Pomysły na rękodzieło

Możesz więc zrobić worek Świętego Mikołaja z różnych materiałów – pomysły i instrukcje

Czyszczenie butów, aby Mikołaj mógł napełnić je słodyczami i prezentami to naprawdę piękna tradycja, która cieszy nie tylko dzieci. Ale zwłaszcza, gdy dzieci są jeszcze bardzo małe, a zatem także buty, niewiele rzeczy faktycznie do nich pasuje. Dorośli natomiast rezygnują z butów i wręczają sobie prezenty właśnie tak lub na talerzu mikołajkowym. Ale to dość nudne, nie sądzisz? Co powiesz na to, że zamiast tego zrobisz worek Świętego Mikołaja i zapakujesz w niego prezenty??

Zrób Nikolaussack z szyciem i bez oraz z różnych materiałów

Worek Świętego Mikołaja jest świetną alternatywą dla tradycyjnego buta Świętego Mikołaja, ponieważ nadal jest połączony ze świętym, jest ładny i ma nieco większą objętość. Świetnie sprawdzi się również dla dorosłych, aby w oryginalny i świąteczny sposób zapakować prezenty. Ale jak zrobić worek Świętego Mikołaja? Istnieje kilka opcji, z których część chcielibyśmy Państwu przedstawić.

Tinker a Nikolaussack – klasyczny wór jutowy

Zrób worek Świętego Mikołaja z juty i z nadrukiem - Proste instrukcje dla początkujących

Torba wykonana z lnu lub juty wygląda szczególnie autentycznie, ponieważ jest stałym towarzyszem św. Mikołaja. Z tego powodu chcielibyśmy zacząć od instrukcji, dzięki której można wykonać dokładnie taki worek Świętego Mikołaja. Zdziwisz się, jakie to proste!

  • Konopie
  • maszyna do szycia
  • przędza
  • nożyce
  • Szpilki
  • opcjonalnie: szablony, kawałek kartonu mieszczący się w worku oraz farby akrylowe

Wykonanie worka jako alternatywy dla buta mikołajowego - przecięcie i zszycie worka

Wytnij z płótna dwa kawałki tego samego rozmiaru i połóż je jeden na drugim. Następnie użyj szpilek, aby połączyć dwa długie i jeden z krótszych boków. Następnie zszywasz je razem i jest to tak łatwe, że nawet początkujący mogą to zrobić bez żadnych problemów. Możesz również dodać rąbek na górze, jeśli chcesz. Odwróć gotowy worek na lewą stronę, aby szew znalazł się wewnątrz i Twój worek był gotowy.

Tinker worek Świętego Mikołaja i design z kolorem - pomysły na świąteczne motywy

Jeśli robisz worek Świętego Mikołaja, możesz go również indywidualnie zaprojektować kolorem. Od Ciebie zależy, czy narysujesz coś odręcznie, czy użyjesz szablonu. Po prostu umieść karton w torebce (aby chronić tył przed farbą podczas projektowania frontu), umieść szablon na przodzie i przenieś wzór na tkaninę w dowolnym kolorze. Gdy farba wyschnie, możesz napełnić worek różnymi rzeczami.

Pomysł na dwa kolory

Zrób Mikołaja z juty w dwóch kolorach - beżowy i brązowy dzwoneczek jako ozdoba

Możesz również połączyć dwa kolory płótna, jak w tym przykładzie. Aby to zrobić, najpierw zszyj razem dwie połówki w dwóch kolorach, powtórz to z drugą częścią i zszyj powstałą przednią i tylną stronę razem, jak w powyższej instrukcji. Uważamy również, że pomysł dodania dzwonka do wstążki, aby go zawiązać, jest bardzo ładny.

Zrób worek Świętego Mikołaja z filcu

Mały filcowy worek Mikołaja z gwiazdą i kokardą

Ponieważ jest tak łatwy w obróbce, a jednocześnie bardzo przyjemny dla oka materiał, jest niezwykle popularny jako materiał do rękodzieła. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy polecić go również Tobie, jeśli chcesz zrobić torbę Świętego Mikołaja. Worek Świętego Mikołaja możesz zrobić z filcu na wiele różnych sposobów. Najlepiej używać bardziej miękkiego filcu.

Szyć torby filcowe

Jednym z wariantów jest uszycie filcu zgodnie z instrukcją do worka jutowego, a następnie odwrócenie go na lewą stronę. Widoczny szew wygląda również bardzo ładnie na filcu. Jeśli potrafisz szyć prosto, możesz wybrać szew kolorowy, ozdobny lub normalny, zszyć wszystkie boki, a następnie użyć worka bez wywracania go na lewą stronę. Po prostu wypróbuj, który wariant tej praktycznej dekoracji świątecznej najbardziej Ci się podoba.

Do worka przyklej materiał zamiast szycia i udekoruj motywami z filcu

Zrób worek Mikołaja z filcu bez szycia

Wielką zaletą filcu jest łatwość jego sklejania. Jeśli więc szukasz instrukcji, dzięki której możesz wykonać worek Świętego Mikołaja bez szycia, filc jest szczególnie odpowiedni. Tam, gdzie pójdzie szew, po prostu nałóż gorący klej do środka i sklej oba kawałki razem. Masz już torbę na prezenty od Mikołaja.

Udekoruj motywami z filcu

Możesz również wyciąć piękne motywy z filcu, a następnie przykleić lub przyszyć je jak chcesz na worek jako ozdobę i uczynić go jeszcze ciekawszym i piękniejszym.

Zrób worek Świętego Mikołaja z materiału bez szycia

DIY Torba Świętego Mikołaja na prezent dla Świętego Mikołaja

Jeśli wolisz użyć pięknej świątecznej tkaniny zamiast filcu, ale oszczędzisz sobie szycia, to po prostu użyj kleju. Ponieważ torby nie nosi się później i nie musi trwale wytrzymywać dużego ciężaru, nie stanowi to problemu. W powyższym przykładzie materiał został wycięty nożyczkami zygzakowatymi, co sprawia, że ​​gotowa torba jest jeszcze ciekawsza i zapobiega strzępieniu się materiału.

Instrukcja wykonania worka Świętego Mikołaja z tkaniny i przy użyciu gorącego kleju

Wytnij dwa kawałki materiału tego samego rozmiaru lub długi kawałek dwa razy dłuższy niż później całkowita wysokość. Na przykład, jeśli chcesz, aby worek miał 30 cm wysokości, wytnij kawałek materiału o długości 60 cm. Następnie złóż go na pół i sklej dwie warstwy po obu stronach. Dno jest już zamknięte dzięki fałdzie. Następnie możesz zaprojektować tkaninę z filcem lub innymi dekoracjami.

Świąteczne woreczki na prezenty dla Świętego Mikołaja zaprojektowane z jemiołą

Worki jutowe z motywami jodły

Choinki jako motyw Pomysł na woreczki mikołajkowe

Zrób małe torebki Świętego Mikołaja z juty

Vintage torebka Świętego Mikołaja z materiałową kokardą do wiązania i inicjałami