Pomysły na rękodzieło

Robienie grzybów: 3 projekty DIY do domu i ogrodu

zrób sam grzyby dioramę ze słomy

Jesienią zawsze lubimy być w domu. A najpóźniej, gdy opadną pierwsze liście, piękna przyroda rozbudzi Twoją własną kreatywność. Puść wodze fantazji i stwórz cudowną dekorację o naturalnym wyglądzie: Możesz na przykład zrobić grzyby z filcu i korków do wina i ozdobić nimi swoją własnoręcznie wykonaną dioramę. Lub pomaluj stare gliniane doniczki i zamień je w grzyby – jesienna dekoracja tarasu i ogrodu jest gotowa w mgnieniu oka. Możesz też wyczarować z dziećmi grzyby z papieru i rolek papieru toaletowego. Pokażemy Ci 3 pomysły i instrukcje DIY, aby zrobić to samemu.

Zrób grzyby: zbuduj jesienną dioramę

grzyby majstrować diorama jesienne karłowate motyle papier

Zaskocz rodzinę i przyjaciół pomysłową dekoracją – i zbuduj jesienną dioramę. Rozsyp mech na papierze i pozostaw do wyschnięcia. Ułóż na nim krasnale z filcu i jeże z szyszek sosnowych. Wytnij motyle z papieru, pomaluj je i przyklej do wykałaczek.

Na zdjęciu powyżej: jeże z filcu i szyszek sosnowych, motyle z papieru, a biedronki z guziczków pokrytych tkaniną. Absolutna atrakcja na dioramie – grzyby ze styropianu i filtry do kawy.

majsterkować grzyby instrukcje diorama zbudować jesienną dekorację

Trudność: średnia. Odpowiedni dla dorosłych i młodzieży. Wymaga umiejętności.

Czas majsterkowania: 1-2 godziny, w zależności od tego, ile grzybów chcesz zrobić.

Do wykonania powyższych grzybów potrzebne są małe szyszki styropianowe, kulki styropianowe, bibuła, cienkie pędzelki, nożyczki, nóż lub krajalnica, farba, klej. Wystarczy najpierw przeciąć kulki na pół, a następnie zrobić otwór w środku, włożyć stożki w kulkę i zabezpieczyć klejem. Zostaw do wyschnięcia. Następnie przykryj grzyby bibułą i, jeśli chcesz, pomaluj małe kropki białą farbą.

zbuduj papierową dioramę z grzybami

Tak fascynujący jest efekt końcowy. Nasza wskazówka: Filtry do kawy z powodzeniem mogą zastąpić bibułę. Jeśli chcesz, możesz przykleić biedronki do grzybów z guzików. Do tego pomysłu na rękodzieło potrzebujesz tylko odrobiny umiejętności, wolnej godziny w weekend i cierpliwości. Prawdopodobnie zadziała dopiero po dwóch lub trzech próbach wklejenia papierem krepowym. Więc poświęć trochę czasu na eksperyment.

Robienie grzybów z korka i filcu – instrukcje

majsterkować grzyby mech diorama dzwonek słoik

Z papieru i styropianu można zrobić nie tylko piękne grzyby – używa się również korka i filcu. Instrukcje są niezwykle proste, pożądana jest znajomość szycia, ale można też samemu zrobić pieczarki za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco lub kleju do filcu. Gotowe grzyby możesz ułożyć pod kloszem wraz z mchem i ptasim gniazdem, również z filcu i nici do szycia, i wyeksponować na stole w jadalni.

Zrób samemu filcowe grzyby materiały instruktażowe

Stopień trudności: łatwy, odpowiedni dla dorosłych i dzieci od 7 lat.

Czas rękodzieła: 1 godzina

Uwaga: Nigdy nie zostawiaj dzieci bez nadzoru podczas pracy z igłami lub klejem. Dzieciom nie wolno majstrować przy pistoletu do klejenia na gorąco, istnieje ryzyko obrażeń.

Niezbędnymi materiałami są korki do wina, drewniane szpule nici, arkusze filcu w kolorze czerwonym i białym, nici do szycia w kolorze białym, polyfill lub inne odpowiednie wypełnienia do kapelusza, igły. Opcjonalnie: klej do filcu lub pistolet do klejenia na gorąco.

Zrób sam grzyby

Pierwszym krokiem jest wycięcie dużego koła o średnicy z czerwonego filcu – w zależności od wyboru między 6 cm dla małych i 8 cm dla dużych grzybów. Z białego filcu wyciąć trzy bardzo małe kółka na każdego grzyba (średnica nie większa niż 8 mm – 1 cm) i jedno duże kółko o średnicy 4 cm na małe i 8 cm na duże pieczarki. Odetnij końce czerwonego filcowego koła nożyczkami w odległości 1 cm (patrz zdjęcie powyżej).

majsterkowanie grzyby do szycia filcowego wypełnienia poduszek

Najpierw przyszyj małe białe kropki do czerwonego kółka, następnie zszyj białe i czerwone kółka do środka i wypełnij je watą. Zszyj kółka razem do końca. Opcjonalnie można skleić wszystkie detale z filcu.

Zrób samemu grzyby instrukcje robienia korkociągów do wina

Na koniec przymocuj czapkę do nóżki (korek od wina lub szpulki nici). Tutaj możesz albo skleić dwie części razem, albo wyciąć otwór w środku białego koła i włożyć do niego korek od wina.

majsterkować grzyby korki do wina filc do szycia

Grzyby druciarskie – fajna dekoracja do ogrodu ze starych doniczek

grzyby majsterkować gliniane garnki instrukcje malowania pomysłów

Kolejny projekt jest super łatwy.

Stopień trudności: łatwy, odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Uwaga: trzeba tylko uważać przy wyborze kolorów, które nadają się do użytku na zewnątrz.

Czas trwania projektu: Czas tworzenia to maksymalnie pół godziny (w zależności od tego, jak długo farba schnie, ale projekt może być gotowy w dwa dni).

grzyby majsterkować gliniane garnki farba w sprayu

Materiały: gliniana doniczka. Farba – w zależności od własnych upodobań farba w sprayu w kolorze białym i czerwonym oraz farba akrylowa w kolorze białym, pędzel, szkło, ołówek, specjalna powłoka wodoodporna do glinianych garnków, klej do gliny. Lub możesz po prostu kupić odpowiednie farby do użytku na zewnątrz w sklepie rzemieślniczym i najpierw nałożyć kolor bazowy dużym pędzlem, a następnie pomalować punkty drobnym pędzlem.

majsterkować grzyby gliniany garnek biały

Majstrować przy grzybach: Najpierw nałóż warstwę białego sprayu, następnie pozostaw do wyschnięcia i, jeśli to konieczne, ponownie spryskaj kolorowym sprayem. Pomaluj podkładkę odpowiednio na czerwono.

grzyby majsterkować szklanymi kropkami instrukcje rysowania

Na podstawce narysuj trzy kółka. Możesz użyć do tego szkła.

grzyby majstrować na szkle malować koła pędzel

Teraz pomaluj koła drobnym pędzlem.

Jak malować grzyby Instrukcje przyklejania do glinianego garnka

Na koniec umieść spodek na doniczce i przyklej go. kompletny!

Zrób grzyby z dziećmi – dwa pomysły z artykułami gospodarstwa domowego

Zrób sobie grzyby instrukcje dotyczące pałeczek filtrujących do kawy

Jeśli masz maluchy, to kolejne dwa projekty doskonale nadają się do kopiowania – na zdjęciu powyżej grzyby wykonane z malowanych filtrów do kawy i patyczków do lodów. Możesz je stworzyć jako część obrazu na temat „Jesień”.

grzyby majsterkować papierowe rolki babeczki papierowe instrukcje

Ale jest jeszcze łatwiej – wyciąć kropki z papieru budowlanego, pomalować filtry do kawy farbą na bazie wody, a następnie przykleić kropki do filtrów. Na przykład rolki papieru toaletowego mogą służyć jako uchwyt.

Niezależnie od tego, czy są wykonane z filcu, tkaniny, bibuły, filtrów do kawy czy drewna – domowe grzyby z pewnością przyciągną uwagę.