Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z dziećmi jesienią i na Halloween z dowolnego materiału

majsterkować z dziećmi jesienią lis-sosna-szyszka-filc-łatwy

Jak co drugi sezon jesień zachęca do rękodzieła i tworzenia. A dzięki doborowi pięknych, odpowiednich kolorów i materiałów nic dziwnego, że od razu masz ochotę spędzić miłe popołudnie na rękodziełach z dziećmi. Ponadto o tej porze roku pogoda się pogarsza, co oznacza, że ​​musisz mieć zajęcie w pomieszczeniu. Jesień oferuje różne okazje do realizacji projektów rękodzielniczych, takich jak Halloween, parada lampionów czy Święto Dziękczynienia, a wybór naturalnych materiałów, dzięki którym każda dekoracja lub inne jesienne rękodzieło staje się jeszcze piękniejsze i ciekawsze, jest również ogromny. Jeśli wciąż brakuje Ci wyobraźni, by wymyślać pomysły na rękodzieło na jesień, skorzystaj z naszych instrukcji na jesienne i na Halloween rękodzieła z dziećmi i stwórz niepowtarzalne dekoracje i rzeczy, które po prostu będą zabawne.

Co można robić jesienią z dziećmi??

majsterkować-dzieci-jesień-latawiec-dekoracja-deser-kropka-wzór

Warianty są nieograniczone! Oprócz klasycznych figurek i pomysłów na rękodzieło z kasztanami, żołędziami i innymi owocami drzew, odpowiednie są również ozdoby z dyni, jabłek lub innych owoców, patyczków, papieru, tektury lub drutu. Wykorzystaj typowe jesienne motywy, takie jak te już wspomniane lub latawiec, liście i inne, aby spędzić miłe popołudnie i zrobić piękne rzeczy na jesień. Oto kilka świetnych pomysłów, z których niektóre również wykorzystują naturalne materiały.

Rękodzieło z dziećmi jesienią z szyszkami

rękodzieło z dziećmi jesienią sowa-szyszka-filc-dorosły-dekoracja

Chociaż na pierwszy rzut oka sowa może wyglądać skomplikowanie, wcale tak nie jest. W zależności od wieku dziecka elementy mogą być samodzielnie wycięte z filcu lub przygotowane przez osobę dorosłą. Wtedy wystarczy wyłupiaste oczy i ewentualnie sznurek, na wypadek gdybyś chciał później powiesić sowy i ułożyć oryginalny jesienny bukiet. W tym celu najlepiej użyć gałązek, które są zaprojektowane z zawieszkami, a dlaczego nie z kolorowymi liśćmi. Można również zastosować inne jesienne dekoracje. Jeśli niektóre gałęzie mają jagody, tym lepiej!

Crafting z 2-letnimi dziećmi – 20 pomysłów z różnych materiałów

Jesienne rękodzieło z dziećmi – pomysły, instrukcje i szablony

Rękodzieło z maluchami – 17 świetnych pomysłów i sugestii dla najmłodszych

Zrób indyka jako jesienną dekorację z dziećmi

rękodzieło z dziećmi jesienią indyk-wstążki-ogon-prosta-śmieszna-dekoracja

Nie powinno zabraknąć indyka, zwłaszcza w Święto Dziękczynienia. Możesz też szybko zrobić to z szyszki sosny z dziećmi jesienią. Dodatkowo przyda się kilka kawałków wstążki prezentowej w jesiennych kolorach i filcu. Uformuj wstążki w pętelkę, a następnie przyklej je do czopów. W ten sposób tworzysz soczysty i kolorowy ogon. Wtedy potrzebujesz dzioba, oczu i głowy z bobble, a dzieci już same zrobiły śliczną jesienną dekorację. W ten sposób można również przemieszczać wiele innych zwierząt. Jeż na przykład bardzo dobrze komponuje się jesienią. Po prostu wymyśl coś.

Rękodzieło z patyczkami i innymi rzeczami z natury

majsterkować-dzieci-jesień-kij-rysunek-kije-zrób-liść-figurki-sam

Patyczki i liście nadają się równie dobrze jesienią do rękodzieła z dziećmi. Dzieje się tak dlatego, że można z niego zrobić różne samce. Patyczki są po prostu ukształtowane w dowolny obraz na kartce papieru. To nie musi być postać z patyka. Odpowiednie są również inne motywy. Możesz również wykonać niektóre elementy z liśćmi. Tutaj wymagana jest wyobraźnia, a jak wiadomo dzieci mają ich dużo. Zbierz potrzebne materiały podczas spaceru i przygotuj je, abyś był zajęty w deszczowy dzień. W ten sam sposób dzieci mogą również wykonać rękodzieło z żołędzi i kasztanów lub innych naturalnych materiałów.

Tinker latawce z dziećmi

rękodzieło z dziećmi jesienią zrób-swoje-mini-latawce-papierowe-kije

Co jest fajniejsze dla dzieci, ale także dla dorosłych, niż latanie latawcem? Poza tym denerwujący wiatr jest o wiele przyjemniejszy i bardziej użyteczny. Smok jest zatem wspaniałym jesiennym motywem, który można wykorzystać również do rękodzieła w jesiennych dekoracjach. Jesienią udekoruj ściany małym mini smokiem lub wykorzystaj motywy jako jesienną dekorację okien, używając przezroczystego papieru. Doskonale nadają się również do robienia girland.

rękodzieło z dziećmi jesienią dekoruje girlandę latawca

Możesz szybko i łatwo uzyskać mini latawce, wycinając typowy kształt latawca z jaskrawego i wesołego papieru rzemieślniczego. Następnie dostarczasz mu krzyż wykonany z drewnianych patyków lub słomek. Jeśli latawiec ma być używany do zabawy, zawiąż włóczkę w miejscu skrzyżowania prętów. Jeśli chcesz zamiast tego zdjęcia na ścianę lub okna na jesień, wątek jest zbędny. Na koniec utwórz ogon. Odpowiednie są różne materiały, takie jak sznurek lub tkanina.

Rękodzieło z dziećmi jesienią – Śmieszne roboty z dyni

majsterkować-dzieci-jesień-dynia-robot-złoty-srebrny-nakrętki

Zabawne motywy czy figurki to świetne pomysły na jesienne rękodzieło z dziećmi. Tak więc maluchy z pewnością będą się dobrze bawić z tym rękodzielniczym projektem. To zabawne roboty wykonane z dowolnej dyni. Do wykonania twarzy i ramion potrzebne są również śruby, nakrętki, drut i tym podobne przedmioty z warsztatu Papy. Odpowiednie są również wytrzeszczone oczy.

rękodzieło-dzieci-jesień-instrukcje-proste-kolorowe-materiały

Potrzebna jest pomoc dorosłych pomimo prostoty projektu. Powinieneś pomalować dynie i małe przedmioty. Ponieważ roboty są w większości wykonane z metalu, na jesienne owoce najlepiej nadaje się srebro lub złoto. Z kolei drobne akcesoria mogą być pięknie kolorowe. Jak tylko kolory wyschną, dzieci mogą zacząć i wymyślić dowolne twarze. Nie ma zasad.

Robienie lampionów z dziećmi jesienią

majsterkować-dzieci-jesień-latarnia-latarnia-parada-butelka-papier

Parada lampionów to oczywiście ważny dzień dla najmłodszych. A jeśli twoje dzieci również same zrobiły lampiony, będą się z nimi jeszcze lepiej bawić i nosić lampę z wielką dumą. Prostym wariantem jest użycie pustych plastikowych butelek. Projektujesz je albo z kolorami, które nie są zbyt kryjące, albo z bibuły, aby światło mogło prześwitywać. Następnie uformuj uchwyt z drutu. Zrób dwa otwory w latarni i zawiąż rączkę. Następnie możesz przywiązać pręt, aby przymocować do niego latarnię. Jeśli uważasz, że świece są zbyt niebezpieczne, aby je zapalić, po prostu użyj elektrycznych „wędków” z żarówkami, które są oferowane.

Zrób sam jesienne dekoracje – strach na wróble z patyczków do lodów

majsterkować-dzieci-jesień-lody-kije-strach-na wróble-instrukcje

Jeśli chcesz robić jesienią z dziećmi rękodzieło, możesz również wybrać motyw stracha na wróble i wykorzystać go do zaprojektowania ścian, drzwi lub innych miejsc. Nadaje się również jako dekoracja stołu na jesień wykonana z naturalnych materiałów. Innym fajnym i prostym pomysłem jest ten, w którym używa się tylko farb, patyczków do lodów i kartonu. Wytnij prostokątny kawałek tektury i rozprowadź na nim klej. Następnie przymocuj łodygi na miejscu.

majsterkować-dzieci-jesień-wtyczka-na zewnątrz-dekoracja-stymulacja

Pomaluj górną część łodyg i dodatkową łodygę brązową. Przyklej dodatkowy uchwyt po przekątnej do prostokąta. Teraz możesz malować na twarzy. Alternatywnie, strach na wróble można również majstrować przy dzieciach jesienią, używając wyłupiastych oczu do twarzy i cukierków na Halloween do nosa. Oczywiście można również użyć innych materiałów, takich jak żołędzie, liście itp..

Halloweenowe pomysły na rękodzieło

majsterkować-dzieci-jesień-pająk-pluszowy drut-czyścik do rur-szyszka-wiggle oczy

Możesz nie tylko samemu zrobić maski lub kostium na Halloween, ale także wiele innych rzeczy. A może zrobisz też ciekawą dekorację na Halloween. Gwarantuje to zabawę dla dzieci, ponieważ istnieje wiele różnych opcji, które maluchy mogą same stworzyć. Oto kilka ciekawych pomysłów na Halloween do wypróbowania.

Po prostu majsterkuj przy naturalnych materiałach

rękodzieło z dziećmi jesienią cukierki-kukurydza-pomarańczowo-biało-żółte-malarstwo-szyszki

Kukurydza cukrowa jest po prostu częścią Halloween. Więc jeśli chcesz zrobić rękodzieło na Halloween i zrobić dekorację, ten motyw jest cudownie odpowiedni. Jeśli chcesz również ozdobę stołu na jesień wykonaną z naturalnych materiałów, połącz je ze sobą. Użyj szyszek sosnowych, które malujesz odpowiednimi kolorami. W tym celu możesz użyć nie tylko normalnych kolorów, ale także brokatu. Potrzebujesz białego, pomarańczowego i żółtego. Następnie ułóż ładną aranżację na stół i jesienią udekoruj naturalnymi materiałami.

Rękodzieło z dziećmi na Halloween – dynie z jadalnej plasteliny

majsterkować-dzieci-jesień-diy-plastelina-jadalna-polewa-dynia-halloween

Dynie to nie tylko ogólnie odpowiedni motyw na jesień, ale przede wszystkim na czas Halloween. Więc nie możesz się z tym pomylić. A jeśli dzieci są jeszcze za małe, aby wyrzeźbić prawdziwe dynie, trzeba wymyślić pomysły wykonane z innych materiałów. A może po prostu pozwolisz maluchom samodzielnie bawić się plasteliną i robić rękodzieło? Jednak nie ma to być zwykłe ciasto, ale nawet jadalne, więc o to też nie musisz się martwić. Po prostu przygotuj na to następujący przepis i możesz zrealizować różne pomysły na rękodzieło na Halloween. Być może dzieci chciałyby zrobić inne figurki poza samymi dyniami. Następnie przygotuj również glinę w różnych kolorach.

  • 1 szklanka domowego lukru w ​​dowolnym smaku
  • 2 3/4 szklanki cukru pudru
  • Pomarańczowy barwnik spożywczy (lub inne kolory)
  • Drewniany kij do łodygi
  • zielony sznurek imitujący liście (lub inny materiał)
  • ewentualnie pomoce kuchenne do mieszania, formowania i rękodzieła

Wymieszaj cukier puder z lukrem. Zrób to stopniowo i sprawdzaj kit w regularnych odstępach czasu. Dopóki jest jeszcze lepki, należy dodać więcej cukru pudru. Jeśli „ciasto” nie jest już lepkie, dodaje się barwnik spożywczy. Następnie jeszcze raz sprawdź kleistość i w razie potrzeby dodaj więcej cukru pudru. Wtedy możesz zrobić z dziećmi dowolną dekorację na Halloween, a nawet ją rozdać.

Zrób zdjęcia z roślin strączkowych z dziećmi jesienią

majsterkować-dzieci-jesień-rośliny-strączkowe-zdjęcia-halloween-bat

Rośliny strączkowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów i właśnie dlatego idealnie nadają się do robienia ładnych zdjęć. Szczególnie pomocne są tutaj szablony. Kolorowanie zdjęć można zaprojektować za pomocą roślin strączkowych zamiast kolorów. Możesz oczywiście użyć również własnych zdjęć. Połącz soczewicę, fasolę, groszek lub przyprawy i stwórz szczególnie sympatyczne motywy na kartce papieru lub kawałku materiału. Na koniec opraw zdjęcia swoich dzieci, aby ściany były jesienne i rustykalne.

Halloweenowy majsterkowicz z bułeczkami klozetowymi

majsterkowicze-dzieci-jesień-dynia-toaleta-pierścienie-inspiracja

Możesz zrobić tę zabawną dynię na Halloween z zaledwie 4 rolek papieru toaletowego. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tę halloweenową dekorację, trzy rolki pokroisz na paski o szerokości ok. 2 cm, a następnie pomalujesz na pomarańczowo. Ponownie pomaluj czwartą rolkę zieloną farbą. Powinien służyć jako łodyga. Gdy kolory wyschną, luźno nawlecz pierścionki na sznurek i utwórz pierścionek. Będziesz potrzebował około jednej trzeciej lub połowy zielonej bułki. Wytnij paski z reszty. I na tym dekoracja jest skończona. W ten sposób jesienią z dziećmi możesz również zrobić inne odpowiednie owoce.

Zrób girlandę na Halloween – instrukcje

majsterkować-dzieci-jesień-halloween-girlanda-proporczyk-łańcuszek-frankenstein-kot-dynia

Jeśli zdecydowałeś się zrobić rękodzieło z dziećmi jesienią i na Halloween, taka girlanda lub łańcuszek na proporczyk też nie jest złym pomysłem, ponieważ jest szybki i łatwy do wykonania. Wykonano kilka trójkątów, które reprezentują dowolny motyw Halloween. Odpowiedni jest duch Halloween, pająki, Frankenstein, dynie, czarne koty, ale także sowy lub zabawny wampir Halloween. Możesz także zrobić czarownicę. Trójkąty są następnie dziurkowane dziurkaczem, przeciągając przędzę przez otwory. Możesz również przykleić trójkąty bezpośrednio na sznurek. Możesz go następnie użyć do udekorowania dowolnego obszaru. Kominek jest szczególnie odpowiedni, ale okna lub ściany również wyglądają z nim o wiele bardziej świątecznie.

Rękodzieło z lampionami na Halloween z dziećmi jesienią

majsterkować-dzieci-jesień-papieru mache-latarnia-latarnia-dynia-balon

Do tej latarni musisz najpierw zrobić z papieru dynię na Halloween. Możesz to szybko i łatwo uzyskać za pomocą bibuły, balonu i kleju. Rozerwij pomarańczowy bibułkę na małe kawałki. Następnie nadmuchaj balon dowolnej wielkości i zanurz go w kleju lub pokryj klejem. Teraz rozłóż kawałki papieru na połowie balonu. Powinny one tu i ówdzie zachodzić na siebie, aby nie było dziur. Następnie pozwól klejowi dobrze wyschnąć, przebij balon, wyjmij go i narysuj na nim twarz czarnym pisakiem lub eddingiem. Tak łatwo jest zrobić latarnię lub latarnię na Halloween.

Tinker pajęczyny jako dekoracje okienne na Halloween

rękodzieło-dzieci-jesień-pajęczyna-lody-pająki-wełna-pająki-projekt-dom-ogród

Dzieci będą się świetnie bawić podczas popołudniowego rękodzieła, jeśli projekty będą nie tylko ciekawe, ale i łatwe. Te urocze pajęczyny wspaniale nadają się do rękodzieła z dziećmi jesienią i na Halloween. Znowu będziesz potrzebować patyczków do lodów, a także białej wełny i zabawkowych pająków. Trzy patyczki do lodów są sklejone jak gwiazda. Następnie wełniana nić jest nawijana wokół łodyg, aby uzyskać efekt siateczki. Możesz również nałożyć kroplę kleju tu i tam, aby utrzymać nitkę na miejscu, aby się nie zsunęła. Nie obcinaj końca nici wełnianej zbyt krótko! Powinien być w stanie trochę zwisać. Przyklej pająka i udekoruj dom.