Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z żołędziami: 15 jesiennych pomysłów na rękodzieło dla dzieci i dorosłych

majsterkować z żołędziami imieniem nożyczki papierowe

Kiedy mówi się o rękodziełach z naturalnych materiałów, myśli się przede wszystkim o pięknych, jesiennych rękodziełach. Bez względu na wiatr i pogodę dzieci zawsze chcą wyjść z drzwi. Jeśli wolisz mieć je w domu w deszczowe popołudnie, możesz spróbować ekscytujących jesiennych rękodzieł. Rękodzieło na przykład z żołędziami to świetna rozrywka również dla dorosłych, o czym przekonasz się następującymi pomysłami na rękodzieło.

Twórz dekoracje, figurki i wiele więcej za pomocą żołędzi

Wizytówki żołędzie zdobią jesień

Jeśli nie pozwolisz, by zła pogoda Cię zniechęciła i odważysz się na spacer po parku lub lesie nawet w szare i deszczowe dni, możesz zbierać żołędzie, kasztany i buki, które następnie wyczyścisz, wysuszysz i rozłożysz na gazecie w domu. Jeśli chcesz majstrować przy żołędziach, zazwyczaj nie potrzebujesz dodatkowych i czasochłonnych przygotowań.

Pomysły na rękodzieło żołędzie złota dekoracja

Niewielkie, początkowo zielone, a następnie średnio brązowe orzechy dębu, które są otoczone małymi kapslami, można wykorzystać w postaci nieprzetworzonej i całkowicie naturalnie w różnych projektach rękodzielniczych. Na przykład można go po prostu przekłuć i wykorzystać do wyczarowania girlandy lub uroczej dekoracji, która stworzy jesienny klimat. Możesz również pokolorować żołędzie według własnego gustu i pomalować je jasno.

dynie majstrować żołędzie jesień halloween

Przy różnych okazjach można też robić rękodzieło z żołędziami. Co sądzisz o tych uroczych mini dyniach, które w tym roku uzupełniają lub nawet zastępują zwykłą dekorację dekoracyjnymi dyniami? Najlepiej sięgnąć po piękne, jesienne farby akrylowe i posmarować nimi żołędzie. Po prostu zostaw chaty i je pomaluj. Jeśli odpadną, możesz je ponownie przykleić gorącym klejem.

żołędzie wełna druciana dekoracja jesień

Luźne czapki z żołędzi to także cenny, naturalny materiał do rękodzieła. Te piękne i cenne filcowe żołędzie możesz również wykonać razem ze swoimi dziećmi. Pozwól swoim małym rączkom po raz pierwszy zerwać wełnę do filcowania i zanurzyć ją w wodzie z mydłem. Następnie małe kulki filcowe są wyciskane i kształtowane. Po wyschnięciu wystarczy tylko przykleić czepki żołędzi. To rękodzieło dodaje wspaniałych plam koloru i jest piękną dekoracją, która towarzyszy Ci w zimie.

filcowe prześcieradła z filcu na serwetki

Urocze i oryginalne filcowe żołędzie można wykorzystać na wiele sposobów do jesiennej dekoracji stołu i wyczarować wspaniałe, kolorowe akcenty na stole. Z domowych żołędzi z filcowanej wełny można przerobić atrakcyjne, jesienne obrączki na serwetki. W połączeniu z prawdziwymi jesiennymi liśćmi lub z tymi z filcu wyglądają po prostu świetnie.

diy żołądź czapki kolor plasteliny

Crafting z żołędziami na Boże Narodzenie może być dla Ciebie kolejnym ekscytującym pomysłem. Jeśli chcesz stworzyć atrakcyjne i niepowtarzalne ozdoby na choinkę i zaprosić do siebie swoje pociechy, możesz naśladować te urocze i kolorowe ozdoby choinkowe niewielkim nakładem czasu i materiałów. Twoje dziecko może uformować małe kulki z plasteliny i pomalować je na różne kolory.

żołądź czapki ozdoba serca kolorowanie

Na koniec dołączane są małe metalowe nasadki z oczkami i zawieszane na nitce. Kolorowe żołędzie z plasteliny lub plasteliny można oczywiście ozdobić do woli. Nadają się jako miłosny prezent na osobistą okazję lub mogą być częścią oryginalnego opakowania prezentowego i nadać mu indywidualny charakter.

Zrób sobie magnesy z żołędzi z drewna naturalnego materiału!

Jeśli chcesz majstrować przy żołędziach, możesz z łatwością zrealizować ten kreatywny pomysł na majsterkowanie i zrobić domowe, kolorowe magnesy na lodówkę lub tablicę magnetyczną. Jeśli dostępne na rynku magnesy są dla Ciebie zbyt nudne, możesz stworzyć je z małych drewnianych krążków i pomalowanych żołędzi, które są gotowe w mniej niż 5 minut. Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć małe magnesy i skleić wszystkie elementy razem. Domowe magnesy na żołędzie to niewątpliwie indywidualny i wspaniały prezent.

Jesienna dekoracja owoców z naturalnych materiałów

Żołędzie to idealny materiał, jeśli chcesz wyczarować magicznie piękną, jesienną dekorację stołu. Z ładnie zaaranżowanym koszem lub etażerą możesz nie tylko udekorować stół w salonie, ale także dodać ładne plamy koloru na balkonie lub w ogrodzie w chłodnej porze roku. Po prostu ułóż małe gałązki, jesienne liście w błyszczących kolorach, owoce i żołędzie w odpowiednim pojemniku i przywitaj kolorową jesień.

świeca majsterkować dekoracja jesienne żołędzie

Świece ozdobione żołędziami, liśćmi i innymi jesiennymi materiałami mogą palić się na jesiennym stole. Kolorowe świece pieńkowe są idealną, świąteczną alternatywą dla podgrzewaczy, które tworzą ciepłą atmosferę i długo palą się. Aby udekorować je tematycznie, owiń je korą drzewa i pozwól, aby kreatywna kompozycja naturalnych skarbów przyciągnęła uwagę wszystkich.

Twórz zwierzęta i inne stworzenia z dziećmi za pomocą żołędzi, kasztanów i szyszek sosnowych

dzieci malują żołędzie samców

Poniżej zestawiliśmy kilka prostych pomysłów na rękodzieło z żołędziami z dziećmi, które promują kreatywność młodzieży i gwarantują dobrą zabawę. Małe żołędzie, zwłaszcza świeże, zielone, mogą malować ręcznie nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Z oczami, uszami, włosami i szykownymi dodatkami, takimi jak muszka czy krawat, orzechy wyglądają jak prawdziwi mężczyźni. I tak nosisz czapki.

majsterkować dzieci figurki żołędzie zapałka

Możesz robić rękodzieło z żołędziami i zapałkami nie tylko uroczych mężczyzn, ale także wielu zwierząt i dowolnych postaci. Wywierć lub przebij otwory w żołędziach, oddziel zapałki i użyj ich do ukształtowania szyi, nóg i ramion, które wkładasz w przewidziane otwory. Żołądź z czapką tworzy świetną głowę. Możesz nawet zrobić buty z łupin żołędzi.

szyszki sosny jesienne liście nasiona klonu męskie dzieci majsterkowanie

Jeśli chcesz twórczo wypuścić parę z szyszek i żołędzi, możesz zrobić taką figurę. Stożek może być używany jako korpus, a nakrętka żołędzia przyklejona do głowy. Jeśli chcesz ubrać domowych malutkich mieszkańców lasu, liście są do tego idealne. Dołącz małe liście do stożka. Jeśli chcesz zrobić skrzydła dla ładnego stworzenia, nasiona klonu unoszące się w powietrzu będą odpowiednim materiałem.

majsterkować kasztany zwierzęta wata żołędzie zapałki

Dużą popularnością cieszą się także kreatywne zajęcia rzemieślnicze z kasztanami jesienią. Na przykład możesz stworzyć uroczą żyrafę z kasztanami i żołędziami. W przypadku ciała pomaluj kasztany autentycznym wzorem jego płaszcza. Możesz użyć drewnianych szaszłyków na długą szyję. Przymocuj żołądź jako głowę i nadaj uroczemu małemu zwierzakowi twarz pomalowaną farbą. Dla małych owieczek ty lub twoje dziecko możecie przykryć kasztan małymi wacikami.

zwierzęta drucić szyszki liście żołędzie czapki

Jesienią nie powinno zabraknąć sowy. Możesz zrobić je z szyszek sosnowych i dwóch żołędziowych kapeluszy w mgnieniu oka. Zdobądź dwoje wygolonych oczu i włóż je w stożki. Umieść duże oczy sowy na szyszkach i przyklej dwa arkusze papieru z boku na skrzydła. Dziób i stopy można wyciąć z filcu lub papieru.