Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z papierowymi talerzami – 20 pomysłów na świąteczne rękodzieło z dziećmi

Rękodzieło z papierowymi talerzami rękodzieło-dzieci-dekoruj-jodełka

Talerze papierowe to niedrogi materiał, z którego można wykonać piękne dekoracje na różne okazje z dziećmi. Dla tych, którzy szukają kreatywnej aktywności dla dzieci w okresie przedświątecznym mamy wiele świetnych pomysłów na Crafting z papierowymi talerzami skompilowany na najpopularniejszy festiwal.

Crafting z papierowymi talerzami na Boże Narodzenie

Rękodzieło z papierowymi talerzami przedszkole-pomysły-choinka-zrób to sam

Świąteczne rękodzieło dla dzieci zaczyna się w przedszkolu, gdzie samodzielnie wykonują kreatywne ozdoby świąteczne. Jednym z najsłynniejszych symboli Bożego Narodzenia na świecie jest choinka, którą zdobią ozdoby choinkowe i girlandy. Z papierowych talerzy dzieci w przedszkolu lub w domu mogą zrobić duże lub małe choinki i udekorować nimi pokój w mieszkaniu.

Zrób choinkę z papierowymi talerzami

Rękodzieło z papierowymi talerzami instrukcje-choinka-majstrowanie-pomysły-świąteczne

Możesz zrobić piękną choinkę na Boże Narodzenie z dziećmi z jednego okrągłego papierowego talerza. Najpierw pomaluj płytkę zieloną farbą akrylową i pozostaw do wyschnięcia. Następnie pokrój na trzy części, jedną trzecią nieco mniejszą niż pozostałe dwie. Kiedy ułożysz różne kawałki razem z najmniejszym na wierzchu, uzyskasz kształt choinki.

Udekoruj choinkę z papierowych talerzy

Majsterkowanie z papierowymi talerzami Choinka-majstrowanie-dekorowanie-pomysłów

Aby ozdobić drzewko, należy najpierw wybić sześć otworów w każdej części i użyć ich do utkania kolorowej wstążki lub nici. Tak powstają girlandy. Teraz możesz złożyć choinkę razem, zszywając poszczególne części i brązowy prostokąt jako pień drzewa. Na koniec udekoruj wybraną dekoracją, a papierowa choinka jest gotowa.

Zrób świąteczny kapelusz na choinkę

Rękodzieło z papierowymi talerzami-choinka-czapka-świąteczne-rękodzieło-dzieci

Okrągłe papierowe talerzyki można również wykorzystać do wykonania czapek imprezowych na Boże Narodzenie. Najpierw dziecko powinno pomalować cały talerz na zielono, a następnie narysować na nim kontury jodły. Aby papierowy talerz był jak kapelusz, powinieneś pomóc maluchowi i wyciąć kształt drzewa nożem rzemieślniczym. Ważne jest, aby pień pozostał przymocowany do krawędzi talerza, tak aby choinka znajdowała się z przodu czapki.

Rękodzieło z papierowymi talerzami – Instrukcje na mini choinki

majsterkować-papier-talerz-mini-choinka-stożek-pompony-kolorowe

Wykonując rękodzieło z papierowych talerzy, możesz również tworzyć figury 3D, takie jak mała choinka. Aby to zrobić, wyciąć ćwiartkę papierowego talerza, resztę przekręcić w stożek i przymocować taśmą samoprzylepną. Na koniec pomaluj stożek na zielono i udekoruj go dowolną dekoracją, aby stworzyć piękną choinkę.

Twórz ozdoby świąteczne za pomocą papierowych talerzy

druciarz-papier-talerz-zimowy-wianek-dla-dzieci-pomysly-druciarza

Z dziećmi możesz również wykonać wieniec na drzwi do dekoracji świątecznych. Papierowy talerzyk może być również użyty jako pierścień do wieńca. Po prostu wytnij środek talerza i udekoruj powstały pierścień zielonym bibułą i ozdobami w pasujących kolorach.

Pomysły na świąteczne rękodzieło z dziećmi

rękodzieło-papierowe-talerze-świąteczne-rzemiosło-dzieci-santa claus

Podczas robienia świątecznych rękodzieł z dziećmi zawsze dobrym pomysłem są papierowe talerzyki, ponieważ można z nich stworzyć dowolną liczbę postaci na Boże Narodzenie. Talerze o okrągłym kształcie idealnie nadają się do rękodzieła od Świętego Mikołaja, bałwanów czy elfów na popularny festiwal.

Tinker Nicholas do ozdób choinkowych

druciarz-papier-płyta-budowlana-papier-nicholas-świąteczna-dekoracja-dzieci

Pomysłów na rękodzieło Mikołaja z papierowymi talerzami jest wiele. Na przykład możesz użyć okrągłego kształtu jako głowy i ozdobić go wacikami lub białym papierem jako brodą. Jeśli talerz jest złożony na pół, krawędź talerza wygląda jak broda i wystarczy zrobić czapkę.

Zrób maskę za pomocą papierowych talerzy

druciarz-papier-talerz-nicholas-maska- druciarz-pomysl-dzieci

Zamiast robić Świętego Mikołaja na ozdoby świąteczne, możesz zrobić zabawną maskę Świętego Mikołaja z dziećmi. W tym celu należy ponownie wyciąć środek papierowego talerza, a dolną krawędź zaprojektować jako brodę za pomocą waty lub papieru. Na koniec ułóż świąteczną czapkę z czerwonego papieru budowlanego i przymocuj ją do górnej krawędzi.

Tinker broda Świętego Mikołaja

majsterkować-papier-talerz-dzieci-mikołajowo-broda-kulki-bawełniane

Zamiast całej maski możesz po prostu zrobić brodę Mikołaja. Do tego potrzebna jest połowa papierowego talerza, który ma być zaprojektowany z otworem na usta. Potem po prostu przyklej waciki po zewnętrznej stronie i biała broda Mikołaja jest gotowa.

Rudolf renifer majsterkuje przy papierowych talerzach

majsterkować-papier-płyta-złożyć-farba-rudolf-renifer-ręce dzieci

Rudolf czerwononosy jest jednym z reniferów ciągnących sanie Świętego Mikołaja. Jest również popularną figurką świąteczną dla wielu dzieci, dlatego renifery są często robione z dziećmi podczas świątecznych prac rzemieślniczych. Podczas majsterkowania przy papierowych talerzach możesz majstrować przy głowie Rudolfa lub całym reniferze.

Twórz renifery za pomocą prostych materiałów

majsterkować-papier-talerz-świąteczny-renifer-rudolf-głowa-instrukcje

Do wykonania twarzy Rudolfa można użyć okrągłego papierowego talerza, który najpierw należy pomalować na brązowo. Następnie poroże można pomajstrować patyczkami do lodów i zagadkami do fajek i przykleić do talerza. Na koniec przyklej dwoje wygolonych oczu i przyklej okrągły pompon jako słynny czerwony nos.

Rudolph majstrować przy papierowych talerzach i papierze budowlanym

majsterkować-papier-talerz-rudolf-renifer-czerwony-nos-instrukcje

Aby zrobić cały renifer z papierowego talerza, należy najpierw pomalować talerz i przeciąć go na pół. Jedna połowa służy jako korpus, a z drugiej należy wyciąć trójkąt. Następnie wytnij z papieru budowlanego prostokąty jako nogi i odciski dłoni jako poroże. Na koniec zrób czerwony nos i złóż wszystko razem.

Tinker Christmas Elfy z dziećmi

rękodzieło-papier-talerze-świąteczne-rękodzieło-dzieci-imp-papier-budowlany

Oprócz renifera największymi pomocnikami Świętego Mikołaja są bożonarodzeniowe elfy. Aby zrobić gnoma, możesz ponownie użyć papierowych talerzy i użyć ich jako głowy lub ciała.

Wykonuj rękodzieło z papierowymi talerzami

rękodzieło-papierowe-talerze-bożonarodzeniowe-imp-bożonarodzeniowe-dzieci

Z papierowych talerzyków w różnych rozmiarach możesz zrobić gnoma z głową i ciałem. Elfy bożonarodzeniowe mają zwykle czerwone, zielone i białe ubrania, ale możesz użyć dowolnego koloru. Jeśli gnom jest trochę pulchny, wystarczy odwrócić papierowy talerz do góry nogami i udekorować spód.

Pomysły na ulepienie bałwana z papierowych talerzy

majsterkować-papier-płyta-zima-bałwan-guziki-czyściciel do fajek

Nawet jeśli nie ma jeszcze śniegu, dzieci mogą ulepić bałwana z papierowych talerzy. Jeśli masz do dyspozycji papierowe talerze w różnych rozmiarach, bałwana można również nieco powiększyć.

Pomysły na rękodzieło dla dzieci na zimę

druciarz-papier-talerz-bałwan-głowa-pomysł-pomysł-bawełniane kulki

Bez względu na to, czy lepisz małego czy dużego bałwana z dziećmi, można do tego użyć różnych materiałów. Możesz zrobić nos i kapelusz z papieru budowlanego i pomalować twarz ołówkami. Z drugiej strony stare guziki idealnie pasują do ciała, a czarne pisaki do fajek można wykorzystać do stworzenia ramion.

Aniołki majstrują przy papierowych talerzach – pomysły dla dzieci

rękodzieło-papierowe-talerze-dzieci-aniołowie-pomysły-odciski-brokat

Inną popularną postacią w rzemiośle bożonarodzeniowym jest anioł. W przypadku pierwszego pomysłu papierowy talerz jest po prostu malowany i składany, a anielskie skrzydła wykonane są z odcisków dłoni. Alternatywnie zarówno skrzydła, jak i korpus można majstrować z papierowego talerza.

Świąteczne pomysły na rękodzieło – The Grinch

majsterkować-papier-płyta-świąteczna-grinch-farba-kapelusz-druciarz

Postać Grincha przedstawia niezwykły pomysł na rękodzieło z papierowymi talerzami na Boże Narodzenie. Grinch to zielona istota z amerykańskiego filmu, która na początku nie lubi świąt, ale w końcu zdaje sobie sprawę z prawdziwego znaczenia festiwalu.