Pomysły na rękodzieło

Pomysły na majsterkowanie z rolkami papieru na Boże Narodzenie oraz instrukcje dla dzieci i dorosłych

Powoli czas przygotować się na przytulny świąteczny okres i wprawić się w dobry nastrój. Oczywiście najlepiej sprawdza się to z odpowiednimi dekoracjami świątecznymi, a jak wiadomo, domowe rzeczy są szczególnie piękne. Czas więc usiąść z przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu i rozpocząć kolejny świąteczny projekt DIY. Naszym dzisiejszym pomysłem jest majstrowanie przy rolkach papieru na Boże Narodzenie.

Rękodzieło z papierowymi rolkami na Boże Narodzenie – pomysły dla dzieci i dorosłych

Jednak, aby rozpocząć prace z dekoracjami, potrzebne są niewielkie przygotowania, które szybko wykonasz. Przede wszystkim oczywiście trzeba majstrować przy rolkach papieru. Szczególnie odpowiedni jest papier możliwie cienki. Możesz więc poddać recyklingowi papier gazetowy lub kupić cienki papier rzemieślniczy w sklepie z rękodziełem. Odpowiednie są również gotowe papierowe słomki. Nawiasem mówiąc, pomysły świetnie sprawdzają się nie tylko w domu. Zapraszamy również do majsterkowania przy rolkach papieru na Boże Narodzenie w przedszkolu.

Crafting z rolkami papieru na Boże Narodzenie – Jak zrobić rolki?

Możesz również użyć gotowych papierowych słomek do rękodzieła z rolkami papieru na Boże Narodzenie

Potrzebujesz:

 • cienki papier
 • kij (np. szydełko, gruby kij do lodów, słomka lub cokolwiek innego można znaleźć)
 • nożyce
 • Klej

Najpierw wytnij paski z papieru. Mogą one wynosić od 4 do 5 cm do szerokości dłoni. Po prostu wypróbuj, który rozmiar najlepiej pasuje. Następnie zacznij owijać papier wokół pręta, zaczynając od jednego rogu. Papier nie jest nawijany równolegle do patyka, ale pod kątem.

Rękodzieło z rolkami papieru na Boże Narodzenie - Jak zrobić rolki z papieru gazetowego

Tuż przed końcem nałóż trochę kleju na papier i zawiń dalej. Twoja pierwsza rolka papieru jest gotowa i już niedługo będziesz mógł zacząć majstrować przy rolkach papieru na Boże Narodzenie!

Adnotacja: Możesz również nałożyć klej na jeden z dłuższych boków papieru przed zwinięciem go, jak pokazano na zdjęciach.

Wskazówka: Jeśli nie używasz zakupionego, kolorowego lub wzorzystego papieru do rękodzieła z rolkami papieru na Boże Narodzenie, ale zamiast tego użyjesz gazety, możesz pokolorować dekorację dowolną farbą w sprayu po projekcie rękodzieła.

Rękodzieło z rolkami papieru – pomysły do ​​naśladowania

Rękodzieło z rolkami papieru na Boże Narodzenie - Proste pomysły na rękodzieło z instrukcjami

Jeśli wykonałeś wystarczająco dużo rolek, możesz je natychmiast przetworzyć. Dodatkowo mamy kilka bardzo prostych pomysłów, które można wspaniale wykonać razem z dziećmi. Niezależnie od tego, czy anioł, gwiazda czy choinka, poniższe pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie stworzą odpowiednią atmosferę w domu.

Rękodzieło z rolkami papieru – instrukcje na choinkę jako ozdobę choinkową

Zrób piękne ozdoby na choinkę z rolek papieru na Boże Narodzenie

 • Rolki papieru, wykonane samodzielnie lub kupione
 • nożyce
 • igła
 • Nici do haftowania
 • pędzel

Zanim zrobisz ładne drzewka z rolek papieru na Boże Narodzenie, musisz pomyśleć o tym, jak długa powinna być dolna rolka. To określa wielkość jodły. W przykładzie jest to 10 cm. Ułóż jeszcze dwie rolki w dłoni, upewniając się, że trzymasz każdą rolkę o jeden do dwóch centymetrów od poprzedniej. Wytnij tam rolki papieru. Użyj żądanej długości pierwszego jako przewodnika.

Instrukcja rękodzieła z rolkami wykonanymi z cienkiego papieru rzemieślniczego i świątecznym wzorem

Ułóż bułki lub gotowe słomki ponownie jak poprzednio, a także odetnij je na drugim końcu (tam, gdzie kończy się dolna słomka). Powtarzaj te kroki, aż osiągniesz pożądaną wysokość, a choinka będzie miała ładny wierzchołek. Możesz teraz użyć uchwytu pędzla, aby poprawić krawędzie, które zostały wcięte podczas ich odcinania. Potem możesz zrobić choinkę z papieru i dokończyć.

Aby to zrobić, przewlecz nić przez igłę i zawiąż węzeł z obu końców. Najpierw nawlekasz perły, które mają być pniem drzewa. Następnie przebij największą rolkę papieru. Możesz dokładnie zmierzyć środek, ale nie musisz. Następnie nawlecz koralik, potem kolejną rolkę i tak dalej, aż dojdziesz do końcówki, która składa się z koralika.

Użyj rolek papieru i pereł na choinkę jako ozdoby choinkowe

Zawiąż jeden lub więcej węzłów tuż nad ostatnim koralikiem. Następnie zastanów się, na jakim wątku chcesz się rozłączyć. Następnie ponownie zawiąż podwójny węzeł na żądanej wysokości i odetnij nadmiar włóczki. Rolki papieru mogą się swobodnie przesuwać i przesuwać, co dodaje ozdobom choinkowym jeszcze większego uroku.

Zrób małe choinki z rolek papieru na Boże Narodzenie

Możesz zrobić tyle ozdób z rolek papieru na Boże Narodzenie, ile chcesz. Mała choinka wykonana z rolek papieru świetnie nadaje się również do ozdabiania nią kartek świątecznych. Zamiast używać koralików i nici, po prostu przyklej rolki na dwóch pionowych.

Pomysł na rękodzieło z rolkami papieru – gwiazdka jako dekoracja na prezenty

Gwiazda bożonarodzeniowa w kolorze czerwonym i białym na świąteczną dekorację na prezent

Dzięki tym instrukcjom otrzymasz bardzo prostą gwiazdkę. Sam możesz określić rozmiar. W każdym razie wszystkie rolki papieru powinny mieć tę samą długość. Do każdej gwiazdy potrzebujesz:

 • 5 rolek papieru w świątecznych kolorach
 • szpagat

Po zapakowaniu prezentu możesz wykonać tę gwiazdę dekoracji z rolek papieru na Boże Narodzenie. Najlepiej użyć bardziej neutralnego papieru do pakowania, aby gwiazda mogła wyjść sama. Wystarczy odpowiednio przywiązać gwiazdkę do prezentu za pomocą sznurka. Najpierw nawlecz rolki papieru na nitkę jedna po drugiej. Zawiąż podwójny węzeł i odetnij pozostałą nitkę. Dostajesz pięciokąt.

Zawiń świąteczne prezenty i udekoruj je gwiazdką z rolek papieru

Teraz rolki są tylko składane i przesuwane kilka razy. Możesz zobaczyć dokładnie, jak w instrukcjach. Gdy gwiazda zostanie ukształtowana, możesz po prostu przykleić ją do prezentu świątecznego lub przewlec dodatkową nitkę przez rolki papieru i użyć tego do związania gwiazdy. Nawiasem mówiąc, papierową choinkę z góry możesz wykorzystać jako dekorację prezentową lub dowolną inną figurkę.

Gwiazda i płatek śniegu

Pomysły na gwiazdki i płatki śniegu do zawieszenia jako ozdoby świąteczne

Te zimowe i bożonarodzeniowe wisiorki, które wspaniale wykorzystasz jako ozdoby choinkowe DIY, są piękne, a jednocześnie szybkie i łatwe w wykonaniu. Chciałbyś zrobić je z rolkami papieru na Boże Narodzenie? Następnie zacznij od razu!

 • rolki papieru o równej wielkości
 • Gorący klej i pistolet
 • nożyce

Złóż rolki papieru i sklej je razem, aby stworzyć świąteczną gwiazdę

Dla gwiazdy:

Weź rolki papieru na gwiazdę i wygnij każdą z nich raz na około jedną trzecią jej długości. Następnie sklej dwa z nich razem gorącym klejem, jak pokazano w instrukcji. W ten sposób otrzymujesz elementy do poinsecji, które następnie sklejasz ze sobą w ten sam sposób. Potrzebujesz 7 z nich na gwiazdę. Na koniec zawiąż lub przyklej pętlę, aby ją powiesić.

Dla płatka śniegu:

Płatek śniegu DIY nie jest w zasadzie bardziej skomplikowany, ale przygotowanie poszczególnych elementów zajmuje trochę więcej czasu. Potrzebna będzie jedna długa rolka (około 20 cm), kolejne sześć o długości około 10 cm i 16 kawałków o długości 2,5 cm. Jeśli chcesz zrobić mniejsze gwiazdki z rolek papieru na Boże Narodzenie, po prostu dostosuj długości do swoich pomysłów.

To jest to, czego potrzebujesz, aby zrobić płatek śniegu w rolce papieru

Połóż długą rolkę przed sobą i sklej dwie średniej długości rolki, aby powstał krzyż. Utworzone w ten sposób ćwiartki kół ponownie podzielić na pół z pozostałymi rolkami średniej długości. Przymocuj małe kawałki do ich końców, jak pokazano na obrazku. Jeśli chcesz, możesz wyciąć jeszcze kilka rolek, aby upiększyć środek płatka śniegu.

Wianek z rolek papieru – instrukcje z perełkami

Prosty wieniec świąteczny na drzwi i ścianę w kolorze czerwonym i białym wykonany z rolek papieru

 • Rolki papieru
 • Kompasy lub dwie miski o różnych rozmiarach do narysowania pierścionka
 • Gorący klej i pistolet do gorącego kleju
 • Nóż lub nóż do pudełek
 • Płyta z pianki
 • ołówek
 • Może zamknięcie lub wstążka

Jeśli chcesz zrobić ten wieniec z rolek papieru na Boże Narodzenie, narysuj ołówkiem pierścionek dowolnej wielkości na piance. Jeśli użyjesz do tego misek, najpierw narysuj kontur większej, a następnie mniejszej na środku większego pierścienia. W przykładzie duże koło ma średnicę 15 cm, a małe 9 cm. Wytnij pierścień nożem. W zależności od średnicy rolek papieru do tego rozmiaru wieńca potrzeba około 90 sztuk.

Małe rolki papieru do kreatywnych dekoracji świątecznych DIY

Teraz przyklej pierwsze cztery rolki gorącym klejem, pokrój pierścień na ćwiartki. Wybierz jeden z czterech sektorów i ponownie przyklej następną rolkę papieru na środku i wypełnij dwa miejsca w ten sam sposób (połowa ósmego sektora, potem szesnasty sektor itd.). Następnie przejdź do następnego sektora, potem trzeciego i czwartego. Tak projektujesz pierwszy rząd.

W drugim rzędzie skróć rolki i przyklej je w pierwszym rzędzie, ale nie bezpośrednio na dolnym, ale zawsze między dwoma. Zrób to samo dla trzeciego rzędu z jeszcze krótszymi rolkami papieru. Abyś mógł zawiesić gotowy wieniec świąteczny, przyklej zamknięcie puszki z tyłu pierścionka. Alternatywnie możesz zrobić pętelkę ze wstążki i przykleić ją do tyłu.

Mini wieńce świąteczne dla dzieci

Pomysł na rękodzieło dla dzieci - małe wianki w świątecznych kolorach i z perełkami

Chociaż powyższy wieniec może być nieco wyszukany dla dzieci, takie małe wariacje są idealną alternatywą. Jeśli więc chcesz zaangażować dzieci w robienie rękodzieła z rolek papieru na Boże Narodzenie, wybierz ten pomysł. 

 • Płyn do czyszczenia fajek w świątecznych kolorach
 • Rolki papieru
 • Perły
 • Nici do haftowania (lub inny sznurek do zawieszania)
 • Taśmy

Najpierw pokrój rolki papieru na mniejsze kawałki. Weź pierwszy czyścik do fajek i zagnij trochę jeden z końcówek, aby perełki nie spadły z drugiej strony podczas ich nawlekania. A maluchy mogą pięknie wykonać wieńce z pereł i rolek papieru. Koniec końców wystarczy pozostawić tyle środka czyszczącego, aby można było zawiązać końce. Następnie zawiąż kolejną pętelkę, aby zwisać z włóczki i ukryj węzły ładną wstążką.

Twórz kreatywne ozdoby świąteczne z rolek papieru

Duże projekty rękodzielnicze majsterkują przy rolkach papieru na Boże Narodzenie - spiralna piramida z jodły

Oprócz tych pomysłów, które pokazaliśmy i które są cudownie odpowiednie dla dzieci, istnieją również bardziej wymyślne projekty, dzięki którym można majstrować przy całych figurach. Chcielibyśmy pokazać je z kilkoma instrukcjami wideo. Z domowych bułek możesz zrobić bożonarodzeniowe aniołki, choinki, piramidy i inne rzeczy.

Następnie możesz zaprojektować dekoracje w dowolnym kolorze. Szczególnie kolor złoty lub srebrny wygląda bardzo atrakcyjnie i świątecznie. Jeśli chcesz, aby była bardziej minimalistyczna, możesz również wybrać modny na Boże Narodzenie kolor biały. Jeśli masz na to ochotę i chciałbyś zrobić ładne ozdoby z rolek papieru na Boże Narodzenie, wypróbuj poniższe projekty:

Tinker na Boże Narodzenie z rolkami papieru – aniołki

Tinker Choinka z papierowymi rolkami na Boże Narodzenie

Zrób sobie gwiazdę