Pomysły na rękodzieło

Mikołaj majstrował przy dzieciach – proste świąteczne rękodzieło z instrukcjami

mikołaj majstrować przy dzieciach pomysły instrukcje po prostu papier

Zarówno Święty Mikołaj, jak i Mikołaj są ważnymi postaciami w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Dlatego po prostu należysz do projektów rękodzielniczych. Jeśli więc zaplanowałeś popołudnie z rękodziełem, poświęć czas na Świętego Mikołaja. Dzieci z pewnością będą szczęśliwe! Istnieją również różne pomysły na świąteczne rzemiosło, do których można użyć różnych materiałów, aby ułatwić maluchom majsterkowanie. Poniżej zebraliśmy kilka fajnych pomysłów na rękodzieło na Boże Narodzenie, które możesz wykorzystać, jeśli tworzysz Świętego Mikołaja z dziećmi. daj się zainspirować!

Mikołaj majstrował przy dzieciach – pomysły z papierowymi talerzami

nicholas majstrować z dziećmi papierowe talerze papierowe paski wata farba akrylowa

Jeśli chcesz zrobić Świętego Mikołaja z papierowym talerzem, możesz wybrać jeden z dwóch pomysłów na rękodzieło Świętego Mikołaja. Do tego pierwszego projektu masz również gotowy czerwony papier budowlany, watę, farbę akrylową i białe paski papieru, a także klej, pędzel, nożyczki i kij lub długopis. Płyta jest najpierw malowana farbą akrylową. Użyj do tego dowolnego koloru skóry. Następnie pozwól farbie wyschnąć. W międzyczasie kontynuuj z czapką, gdy robisz Świętego Mikołaja z dziećmi. Narysuj je na czerwonym papierze i wytnij. Przyklej je na krawędzi talerza.

Następnie pomaluj kółka na papierowej płytce pod kapeluszem. Dwa białe kółka przeznaczone są dla oczu, a dwa w kolorze różowym mają imitować policzki. Piąte kółko w kolorze ciemnoróżowym oznacza nos. Jak tylko biała farba wyschnie, dodaj jeszcze dwie czarne kropki dla źrenic. Za pomocą patyczka lub długopisu zwiń paski papieru, a następnie przyklej je do dolnej części talerza. Zacznij od dolnego rzędu i idź w górę. Już masz kędzierzawą brodę. Jeśli robisz Świętego Mikołaja z dziećmi, brakuje tylko wykończenia, czyli futra i pomponów na czapkę, a także małego sznaucera, z których wszystkie są wykonane z waty.

Tinker ozdoby świąteczne

mikołaj majstrować z dziećmi pomysł na papierowy talerz świąteczny papier do majsterkowania

Innym wariantem jest ten prosty Święty Mikołaj. Odetnij górną część papierowej płyty. Pokoloruj wnętrze płytki na kolor skóry. Biała zewnętrzna krawędź również reprezentuje brodę.Pozostawiając farbę do wyschnięcia, możesz przygotować resztę, której będziesz potrzebować, gdy będziesz robić tego Świętego Mikołaja z dziećmi. To duży trójkąt zrobiony z czerwonego papieru budowlanego. Pasek i dwa kółka białego papieru, z jednym z kółek przeciętym na pół. Przyklej płytkę do trójkąta. Całe koło dochodzi do końca, gdy tworzysz twarz z wyłupiastych oczu, czerwonej kulki i półokręgów. Biały pasek to futro kapelusza.

Mikołaj majstrował przy watach i patyczkach do lodów

mikołaj majstrować dzieci bawełniane broda święty mikołaj majsterkować pomysły patyczki do lodów

Patyczki do lodów to kolejny materiał, który doskonale nadaje się do robienia zabawnego Świętego Mikołaja. Jeśli chcesz zrobić tego Świętego Mikołaja z dziećmi, potrzebujesz 8 łodyg, a także kolor skóry, pędzel, watę, wyłupiaste oczy, czerwony filc, czerwone pompony, nożyczki i klej. Zacznij od łodyg, których użyjesz do ukształtowania głowy. W ramach testu po prostu złóż je razem bez sklejania. Najpierw umieść dwie łodygi równolegle do siebie na stole, a następnie pozostałe pionowo na górze. Dwa dolne są trochę za długie. Teraz możesz zaznaczyć, gdzie należy przyciąć patyczki do lodów.

mikołaj majstrować dzieci poruszające się oczy czuły się diy

Następnie możesz złożyć wszystko jeszcze raz i tym razem skleić. Pokoloruj łodygi w kolorze skóry, a następnie użyj waty, aby stworzyć brodę, a także twarz z wyłupiastych oczu i pompkę na nos. Jeśli użyjesz chwiejnych oczu o różnych rozmiarach, Święty Mikołaj będzie wyglądał wyjątkowo śmiesznie. Następnie z filcowej tkaniny wykonaj czapkę Mikołaja. Zaopatrujesz je również w watę na futro i bobbles i przyklejasz je do górnej krawędzi patyczków do lodów. I nic więcej nie trzeba robić, jeśli robisz tego Świętego Mikołaja z dziećmi.

Mikołaj majstruje przy dzieciach – instrukcje z tektury i odciskiem dłoni

mikołaj majstrować dzieci tektura odcisk palca farba na boże narodzenie pomysły na rękodzieło

Dzieci uwielbiają farby do malowania palcami. Dlatego ten pomysł na świąteczne rękodzieło z pewnością dobrze sprawdzi się na popołudniowe rzemiosło. Jeśli chcesz zrobić tego Świętego Mikołaja z dziećmi, potrzebujesz tektury, białych farb palcowych, czerwonego papieru do rękodzieła i kleju. Pomaluj ręce dzieci białą farbą. Teraz możesz zrobić wrażenie na kartonie. Następnie daj farbie trochę czasu do wyschnięcia. Następnie odcisk dłoni jest zgrubnie wycinany, a koniec zwęża się w kierunku palca. Następnie z czerwonego papieru wytnij trójkąt tak, aby pasował do trójkąta na kartonie. Z kolei koło służy jako nos. Odcisk dłoni to teraz broda Mikołaja. Następnie możesz powiesić te zabawne figurki na ścianie lub oknie. Można je również wykorzystać do stworzenia girlandy. Świetny pomysł na rękodzieło dla Świętego Mikołaja z dziećmi!

Mikołaj majstrował przy rolkach papieru toaletowego

nicholas majstrować dzieci papier toaletowy składane opakowania prezenty świąteczne

Wszystkie przedstawione już Mikołaje są naprawdę zabawne. Te figury 3D, które mogą być również używane jako opakowanie, nie są wyjątkiem. Nawiasem mówiąc, „opakowanie” to dobre słowo kluczowe. Jeśli chcesz zrobić prezenty świąteczne, możesz wykorzystać ten pomysł na zrobienie Świętego Mikołaja z dziećmi. Używane są rolki toaletowe. Pierwsza ćwiartka kawałek czerwonego papieru. Każda ćwiartka może być wykorzystana do ubierania papieru toaletowego. Następnie końce są składane do wewnątrz po obu stronach. Następnie wyciśnij końcówki z jednej strony na zewnątrz i pomaluj je czarnym pisakiem. Masz już buty. Możesz również pomalować pasek czarnym flamastrem. Na koniec wytnij z białego papieru trójkąt, na którym pomalujesz twarz. Przyklej tę twarz również do rolki.

Mikołaj robi rękodzieło z dziećmi jako origami

mikołaj dzieci majsterkować papier origami czerwony bałwan instrukcje wideo

Możesz także zrobić Świętego Mikołaja z dziećmi, używając techniki składania, takiej jak to origami. Użyj kwadratowego kawałka papieru, który jest czerwony z jednej strony i biały z drugiej i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Oczywiście w ten sposób można również zaprojektować inne figurki zimowe i świąteczne. Na przykład, jeśli użyjesz zielonego papieru, możesz zrobić świątecznego elfa. Brązowy papier nadaje się na renifera, a pomarańczowy lub inny kolor na bałwana. Po prostu zmieniaj się w zależności od twarzy. Bałwan dostaje marchewkowy nos, łoś czerwony nos kulisty i poroże, a elf piękne różowe policzki. Tutaj też wymagana jest odrobina wyobraźni.