Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z filcem na Boże Narodzenie – 10 pomysłów na rękodzieło z filcem dla młodszych i starszych

majstrować z filcem na świąteczne płatki śniegu

Filc to świetny i popularny materiał rzemieślniczy. I oczywiście nie bezpodstawne. Materiał jest wytrzymały i wytrzymały, ale nadal jest bardzo miękki. Delikatny filc jest również łatwy w obsłudze, co pozwala z łatwością wykorzystać w praktyce wspaniałe rękodzieło. Filc jest dostępny w różnych grubościach arkuszy i oferowany w szerokiej gamie kolorów. Dzięki filcowi możesz wykonać rękodzieło na różne okazje i nadać kształt swoim kreatywnym pomysłom. Rękodzieło z filcu na Boże Narodzenie będzie tematem dzisiejszego artykułu. Poniżej znajdziesz świetne i proste pomysły na rękodzieło z filcem, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Tinker Choinka i biżuteria z filcem

filcowa biżuteria jodła dzieci boże narodzenie

Czym byłyby święta bez magicznie pięknej choinki z odpowiadającymi jej błyszczącymi ozdobami choinkowymi. Naszą pierwszą przedświąteczną sugestią byłoby wycięcie choinki z tkaniny lub filcu i powieszenie jej na ścianie. Możesz oczywiście sam zdecydować o wielkości i lokalizacji. Być może powiesisz swoje piękne dzieło sztuki na wysokości oczu z dziećmi, aby mogły przyjść i być zdumione w dowolnym momencie.

biżuteria majsterkować dzieci jodła boże narodzenie filc

Piękna choinka wykonana z filcu byłaby tylko w połowie tak piękna bez odpowiedniej biżuterii. Ozdoby choinkowe możesz również wykonać samodzielnie z filcu. Pozwól dziecku aktywnie Cię wspierać. Tak więc oczekiwanie na Boże Narodzenie wśród młodzieży jest jeszcze większe. Rękodzieło z filcu na Boże Narodzenie daje możliwość zaprojektowania biżuterii z różnymi motywami, w różnych kolorach, rozmiarach i według własnych pomysłów. Nie musisz też umieć szyć do tego wspaniałego rękodzieła. Wystarczy, że wytniesz pożądane kształty i pozwolisz maluchowi wyszaleć się podczas wypaczania.

jodła ombre prezenty styropian

Choć tradycyjna choinka niesie ze sobą wiele znaczeń i wspomnień, nie mniej atrakcyjnie prezentują się jej niezwykłe i nowoczesne interpretacje. Bez wątpienia taka choinka w modnym ombre wyglądzie dodaje ciepłej i przytulnej świątecznej atmosfery. Najpierw zdobądź filc rzemieślniczy w dwóch lub trzech odcieniach i stożek styropianowy. Wytnij kilka diamentów tego samego rozmiaru z kolorowych arkuszy filcu i przymocuj je do stożka za pomocą lekko zachodzącego na siebie kleju. Świetny gradient kolorów i użyty materiał sprawiają, że to rękodzieło z filcu jest absolutnie wyjątkowe.

Po prostu wytnij filcową dekorację choinkową

Jeśli chciałbyś zaangażować młodsze dzieci w projekt rękodzieła, ten wariant choinki z filcu będzie doskonałym pomysłem. Majsterkowanie przy filcu może być naprawdę łatwe. Pozwól małym rączkom wyciąć kółka w różnych rozmiarach z filcu rzemieślniczego. Teraz wystarczy ułożyć jeden na drugim i przymocować do siebie gorącym klejem. Udekoruj choinkę w mini formacie małymi filcowymi kulkami lub przyklej malutkie, błyszczące perełki.

Pomysły na rękodzieło z filcowaną wełną

Zrób girlandę z filcowych kulek z wełny

Jeśli chcesz zrobić ładną świąteczną dekorację z filcu, być może możesz naśladować ten prosty projekt rękodzieła i zrobić kolorowe girlandy z filcowych kulek. Możesz kupić kulki gotowe z materiałów rękodzielniczych lub zrobić je samemu z filcowanej wełny. Pozwól swoim dzieciom wyrwać filcową wełnę, uformować z niej kulki i namoczyć Cię w roztworze ciepłej wody z mydłem z mydłem. Teraz dzieci mogą toczyć filcowe kulki w dłoniach. Dzięki temu kolorowe kulki są mniejsze i twardsze. Jeśli są już suche, można je po prostu nawlec za pomocą igły z nitką i świąteczna girlanda jest gotowa.

Anioły robią rękodzieło z filcu na Boże Narodzenie

anioł majstrować drewniany koralik filc wełna

Jeśli chcesz stworzyć uroczego świątecznego aniołka jako ozdobę choinkową lub dekorację tematyczną do swojego domu, możesz ponownie użyć filcu. Możesz albo wyciąć filigranową figurę i jej anielskie skrzydła z filcowych arkuszy, albo, jak na powyższym obrazku, ukształtować figurkę anioła z filcowej wełny. Korpus składa się z kulki filcowej w dwóch częściach. Jeśli chcesz nadać aniołowi ładną twarz, bardzo odpowiedni będzie drewniany koralik, który wcześniej pomalujesz. Delikatne anielskie skrzydła można wykonać z błyszczących pasków organzy. Słodki szczęśliwy aniołek byłby również świetnym prezentem.

Zrób bałwana z filcu na Boże Narodzenie

bałwan filcowe gałęzie naturalne materiały boże narodzenie

Ulepienie bałwana z filcu to zawsze dobry pomysł na rękodzieło. Podczas gdy prawdziwy bałwan szybko topi się w promieniach słońca, Ty możesz cieszyć się domowym bałwanem przez długi czas. Dla tych uroczych bałwanów musisz najpierw wyciąć dwa identyczne kawałki filcu w kształcie ośmiu, wypełnić je watą i skleić. Cienkie gałązki szybko zamieniają się w ramiona. Aby bałwan z filcu nie zamarzł, dostaje ciepły szalik. Teraz kolej na Twoje dzieci.

Ozdoby choinkowe do szycia pomysłów na rękodzieło

Za pomocą kolorowych długopisów żelowych możesz nadać stworzeniu twarz i namalować guziki. Alternatywnie można użyć małych ruchomych oczu i kropek kleju. Na tej samej zasadzie możesz tworzyć wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne. Z szyciem lub bez, za pomocą szablonów lub szablonów rękodzieła można stworzyć prawie nieskończoną liczbę figurek. Wykonując rękodzieło z filcu na Boże Narodzenie, możesz puścić wodze fantazji i ozdobić małe rękodzieło kryształkami, perłami lub brokatem i nadać im indywidualny charakter.

Zrób prezenty z filcu na Boże Narodzenie

Świąteczne pończochy filcowe szycie prezentów cukierki

Jak wiecie, uświęconą tradycją jest napełnianie świątecznych pończoch prezentami dla bliskich i wieszanie ich przy kominku. Jeśli chcesz rozdać członkom rodziny pełne miłości, ręcznie robione prezenty na Boże Narodzenie, możesz wrócić do rękodziełowego filcu. W tym celu wytnij kształt pończochy z dwuwarstwowego filcu i przyszyj ręcznie lub na maszynie do szycia lub sklej kawałki. Następnie przymocuj pętlę do górnej krawędzi, aby można było powiesić skarpetki.

prezenty świąteczne skarpety dekoracja filcowy piernikowy człowiek

Pomyśl o odbiorcach i udekoruj świąteczne skarpetki dla każdej osoby z uwzględnieniem ich zainteresowań i upodobań. W ten sposób piękny prezent będzie wyglądał oryginalnie i roztopi swojego obdarowanego. Można również wykonać rękodzieło z filcu z indywidualnymi ozdobami do pończoch prezentowych. Co sądzisz o szczęśliwym piernikowym człowieku z filcu, który przywróciłeś do życia ręcznie? Latający i zabawny renifer z saniami pełnymi prezentów to także świetny pomysł na dekorację.

podstawka pod kubek prezent boże narodzenie filcowe kulki z wełny

Jako prezent na Boże Narodzenie możesz zrobić kolorową i oryginalną podstawkę pod kubek z filcem. Do tego osobistego pomysłu na prezent potrzebujesz właściwie tylko podkładki pod piwo i kilku różnokolorowych kulek filcowych, które możesz zrobić sam lub kupić z filcu. Sklej kolorowe, małe kulki filcowej wełny za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco i podstawka pod szklanki i kubki jest gotowa.

Zrób dekoracje stołu z filcu na Boże Narodzenie

bieżnik boże narodzenie udekoruj szyszki filcowe

Jeśli już zastanawiasz się, jak udekorować świąteczny stół na Boże Narodzenie, ten pomysł na rękodzieło z filcem pojawi się w samą porę i może być dla Ciebie świetną inspiracją. Wykonanie takiego bieżnika z filcu jest dziecinnie proste i zaspokaja potrzebę udekorowania własnego domu w świąteczny, klimatyczny i kreatywny sposób. Za pomocą szablonów można w mgnieniu oka wyciąć małe i duże płatki śniegu i przymocować je do monochromatycznego bieżnika.