyć oba. Drewniany spinacz do bielizny można również pięknie pomalować lub ozdobić brokatem.

Zrób skrzydełka dla motyli z bibuły

motyle-macierzyciel-dzieci-skrzydełka-papier-krepa-paski-klej-do-kostiumy-akcesoria

Takie skrzydła są czasochłonne, ale bardzo łatwe do naśladowania. Twoje dzieci z pewnością nie będą miały nic przeciwko spędzaniu dużej ilości czasu na rękodziełach. Po prostu wytnij dla nich kształty skrzydeł z kartonu, które dzieci mogą następnie zaprojektować za pomocą skrawków bibuły. Skrzydła są wiązane sznurkiem, który jednocześnie wiązany jest w pętle na ramiona.

Crafting z papierowymi talerzami

motyle-majtek-dzieci-okno-zdjecia-papierowe-talerze-lody-kij-maluchy-maluchy

Skrzydła motyla można wykonać tylko z jednego papierowego talerza. Pozwól dzieciom najpierw pomalować talerze w ich pierwotnym kształcie. Maluchy same wybierają kolory i wzory, ale powinny być jak najweselsze. Następnie talerze do robienia motyli są najpierw przecinane z dziećmi na pół, a następnie kształtowane na kształt skrzydełek. Tułów składa się z patyczka do lodów, ale może być również wykonany z innego materiału.

Papierowy motyl

motyle-majstruje-dzieci-klej-pół-płyta-karton-kropki-wzór

Tutaj na przykład papier był używany prawie wyłącznie do robienia motyli z dziećmi. Tylko wyłupiaste oczy są wykonane z innego materiału. Skrzydełka zostały zaprojektowane w kropki, a talerzyki zostały wycięte specjalnymi nożyczkami, dzięki czemu krawędzie mają ładne wzory. Po prostu wymyśl coś z rzeczami, które masz pod ręką.

Majstrować z korkami

motyle-majtki-dzieci-korek-pomysl-serduszka-skrzydla-konstrukcja-papier-wiggle oczy

Te sympatyczne motyle z korka są w zasadzie wykonane jak wariant z rolką papieru toaletowego. Skrzydła w dowolnym kształcie są po prostu przyklejone do tyłu. W powyższym przykładzie skrzydła zaprojektowano w kształcie serca, a korek wyposażono w wyłupiaste oczy i pomalowane usta. Do wykonania motyli z dziećmi można użyć szerokiej gamy materiałów.

Twórz motyle z dziećmi z naturalnych materiałów

motyle-majstrować-dzieci-naturalne-materiały-arkusz-bibuła-kolorowa

Możesz pracować z naturalnymi materiałami. Skrzydła mogą być zrobione z liści lub płatków, a gałęzie i inne rzeczy mogą służyć jako ciała. Dobrym przykładem jest pomysł zrobienia motyli z dziećmi z powyższego obrazka. Jako tło używana jest kartka papieru, którą następnie projektuje się z motylem.

Instrukcja rękodzieła dla motyla z liśćmi

motyle-majsterkowanie-dla-dzieci-modelowanie-bobble-head-gliniane-pióra

Liście są rozłożone na arkuszu jak pokazano i przyklejone. Następnie uformuj ciało z gliny rzemieślniczej i użyj bobble jako głowy. Zachęcamy do stosowania pomponów na całe ciało. Czułki wykonane są ze sztucznych piór, a gliniany korpus ozdobiony jest na końcu pogniecioną bibułką. Skończyłeś już robić motyle z dziećmi.

Zrób miejsce do karmienia motyli

motyle-majstruje-dzieci-miejsce-karmienia-owady-projekt-zrób-zrób-to-maj-różowy-kubek

Możesz zrobić stację karmienia i w ten sposób przyciągnąć do ogrodu szczególnie dużą liczbę motyli. Najpierw należy zrobić motylki z dziećmi, które następnie po prostu przyklei się do papierowych kubków. Możesz powiesić go na sznurku, który przyczepiasz do krawędzi kubka. Następnie włóż do kubka świeże owoce. Tym mogą żywić się motyle.

Zrób motyle z rolkami toaletowymi

motyle-majtek-dzieci-pierścionki-toaleta-zabawki-zabawki-drut

Tutaj możesz zobaczyć inny wariant wykorzystania rolek toaletowych podczas robienia motyli z dziećmi. Role są cięte na pierścienie, które następnie służą do majstrowania przy skrzydłach. Motyle nadają się zarówno do zawieszenia, jak i jako zatyczka do doniczek po założeniu szpikulców.

Klejenie motyli zamiast szycia

motyle-majtki-dzieci-dorośli-przyszywać-guziki-wiosenne kolory

Ponieważ maluchy z pewnością nie potrafią jeszcze szyć, możesz nieco zmienić ten pomysł. Ponieważ filc jest używany jako materiał, możesz z łatwością użyć kleju zamiast szwu podczas robienia tych motyli z dziećmi. Guziki można również przykleić. Zamiast guzików możesz użyć dowolnego innego materiału na korpus.

Robienie motyli z dziećmi – składanie origami

motyle-majtki-dzieci-origami-kolorowy-papier-owad-budownictwo

Możesz również uzyskać motyle, po prostu je składając. Istnieją różne warianty i instrukcje, które są odpowiednie do robienia motyli z dziećmi. Gotowe motyle można ponownie wykorzystać na girlandy lub telefony komórkowe. Z tymi pięknymi dekoracjami można również zaprojektować ciekawe zasłony.

Motyl origami

motyle-majstrować-dzieci-origami-składane-instrukcje-wideo

Origami jest szczególnie popularne, jeśli chodzi o majsterkowanie przy fałdach. Możesz złożyć ślicznego motyla jak powyżej, po prostu postępując zgodnie z instrukcjami tworzenia motyli z dziećmi. To łatwiejsze niż myślisz. Najlepiej używać papieru, który jest wykonany specjalnie do origami i jest dostępny w sklepie z rękodziełem.