Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z patyczkami dla młodych i starszych: pomysły na stylową dekorację i wspaniałe rękodzieło

majstrować z patyczkami kolorowe materiały naturalne

W dzisiejszym artykule zebraliśmy dla Ciebie oryginalne i ekscytujące pomysły na temat „rękodzieła z kijami i gałązkami”. Poniższe projekty rękodzielnicze są łatwe do wdrożenia i są równie odpowiednie dla dziewcząt i chłopców. Oczywiście nie ma nic złego w podsuwaniu sugestii świetnych projektów rodzinnych. Jak powszechnie wiadomo, przyroda jest prawdziwą skarbnicą materiałów do rękodzieła, które szczególnie cenią młodzież. Dzieci z dużym zainteresowaniem lubią zbierać i badać. Jeśli w Twoim przedpokoju w domu leżą kije i gałązki lub stoi wiadro pełne kamieni, ten post wzbudzi Twoje zainteresowanie i uszczęśliwi maluchy.

Rękodzieło z patyczkami dla młodych i starszych – dodawanie koloru naturalnym materiałom

pomaluj gałązki patyczków świeczników na tealighty w jasnych kolorach

Na spacer dzieci, a zwłaszcza chłopcy, lubią zabierać ze sobą kije jako skarby. Jako materiał naturalny można je spotkać w różnych kształtach i strukturach. Jak można się domyślić i już wiesz z własnego doświadczenia, istnieją nieograniczone możliwości projektowania rękodzieła z patyków, gałązek i gałęzi. Dzieci mogą zamienić patyczki w świetne zabawki, a dorośli mogą z nich wyczarować piękne przedmioty dekoracyjne.

dekoracja ścienna ombre majstrować z patyczkami zielony niebieski

Wykonując rękodzieło z drewna z lasu, Ty i Twoja ukochana macie okazję wnieść dużo koloru do swoich arcydzieł wykonanych z patyków i gałęzi. Po prostu pozwól swoim dzieciom pomalować zebrane patyki do syta. W końcu nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na ładny wzór w paski, czy na bardziej wyszukane zdobienia w stylu aborygeńskich kropek, bo pomalowane sztyfty wyglądają po prostu świetnie. Zgromadzone znaleziska można pomalować farbami akrylowymi lub temperowymi. Z kolorowych gałęzi można wtedy zaprojektować wiele.

Gałęzie malowania przyklejają dekorację ścienną z drewna ombre

Wykonując rękodzieło na przykład z gałęzi i gałązek powstają piękne dekoracje ścienne, które można powiesić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Zapraszamy do malowania patyczków na różne niuanse kolorystyczne i zaprojektowania takiego płótna dekoracyjnego, które będzie wyglądało naturalnie, ale także nowocześnie i świeżo. Możesz użyć patyczków, których niekoniecznie musisz przycinać do tego samego rozmiaru, aby stworzyć piękny świecznik na tealighty, który może ozdobić zarówno stolik kawowy, jak i kuchnię.

dzieci robią rękodzieło z patyczków, malują gałązki, koraliki

Jeśli podczas ostatniego spaceru Twoje dziecko odkryło widelec, możesz zrobić z niego wspaniały skośny kształt lub po prostu zawiesić na nim piękne drewniane koraliki lub guziki w różnych rozmiarach. Dzięki temu maluchy mogą pomalować patyczek dwiema gałązkami i w razie potrzeby owinąć rączkę wełną. Do skośnego nadal potrzebujesz gumki murarskiej, która jest zawiązana na obu końcach widelca. W razie potrzeby do gumy można przymocować kawałek skóry. Teraz dzieci mogą naprawdę wyszaleć się na świeżym powietrzu.

Mobilne rękodzieło z patyczkami i wełną

pomysły na rękodzieło mobilne rękodzieło z kijami

Możesz również zrobić świetną karuzelę do rękodzieła z patyczkami. Możliwości projektowania również są tu liczne. Zamiast malować gałązki i gałęzie, możesz po prostu owinąć je kolorową wełnianą nicią. To również wygląda bardzo dekoracyjnie i można to zrobić również rączkami małych dzieci. Najpierw skróć patyczki do pożądanej długości. Następnie możesz zawiązać wełnę w pożądanym kolorze w pętelkę i przywiązać ją do kija.

dzieci wykonują mobilne materiały naturalne z gałęziami

Następnie po prostu owinąć patyczki nitką i owinąć lub przykleić końce. Teraz możesz wybrać kształt. Czy patyczki owinięte sznurkiem należy wiązać poziomo czy pionowo? Po prostu wypróbuj, który model najbardziej Ci odpowiada wizualnie. Zapraszamy do związania patyczków w trójkąt lub romb i włączenia do pstrokatej kompozycji innych naturalnych materiałów, takich jak szyszki czy kasztany.

Twórz ozdoby choinkowe za pomocą patyczków i gałęzi

majstrować przy drewnianych ozdobach choinkowych wełnianych

Jeśli przedświąteczny nastrój już Cię ogarnął i już zastanawiasz się, jakimi pięknymi ozdobami ozdobisz choinkę w tym roku, być może możesz naśladować tę wspaniałą, prostą, ale niesamowicie atrakcyjną świąteczną ozdobę. Aby uzyskać kształt trójkąta, wystarczy mocno związać kawałki drewna, jak pokazano na rysunku. W przeciwnym razie możesz również ukształtować gwiazdę w kilku prostych krokach. Jeśli chcesz nadać kolor samodzielnie wykonanej ozdobie, możesz naciągnąć wełnę w różnych kolorach i stworzyć niepowtarzalną biżuterię.

Zrób niezwykłą choinkę z patyczkami

Majsterkowicz do dekoracji choinki z patyczkami

Jeśli na tegorocznym przyjęciu świątecznym zamiast prawdziwej choinki chciałbyś zaimponować swoim gościom własnoręcznie zrobioną choinką, to ta choinka może być dla Ciebie odpowiednim pomysłem. Najpierw kije są skracane za pomocą sekatorów lub piły i wiązane sznurkiem. Zrób pętlę u góry, aby ją powiesić i udekoruj wyjątkowe drzewko według własnego uznania. Małe bombki, drobne ozdobne upominki, kokardki i inne ozdobne figurki wycinają na drzewku piękną figurę.

Dekoracja świąteczna jodła mrożone kije

Jeśli chcesz zaprojektować swoją świąteczną dekorację w domu w zgodzie z naturą, możesz wprowadzić żelazny i śnieżny krajobraz do ciepłego i przytulnego salonu z odpowiednią dekoracją. Spryskaj patyki białą farbą i brokatem w sprayu i sklej ze sobą kawałki drewna tak, aby utworzyły tipi. Lodowe szyszki dopełniają zimowy sen. Umieść swoje dzieło sztuki na kominku lub na parapecie i stwórz wspaniałą, świąteczną atmosferę.

Tinker fototapeta z naturalnymi materiałami

fototapeta z naturalnych materiałów majstrować przy dzieciach

Jeśli jeszcze w tym roku nie chcesz odpuszczać lata, taka kreatywna fototapeta może pomóc Ci zachować ciepłe i słoneczne wspomnienia przez cały rok. Kije można dowolnie ozdobić kolorem lub nitką i wiązać ze sobą tak, jak w przypadku karuzelki powyżej. Teraz możesz powiesić zdjęcia z ostatnich wakacji za pomocą klipów.

Tinker krosna z kijami

kije majsterkowicze z naturalnych materiałów dla dzieci

Jeśli chcesz pokazać swoim dzieciom, jak tworzyć piękne przedmioty dekoracyjne z naturalnych materiałów, które często znajdują się przed drzwiami, to może nauczysz je tkać. Nie musisz nawet robić do tego krosna. Idealny do tego jest duży widły do ​​gałęzi. Alternatywnie możesz uformować kwadrat z patyczków i zabezpieczyć go sznurkiem.

dzieci tkają wełnę patyczkami gałązki

Teraz rozciągnij długą nitkę, aby z nici osnowy powstał wzór grzebienia. Teraz dzieci mogą twórczo wypuszczać parę i tkać grubą wełnę lub skręcany sznurek w różnych kolorach. Co do reszty, możesz utkać dzieci od 4 roku życia. Pokochasz tworzenie różnych kawałków splotu. Bardziej zaawansowani mogą nadać Twoim tkanym elementom indywidualny charakter z perłami lub piórami.

Rękodzieło z naturalnych materiałów na różne okazje

Kij oddział strzałka majstrować filcowa dekoracja serca

Można oczywiście robić rękodzieła z gałązek i gałązek nie tylko na Boże Narodzenie, ale na różne okazje. Naturalne materiały można również dobrze łączyć z innymi materiałami rękodzielniczymi. Jeśli chciałbyś przekazać przesłanie miłości w kreatywny sposób, możesz sam zrobić strzałę miłości z gałązki i kolorowego filcu, czego dana osoba z pewnością nie przegapi.