Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło ze starych płyt CD – 7 kreatywnych projektów rękodzieła z instrukcjami

Majsterkowanie przy starych płytach CD - instrukcje dotyczące pomysłów na recykling diy

Płyty CD są wykonane w 99% z tworzywa sztucznego, czyli poliwęglanu. To sprawia, że ​​są cennym materiałem do recyklingu. Zepsute lub porysowane płyty CD można oddać do centrum recyklingu lub innego punktu zbiórki, ale nie muszą wylądować w koszu. Ponadto są bardzo dobre warunki do pomysłowego rękodzieła z płytami CD. Nadają się również do innych celów: możesz je samemu przetworzyć i zrobić z nich coś pięknego. Płyty CD nie należą do kosza. Mogą być poddawane recyklingowi zarówno przemysłowo, jak i w gospodarstwie domowym.

Zrób coś pięknego ze starych płyt CD – 7 pomysłów

Rękodzieło ze starych płyt CD-zrób to sam-łapacz snów-instrukcje-włóczka-kolorowa

Najpierw raz usunie się powłokę powierzchniową i napisy. Następnie dysk CD jest mielony i topiony, z którego powstaje granulat z tworzywa sztucznego. Jest to później wykorzystywane jako surowiec do nowych płyt CD lub innych produktów z tworzyw sztucznych. Płyty, których już nie można odtwarzać lub których po prostu już nie chcesz, to dobry materiał na rękodzieło. Wspaniałe rzeczy można łatwo stworzyć z całości lub z kilku posiekanych na kawałki. Przedstawiamy 7 prostych projektów DIY wraz z instrukcjami.

Łapacze snów / telefony komórkowe majstrują przy starych płytach CD

Rękodzieło ze starych płyt CD-diy-Traumfänger-instrukcje-przędza-pomysł

Możesz użyć płyty CD jako okrągłej ramy do tkania i zrobić z niej piękny łapacz snów. Będzie piękną ozdobą sufitu lub ściany. Tkanie okrężne to prosta technika tkania i jest wykonywana w małych formatach, co doskonale nadaje się do rękodzieła z dziećmi. Szczególną atrakcją jest zastosowanie różnych materiałów, takich jak przędza, wstążki i sznurki, a także perły. Tak zaprojektowane płyty można zawiesić indywidualnie lub zrobić z nich telefon komórkowy.

Materiały i pomoce:

  • Przędza w dowolnym kolorze
  • nożyce
  • tępa igła do haftu
  • Perły

Tkanie na płytach CD z dziećmi

majsterkowicze-stare-cds-diy-kreatywne-łapacz-snów-instrukcje

Weź płytę CD i za pomocą markera zaznacz punkty na zewnętrznej krawędzi w odległości 1 cm. Wytnij kilka kawałków włóczki. Każdy z nich powinien być wystarczająco długi, aby można go było zawiązać. Przykryj krążek nitką dookoła z przodu iz tyłu i zwiąż razem początek i koniec. Rozpocznij tkanie w środku tępą igłą do haftu. Najpierw niech koniec zwisa, a następnie pociągnij do środka na końcu. Zamień różne kolory, jeśli po prostu zwiążesz włóczkę z drugą. Jeśli chcesz, użyj w niektórych miejscach pereł i innych elementów dekoracyjnych.

Majsterkowanie przy starych płytach CD - pomysł na majsterkowanie-raumfänger-przędzę

Na koniec możesz narysować na powierzchni płyty za pomocą permanentnego markera piękny wzór lub ozdobić ją samoprzylepnymi naklejkami. U góry zawiąż wiszącą nić. Na dole zawieś nitki jubilerskie i nawlecz na nie kilka pereł. Możesz to naprawić w określonej pozycji, jeśli włożysz trochę kleju do otworu. Do tego nadaje się klej, który po wyschnięciu staje się przezroczysty.

Mała torebka majstruje przy starych płytach CD

majsterkować-stare-cds-diy-portmonetka-monety-zamek

Możesz łatwo zrobić portfel z dwóch całych płyt CD. Prawie nie są do tego potrzebne żadne dodatkowe materiały, z wyjątkiem dwóch dysków i zamka błyskawicznego. Do połączenia obu części stosuje się klej odpowiedni do plastiku, tj. bez acetonu. Inną opcją jest zastosowanie taśmy samoprzylepnej o dużej sile klejenia lub taśmy samoprzylepnej zabezpieczającej. W ten sposób zamek błyskawiczny jest mocowany wokół dysku CD, a pomysłowy portfel jest gotowy. oczywiście trzeba czymś zakryć otwór w środku płyt. Naklejki lub inne samoprzylepne są tutaj idealne, aby własnoręcznie wykonane było jeszcze bardziej indywidualne.

majsterkować-stare-cds-diy-torebka-pomysł-zamek

Z całych płyt CD można wykuć wiele wspaniałych rzeczy, które są nie tylko dekoracyjne, ale i funkcjonalne. Stare płyty CD są nawet używane w ogrodzie. Po prostu powieś nieużywane szyby na drzewach, a kiedy chwieją się na wietrze i odbijają światło, odpędzają ptaki, które zjadają owoce drzew. Jeśli zrobisz kilka i dłuższych taśm z płytami CD i zostawisz je wiszące na zewnątrz, stworzyłeś nie tylko świetne odstraszacze ptaków, ale także piękne ozdoby choinkowe.

Majsterkowanie przy starych płytach CD – cięcie płyt CD

majsterkować-stare-cds-diy-cut-shards

Twórcze rękodzieło z płyt CD działa najlepiej, gdy są podzielone na małe kawałki. Porysowane lub nawet pęknięte płyty CD doskonale nadają się do tego projektu DIY. W razie potrzeby można je również znaleźć w sklepie z używanymi rzeczami. Najpierw należy usunąć wszystkie etykiety itp., a następnie pociąć. Najlepiej użyć do tego nożyczek kuchennych, ponieważ cienki szybko się zepsuje. Podczas cięcia płyt należy również nosić rękawiczki, ponieważ odłamane kawałki plastiku mogą być bardzo ostre. Teraz jesteś gotowy do wyjścia!

Twórz modne dodatki ze starych płyt CD – obroże dyskotekowe

majsterkować-stare-cds-diy-akcesoria-biżuteria-obroże-modne

Najpierw musisz zagotować wodę i przenieść ją do wystarczająco dużego rondla lub innego pojemnika. Następnie moczyć płyty CD na kilka minut, aby ułatwić ich cięcie. Płyty CD można wyjąć z wody szczypcami kuchennymi. Zakonnice są miękkie i dlatego można je przycinać w najróżniejsze kształty. Ta metoda jest szczególnie odpowiednia, jeśli chcesz, aby kawałki CD miały określony kształt. Inną opcją byłoby umieszczenie szkiełek w zamrażarce na 10-15 minut, a następnie w ręczniku. Następnie weź młotek i uderz go kilka razy. Oczywiście płyty CD można być może ciąć dobrymi nożyczkami bez tych metod, ale znacznie łatwiej jest to zrobić młotkiem lub po podgrzaniu. Tak czy inaczej, powinieneś być bardzo ostrożny w tym procesie, aby nie zranić się ostrymi krawędziami płyt CD.

majsterkować-stare-cds-zrób-to-sam-moda-akcesoria-obroże-dyskoteka

Tak zwane odłamki CD mogą być używane naprawdę pomysłowo i świetnie. Już niedługo zaprezentujemy 3 modne projekty DIY, w których można urozmaicić proste podstawowe rzeczy, takie jak koszula, czapka i kopertówka w stylu disco. W tym celu oprócz starych płyt CD potrzebny jest również klej odpowiedni do tekstyliów.

majsterkować-stare-cds-zrób-to-sam-moda-moda-akcesoria-obroże

Najpierw przygotuj płyty i pokrój je na małe kawałki, w zależności od wielkości obszaru, który chcesz pokryć. Przede wszystkim lepiej wygląda, gdy cząstki są stosunkowo małe, co ułatwia opisanie kształtów. Teraz nałóż odrobinę kleju na odłamek i przymocuj go do kołnierza bluzki lub koszuli. Zacznij od zewnątrz do środka, tj. od krawędzi i rogów kołnierza i idź dalej. Działa na zasadzie mozaiki. Nie nakładaj zbyt dużej ilości kleju, ponieważ pozostawi on nieestetyczne plamy. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu kleju i pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin.

Akcesoria do majsterkowania ze starymi płytami CD – Disco Cap

majsterkować-stara-cds-diy-disco-czapka-czapka

Postępuj w ten sam sposób z pozostałymi akcesoriami. W ten sposób z pewnością przyciągniesz uwagę wszystkich tą czapką na imprezie dyskotekowej. Do tego potrzebujesz możliwie najmniejszych kawałków CD. To najlepszy sposób na opisanie owalnych i zakrzywionych kształtów czapki.

Udekoruj starymi płytami CD – kopertówka

majsterkować-stare-cds-diy

Kieszonka na rzep w kształcie koperty jest idealna na projekt DIY z płytami CD. Możesz ozdobić tylko przednią część torby połamanymi kawałkami. Ponieważ później weźmiesz torbę i nosisz ją ze sobą, zalecamy lekkie przeszlifowanie ostrych krawędzi płyt CD za pomocą pilnika do paznokci. Jak już wyjaśniono, przyklej je bezpośrednio do torby za pomocą odpowiedniego kleju.

majsterkować-stare-cds-diy-sprzęgło-przyprawić-disco

Tinker disco świąteczne bombki ze starymi płytami CD

majsterkować-stare-cds-zrób-zrób-sam-bożonarodzeniowe-piłki

Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować bombkę świąteczną, a tym samym nadać choince blasku i dyskotekowego charakteru, ten pomysł na rękodzieło jest dokładnie właściwy. Tutaj możesz również użyć kulki stylropor. Powinieneś jednak użyć do tego również odpowiedniego kleju. W przeciwnym razie po prostu dopraw starą piłkę, a następnie powieś ją na drzewie lub podaruj komuś w prezencie. Jeśli kulka podstawy jest wykonana z tworzywa sztucznego, użyj pistoletu do klejenia na gorąco, ponieważ jest najłatwiejszy w użyciu. W zależności od upodobań możesz pokryć całą powierzchnię sferyczną lub rozłożyć fragmenty CD z niewielką przerwą między nimi.

majsterkować-stare-cds-diy-bożonarodzeniowe-piłki-instrukcje-disco ball

W przykładzie na zdjęciu zastosowano przezroczyste kule ozdobne. Można je czymś wypełnić i w ten sposób stworzyć dodatkowy efekt. Wsadź w nią satynową wstążkę lub perły, dlaczego nie pstrokate M?&Pani lub jadalne czekoladowe perełki – na pewno będzie fajnie.

Zrób małe doniczki ze starymi pudełkami na płyty CD

majsterkować-stare-cds-diy-rękawy-mała-doniczka

Piękne rzeczy można zrobić nie tylko ze starych płyt CD. Z pustych okładek można również stworzyć coś bardzo pomysłowego – na przykład ozdobną donicę. Potrzebujesz 5 pustych pudełek na płyty CD i odpowiedni klej. Teraz połącz muszle, aby otrzymać kostkę bez pokrywki. Pozwól mu wystarczająco wyschnąć, a już możesz użyć tego, co sam wykonałeś w bardzo praktyczny sposób. Wypełnij go kamieniami ozdobnymi, białym żwirem lub po prostu ziemią roślinną. Następnie ostrożnie umieść roślinę i umieść ją w odpowiednim miejscu w mieszkaniu.