Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z maluchami – 17 świetnych pomysłów i sugestii dla najmłodszych

majsterkowanie z maluchami do wełny-przędzy-jabłka-dzieci-klej-do-maciarza

Dla dzieci w wieku niemowlęcym najważniejsza jest zabawa. Robią to, co lubią najbardziej i lubią się z nimi bawić. Rękodzieło wpływa pozytywnie na rozwój małych bohaterów i pomaga dzieciom rozwijać własne umiejętności. Otwierają się duchowe możliwości i dzieci nabierają pewności siebie. W tym artykule proponujemy Ci proste pomysły na Crafting z małymi dziećmi. Nasze sugestie mają charakter wyłącznie sugestii, ponieważ każde dziecko jest inne i ma swoje preferencje.

Rękodzieło z małymi dziećmi – przynoszą radość i sprzyjają rozwojowi dziecka

karton na jajka-zielony-latawiec-papier budowlany

Wykonując rękodzieło z małymi dziećmi, zawsze możesz zorientować się na zainteresowania i poziom rozwoju swojego dziecka. Samo dziecko pokaże Ci, co jest dla niego ekscytujące i co lubi w tej chwili robić. Zazwyczaj przedmioty gospodarstwa domowego czy codziennego użytku są dla małych odkrywców znacznie ciekawsze niż drogie zabawki. Dzieci w wieku od 1 do 3 lat fascynują się garnkami, łyżkami do mieszania i pudełkami z zawartością do załadunku i rozładunku. Uwielbiają też bawić się kartonami na jajka, które w rzeczywistości są świetnym materiałem rzemieślniczym.

Kreatywne pomysły z różnymi materiałami do rękodzieła – gąsienice majstrują przy kartonach po jajkach

Gąsienica-pudełko na jajka-elastyczne pluszowe-majtki-małe dzieci

Piękne dzieła sztuki, takie jak urocza gąsienica na powyższym obrazku, powstają z pustych kartonów po jajkach. Jeśli chcesz zrobić bardzo głodną gąsienicę, pozwól dziecku pomalować tacki na jajka farbą i nadaj zwierzęciu twarz. Nie zapominaj, że w rzemiośle z małymi dziećmi nie chodzi o doskonałe wyniki, ale o różnorodność, jaką oferuje tworzenie. Ważne jest również, aby małe dzieci rozwijały swoje zdolności motoryczne i swobodnie wyrażały własną kreatywność.

Crafting z 2-letnimi dziećmi – 20 pomysłów z różnych materiałów

Rękodzieło z dziećmi do lat 3 – kreatywne pomysły na każdą porę roku

Tinker statki z dziećmi – 17 kreatywnych i letnich pomysłów na rękodzieło

Rękodzieło z małymi dziećmi z papieru

Gąsienica-Tinker-Maluch-Papier-pierścionki

Nawet jeśli mniejsze dzieci nadal będą potrzebować Twojej pomocy przy cięciu, będą zachwycone tą uroczą gąsienicą. Gdy tylko wytniesz paski papieru, dzieci mogą wziąć udział w zamykaniu pasków w kółeczka i formowaniu łańcuszka. Ta aktywność promuje umiejętności motoryczne i możesz ładnie bawić się uroczym zwierzakiem. Teraz Twoje dziecko wie, kto zje owoc i zamieni się w pięknego motyla. Nawiasem mówiąc, możesz również zaprojektować gąsienicę z kółek papieru, rolek papieru toaletowego lub techniką składania akordeonu.

Tworzenie zwierząt z małymi dziećmi – tworzenie piskląt z bibuły i odcisków dłoni

chick-krepa-papier-budowlany-papier-odcisk

Twoje dzieci mogą tworzyć liczne figurki ze skrawków papieru. Będziesz potrzebował papierowego kółka i bibuły dla uroczej laski. Dzieci mogą się wyszaleć i rozerwać przezroczysty papier do syta oraz rozłożyć i nakleić skrawki papieru na kółku. Możesz zrobić pióra piskląt z kolorowego papieru z odciskami dłoni. Dzieci są zachwycone, widząc, jak zarysowujesz małe rączki ołówkiem. Następnie dzieci mogą pokolorować odcisk dłoni ołówkami.

Robienie motyli z małymi dziećmi

wiosna-motyle-odciski-malarstwo-rolki papieru toaletowego

Robienie odcisków dłoni to również świetna zabawa dla najmłodszych. Lubią maczać ręce w farbie palcowej i zostawiać odciski na kartce papieru. Na przykład dzięki odciskom dłoni w różnych kolorach można stworzyć piękne skrzydła motyli. Niech Twoje dziecko pomaluje pustą rolkę papieru toaletowego i przyklei wyłupiaste oczy. Czujniki można wykonać z elastycznego pluszu lub z papieru. Prosty i świetny pomysł na rękodzieło na wiosnę!

Pszczoły robią rękodzieło z małymi dziećmi z rolek papieru toaletowego

pszczoła-zwierzę-toaleta-rolka-czyściciel-rurka-majca

Ta urocza pszczoła z rolki papieru toaletowego to fajny pomysł na rękodzieło na lato. Wytnij paski żółtego i czarnego papieru na ciało pszczoły i pomóż dziecku wkleić rolki we właściwej kolejności. Twoje dziecko może również nadać pszczoły twarz. Dzieci mogą wyszaleć się i ozdobić skrzydła pszczół pisakami, farbami lub brokatem. Oczy, skrzydła i czułki są również przyklejone do ula.

Zrób niedźwiedzia polarnego z papieru budowlanego z małymi dziećmi

niedźwiedź polarny-pacynka-malec-maluchy

Palce i pacynki są bardzo popularne wśród dzieci w każdym wieku. Innym świetnym pomysłem na rzemiosło jest zrobienie małych pacynki z papieru budowlanego. Twoje dziecko będzie zachwycone małymi figurkami, które można umieścić na palcach lub nawlec na rękę tak, aby palce były nogami zwierzęcia. z papieru konstrukcyjnego i dwóch kółek, które sklejasz i dziurkujesz dwa otwory, możesz stworzyć wiele figurek zwierząt i zapewnić ekscytujące godziny z teatrem lalek.

Tinker króliki z małymi dziećmi z papierowych talerzy

papier-talerz-zajączek-odcisk-wielkanoc

Jeśli chcesz zrobić z dzieckiem rękodzieło na Wielkanoc, możesz zrobić uroczego zajączka wielkanocnego z papierowych talerzy. Nawet jeśli nie masz w domu żadnych przyborów do rękodzieła, papierowe talerze można przekształcić w piękne dzieła sztuki, czy to przez przyklejenie, czy malowanie. Dzieci mogą zrobić wąsy z czyścików do fajek lub narysować je długopisem. Ciekawe i kreatywne rezultaty uzyskasz, jeśli uszy królika będą wykonane z odcisków stóp Twojego dziecka na kolorowym papierze.

Twórz zwierzęta gospodarskie z małymi dziećmi

owce-gospodarskie-zwierzeta-waty-wełny-spinki do bielizny

Małe dzieci lubią odwiedzać farmę i są bardziej niż entuzjastycznie nastawieni do tamtejszych zwierząt. Z papierowych talerzy możesz zrobić koguta, różową świnię, krowę lub te urocze owieczki. Wytnij półkole z papierowego talerza i pozwól dziecku przykleić do niego małe kulki wełny lub waty. Klamerki do bielizny są idealne na nogi i zapewniają figurom zwierząt niezbędną stabilność.

Klaun majsterkuje z kolorowymi pomponami

klaun-majster-maluch-pompom-papier-talerz

Przy specjalnych okazjach i uroczystościach, takich jak karnawał, możesz robić rękodzieło z najbliższymi i cieszyć się kolorowym sezonem karnawałowym. Klaun to fajny pomysł na rzemiosło, zwłaszcza w głupich czasach. Postać klauna jest zabawna, kolorowa i śmieje się z dzieci. Wyczaruj z dzieckiem uroczego klauna z papierowego talerza i kolorowych pomponów, które dziecko może wybrać i nakleić. Zdziwisz się, jak kreatywne potrafią być małe dzieci.

Rękodzieło latem z małymi dziećmi

pływanie-z-makaronami-woda-letni-chłopcy

Co może być przyjemniejszego dla dzieci niż pluskanie się i pluskanie w wodzie w gorące letnie dni. Zapraszamy do robienia małych łódek z dziećmi, a następnie pozwalania im pływać w strumieniu. Użyj słomek lub drewnianego szpikulca, papieru i makaronu basenowego, który przytniesz do pożądanego rozmiaru. Świetne łodzie można również wykonać z plastikowych opakowań, korków i puszek. Zabawę w wodzie można zdecydowanie zwiększyć dzięki tym wspaniałym, samodzielnie wykonanym łódkom.

Tinker instrumenty muzyczne z małymi dziećmi

muzyka-instrumenty-majsterkowanie-maluchy-kazoo

Maluchy uwielbiają gry dźwiękowe. Lubisz szeleść papierem i lubisz bębnić drewnianą łyżką po różnych przedmiotach. Będziesz cieszyć się tworzeniem muzyki i rozwijać poczucie rytmu. Zabawa jest gwarantowana, gdy tworzysz w domu różne instrumenty muzyczne o świetnym brzmieniu. Z pustej rolki papieru toaletowego lub ręcznika kuchennego bez problemu zrobisz kazoo, z którego dzieci wyczarują wspaniałe dźwięki. Najpierw zrób mały otwór w ścianie tekturowej tuby. Dzieci mogą określić projekt instrumentu muzycznego i pomalować lub wkleić rolę. Na tekturową tubę naciągnij papier do pieczenia i zabezpiecz gumką.

Tinker grzechotka z łyżkami

maluch-majtek-taśma-marakas

Innym instrumentem muzycznym, który jest dziecinnie łatwy do naśladowania, są kolorowe grzechotki na zdjęciu. Wyjmij żółte plastikowe opakowanie z jajek niespodzianek i wypełnij piaskiem lub ziarnami ryżu. Umieść żółte jajko między dwiema plastikowymi łyżkami i dobrze zawiń je taśmą. Przymocuj również łyżki do siebie. Możesz wypełnić kilka grzechotek różnymi materiałami, aby Twoje dziecko mogło również poznać różne odgłosy.

Malowanie i rękodzieło z maluchami

Malowanie to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale także rozwija ich koordynację ruchową i poszerza horyzonty twórcze. Zdobądź farby do malowania palcami i pozwól dziecku zanurzyć palce w farbie i rozsmarować je na kartce papieru. Istnieje wiele zabawnych i niesamowitych technik malowania, których dzieci mogą używać do tworzenia niesamowitych zdjęć. Na przykład dzieci mogą pomalować papierowy szablon za pomocą farby i folii aluminiowej. Folia aluminiowa służy jako rodzaj stempla i nadaje obrazowi ładną teksturę.

Twórz obrazy ze szklanymi kulkami

Szklany marmur-kolor-liść-majtki-maluchy

Ekscytującą czynnością dla maluchów jest malowanie szklanymi kulkami, które tworzą niepowtarzalne obrazy. Do tej zabawy będziesz potrzebować szklanych kulek, wody lub farby do malowania palcami oraz pokrywki z pudełka po butach. Kulki umieść w małych pojemnikach i dodaj trochę koloru. Pozwól dziecku zamieszać farbę, aby powierzchnia marmuru pokryła się farbą. Włóż kartkę papieru do pokrywki.

malować-szkło-marmury-majstrować-dziewczyna-malucha

Wyjmij marmur z farby i połóż go na papierze. Teraz Twoje dziecko może po prostu przesuwać pokrywkę do przodu i do tyłu, szklane kulki toczą się i pozostawiają kolorowe ślady. jeśli nie ma już śladów, możesz ponownie zanurzyć kulki w kolorze. Zapraszamy do mieszania kilku kolorów, co tworzy barwną Mulmelbahnstraßen. Zapraszamy również do skorzystania z gotowych szablonów i nałożenia koloru bezpośrednio na arkusz.

Tinker znaczki z maluchami

spinacze do bielizny-pompony-malowanie-maluchy

Małe znaczki wykonane z spinaczy do bielizny i pomponów to świetny pomysł na rękodzieło, który sprawi radość małym dzieciom. Spinka do bielizny służy jako uchwyt i dzieci mogą z łatwością zanurzyć pompony w kolorze i zacząć stemplować. Jest mało prawdopodobne, że z najmłodszymi dziećmi pojawią się konkretne obrazki, ale plamy koloru są wyjątkowe ze względu na swój kształt i kolor.

Pieczęć z korkiem

znaczek-maluch-wino-korkowy-kolor

Dzieci powyżej 1 roku życia mogą również stemplować korkiem. Połóż kolorowe ciasteczka na papierowym talerzu. Dziecko może umieścić swoją pieczątkę korkową w żądanym kolorze i stemplować ją na arkuszu. Starsze dzieci mogą nawet stemplować niektóre zdjęcia, a gotowe kontury mogą być bardzo pomocne.

Tłoczenie rolkami papieru toaletowego

toaleta-farba-chłopiec-majca-farba

Pojedynczą pieczątką dla unikalnych obrazów jest papier toaletowy. Wytnij kilka promieni do roli i pozwól swojemu potomstwu twórczo wypuścić parę. Twoje dziecko poczuje się dumne i rozpoznane, jeśli powiesisz jego dzieła w domu, a następnie trzymasz je w segregatorze.