Pomysły na rękodzieło

Malowanie wiosennych zdjęć z dziećmi akrylem i akwarelami – 20 instrukcji i pomysłów

Dzieci bardzo lubią malować obrazy, a wraz z nadejściem wiosny i Wielkanocy masz również doskonały powód, aby spędzić kreatywne popołudnie z dziećmi. Ale nawet jeśli masz pomysł na przedszkole lub szkołę podstawową i chcesz zaprojektować lekcje plastyki na porę roku, malowanie wiosennych obrazów jest świetne. Pokażemy Ci, jak można malować wspaniałe wiosenne obrazy z dziećmi, używając różnych kolorów, technik i elementów pomocniczych.

Malowanie wiosennych zdjęć z dziećmi – kwiaty

Malowanie obrazków wiosennych kwiatami - akryl i akwarele widelcem, pomponami i kwiatami

Kwiaty są bez wątpienia jednym z głównych tematów wiosny. Po szarej zimie nareszcie robi się kolorowo. Oto kilka pomysłów na to, jakich rzeczy i technik możesz użyć do malowania wiosennych obrazów.

Maluj wiosenne obrazki z pomponami w przedszkolu

Malowanie pomysłów za pomocą pomponów, spinaczy do bielizny i szczoteczek do zębów dla maluchów

  • Spinacze
  • Bobbles w różnych rozmiarach
  • Tektura lub papier
  • Zabarwienie
  • Szczoteczka do zębów lub pędzel

Dzieci w wieku przedszkolnym czasami nie są zbyt pewne pędzli i farb i mają trudności z malowaniem detali. Dlatego pomoce, takie jak w tym przypadku pompony, są bardzo przydatne podczas malowania wiosennych obrazów w przedszkolu. Zaciśnij kulki w spinaczach do bielizny, umieść kolory na palecie kolorów lub papierowym talerzu i gotowe.

Maluj wiosenne obrazy farbami akrylowymi i pomponami - płatki kwiatów dab

Trawę można pomalować szczoteczką do zębów lub zwykłą szczotką. Najmniejszym pomponem (lub ponownie pędzlem) malujesz tu i ówdzie kilka łodyg kwiatowych, które następnie dodajesz kwiaty w różnych kolorach, tworząc kropki na papierze lub kartonie z pomponami różnej wielkości. Nie zapomnij też o kilku kartkach papieru.

Malowanie wiosennych zdjęć w Kiga – tulipany widelcem

Prosta technika malowania dla małych dzieci - Wydrukuj tulipany wiosną za pomocą widelców

Sam decydujesz, czy użyjesz metalowego widelca (najlepiej z trzema zębami) czy plastikowego widelca, potrzebujesz też kolorów pasujących do kolorów kwiatów tulipanów, pędzla, papierowego talerzyka lub palety i kartki do malowania lub Karton. Nałóż kolory na talerz, zamocz widelec w jakimś kolorze i dociśnij go do papieru. Stwórz w ten sposób kilka kwiatów, a następnie dodaj łodygi kwiatów za pomocą pędzla.

Malowanie wiosennych zdjęć w przedszkolu - kolorowe tulipany na łące widelcem i pędzlem

Kolorowa łąka kwiatów na papierze

Maluj wiosenne obrazy akwarelami - rób kółka i obrysuj pisakiem i narysuj kwiaty

Najlepiej używać papieru akwarelowego. Użyj go, aby stworzyć kałuże o różnych rozmiarach z dowolnego koloru wody. Kilka kolorów można również połączyć w jedną kałużę. Gdy kolory wyschną, możesz użyć czarnego, wodoodpornego pisaka, aby zrobić z nich kwiaty. Jak dokładnie, oczywiście, każdy może sam zdecydować. Następnie płatki znajdujące się poza kolorowymi kropkami można również pomalować akwarelami, ale nie muszą.

Maluj kwiatami

Maluj wiosenne obrazy akrylem - używaj kwiatów zamiast pędzli

A co powiesz na to, że nie malujesz kwiatów do wiosennych zdjęć, ale zamiast tego używasz prawdziwych kwiatów do malowania? Możesz pomalować te wiosenne obrazy akrylem, ale także podobnymi kolorami. Wystarczy zapytać w sklepie rzemieślniczym. Potrzebujesz:

  • Zabarwienie
  • kwiat
  • przędza
  • papier

Umieść kilka małych kropelek farby na kartce papieru w niewielkiej odległości od krawędzi. Oczywiście dzieci same decydują, jakie są odcienie kolorów.W przypadku pojedynczych kwiatów kolory te można najpierw zetrzeć na bok, a następnie związać kwiaty w bukiet. Rozłóż kilka dodatkowych kropelek farby na arkuszu i rozsmaruj je w dowolnym kierunku. Oczywiście dzieci mogą też wymyślić własne techniki. A co powiesz na to, jeśli chcesz pomalować farbą akrylową:

Malowanie kwiatów na wiosenne zdjęcia - Wykonuj wydruki z prawdziwymi kwiatami

Zanurz kwiaty w kolorze i użyj ich do wykonania nadruków na papierze. Obraz już wygląda bardzo ładnie, ale nadal możesz tworzyć tło i zniekształcać kwiaty. W tym celu kolory kwiatów nie powinny być całkowicie suche, tylko częściowo.

Następnie nałóż jasnoniebieską farbę na lewą stronę arkusza zgodnie z szerokością arkusza i za pomocą linijki przeciągnij ją w prawo. Jeśli kolor nie jest wystarczający za pierwszym razem, po prostu połóż go ponownie na arkuszu i przeciągnij go dalej w lewo (dzieci leworęczne będą łatwiej przeciągać kolor od prawej do lewej).

Drzewa jako obrazki do malowania przez dzieci

Malowanie wiosennych obrazów z kwitnącymi drzewami - pomysł na naśladowanie

Oczywiście drzewa budzą się teraz do nowego życia. Rosną nowe zielone liście i wkrótce zaczynają kwitnąć pierwsze drzewa, które przyciągają pszczoły. Dlatego zapraszamy do malowania drzewek z dziećmi. Oto pomysł, jak pomalować drzewo za pomocą wacików akrylowych i bawełnianych:

Pomaluj drzewo na wiosenne zdjęcia i zaprojektuj liście i kwiaty za pomocą bawełnianych wacików

Najpierw pomaluj tło, a po wyschnięciu farby pomaluj pnie i gałęzie na brązowo lub czarno na kartce papieru. Zwiąż kilka bawełnianych wacików gumką, nałóż farbę na papierowy talerz, zanurz wiązkę wacików w zielonej farbie i przetrzyj wzdłuż gałęzi, w których chcesz umieścić liście. Gdy farba wyschnie, możesz dodać jeszcze kilka kwiatów. W ten sam sposób można również pomalować kilka kwitnących krzewów lub kwiatów na dole.

Abstrakcyjne i pstrokate w wiosennych kolorach

Abstrakcyjne obrazy wiosenne malują w pięknych wiosennych kolorach i różnymi technikami

Niektóre motywy niekoniecznie muszą być malowane. Jeśli chcesz malować wiosenne obrazy w szkole podstawowej lub przedszkolu, odpowiednie kolory można po prostu wykorzystać do stworzenia bardziej abstrakcyjnych dzieł sztuki. Na to też mamy kilka pomysłów. Kreatywne zdjęcia są możliwe zarówno przy użyciu Acyrl, jak i akwareli. Odpowiednie są wszystkie odcienie typowe dla wiosny.

Maluj wiosenne zdjęcia samodzielnie akwarelami

Spryskaj wesołe kolory z akwareli, aby uzyskać kolorowy obrazek na wiosnę na papierze

Prawie żadne dziecko nie lubi akwareli, a jeśli wypróbujesz jedną z tych technik akwarelowych z dziećmi, całość na pewno będzie jeszcze przyjemniejsza.

Akwarele w sprayu

Zgodnie z pierwszym pomysłem farba wodna po prostu trafia do butelki z rozpylaczem, a następnie jest rozpylana na papierze (najlepiej na papierze do farb wodnych). Kilka kolorów można natryskiwać jeden po drugim, tak aby powstało kolorowe dzieło sztuki (patrz zdjęcie powyżej).

Rysuj obrazki akwarelą i udekoruj spirytusem

Z alkoholem do nacierania (spirytusem)

Obraz jest początkowo zaprojektowany z dowolnym kolorem akwareli. Wiosną kolory powinny być oczywiście jasne, kolorowe i przyjazne. Pozwól kolorom lekko wyschnąć przez około 2 minuty, a następnie zanurz bawełniany wacik w alkoholu. Teraz dzieci mogą za jego pomocą tworzyć wzory na papierze.

Instrukcja malowania wiosennych obrazków alkoholem i wacikami

Z solą

Wymieszaj trochę wody z akwarelą i solą, aż powstanie płynny, ale ziarnisty płyn, którym dzieci będą mogły malować. Zdjęcia zyskują ciekawą fakturę.

Zmieszaj akwarelę z solą i wodą, aby uzyskać piękne tekstury na wiosennym obrazie

Inną opcją jest namalowanie dowolnego obrazu, a na koniec posypanie go solą tu i tam. Ziarna soli pochłaniają otaczający płyn, tworząc wspaniały efekt.

Posyp akwarele solą, aby uzyskać piękne i kreatywne efekty

Malowanie farbami akrylowymi i pisanki

Używaj plastikowych pisanek zamiast pędzli i twórz kolorowe obrazki

Nagłówek brzmi bardzo interesująco, a projekt będzie gwarantowany dla najmłodszych. Jeśli szukasz innych technik malowania do przedszkola, które również nadają się na Wielkanoc i za pomocą których możesz namalować wspaniałe wiosenne obrazy, dokonujesz właściwego wyboru. Farby akrylowe umieścić w zagłębieniach palety lub w małych kubeczkach i umieścić w nich plastikowe pisanki. Przewijając plastikowe jajka po papierze, powstają piękne obrazki. W ten sposób wiosenne obrazy można również pomalować farbą palcową, jeśli wolisz.

Wiosenne zdjęcia do malowania piórami

Piórko jako alternatywa dla pędzla w Kiga lub w szkole podstawowej

Ptaki są typowym symbolem wiosny. Rano w końcu zachwycają nas przyjemnym świergotem, a ptaki wędrowne powoli, ale pewnie wracają. Pióra jako motywy, a także jako materiał do malowania to wspaniały pomysł, chyba nie?

Pióra zamiast pędzli

Zanurz długopis w farbie i użyj go do namalowania dowolnych wiosennych obrazków lub zwiąż kilka gumką wokół pędzla, drewnianego patyczka lub ołówka. Rodzaje piór też mogą się różnić – weź proste i ciasne oraz miękkie i puszyste i sprawdź, które wzory wyjdą.

Zrób odciski farbami i piórami i wykorzystaj je na kartki z życzeniami

Ślady z piórami

A kiedy już malujesz piórami, możesz użyć ich do innej techniki. Maluj piórkiem w dowolnym kolorze i wykonaj jedno lub więcej odcisków na papierze. Ta technika druku jest szczególnie odpowiednia, jeśli chcesz zaprojektować wiosenne kartki z życzeniami lub kartki wielkanocne z dziećmi.

Zintegruj prawdziwe pióra na wiosennym obrazie

Jeśli chcesz malować wiosenne obrazki w szkole podstawowej lub ze starszymi dziećmi w wieku przedszkolnym, możesz też zmieszać farbę temperową z odrobiną kleju, nałożyć piórka na papier, a następnie pomalować je pędzlem. Ale używaj odpowiednich odcieni, aby obraz pasował również do wiosny. Przy zbyt dużej ilości żółci, czerwieni i pomarańczy ryzykujesz, że gotowy obraz będzie przypominał jesienne liście (co oczywiście byłoby odpowiednie na jesień). Zamiast tego wybierz różowy, różowy, czerwony, fioletowy, jasnoniebieski i zielony i połącz je ze wspomnianymi odcieniami.

Malowanie wiosennych obrazów tęczami

Maluj tęcze na wiosenne zdjęcia lub latem za pomocą prostych technik

Teraz, gdy słońce jest coraz częściej widywane, może pojawić się tęcza. A jeśli nie, pomaluj go z dziećmi i przynieś do własnego domu.

Tęcza z akwarelami i taśmą washi

Stwórz abstrakcyjny wzór na papierze lub płótnie za pomocą taśmy washi i taśmy samoprzylepnej

Przyklej taśmę washi na papierze w dowolny sposób, a następnie pomaluj paski tęczy na nim i na całej szerokości arkusza. Po wyschnięciu farby można ostrożnie odkleić taśmę. Możesz również użyć innych motywów, kolorów, wzorów i efektów zamiast tęczy (np. jeden z pomysłów z akwarelą powyżej).

Maluj wiosenne zdjęcia akrylem i pianką do golenia

Kreatywny pomysł na malowanie z pianką do golenia i farbami akrylowymi na tęczę

Malowanie pianką do golenia to również naprawdę fajny pomysł. Jeśli szukasz pomysłów na malowanie akrylem, możesz również skorzystać z tej techniki, dla której opublikowaliśmy już szczegółowe instrukcje. Możesz nie tylko stworzyć tęczę kolorów na piance do golenia, a następnie przenieść ją na kartkę papieru, ale także dowolny inny wiosenny motyw łatwy do namalowania przez dzieci. Na przykład szybko można w ciekawy sposób pomalować motyle, ale też kwiaty, pisanki i wiele więcej.

Abstrakcyjna tęcza

Tęcza malowana na papierze z linijką i ozdobiona konfetti

Jak widać w instrukcji, rozprowadź między sobą kilka plam farby (w kolorach tęczy), a następnie weź długą linijkę i przeciągnij kolory na bok. Możesz zostawić obraz tak, jak jest lub pozostawić kolory do wyschnięcia przez kilka minut, a następnie dodać więcej plam koloru w dowolnym momencie i pociągnąć je w różnych kierunkach.