Pomysły na rękodzieło

Pomysły na scrapbooking i wskazówki dotyczące projektowania albumu fotograficznego

Pomysły na scrapbooking notatnik majsterkowanie wakacje-pamięć-suverniere-paris-inspiracja

Scrapbooking to świetny pomysł na kreatywne sposoby utrwalania wspomnień. W zasadzie jest to album ze zdjęciami, który nie tylko składa się ze zdjęć, ale jest zaprojektowany również w inny sposób. Powstaje, że tak powiem, indywidualny notatnik. Jest również bardzo łatwy w realizacji, zabawny i daje możliwość popuszczenia wodzy wyobraźni. Chcielibyśmy dać Ci kilka wskazówek i orientacji Pomysły na scrapbooking Podaj wskazówki, co zrobić, jeśli chcesz utworzyć album z wycinkami i nie masz pewności, od czego zacząć. Dodatkowo otrzymasz świetne pomysły na scrapbooking i inspiracje w postaci zdjęć, które ułatwią Ci rękodzieło.

Pomysły na scrapbooking na przechowywanie wspomnień

Pomysły na scrapbooking majsterkować-motyle-wakacje-motyw-san-diego-pierścionek broszura

Przede wszystkim należy zebrać wszystkie materiały do ​​pomysłów na scrapbooking, aby mieć wszystko pod ręką. Dotyczy to nie tylko nożyczek i kleju, ale także zdjęć, naklejek, kolorowych lub pisaków, ewentualnie brokatu lub farb i wszystkiego, co możesz wymyślić. W zasadzie nie ma ograniczeń, jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować album ze zdjęciami.

1. Pomysły na scrapbooking – rozważ temat

Pomysły na scrapbooking taśma klejąca-turkus-czarne-tło-bilety-poleroid

Temat stanowi podstawę pomysłów na scrapbooking. Być może masz już na myśli jedną rzecz, jeśli nie, powinieneś wymyślić temat najpóźniej teraz. Możliwości jest wiele. Szczególnie popularny jest notatnik podsumowujący konkretne wakacje. Ale także zjazdy klasowe, wesela, przepisy kulinarne czy przyjęcia urodzinowe są często uwieczniane w notatniku.

Pomysły na scrapbooking w prezencie

Scrapbooking-pomysly-spinki-dekoracja-powitalny-prezent-kolorowy-papier

Jeśli chcesz zrobić samodzielnie zaprojektowany album ze zdjęciami, aby uszczęśliwić urodziny przyjaciela, możesz użyć różnych doświadczeń do projektowania. Dobrym pomysłem są wycieczki, pewne spotkania czy wspomnienia ze szkoły. Motyw, który wybierzesz do pomysłów na scrapbooking, pomoże ci wybrać i zestawić odpowiednie zdjęcia i ozdoby. Popularne są również dzieci w różnym wieku.

2. Zdobądź album

Scrapbooking-pomysly-album-zdjecia-wycieczki-zdjecia-naklejanie-majstrowanie-pomysl-kolorowe-kolory

Oczywiście sam określasz rozmiar albumu, klasyczne albumy ze zdjęciami są świetnym pomysłem na scrapbooking, ale segregatory też się nadają i w razie potrzeby można je rozbudować w dowolnym momencie. Niezależnie od wybranego wariantu, możesz go kupić we wszystkich sklepach papierniczych, a także w większości sklepów z rękodziełem. Temat może również pomóc w wyborze. Wiele albumów ma określone motywy na okładce i należy je odpowiednio dobrać.

Właściwy kolor

Scrapbooking-pomysly-scrapbook-pink-vintage-baby-girl-theme-prezent

Dotyczy to również wyboru koloru. Czy zabawny model to lepszy wybór, czy chcesz pomysłów na scrapbooking na plaży, które najlepiej pasują do kolorów niebieskiego, beżowego lub koralowego? Neutralne kolory to dobra opcja, jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować kopertę.

3. Materiały i dekoracje

Scrapbooking-pomysly-przyjaciele-dziecko-pomysly-prezent-zdjecia-koralikow-pierwszej-strony

Jednym z najważniejszych materiałów do pomysłów na scrapbooking jest papier rzemieślniczy. Tutaj znowu ważną rolę odgrywają kolory. Powinny pasować do tematu, ale także do zdjęć. To samo dotyczy innych ozdób, które mogą składać się z koralików, naklejek, znaczków, brokatu, zawieszek i innych rzeczy.

4. Pomysły na przywiązanie

Pomysły na scrapbooking-design-naklejki-książka kucharska-dopiekania-babeczki

Wszystkie te ozdoby, ale także zdjęcia, muszą być dobrze przyklejone do pomysłów na scrapbooking. Nie lekceważ wyboru klejów. To, co jest praktycznym klejem dla jednego elementu, nie musi być takie samo dla innego elementu. Użyj kleju w sprayu do większych powierzchni. Bardzo popularne i łatwe w użyciu są również kleje w sztyfcie. Małe elementy można wspaniale przymocować za pomocą dwustronnej taśmy klejącej lub kropek samoprzylepnych. Klej w płynie jest bardzo odpowiedni do brokatu. Klej powinien być bezkwasowy, aby nie uszkodzić zdjęć.

5. Znajdź zdjęcia

Scrapbooking-ideas-foto-album-design-dzieci-halloween-motyw-pomarańczowy-kolor

Gdy już zdecydujesz się na temat, nadszedł czas na przejrzenie wszystkich wielu zdjęć. Najlepiej zacząć od najnowszych migawek. Ważną rolę odgrywa również jakość zdjęć. W końcu chcesz, żeby album był prawdziwym hitem i świetnie wyglądał. Dlatego należy unikać rozmazanych zdjęć. Liczba nie ma znaczenia. Im więcej tym lepiej! Gdy zrealizujesz pomysły na scrapbooking, będzie oczywiste, ile z nich wykorzystasz.

Wytnij zdjęcia

Scrapbooking-pomysły-instrukcje-zdjęcia-pomysły-miłość

W notatniku nie zawsze będzie wystarczająco dużo miejsca na każde zdjęcie w jego ogólnym rozmiarze. W niektórych przypadkach może to być nawet zaletą. Możesz łatwo usunąć niechciane tło, przedmioty, a nawet ludzi. Po znalezieniu wystarczającej liczby zdjęć możesz przejść do następnego kroku pomysłów na scrapbooking.

6. Uporządkuj zdjęcia

Scrapbooking-ideas-walentynki-miłość-pomysł-foto-album-czerwony-różowy

Teraz przechodzimy do sortowania zdjęć. Splątany bałagan nie wygląda interesująco. Z tego powodu odpowiednia organizacja jest ważna podczas samodzielnego projektowania albumu fotograficznego. W zależności od rozmiaru albumu na jednej stronie mieści się od czterech do sześciu zdjęć. Możesz oczywiście zdecydować o tym również indywidualnie, w zależności od tego, jakich innych dekoracji używasz. Jeśli na końcu zostało kilka stron, to nie problem.

Uporządkuj notatnik według czasu

Pomysły na scrapbooking segregator-projekt-kalendarz-planowanie-ślubu

Możesz również ułożyć zdjęcia do pomysłów na scrapbooking w kolejności chronologicznej. Zacznij od najstarszego i przejdź do najnowszego. W przypadku albumu wakacyjnego oznaczałoby to rozpoczęcie od przybycia i uporządkowanie wszystkich innych momentów w porządku chronologicznym. Album powinien więc odzwierciedlać wakacje w tych samych ramach czasowych. To samo dotyczy albumu chłopaka lub dziewczyny, albumu dziecka i tak dalej.

7. Z grubsza rozważ projekt

Scrapbooking-pomysły-ciąża-przypomnienie-baby-USG-zdjęcia-majstrowanie

Najpóźniej teraz musisz z grubsza zaplanować, jak chcesz podzielić i zaprojektować każdą lub przynajmniej dużą część stron. Szorstkie, ponieważ w trakcie pracy zawsze mogą wystąpić zmiany. Naklejki, pamiątki i rysunki do pomysłów na scrapbooking powinny być teraz zaplanowane, aby w końcu uniknąć bałaganu podczas majsterkowania albumu ze zdjęciami.

burza mózgów

Scrapbooking-pomysły-sklejanie-motywów-wycinanie-serca-złote-akcenty

W planowaniu pomysłów na scrapbooking bardzo pomocna może być tzw. burza mózgów. Zdefiniuj większe kategorie, zidentyfikuj podkategorie i zapisz pomysły na dekorację i wszystko, co zaplanowałeś. W razie potrzeby każda nowa kategoria może zaczynać się od strony tytułowej. Innym wariantem notatnika jest umożliwienie przechodzenia kategorii do siebie i rozpoczęcie bezpośrednio od strony ze zdjęciem. To zależy przede wszystkim od tematu. Na próbę umieść wszystkie elementy na odpowiedniej stronie, aby sprawdzić, czy podoba Ci się układ, zanim trwale je przykleisz.

8. Przycinaj zdjęcia

Pomysły na scrapbooking

Wybrane zdjęcia do pomysłów na scrapbooking, zaplanowane we właściwej kolejności, można teraz uporządkować. Możesz użyć papieru konstrukcyjnego, aby stworzyć tło, aby pasowały do ​​​​białego tła albumu i aby album z wycinkami i album ze zdjęciami wyglądały bardziej radośnie. Powinien być nieco szerszy, aby stworzyć kolorową ramkę. Najlepszy rozmiar zdjęcia to taki, który podczas tworzenia albumu pozostawia wystarczająco dużo miejsca na inne dekoracje.

Notatnik Tinker – przyklejaj elementy

Scrapbooking-pomysły-koronkowa-wstążka-jasno-niebieska-ozdobna-farba

Poszczególne elementy, które ułożyłeś jako pomysły na scrapbooking, również powinny się na siebie nakładać. W przeciwnym razie album będzie wyglądał nienaturalnie i upozowany. Podczas klejenia pracujesz od góry do dołu. Jeśli używasz płynnego kleju, pozwól każdemu elementowi dobrze wyschnąć przed przejściem do następnego. Zapobiegnie to poślizgnięciu się czegoś.

Pomysł na dekorację

Scrapbooking-pomysły-projekt-przyciski-kij-po prostu-zrób to sam

Być może znasz już ten pomysł. Guziki są popularne i często używane do ozdabiania wszelkiego rodzaju rzeczy. Tworząc album fotograficzny, możesz skorzystać z tych pomysłów na scrapbooking i dopasować je do określonego motywu kolorystycznego. Guziki można nie tylko przykleić do papieru. Możesz je również przyszyć, aby wyglądały bardziej autentycznie. Ale wtedy potrzebujesz bardzo grubego papieru lub tektury.

Torby Tinker w albumie fotograficznym

Scrapbooking-pomysły-dekoracja-stymulacja-różowa-kieszonka-wstążka

Takie woreczki pozwalają na dodanie dodatkowych informacji do pozostałych pomysłów na scrapbooking podczas samodzielnego projektowania albumu fotograficznego. Jeśli jest to prezent, równie odpowiednie są zabawne wiadomości, ciekawe wspomnienia i życzenia. Wymyśl różnego rodzaju niespodzianki na album, który po wielu latach zrobi na Tobie wrażenie.

Zszywanie zamiast klejenia

Pomysły na scrapbooking-dekoracja-klipsy biurowe-wstążki-koronki

Oprócz kleju spinacze do papieru nadają się równie dobrze do mocowania poszczególnych elementów i ozdób, ale można ich również używać tylko do dekorowania pomysłów na scrapbooking. Każdy spinacz do papieru można ozdobić indywidualnie. Figurki czy proste, ale efektowne kokardki wykonane ze wstążek robią ogromne wrażenie i są świetnym pomysłem, który warto rozważyć jako pomysły na dekorację scrapbookingu.

Książka kucharska dla majsterkowiczów

Scrapbooking-pomysły-przepisy-kategorie-planowanie-drukowanie-pisanie

Możesz również wykorzystać pomysły na scrapbooking, aby przedstawić swoje hobby jako temat. Lubisz gotować lub piec, na przykład zbierać swoje przepisy? Nie zapomnij też o zdjęciach gotowych dań. Dzięki temu zawsze wiesz, jak powinien wyglądać gotowy posiłek lub deser. Małe ozdoby i notatki sprawiają, że książka jest jeszcze ciekawsza.