Pomysły na rękodzieło

Pomysły na malowanie butelek: DIY instrukcje dotyczące butelek na wino i napoje

Domowe dekoracje to znacznie więcej niż hobby i rozrywka, ponieważ nadają domowi niepowtarzalny charakter. Pokażemy Ci wiele pomysłów na malowanie butelek i wyjaśnimy, jak możesz urozmaicić swoje butelki do picia oraz jak upiększyć i oświetlić stare butelki po winie. Niech Twoja kreatywność zawładnie Twoim umysłem i ciałem!

Pomysły na malowanie butelek: jakie kolory wybrać?

Butelki na wodę z kwiatowymi wzorami malowania pomysłów

Dla wielu entuzjastów rękodzieła pojawia się pytanie, jaki kolor najlepiej nadaje się do malowania butelek. Zależy to od tego, czy butelka będzie dalej używana i będziesz z niej pił, czy też zostanie umyta w zmywarce. Kolorystyka butelek dekoracyjnych również powinna być w stanie bardzo nadążyć, zwłaszcza jeśli są eksponowane jako dekoracja w ogrodzie. Ważne jest również z czego zrobiona jest butelka.

 • W przypadku butelek wykonanych z metalu odpowiednie są farby akrylowe (jeśli butelka nie jest używana, a tylko do dekoracji) oraz farby akrylowe na bazie wody (jeśli chcesz upiększyć butelkę do picia). Farby akwarelowe nie nadają się do malowania na metalu.
 • Farby porcelanowe najlepiej nadają się do malowania butelek wina i innych ozdobnych butelek szklanych.
 • Do konturów najlepiej używać porcelanowego ołówka do rysowania. Możesz więc naszkicować motywy na butelce i w razie potrzeby ponownie je wytrzeć.
 • Do motywów „graffiti” i skandynawskich rysunków możesz użyć markerów porcelanowych na bazie wody. Motywy narysowane na szklanych lub metalowych butelkach mogą być następnie znakowane.

Pomysły na malowanie butelek: Czym malować szkło i metal?

Butelki do picia wykonane z metalu lub szkła są pomalowane motywami kwiatowymi

Farby akrylowe na bazie wody najlepiej nadają się do metalowych butelek do picia, których używamy podczas uprawiania sportu lub tych, które dzieci zabierają ze sobą do szkoły lub przedszkola. W przeciwieństwie do zwykłych farb akrylowych nie zawierają rozpuszczalników. Można je ze sobą łączyć, tzn. można z łatwością mieszać kilka kolorów akrylowych. Zwykłych farb akrylowych i wodnych farb akrylowych nie można mieszać ze sobą.

Pomysły na malowanie butelek: Uszczelnianie farb akrylowych na bazie wody

Malowanie butelek do picia Instrukcje do ogrodów kwiatowych na szkle

Farby akrylowe na bazie wody są uważane za nietoksyczne lub mniej toksyczne w porównaniu do zwykłych farb akrylowych, ale mają niską krycie. Z tego powodu podczas malowania ciemnej butelki może być konieczne nałożenie dwóch warstw farby. Ważne jest również, aby po nałożeniu utrwalić kolory. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Alternatywnie możesz użyć Mod Podge, który można myć w zmywarce, czyli przezroczystego kleju używanego do decoupage. Nałóż cienką warstwę Mod Podge na wysuszony przedmiot, aby utrwalić kolory.

Malowanie butelek: użyj koloru okna!

Jak malować butelki Instrukcje i pomysły

Specjalna farba do okien nazywa się kolor okna. Podobnie jak farby akrylowe, sprzedawana jest w postaci płynnej i nakładana pędzlem. W przeciwieństwie do innych farb, Window Color nie jest nakładany bezpośrednio na butelkę, ale na przezroczystą folię. Malujesz motyw na folii, następnie odklejasz ją, a następnie przyklejasz motyw do butelki. Motywy możesz usunąć w dowolnym momencie i nie zostawią żadnych lepkich śladów.

Malowanie butelek do picia: instrukcje

Pomysły na malowanie butelek Narysuj wzory kwiatowe za pomocą kropek

Jeśli nigdy wcześniej nie malowałeś butelek lub kubków, możesz zacząć od motywów kwiatowych. Są kolorowe i wyglądają na szczęśliwe. Pierwszy pomysł, który pokazujemy, jest odpowiedni dla zupełnie początkujących. Potrzebujesz następujących materiałów:

 • wacik
 • Farby akrylowe na bazie wody (fioletowe i zielone)
 • Farba akrylowa w kolorze jasnoniebieskim
 • płaska szczotka
 • pędzel (rozmiar 0 z owalną końcówką)
 • Drewniany szpikulec
 • Jednorazowy talerz

Jak malować kwiaty lawendy na metalowej butelce:

Najpierw nałóż niebieską farbę. W tym celu użyj płaskiego pędzla. Pozostaw farbę bazową do wyschnięcia na noc, a następnego dnia nałóż trochę zielonej farby akrylowej na jednorazową płytkę. Drewniany szpikulec położyć wzdłuż na talerzu i odwrócić tak, aby był w połowie pokryty zieloną farbą. Użyj go jako „stempla” i stempluj źdźbła trawy na butelce. Możesz mieszać kilka odcieni zieleni, aby uzyskać ekscytujące efekty.

Następnie na jednorazowy talerz nałóż trochę fioletowej farby akrylowej. Zanurz wacik w farbie i stempluj kwiaty lawendy na butelce. Pozostaw farbę do wyschnięcia na noc. Najlepiej następnego ranka sprawdzić, czy farba jest całkowicie sucha przed nałożeniem kleju Mod Podge. W przeciwnym razie motywy mogą się rozmazywać. Następnie nałóż cienką warstwę Mod Podge płaskim pędzlem i pozostaw klej do wyschnięcia na 2 godziny. Powtórz proces (nałóż cienką warstwę Mod Podge, pozostaw do wyschnięcia na 2 godziny) jeszcze dwa razy. Butelkę można używać po dwóch dniach, ale nie myj jej w zmywarce przez pierwszy miesiąc. Butelkę można myć w zmywarce po 28 dniach.

Pomysły na malowanie butelek: proste wzory słoneczników

Butelki do picia malujące wzór słonecznika Instrukcje

Słoneczniki to także jeden z prostych motywów. Oto niezbędne materiały:

 • płaska szczotka
 • jasnoniebieski kolor
 • jasnożółty, słoneczny żółty i ciemnożółty kolory
 • ciemnobrązowy kolor
 • ołówek do porcelany do konturów
 • pędzel w rozmiarze O i pędzel w rozmiarze 10 z owalnymi końcówkami
 • kubek jednorazowy

W przypadku następnego pomysłu na rzemiosło najpierw nałóż kolor tła na butelkę i pozostaw do wyschnięcia. Następnie narysuj kontury słonecznika na butelce (możesz zrobić szablon na papierze, aby przyspieszyć). Następnie pomaluj słoneczniki. Aby to zrobić, najpierw nałóż ciemnożółty odcień, a następnie nałóż jasnożółty odcień tylko na środek płatków. To sprawia, że ​​słonecznik wydaje się bardziej obszerny.

Przenieś pomysły na malowanie butelek

Oczywiście na butelce można też pomalować kilka kwiatów. W takim przypadku najpierw wypełnij kontury największego kwiatu. Największy kwiatek należy pomalować na odważny kolor, aby naprawdę stanowił akcent. Możesz po prostu rozłożyć wokół nich inne kwiaty.

Malowanie butelek: Motywy w stylu skandynawskim

Malowanie butelek motywami skandynawskimi Pomysły i instrukcje

Dużo łatwiej, jeśli kupisz kolorowe butelki do picia i użyjesz samoprzylepnych, wycinanych laserowo szablonów motywów, aby przenieść różne motywy na butelki. Aby to zrobić, wystarczy dokładnie wyczyścić butelkę, ostrożnie usunąć tłuszcz i brud i pozostawić do wyschnięcia. Następnie spryskaj szablon specjalnym sprayem do uszczelniania. Dzięki temu sprayowi szablon przylega do butelki. Aby butelka nie przesuwała się, możesz przymocować ją do stołu odrobiną plasteliny. Następnie posmaruj szablon białą farbą akrylową na bazie wody.

Pomysły na malowanie butelek w stylu skandynawskim

Usuń szablon, zanim farba zacznie wysychać i dokładnie umyj, aby usunąć wszelkie pozostałości farby.

Malowanie butelek do picia: wzory geometryczne

Malowanie butelek do picia geometrycznymi wzorami

Nie masz w domu samoprzylepnego szablonu? Następnie użyj taśmy papierowej, aby stworzyć efektowne geometryczne wzory. Odkręć pokrywkę, a następnie nałóż kolor tła (najlepiej biały lub neutralny i jasny odcień, np. kość słoniowa). Pozostaw farbę tła do wyschnięcia na noc i narysuj kropki przedstawiające rogi kwadratowego motywu. Następnie połącz te punkty taśmą, powinieneś być w stanie szybko zobaczyć wzór. Pokoloruj kwadraty farbami akrylowymi na bazie wody, a następnie odklej papierową taśmę. Pracuj szybko, zanim farba wyschnie.

Pomysły na malowanie butelek geometrycznymi wzorami

Utrwal kolory trzema warstwami Mod Podge dopiero po całkowitym wyschnięciu.

Malowanie starych butelek

Malowanie butelek DIY jesiennymi liśćmi w kropki mandali

Jeśli chcesz pomalować stare butelki, możesz również użyć zwykłych farb akrylowych. Mają jedną decydującą zaletę, a mianowicie to, że są wodoodporne i nie muszą być uszczelniane. Dlatego doskonale nadają się do malowania butelek, które następnie wykorzystywane są jako dekoracja w ogrodzie lub na balkonie. Nasza wskazówka: wybierz butelkę wina o nietypowym kształcie. Napełnij wiadro letnią wodą i umieść w nim butelkę. Pozostaw butelkę w wodzie na noc, poluzuje klej na etykiecie. Następnego ranka możesz ostrożnie odkleić etykietę i usunąć pozostałości kleju ciepłą wodą z mydłem. Dokładnie wyczyść butelkę i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Maluj butelki jesiennymi liśćmi w kropki

Następnie nałóż kolor tła i pozostaw do wyschnięcia. W międzyczasie możesz wydrukować i wyciąć szablon jesiennego liścia. Następnie ostrożnie przenieś szablon na butelkę, rysując ołówkiem kontury jesiennych liści. Następnie wypełnij kontury białą farbą. Następnie możesz użyć pędzla w rozmiarze 0, aby dodać pomarańczowe akcenty. Nie musisz uszczelniać farby, ale na wszelki wypadek nie należy wkładać butelki do zmywarki.

Farby i lekkie butelki

Podświetlane butelki malują bajkowe światełka i spray

Za pomocą specjalnego kolorowego sprayu można uzyskać efekt matowego szkła. Takie spraye są dostępne w większości sklepów z narzędziami. Butelkę odstawić w suche miejsce na zewnątrz i spryskać sprayem. Następnie pozwól im całkowicie wyschnąć i:

Maluj podświetlane butelki

Podświetlane butelki malują pomysły płatkami gwiazd

1. Przyklej je naklejkami z płatkami śniegu lub

2. użyj samoprzylepnego szablonu z motywem płatka śniegu.

Następnie umieść w butelce sznur zasilanych bateryjnie lampek. Jeśli chcesz, możesz zawiązać ozdobną wstążkę wokół szyjki butelki. Butelkę możesz również ozdobić dzwoneczkami, gwiazdkami lub bombkami.

Malowanie butelek: motywy zimowe

Pomaluj podświetlane butelki motywami zimowymi

Szczególnie w Boże Narodzenie takie piękne lampiony szczególnie dobrze prezentują się na stole ogrodowym lub parapecie. Jednak przy skomplikowanych zimowych motywach wymagana jest umiejętność. Nasza wskazówka: szczegółowo zaplanuj obraz i najpierw namaluj go na papierze.

Maluj butelki ozdobne

Instrukcje malowania butelek dekoracyjnych w czerni i bieli

Możesz również pomalować ozdobne butelki. Jeśli kiedykolwiek miałeś marmurkowe pisanki, z pewnością odniesiesz sukces z kolejnym pomysłem na rękodzieło. Najpierw nałóż czarną farbę i pozostaw do wyschnięcia, a następnie przyklej taśmą papierową połowę butelki i marmuruj drugą połowę. Pasek w kolorze brązu przełamuje surowy monochromatyczny wygląd.

Maluj butelki do picia czarno-białe Instrukcje i pomysły

Malowanie butelek w stylu boho 

Malowanie butelek, tłoczenie wzoru serca na szkle

Za pomocą stempla w kształcie serca i białej farby akrylowej możesz zrobić fajne butelki wina w stylu boho. Po prostu usuń etykietę, stempluj butelkę wina motywem serca i udekoruj ją ozdobnymi wstążkami z koronki. kompletny!

Malowanie butelek w instrukcji w stylu boho

Jeśli chcesz, możesz również podświetlić pięknie pomalowaną butelkę wina. Aby to zrobić, wystarczy włożyć do butelki sznurek lampek.

Butelki malują serca i wzory boho

Malowanie butelek: narysuj motywy mandali za pomocą wacików

Malowanie butelek mandali w kropki

Dużą popularnością cieszą się wzory mandali. Za pomocą wacika, farb akrylowych i dużej cierpliwości możesz wyczarować różne motywy mandali na butelkach wina.

Malowanie butelek do picia wzorami i motywami mandali

Szklane butelki można też malować z dziećmi zwykłymi farbami

Malowanie butelek z instrukcją dla dzieci

Maluj różne motywy na szkle

Malowanie butelek Pomysły i instrukcje kolorów okien

Malowanie butelek do picia: Motywy z księżycem

Pomysły na malowanie butelek na wodę księżyc

Zimowe motywy na butelkę do picia

Pomysły na malowanie butelek na wodę Śnieg i zima

Motywy podwodne

Butelki do picia malują motyw ryby koi na metalu

Motywy natury

Pomysły na malowanie butelek z motywami natury drzew i fal

Palmy i egzotyczne wyspy

Metalowe butelki do picia malują palmy

Pomysły na malowanie butelek