Pomysły na rękodzieło

Robienie kwiatów z dziećmi z papieru, filcu i plastiku – 16 kreatywnych pomysłów

Tinker kwiaty z dziećmi krepa-papierowe-kwiaty-duże-kolorowe-druciarz

Robienie kwiatów z dziećmi to świetna rozrywka, którą najmłodsi naprawdę lubią. W kilku prostych krokach można stworzyć wiele pięknych kwiatów, które można wykorzystać na wiele sposobów. W tym artykule zebraliśmy świetne i proste pomysły na kwiaty wykonane z różnych materiałów, które nadają się jako dekoracja w domu lub na zewnątrz na różne okazje. To także miłe domowe prezenty, które pozytywnie zaskoczą obdarowanego.

Twórz kwiaty z dziećmi z różnych materiałów

bransoletki-dziewczyna-łąka-kwiaty-filc

Filc to świetny materiał do rękodzieła, który nie strzępi się i doskonale nadaje się do rękodzieła z dziećmi. Ładne kolorowe kwiaty z powyższego obrazka są naprawdę szybkie do wykonania. Wszystko, czego potrzebujesz do tego wspaniałego i łatwego projektu rzemieślniczego, to różne kolory filcu, wstążka i szablony. Przede wszystkim możesz wykonać szablon dla kwiatów w trzech różnych rozmiarach i użyć ich do wycięcia poszczególnych kwiatów. W zależności od wieku dziecka dzieci mogą przejąć cięcie.

Zrób kwiaty z filcu

Kwiaty-słomkowy-wazon-bukiet-filc

Możesz skleić kwiaty za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco lub po prostu położyć je jeden na drugim i zszyć. Każda mała dziewczynka nie może się doczekać takiej domowej bransoletki. Na tej samej zasadzie możesz zrobić kwiaty z dziećmi na wiosenne dekoracje. Bukiet kilku kolorowych filcowych kwiatów w wazonie to wspaniała dekoracja stołu. Zachęcamy do dodania pięknej wstążki do filcowych kwiatów w różnych rozmiarach i udekorowania nimi okien lub ścian w mieszkaniu.

Wykorzystaj domowe kwiaty jako dekorację lub przekształć je w wyjątkowe dodatki

szczęśliwy liść-diadem-filc-dziewczyna-kwiat

Możesz również użyć tych kwiatów do wykonania wspaniałych broszek lub innej biżuterii. Filcowe kwiaty można również wykorzystać do stworzenia wyjątkowych dodatków, które można stworzyć w praktycznie wszystkich możliwych kombinacjach kolorystycznych. Ta tiara ze szczęśliwymi zawieszkami w różnych odcieniach zieleni to niewątpliwie miły prezent. Stwórz z dzieckiem szablon na koniczynki w pożądanym rozmiarze i przenieś go na filc. Wytnij płatki i nawlecz je wzdłuż krawędzi. Następnie zawiąż i zawiąż nić.

filc-szczęście-liść-nić-igła

Przyszyj samodzielnie wykonane koniczynki do opaski i wspaniały dodatek jest gotowy. Koniczynę szczęścia i filcowe kwiaty można ozdobić perłą w środku kwiatu. Z kwiatów z filcu możesz w mgnieniu oka wykonać piękne breloki lub ozdobić różne inne przedmioty. Czterolistne talizmany na szczęście mogą również ozdobić opakowanie prezentu i uatrakcyjnić je wizualnie. Przesłanie, jakie niesie koniczyna szczęścia, można wywnioskować z samej nazwy. Domowa koniczyna to świetny osobisty prezent.

Zrób kwiaty z dziećmi za pomocą pudełek na jajka

obrazek-wiosna-dekoracja-karton na jajka

Możesz też zrobić kwiaty z dziećmi z pustych pudełek po jajkach. Ten fantastycznie piękny obrazek z trójwymiarowymi kwiatami w jasnych kolorach to doskonała dekoracja na Wielkanoc, która niesie ze sobą odrobinę wiosny i świeżości. Nie wyrzucaj pustych kartonów po jajkach. W kilku prostych krokach możesz wprowadzić go do nowego życia i zrealizować różnorodne pomysły rzemieślnicze. Odetnij pojedyncze tacki na jajka z kartonu na jajka. Niech Twoje dziecko pokroi kawałki tak, aby utworzyły kształt kwiatu. Następnie poszczególne kwiaty można pomalować według własnego uznania.

Bukiet-jajko-pudełko-guziki-kolorowe-Tinker-dzieci

Jeśli kwiaty już wyschły, możesz przykleić je na płótnie. Guziki w różnych kolorach i wzorach dodają kwiatom dodatkowego uroku. Za pomocą zielonego czyścika do fajek i kokardki możesz zrobić łodygi kwiatowe i zrobić niepowtarzalny obraz. Zachęcamy do umieszczenia domowych kwiatów w wazonie i nadania pomieszczeniu owocowej atmosfery. W przypadku pędów można zrobić mały otwór w kwiatku i wbić drewniany szpikulec, drewniany patyk lub słomkę i przymocować.

Twórz kwiaty z dziećmi za pomocą środków do czyszczenia fajek

doniczka-czyścik-do-fajek-kwiaty-kolorowe

Innym wszechstronnym materiałem rzemieślniczym, który można wykorzystać między innymi do projektowania kwitnących kwiatów, jest elastyczny plusz. Na pewno uda Ci się stworzyć urzekająco piękne kwiaty bez wcześniejszej wiedzy i praktyki. Czyścik do fajek można dowolnie zginać i tworzyć bardzo różne kwiaty. Weź kawałek czyścika do rur i zacznij obracać ślimaka na jednym końcu. Możesz użyć reszty środka do czyszczenia fajek do ukształtowania płatków. Łodyga wraz z liśćmi jest następnie wykonana z zielonego kawałka elastycznego pluszu i przymocowana do kwiatu gorącym klejem.

Robienie kwiatów z dziećmi z pustych plastikowych butelek – świetny i łatwy projekt upcyklingowy

druciane-kwiaty-plastikowa-butelka-pusta-waza

Jeśli chcesz robić niewymagające, kolorowe kwiaty z dziećmi, które będą sprawiać radość przez długi czas, puste butelki PET są bardzo odpowiednie. Odetnij plastikową butelkę w miejscu wcięcia, a następnie wykonaj kilka nacięć w kierunku szyjki butelki. Pozwól klientowi wygiąć paski na zewnątrz szyjki butelki. Teraz dzieci mogą wyszaleć się i pomalować wyjątkowy kwiatek farbami akrylowymi lub pisakiem z jednej lub obu stron i udekorować go do syta..

plastikowe-butelki-puste-kwiaty-malarstwo-dekoracja-okien

Kwiaty z łodygą mogą być wykonane z drutu rzemieślniczego lub drewnianych szpikulców, które po włożeniu do wazonu będą długo cieszyć oko. Możesz wkleić kulkę styropianową lub kulkę gumową w środku kwiatka. W bukiecie świetnie będzie wyglądać połączenie kilku kwiatów o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Te kolorowe kwiaty to kreatywna wiosenna dekoracja okna. Po prostu przebij płatek i zawieś własnoręcznie zrobiony kwiatek przed oknem.

Zrób kwiaty z dziećmi za pomocą rolek papieru toaletowego

papier toaletowy-rolka-wazon-serwetka-kolorowa

Sprawdź ten piękny bukiet kwiatów! Zdobądź puste rolki papieru toaletowego i pozwól swoim maluchom zrobić te wspaniałe kwiaty w domu. Niech dzieci przycinają równe paski na obu końcach rolki papieru toaletowego, aby rolka pozostała cała na środku. Paski są lekko odsunięte i dzieci mogą ozdobić kwiaty. Możesz zaprojektować środek kwiatu z kulki gazety owiniętej w kolorową bibułę. Kolorowe serwetki również dobrze się z tym sprawdzają.

Czyścik do fajek-kolor-muffin-case-case

Jeśli masz w kuchni kilka puszek do muffinek, równie szybko możesz zrobić z dziećmi oryginalne i urocze kwiaty. Znajdziesz tu muffinki w szerokiej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów. Później kwiaty będą równie różnorodne. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie pięknych kwiatów. Na przykład możesz trzykrotnie złożyć papierowe etui na środek, a następnie wyciąć otwartą stronę w pożądanym kształcie.

Przyciski z papieru do muffinek w kwiaty

Ponownie otwórz formy i sklej kilka gotowych kształtów papieru jeden na drugim. Kwiat jest gotowy! Możesz przykleić guzik lub perełki w środku kwiatka. Małe dzieci mogą również robić kwiaty z papieru. Pozwól im stworzyć kreatywny obraz, taki jak ten na powyższym zdjęciu. Kolorowe kwiaty z kilkoma guzikami pośrodku i ich pomalowanymi łodygami to oryginalny prezent na Dzień Matki.

Twórz kwiaty z dziećmi za pomocą papieru budowlanego

składany-papier-wazon-guziki-kwiaty-bukiet

Piękne papierowe kwiaty można również wykonać z papieru budowlanego. Już same różne metody składania tworzą wspaniałe kwiaty, które do złudzenia przypominają prawdziwe kwiaty. Na przykład składanie akordeonu to bardzo łatwy sposób na wyczarowanie pięknych kwiatów w krótkim czasie. Złóż dwie połówki rozetek, a następnie sklej je razem. W środku kwiatu bardzo dobrze wyglądają kolorowe kółka z papieru budowlanego.

kwiaty-majstruje-budownictwo-papier-kolorowe

Możesz zdecydować, czy chcesz dodać łodygi do złożonych kwiatów do dekoracji stołu, czy wybić dziurę i powiesić wspaniałe kwiaty w ogrodzie lub w domu. Z łatwością można naśladować róże, piwonie, maki, tulipany i wszelkiego rodzaju kwiaty z papieru budowlanego i tworzyć wspaniałe dekoracje florystyczne. Bardziej złożone fałdy wymagają pewnych umiejętności, dlatego mniejsze dzieci będą potrzebować Twojej pomocy.

Tinker bibułkowe kwiaty z dziećmi

bibułka-kwiat-szablon-klej-dziewczyna

Zaproponuj mniejszym dzieciom szablony, które ułatwią im zaprojektowanie różnych kwiatów. Z bibuły można nie tylko związać kwitnące wiecznie kwiaty we wspaniały bukiet czy umieścić je w wazonach. Pozwól małym dzieciom nakleić piękny szablon z kawałków bibuły i zaprojektować kwiatek według własnego pomysłu.

kwiaty-majstruje-dzieci-bibułka-papier-talerze-kolorowe

Te wspaniałe, przepiękne kwiaty nadają się również dla mniejszych dzieci. Do tego potrzebujesz kilku kółek wykonanych z kolorowej bibuły i papierowego talerza. Weź kółko z bibuły i wbij marker w środek. Następnie owiń papier wokół markera i wyciągnij marker. Tak ukształtował się krąg bibuły. Przyklej powstałe płatki kwiatów mocno do siebie na papierowym talerzu i połącz kolory, jak chcesz.

Zrób kwiaty z dziećmi z workami filtracyjnymi

kawa-filtr-dziewczyna-barwnik-woda

Crafting z workami filtracyjnymi do kawy obiecuje również prawdziwą zabawę rzemieślniczą z dziećmi. Worki filtracyjne są już wstępnie przycięte na okrągło, dlatego niekoniecznie trzeba je oddzielnie wycinać. Są również bardzo chłonne, co ułatwia koloryzację. Możesz zanurzyć worki filtracyjne w dowolnym kolorze jajka wielkanocnego, który pozostał, a gdy tylko wsiąkniesz w trochę koloru, wyjmij je i wyciśnij. Umieść worki filtracyjne na gazecie lub papierze kuchennym i pozwól im dobrze wyschnąć.

wazon-kawa-filtr-słój-mason-kwiaty-kolorowe

Możesz łatwo przekształcić już wyschnięte worki filtrujące w piękne kwiaty, po prostu składając je i składając razem, a także za pomocą małego środka do czyszczenia fajek do łodyg kwiatowych. Worki filtrujące do kawy można łatwo i skutecznie pokolorować za pomocą ołówka i wody. Twoje dziecko może malować różne wzory na worku filtracyjnym. Zwiń worek filtracyjny i włóż go do szklanki z wodą. Filtr wchłania wodę, kolor płynie, tworząc wspaniałe wzory kolorystyczne.

Zrób kwiaty z bibuły z dziećmi

reppppapiper-majtki-butelki

Rękodzieło z bibuły daje również nieskończone możliwości tworzenia pięknych, kwiecistych dekoracji. Falista bibułka jest świetnym i bardzo łatwym do złożenia materiałem rzemieślniczym. Tworzy piękne róże, bzy i lilie wodne. Zwiń luźno pasek bibuły i pokrój płatki na końcu. Na koniec możesz zrywać poszczególne płatki, aby kwiat nabrał naturalnego kształtu.