Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło ze skórą – 14 pomysłów na samodzielne wykonanie

Rękodzieło ze skórzaną biało-bransoletą-złoto-brązową opaską-drewnianą-półką-wąsami-uchwytem na klucze-zegarem ściennym-stołek

Skóra jest nie tylko dla motocyklistów i gwiazd popu. Przy odrobinie kunsztu, kreatywności i kilku starych kawałków skóry możesz nadać swoim starym przedmiotom nowy, elegancki wygląd. Na przykład możesz nawet złożyć nowe torby z resztek skóry. Zobacz wybrane przez nas pomysły na majsterkowanie Rzemiosło ze skóry i daj się zainspirować. Są łatwe w produkcji, a materiały są bardzo tanie. Do wszystkich pomysłów na rękodzieło możesz używać zarówno prawdziwej, jak i sztucznej skóry.

Rękodzieło ze skóry – odśwież stary sweter ze skórzanymi serduszkami

Rękodzieło ze skórzanymi sercami-cekiny-rękawy-czerwona-do szycia-pomarańczowa-bluzka

Możesz łatwo przekształcić swój stary nudny sweter w nowoczesny element garderoby za pomocą odrobiny skrawków skóry. Potrzebny będzie bawełniany sweterek, mały kawałek czerwonej skóry naturalnej lub sztucznej, odrobina czerwonych cekinów, czerwona nitka, igła i nożyczki.

Łatwe rzemiosło ze skóry – błyszczące serduszka są gotowe przy niewielkim wysiłku

Rękodzieło ze skórzanymi serduszkami-cekiny-wycięte-klej-uszyć-zrób to sam

Wytnij ze skóry dwa identyczne serca. Przyszyj cekiny do skórzanych serc w paski, jak pokazano na zdjęciu. Następnie przyszyj dwa serduszka z tyłu rękawów, gdzie zwykle znajduje się łokieć podczas zakładania swetra.

Etniczne kolczyki

Rękodzieło ze skórzanymi indyjskimi-kolczykami-piórami-czerwone-złote-zrób to sam

Do tego pomysłu na rzemiosło ponownie będziesz potrzebować skrawków skóry czerwonej (możesz również użyć skrawków skóry w innych kolorach), nożyczek, kleju, żółtej nici, igły lub maszyny do szycia, taśmy, złotej, białej, czarnej, niebieskiej farby akrylowej i haczyków na kolczyki.

Projekt kolczyków inspirowany jest Indianami

Rękodzieło ze skórzanymi indyjskimi-kolczykami-etno-czerwono-złote-paski-pióro-kształt

Z czerwonej skóry wyciąć dwa równe kawałki przypominające kształtem pióro. Zszyj dwukrotnie żółtą nitką wzdłuż kształtów piór. Wytnij cienkie paski z taśmy i przyklej je na kawałkach skóry tak, jak pokazano na zdjęciu. Na złoto pomaluj dolny róg, trójkątny kształt pośrodku, a cienki pasek na górze. Usuń taśmę, tworząc geometryczne kształty z wyraźnymi liniami. Pomaluj wzór Indian amerykańskich czarną i niebieską farbą. Na koniec ostrożnie wytnij cienkie paski wzdłuż krawędzi skórzanych wycięć tak, aby wyglądały jak piórka. Zawieś indyjskie „pióra” na haczykach i kolczyki są gotowe.

Opaska na głowę i pierścionek na palec z gwiazdkami

majsterkować-ze-skórzanymi-pierścionkami-obręcze-gwiazdki-złoty-brązowy-brokat

Weź pierścień na palec i plastikową opaskę. Wytnij cztery duże gwiazdy tego samego rozmiaru i jedną małą gwiazdę z brązowej skóry. Nałóż klej na dwie większe gwiazdki. Zanim wyschnie, dobrze posyp gwiazdki brokatem miedzianego koloru. Zrób to samo z plastikowym pierścieniem na palec. Przyklej małą brązową skórzaną gwiazdkę na pokrytym brokatem pierścionku na palec. Weź jedną z dużych brązowych gwiazdek i przyklej ją do opaski. Weź gwiazdę pokrytą brokatem i przyklej ją po lewej lub prawej stronie brązowej gwiazdy. Powyżej i znowu w tym samym kierunku, ostatnie brązowe i błyszczące gwiazdy są przyklejone, jak pokazano. Masz więc nowoczesny i uroczy zestaw akcesoriów do włosów i pierścieni na palce.

Minimalistyczny zegar ścienny wykonany ze skóry 

majstrować-ze-skórzanym-ściennym-okrągłym-szaro-czarnym-zegarem-wskazówki

To elegancki i ciekawy pomysł na wykonanie ze skóry. Do tego zegara potrzebny jest mechanizm zegara ściennego, szara skóra i tektura falista. Wytnij okrąg z tektury falistej. Z szarej skóry wytnij koło, które musi być tylko kilka milimetrów większe niż koło z tektury falistej. Perforuj dwa koła pośrodku dla mechanizmu zegara ściennego i sklej je ze sobą. Zmontuj mechanizm zegarowy za pomocą wskazówek zegara i zawieś zegar na ścianie. Masz więc elegancki dodatek do wystroju w minimalistycznym stylu.

Bransoletki ze skóry z napisami

majsterkować-ze-skórzaną-bransoletą-adres-zrób-to-sam-biały-szary-czarny-czerwony

Do wykonania tych zabawnych bransoletek potrzebne są paski skóry w różnych kolorach, skórzane stemple, klej, zatrzaski, maszyna do szycia, kolorowe nici i skrawki białego materiału z napisami.

Bądź kreatywny i wymyśl zabawne napisy na bransoletki

majsterkować-ze-skórzaną-bransoletą-biało-czarno-czerwono-szare-paski-napy

Możesz nadrukować wybrany napis na kawałku białego materiału lub po prostu napisać coś na białym materiale markerem do płyt CD. Wytnij paski ze słowami. Muszą być mniej więcej mniejsze niż skórzane paski. Przyklej je do skórzanego paska za pomocą kleju i zszyj brzegi maszyną do szycia jak pokazano na zdjęciu. Zrób otwory na dwóch końcach skórzanego paska i zamontuj zatrzaski.

Drewniana półka ze skórzanymi paskami

drucić-z-półką-skórzaną-drewno-skórzane paski-beżowe-wiertła-zapiąć

To prosta konstrukcja, którą bardzo łatwo złożyć. Półka mocowana jest do ściany za pomocą dwóch skórzanych pasków. Weź prostą drewnianą deskę o dowolnej długości. Wytnij dwa paski skóry o równej długości i szerokości. Złóż każdy skórzany pasek na pół i wywierć otwór na końcach wiertarką. Użyj wkrętów do drewna, aby zamontować konstrukcję na ścianie, jak pokazano.

Nowoczesny naszyjnik z kolorowych skrawków skóry

majsterkować-ze-skórzanym-naszyjnikiem-biżuteria-kolorowa-skórzana-elementy-zrób-to-sam

Jeśli masz dużo kolorowych i małych kawałków skórzanej tkaniny, ten naszyjnik jest łatwy do wykonania. Wytnij z papieru szablon, który odpowiada kształtowi wieszaka na biżuterię, który chcesz. Umieść szablon na grubym kawałku skóry i wytnij ten sam kształt. Wytnij małe kawałki z innych kolorowych skrawków skóry, ułóż je i przyklej do grubej skóry. Wytnij wystające rogi.

Przymocuj łańcuszek do wieszaka na biżuterię

majsterkowicz-z-skórzany-naszyjnik-kolorowa-skóra-pozostałości-do-wiercenia-złoty łańcuszek

Zrób dwie dziury na dwóch końcach wieszaka na biżuterię. Przymocuj metalowy łańcuszek do otworów za pomocą dwóch małych pierścieni.

Inne warianty kolorowych naszyjników wykonanych ze skrawków skóry

majsterkować-ze-skórzanym-naszyjnikiem-biżuteria-kolorowa-skórzane-elementy-geometryczne-złoty-srebrny-łańcuszek

Bądź kreatywny i twórz naszyjniki z zawieszkami na biżuterię o różnych kształtach. Użyj kawałków skóry w różnych kolorach.

Torebka wykonana z jednego kawałka skóry bez szycia

majsterkowicza-ze-skórzana-portmonetka-bez-uszycia-brązowa-jednoczęściowa

Rzemiosło ze skóry może być dziecinnie proste. Wystarczy kilka wycięć, aby połączyć ten elegancki portfel. Potrzebujesz tylko kawałka skóry. Wytnij kształt z obrazka. Pozostaje jeszcze tylko precyzyjne, proste nacięcie na karty kredytowe i portfel gotowy.

Kopertówka ze sztucznym futerkiem – rękodzieło ze skóry

majsterkować-ze-skórzaną-torebką-czarno-białe-futerko-nożyczki-klej-pióro do znakowania

Wejdź i uszyj tę nowoczesną futrzaną torbę w kilka minut. Będziesz potrzebować prostej skórzanej torby, kawałka sztucznego futra w wybranym kolorze, nożyczek, kleju i markerów. Otwórz portfel, połóż go na sztucznym futerku i obrysuj markerem. Wytnij kształt i przyklej kawałek futra, jak pokazano na zdjęciu. To jest takie proste.

Elegancki taboret wykonany z prawdziwej skóry 

majstrować-ze-skórzany-stołek-biały-metal-siedzisko-okrągłe-drewno

Wymień stary stołek, postępując zgodnie z instrukcjami. Potrzebujesz starego stołka z drewnianym siedziskiem, ostrego noża do krojenia, grubej ochrowo-żółtej wstążki, dużego kawałka prawdziwej skóry w kolorze białym, dziurkacza ręcznego, metalowych spinaczy, ołówka i miarki.

Wytnij okrągłe kształty

majsterkować-ze-skórzany-stołek-metal-drewno-czarny-znak-wyciąć-zrób-sam

Zaznacz ołówkiem rozmiar siedziska z tyłu skóry. Narysuj dwa kółka o 6 cm większe od tego na stołku i wytnij je.

Następnie musisz zrobić dziury w krawędziach

majstrować-ze-skórzanym-stołek-biały-dziurka-do-wiercenia-gledclip

Umieść skórzane kółka jeden na drugim i wykonaj dziurki ręcznym ciosem. Otwory muszą być wywiercone w równej odległości od siebie. Umieść kółka na górze i pod siedziskiem stołka. Tył skórzanych kółek musi pozostać skierowany w stronę siedziska stołka. Zabezpiecz za pomocą metalowych wsporników, jak pokazano na rysunku.

Połącz ze sobą dwa skórzane kółka

majsterkować-ze-skórzaną-hocler-białą-ochrowo-żółtą-wstążką

W razie potrzeby wykonaj małe nacięcia na stelażu. Przeciągnij wstążkę przez otwory, jak pokazano, i mocno zwiąż oba końce.

Gotowy stołek wygląda znacznie nowocześniej i pasuje do każdego mieszkania

majstrować-ze-skórzanym-stołek-biały-czarny-metal-rama-statyw

Okładka notebooka lub okładka książki o minimalistycznym designie

majsterkować-ze-skórzaną-okładka-broszury-biały-minimalistyczny-design-szara-wstążka

Kolejny prosty pomysł na rękodzieło ze skóry – ten piękny pokrowiec z kawałka skóry możesz wykonać samodzielnie szybko i łatwo. Możesz używać zarówno prawdziwej, jak i sztucznej skóry.

Złóż folder

majsterkować-ze-skórzaną-okładka-broszury-biała-niebieska-broszura-w kropki-czerwona-elastyczna

Zmierz i wytnij kawałek skóry na tyle duży, aby schował uchwyt, jak pokazano. Zrób dwa małe otwory w pobliżu krawędzi, przeciągnij przez nie cienką szarą wstążkę i zawiąż ją wokół rękawa broszury.

Rękodzieło ze skóry – urocza skórzana torebka bez szycia

majsterkować-ze-skórzaną-torebką-różowo-czarna-wstążka-w kropki-zrób-to-sam

Do tej uroczej skórzanej torby potrzebujesz dużego kawałka skóry, nożyczek, skórzanego sznurka lub paska do torebki, dziurkacza ręcznego, okrągłego papierowego szablonu i kolorowej kokardki.

Torba może być wykonana ze skóry jak również z dowolnego innego materiału

majsterkować-ze-skórzaną-torebką-różowa-tkanina-skórzana-czarna-wstążka-kolorowe-kropki-nożyczki

Użyj papierowego szablonu, aby wyciąć ze skóry duży, odpowiedni okrąg. Zrób 12 dziurek na krawędzi, dzięki którym pętla się potoczy. Zwiąż ze sobą oba końce łuku. W ten sposób torba nabiera swojego kształtu. Przymocuj pasek torby do pętli.

Brelok z wąsami Hipster

majsterkować-ze-skórzanymi-wąsami-brelok-hipster-brązowy-wyciąć

Wytnij papierowy szablon wąsów i dwukrotnie obrysuj go na skórze. Wytnij dwa kształty wąsów ze skóry i zszyj je razem. Zrób mały otwór i przymocuj do niego łańcuszek z breloczkiem.

* Kompletne instrukcje dotyczące nowoczesnego naszyjnika wykonanego ze skrawków skóry można znaleźć tutaj

* Zobacz pełne instrukcje dotyczące eleganckiego skórzanego stołka tutaj