Pomysły na rękodzieło

Pomysły na probówki jako dekoracje, wazony i upominki weselne

pomysły na probówki drewniany stojak-dekoracje stołu-przyprawy

Probówki znane są z zajęć z chemii i biologii. Ale w dzisiejszych czasach te dobrze uformowane naczynia można spotkać również poza laboratorium, ponieważ są one również bardzo poszukiwane jako przedmioty dekoracyjne i przybory rękodzielnicze. Wypełnione kolorowymi cukierkami lub ozdobione kwiatami probówki przyciągają wzrok i mogą nie tylko upiększyć każde wesele, ale także nadać mieszkaniu nowego kopa. W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka pomysłów na probówki, które są łatwe do wykonania przy odrobinie wyobraźni i kreatywności.

Pomysły na probówki – od dekoracji ślubnych po gadżety kuchenne

pomysły na probówki kwiat-florystyka-tulipany-drewniany stojak

Czy to do przechowywania przypraw, jako dekoracja na imprezy i uroczystości, czy do realizacji pomysłów rzemieślniczych – zgrabne szklanki są naprawdę wszechstronne! Probówki występują w wielu wersjach – z obrzeżem kulkowym i bez, wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, z okrągłym i płaskim dnem itp. Przy zakupie zwróć uwagę na wielkość i pojemność probówek. Jeśli do probówek przeznaczona jest inna zawartość, nadal musisz zaopatrzyć się w odpowiednie zamknięcia z korka lub tworzywa sztucznego.

Probówka jako zaproszenie, wizytówka lub prezent

pomysły-probówki-wypełnianie-ślub-lawenda-rozmaryn-pąki róż

Chciałbyś zaprojektować swój ślub indywidualnie? Często nie trzeba wiele, aby samemu wykonać efektowne dekoracje ślubne. Probówki są niezwykle różnorodne i doskonale wpisują się w ślubne motto „Mamy właściwą chemię”. Oryginalne zaproszenie nie mogło być kartką, ale zwinięte i ładnie zapakowane w probówkę.

Probówki są również idealne na ślubne przysługi. Podziękuj swoim gościom w bardzo osobisty sposób za przybycie. Małe rurki wypełnione miłymi uwagami na pewno wywołają poruszenie na weselu.

Probówki również wycinają drobną figurę jako karty na stół. Zawiąż wokół okularów satynową wstążkę w swoim ślubnym kolorze i przymocuj do szklanki ładną plakietkę z imieniem.

Wypełnienie do probówek jako prezent ślubny

pomysły-probówki-napełnianie-ślub-przysługi

Dostępna jest nieskończona ilość zawartości do wypełnienia probówek. Decydującą rolę odgrywają kolory ślubu i przesłanie, które chcesz przekazać swoim małym prezentem.

– Delikatne tubki można napełnić migdałami ślubnymi zgodnie z mottem „słodko-gorzki jak życie”. Zgodnie z tradycją każdemu gościowi wręcza się dokładnie pięć migdałów ślubnych. Z odpowiednim powiedzeniem, prezent dla gości otrzymuje bardzo osobistą notatkę: „Miłość, szczęście, zdrowie, sukces i Boże błogosławieństwo, te pięć migdałów powinno ci to dać”.

– Ciekawą alternatywą dla migdałów ślubnych są czekoladowe drażetki, czekoladowe perełki i czekoladowe serca. Oznaczają “Miłość może być taka słodka!”

– Nasiona kwiatów, herbata, przyprawy, mieszanki kawy lub kakao oraz sole do kąpieli doskonale sprawdzają się również jako nadzienia do probówek. Pod względem kolorystycznym i aromatycznym można je dopasować do każdego motta. Do napełniania probówek pożądany byłby środek ułatwiający napełnianie, taki jak lejek. Jeśli nie masz takiego pod ręką, po prostu zwiń kartkę papieru jak torebkę z cukrem.

Pomysły na probówki jako wazony na kwiaty

pomysły-probówki-wazony-kolor-woda-kwiaty-cięte

Za pomocą probówek możesz również wykonać piękne dekoracje do swojego domu. Aby rury stały pionowo, należy je zamocować w stojaku. Istnieje kilka możliwości wykonania wazonów: wiercenie otworów w drewnianych słupach i gałęziach, wylewanie betonu lub sklejanie rur miedzianych o różnych długościach.

pomysły na probówki florystyka-kwiaty-wazony-freski

Probówki są również często używane we florystyce, ponieważ idealnie nadają się do wykonywania wszelkiego rodzaju kompozycji kwiatowych.Z łatwością możesz samodzielnie wykonać wspaniałą dekorację stołu z mchu, kwiatów ciętych i probówek. Namoczoną piankę kwiatową umieść w odpowiedniej misce i przykryj mchem. Wystarczy wcisnąć probówki w gąbkę florystyczną lub najpierw zrobić otwór, a następnie przykleić probówkę na miejsce. Skróć kwiaty i włóż je do probówek. Możesz dodać barwniki do wody, aby uzyskać ciekawy efekt.

Możesz również udekorować kompozycję kwiatową, aby dopasować ją do pory roku. Szaro-zielone gałązki jodły pięknie prezentują się na Boże Narodzenie, a jesienią orzechy, jagody i owoce można wspaniale przetworzyć w tej aranżacji. Na Wielkanoc wybierz świeże wiosenne kwiaty, takie jak żonkile i tulipany.

Pomysły na probówki – przechowuj przyprawy lub zapakuj je jako prezent

pomysły-probówki-przyprawy-koszyk na przyprawy-szklana-nakrętka-papryka

Potrawy zyskują wyjątkowego kopa dzięki odpowiedniej mieszance przypraw i ziół. Praktycznym i oryginalnym pomysłem byłoby wtedy pakowanie przypraw do probówek. Dzięki temu podczas gotowania możesz mieć pod ręką nie tylko swoje ulubione przyprawy, ale także własne Mieszanki ziół i przypraw z całego świata zrób to sam i podaruj jako prezent. Idealny jako prezent na grilla, zaproszenie na obiad lub dla miłośników gotowania. Niezależnie od tego, czy śródziemnomorski, azjatycki czy inny świąteczny smakołyk – przy komponowaniu mieszanek ziołowych ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.