Pomysły na rękodzieło

Pomysły na rzemiosło na przyjęcia w ogrodzie – tak letnia impreza będzie pełnym sukcesem!

Lato to czas na przyjęcie w ogrodzie, a jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy mają ładną przestrzeń na świeżym powietrzu, po wszystkich zamknięciach, nie możesz się doczekać spotkania z przyjaciółmi i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie ma znaczenia, czy na grilla, brunch czy urodziny – odpowiednie przygotowanie jest ważne. Należy wybrać i przygotować jedzenie, ułożyć muzykę i przygotować miejsce do siedzenia. Niektórzy ludzie przywiązują również dużą wagę do odpowiedniej dekoracji przyjęcia w ogrodzie. I tu wkraczamy: zebraliśmy świetne pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie, które możesz wykorzystać do samodzielnego wykonania letnich dekoracji. Twoje przyjęcie w ogrodzie z pewnością zakończy się sukcesem!

Pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie – tratwy jako prezenty ze słodyczami

Pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie - tratwy korkowe jako prezenty dla gości

Jeśli chcesz przywitać swoich gości drobnym drobiazgiem, prezenty dla gości są idealnym rozwiązaniem. Po prostu rozłóż je na stole jadalnym, kładąc je na talerzach. Szybko wywołasz uśmiech na twarzach znajomych i rodziny, a jednocześnie otrzymasz ładną dekorację stołu na przyjęcie w ogrodzie. Co powiesz na takie tratwy, na których można umieścić drobne słodycze lub inne prezenty? Tratwy jako pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie są szybkie i łatwe do wykonania!

 • 3 korki na tratwę
 • Gumki lub klej
 • Guma piankowa (lub papier lub filc)
 • Parasol koktajlowy
 • opcjonalnie taśma washi
 • Nożyczki, ołówek / pisak
 • Żelki lub inne słodycze/prezenty

Ponieważ tratwy są tak łatwe do wykonania, jak pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie, są również wspaniałe, jeśli chcesz zrobić coś dla wielu osób w locie: złóż trzy korki i zwiąż je gumkami. Alternatywnie można skleić korki klejem (np. klejem na gorąco). Usuń odcienie z odcieni koktajlowych, aby pozostał tylko sztyft z zatyczką. Możesz także użyć prostych wykałaczek. Należy jednak wtedy odciąć końcówkę, aby uniknąć obrażeń.

Na gumie piankowej narysuj kształt żagla i wytnij go. Następnie wbij wykałaczkę przez gumę piankową nieco poniżej krawędzi żagla i jeszcze raz na przeciwległym końcu. Umieść żagiel w korku lub między dwoma korkami. Możesz teraz zrobić flagę z taśmy washi i przymocować ją do czubka żagla. Dodaj cukierka – gotowe!

A najlepsze? Tratwy rzeczywiście potrafią pływać. Dlatego są również wspaniałymi pomysłami rzemieślniczymi na garden party z okazji urodzin dziecka.

Twórz letnie dekoracje boho – dekoracje na przyjęcia w ogrodzie, których już nigdy nie będziesz chciał zdjąć!

Twórz pomysły na przyjęcia w ogrodzie - zrób bajkowe światła za pomocą makramy

Wymagane jest odpowiednie oświetlenie garden party, zwłaszcza gdy impreza trwa do godzin wieczornych. A dzięki sznurkowi światełek otrzymasz również odpowiednią letnią dekorację na imprezę, która robi wrażenie również w ciągu dnia. Ale dlaczego lampki mają być pomysłami na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie, skoro można je kupić gotowe? Bardzo proste – w kilku prostych krokach możesz urozmaicić nawet najprostszy ciąg świateł i dostosować go do motywu imprezy. Pokażemy Ci model z makramą, który możesz wykonać jako dekorację na przyjęcie w ogrodzie, a następnie zostawić go na tarasie na resztę lata.

 • bajkowe światła
 • Przędza z makramy
 • Taśma elektryczna
 • opcjonalnie nici do haftowania i dzwonki

Instrukcje rękodzieła dotyczące dekoracji imprez i patio do oświetlenia

Będziesz potrzebować taśmy izolacyjnej jako pomocy przy naprawieniu lampek. Przyklej koniec łącznikiem na stole. Następnie przyklej koniec włóczki do sznurka lampek, owijając taśmą włóczkę i kabel. Następnie ułóż nitkę po prawej stronie, przeprowadź ją pod linką po lewej stronie, a następnie od góry przez pętlę, którą uzyskałeś po prawej stronie.

Zrób sobie makramę na bajkowe światła i kable - proste instrukcje

Następnie powtarzaj te kroki w kółko, aż zamaskujesz cały ciąg świateł. Jeśli w pewnym momencie wątek się wyczerpie, po prostu przyklej nowy wątek do kabla tak jak na początku i kontynuuj jak poprzednio. Na koniec odetnij nitkę, ale zostaw dłuższy kawałek. Zawiąż podwójny węzeł i odetnij nadmiar.

Twórz pomysły na dzwonki i nitki ogrodowe do dekoracji bajkowych światełek na zewnątrz

Oczywiście nie jest to jedyny sposób na urozmaicenie bajkowych światełek jako pomysłów na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie. Możesz nawet upiększyć ten wariant boho, wiążąc kilka dzwoneczków nicią do haftu – najlepiej zawsze obok każdej żarówki.

Konfetti kieliszki koktajlowe jako dekoracja stołu na letnie przyjęcie

Pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie - udekoruj kieliszki do koktajli folią

Naczynia to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych na stole. Oczywiście możesz zdecydować się na proste papierowe talerzyki i kubki w jasnych kolorach, aby oszczędzić sobie później zmywania. Ale niektóre drinki po prostu pasują do szklanki, a koktajl jest jednym z nich. Jeśli przezroczyste okulary są dla Ciebie zbyt nudne, ale nie chcesz kupować dodatkowych nowych, kolorowych, możesz z łatwością tymczasowo urozmaicić istniejące – folią samoprzylepną. Jeśli więc szukasz szczególnie prostych pomysłów na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie, z tym dostaniesz dokładnie ten właściwy!

Instrukcja dekorowania okularów na letnią imprezę w jasnych kolorach

Wystarczy wyciąć z folii kółeczka lub inne kształty (także nieregularne), odkleić folię ochronną z tyłu, a następnie przykleić kształty do okularów. W ten sposób można stworzyć efekt konfetti. Za pomocą wybijaka możesz również przykleić konkretny motyw lub odpowiedni motyw do okularów.

Uszyj girlandy z papieru

Szybka i łatwa imprezowa girlanda z trójkątów lub innych kształtów

Masz ochotę na kilka kolorowych girland? Są również idealnymi pomysłami na rzemiosło na przyjęcia w ogrodzie, ponieważ możesz uwolnić swoją kreatywność, tworzyć różnorodne projekty i korzystać z szerokiej gamy materiałów. Szukasz szczególnie prostej girlandy jako pomysłu na imprezę w ogrodzie, wypróbuj ten wariant! Możesz je uszyć lub przykleić jak w instrukcji.

Uszyj papierową girlandę z trójkątami do zawieszenia

Wytnij trójkąty (lub inne kształty, jeśli chcesz) z kolorowego kartonu i zszyj je razem. Alternatywnie, po prostu ułóż kształty razem i przyklej sznurek do górnej krawędzi. Odpowiedni jest również wariant, w którym dziurkujesz otwory w dwóch częściach kształtu i przeciągasz sznurek. Jeśli kształty zbytnio się ześlizgują, możesz użyć węzłów, aby utrzymać je na miejscu. I tak łatwo jest samodzielnie wykonać dekoracje na imprezę.

Pomysły na rękodzieło na przyjęcia – koperty na zaproszenia z brokatem

Koperty jako pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie z brokatem na zaproszenia

Czy planujesz w ogóle rozdawać zaproszenia na przyjęcie? Wtedy ładne koperty to również świetne pomysły na rzemiosło na przyjęcia w ogrodzie. Możesz dopasować je do swojego tematu za pomocą odpowiednich motywów. W przykładzie powstały wiśnie – idealne pomysły rzemieślnicze na przyjęcie w ogrodzie na początku lata.

 • wąska, dwustronna taśma klejąca
 • Brokat
 • nożyce
 • miękka szczoteczka

Zaprojektuj kopertę z taśmą klejącą i kolorowym brokatem

Wystarczy przykleić taśmę wzdłuż krawędzi koperty. Usuń również folię ochronną z drugiej strony i posyp klej brokatem. Nadmiar brokatu zetrzeć pędzelkiem. Jak wspomniałem, motywem możesz ozdobić front lub samą kartę. Wytnij potrzebne kształty ze zwykłego papieru konstrukcyjnego i papieru brokatowego i przyklej je do koperty.

Słomki jako pomysły rzemieślnicze na przyjęcia w ogrodzie

Pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie - udekoruj słomki papierowymi wachlarzami

Słomki są szczególnie przydatne do napojów na świeżym powietrzu. Osy mogą niezauważone pływać w napoju i zostać przypadkowo połknięte. Słomki, idealnie nawet w połączeniu z pokrywką, zapewniają doskonałą ochronę. Dopraw to dekoracją! A ponieważ wiemy, że przy wszystkich innych preparatach masz już dość na głowie, mamy dla Ciebie naprawdę prosty wariant. Dzięki temu pomysły rzemieślnicze na przyjęcia w ogrodzie nie zabierają zbyt wiele czasu!

 • kolorowy papier
 • nożyce
 • Przekłuwacz
 • Klej lub taśma dwustronna
 • Słomki

Udekoruj stół imprezowy do ogrodu ręcznie robionymi słomkami

Wytnij z papieru kwadraty o żądanym rozmiarze. Następnie złóż każdy kwadrat jak akordeon i złóż powstały pasek na środku, tak jakbyś robił wachlarz. Przyklej dwie strony, które się stykają. Następnie możesz wyciąć zaokrągloną krawędź za pomocą zagięć, aby uzyskać ładne kolce. Ponownie ściśnij wentylator i przebij wszystkie warstwy jednocześnie w dowolnym miejscu. Przyklej każdy wentylator do słomki. Otrzymasz przydatne ozdoby, które również będą ładną dekoracją stołu do ogrodu podczas przyjęcia.

Zrób małe wachlarze i wybij dziurki, aby ozdobić słomki na imprezy

Pomysły na rękodzieło na przyjęcia w ogrodzie – majsterkować przy papierowych lampionach

Pomysły na rękodzieło na przyjęcie w ogrodzie - wisząca dekoracja z latarnią i kwiatami

Proste latarnie, które można kupić, można wtedy wspaniale zaprojektować. Czy z kwiatami jak na zdjęciu powyżej, z frędzlami, pomponami, konfetti czy innymi dekoracjami nie ma znaczenia, bo najpierw zawisną w Twoim ogrodzie, przyciągną uwagę wszystkich i stworzą idealną atmosferę. W dzisiejszych pomysłach na przyjęcie ogrodowe pokażemy, jak przymocować takie sztuczne kwiaty.

 • Lampiony papierowe w dowolnym kolorze
 • nożyce
 • gorący klej
 • sztuczne kwiaty

Romantyczna dekoracja imprezowa z latarnią i sztucznymi kwiatami

Otwórz latarnię i usuń kwiaty z łodyg. Następnie możesz również odciąć kilka liści z łodygami, aby ich również użyć. Przyklej niektóre z nich do górnej części latarni za pomocą gorącego kleju. Następnie weź pierwszy kwiatek, nałóż gorący klej na grzbiet (tam, gdzie wcześniej była łodyga) i przytrzymaj go w wybranym miejscu na latarni, aż klej wyschnie. Rób to, dopóki nie będziesz zadowolony z aranżacji.

Fajne pomysły na ogród – torba na sztućce z różnicą

Alternatywa dla glinianej doniczki kieszonkowej na sztućce jako ozdoba stołu

Bez żadnego wysiłku możesz stworzyć kreatywną alternatywę dla klasycznej torby na sztućce, używając po prostu małej glinianej doniczki na kwiaty. Możesz też dodać mały upominek (co powiesz na torebki z nasionami jako pomysły na rękodzieło na przyjęcie w ogrodzie?) A jeśli chcesz, z ładną wstążką lub innymi ozdobami. Ważne jest również, aby doniczki były czyste.

Zaprojektuj drewniane sztućce

Udekoruj drewniane sztućce taśmą washi do dekoracji stołu

Masz drewniane sztućce? Przyznasz, że ta nie jest zbyt ładna, by na nią patrzeć. Ale możesz to zmienić, po prostu samodzielnie go projektując. Część, którą później będziesz tylko trzymać w dłoni, możesz pomalować lub ozdobić taśmą washi. A ta ostatnia jest dostępna w tak wielu różnych kolorach i wzorach, że na pewno znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. W ten sposób możesz szybko i bez większego wysiłku uzyskać ładne dekoracje stołu, które na pewno przyciągną uwagę wszystkich.

Twórz pomysły na letnie przyjęcia w ogrodzie - proste instrukcje

Nie masz dość i chciałbyś zrobić więcej pomysłów na dekoracje ogrodowe? Następnie spójrz na ten artykuł dotyczący meksykańskich dekoracji imprez!