Pomysły na rękodzieło

Majsterkowanie przy gałęziach i gałązkach – 6 pomysłowych pomysłów do naśladowania

Czasami spędzasz dużo czasu na szukaniu odpowiednich materiałów do kolejnego projektu rękodzieła. Ale zdarza się też, że od razu coś widzisz i może z tego wyłonić się coś pięknego. Bo natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, a także największym dostawcą darmowych materiałów rzemieślniczych. Majsterkowanie przy gałęziach i gałązkach to nie tylko świetna zabawa, to także dobry sposób na wprowadzenie do mieszkania naturalnego szyku. Kawałek drewna może być wykorzystany do pięknego udekorowania ściany, stołu czy nieestetycznego kącika w mieszkaniu. Możesz sprawić, by były pomysłowe za pomocą farby, tkaniny, nici lub papieru. Jak wzbogacić się o 6 wspaniałych pomysłów na rękodzieło.

Rzemiosło z gałęzi i gałązek – materiały

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-zrób-siebie-materiały

Gałązki i gałązki z lasu wnoszą do każdego pomieszczenia filigranowy i żywy akcent. Gustownie użyte przełamują nieco trzeźwy wygląd jasnych i prostych mebli. Zwłaszcza gdy dominują proste linie, kąty proste i neutralne kolory, wazon z gałązkami lub kilkoma luźno ułożonymi sękami byłby efektowną i jednocześnie prostą ozdobą.

Majsterkowanie w stylu czeskim z gałęziami i gałązkami

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-boho-zrób-to-sam

Wybór odpowiedniej gałęzi to w zasadzie kwestia gustu i zależy przede wszystkim od miejsca, w którym jest urządzona. Do dekoracji wiosennych często stosuje się gałązki wierzby lub gałązki kwiatu wiśni i jabłoni. Szczególnie efektowne są ozdobne liście palmy Buri. Ale nie tylko niektóre lub egzotyczne rośliny nadają się na ozdobne gałęzie. Kłody i opadłe gałęzie można znaleźć w lesie, parku lub na wakacjach. Jednak prawnie zabrania się plądrowania i niszczenia lasu. Możesz zabrać ze sobą tylko tak zwane „drewno laserowe”. Są to mniejsze gałęzie i korzenie, które już leżą na ziemi. Zanim zaczniesz tworzyć, powinieneś wyszorować gałęzie gorącą wodą. Gdy wybrane gałęzie wyschną, możesz przystąpić do dekorowania. Możesz włożyć je z powrotem do piekarnika, aby zabić owady, ale nie musi tak być.

Zaprojektuj swój własny drewniany wieniec adwentowy w nietypowych wzorach

Zrób wiszącą choinkę z gałęzi – 11 kreatywnych pomysłów na projektowanie i dekorowanie

Ozdoby na gałązki na Boże Narodzenie: 15 ekologicznych inspiracji

druciarze-gałązki-gałązki-kolorowanki-pomysły-kolorystyka-instrukcje

W zależności od pożądanego efektu można dodać dodatkowe elementy pochodzenia naturalnego, takie jak pióra, koraliki drewniane, muszle, muszle, nici, skóra, sznurek jutowy itp. W związku z tym można również zastosować różne techniki zdobienia – farbowanie, ozdabianie kawałkami papieru lub owijanie nitką.

Wiosenne dekoracje stołu Tinker z gałęziami i gałązkami

Rękodzieło z gałęzi i gałązek -dekoracja stołu-zrób to sam-wiosna

Do tej klimatycznej wiosennej dekoracji stołu wybierz piękny wazon i kilka wąskich gałązek. Zauważ, że ten układ rozgałęzień powinien później pozostać stabilny na stole. Więc najpierw sprawdź, czy wazon naprawdę się nie przewraca, po czym możesz kreatywnie udekorować wybrane gałązki. W tym celu zalecamy stosowanie farb akrylowych. Świeże pastelowe niuanse, takie jak pistacjowa zieleń, róż, jasnoniebieski i słoneczny żółty są szczególnie odpowiednie na wiosnę. Oczywiście możesz też użyć innych tonów.

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-zrób-sam-farb

Farbę nakładać odpowiednim płaskim pędzlem. Niewielki obszar w dolnej części przykryj taśmą maskującą, gdzie możesz trzymać gałązkę ręką i pozostawić do wyschnięcia. Najpierw pracuj z jednym kolorem i nakładaj go we wszystkich miejscach, w których chcesz. Następnie weź drugą. Farby akrylowe zazwyczaj bardzo dobrze kryją, ale jeśli zależy nam na efekcie przezroczystości, można je rozcieńczyć wodą. Stosunkowo szybko wysychają na powietrzu, a następnie stają się wodoodporne.

Wiosenne ozdoby z gałęziami – 30 pięknych pomysłów do naśladowania

Wiosenna dekoracja z wierzbą cipki – 30 świetnych pomysłów

26 pomysłów na dekorację na Wielkanoc – sam zrób małe jajko wielkanocne

Twórz dekoracje ścienne z gałęzi i gałązek do sypialni

Majsterkowanie z gałęziami i gałązkami -diy-wanddeko-heart-ombre

Ta dekoracja w kształcie serca nadaje się szczególnie do sypialni. Tutaj drewniane patyczki są zaprojektowane w kolorze różowym z bardzo nowoczesnym efektem ombre. Możesz oczywiście wybrać inny gradient. Najpierw wybierasz ładne miejsce w pokoju, w którym możesz później powiesić atrakcyjne, własnoręcznie wykonane dekoracje ścienne. W związku z tym oceniasz, jak duże powinno być serce.

Tinker serce z gałęzi: ozdoba serca wykonana z drewna dryfującego

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-ścienna-diy-serce-szablon

Po ustaleniu wielkości serca, które chcesz, będziesz potrzebować kilku gałązek i większej gałązki, na której później zawiesisz gotowe serce. Teraz utwórz szablon na tekturze, połóż na nim gałązki i zaznacz, gdzie każda z nich ma zostać przycięta. Przytnij je na wymiar piłą ręczną lub, jeśli to możliwe, szczypcami tnącymi.

druciarstwo-gałązki-gałązki-instrukcje-serce-farba-nałóż

Ułóż gałązki ładnie obok siebie tak, aby zakrywały obszar serca. Wybierz wybrane kolory i umieść niektóre z nich na talerzu lub palecie malarza. Zalecamy użycie do tego co najmniej 3-4 odcieni tego samego koloru, aby uzyskać prawdziwy efekt ombre. Aby znacznie ułatwić sobie pracę, możesz najpierw zaznaczyć, gdzie nanieść jaki kolor. Przejdź od dołu i pomaluj około 2/3 gałęzi. Górny obszar pozostaw w naturalnym kolorze drewna.

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-ściany-instrukcje-krawat-serce-

Niech gałęzie dobrze wyschną, tj. co najmniej 6-12 godzin. Jeśli chcesz, możesz je również pokolorować po drugiej stronie. Ale nie jest to absolutnie konieczne. Teraz musisz przywiązać gałęzie do dużej gałęzi w taki sposób, aby zachowały swoją pierwotną pozycję, w przeciwnym razie na końcu nie będzie serca. Użyj do tego żyłki wędkarskiej. Najpierw przygotuj tyle kawałków żyłki, ile jest gałęzi. Przywiąż je do dużej gałęzi i zacznij wiązać małe gałęzie jedna po drugiej.

Rękodzieło z gałęzi i gałązek -herz-wanddeko-boho

Wiążąc poszczególne gałęzie, upewnij się, że każda z nich pozostaje we właściwej pozycji. W przeciwnym razie piękny kształt serca zostanie utracony, a pożądany efekt nie zostanie osiągnięty. Na koniec samodzielnie wykonaną dekorację ścienną możesz powiesić w wybranym miejscu na ścianie.

Tinker z gałęziami i gałązkami w metalicznych kolorach

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-zrób-sam-złoty-listek

Jeśli chcesz mieć więcej natury w swoim domu, podejmujesz właściwą decyzję dzięki tej eleganckiej dekoracji gałęzi z efektem miedzi. Ten pomysł na dekorację wcale nie jest skomplikowany, jeśli masz wcześniej odpowiednie materiały. Do tego potrzebny jest listek miedziany, listek złoty lub listek srebrny, w zależności od tego, który metaliczny kolor będzie lepiej pasował do stylu życia. Obejmuje to również specjalny klej zwany mlekiem lub mieszanką do złoceń.

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-zrób-zrób-złoto-liść-miedź

Powinieneś bardzo dobrze wcześniej wyczyścić gałęzie. Powierzchnia musi być oczyszczona z kurzu i tłuszczu, aby klej dobrze przylegał i efekt był udany. Teraz nałóż cienką warstwę i dopiero po 20 minutach lub gdy klej nie jest już płynny, ale lekko lepki, możesz nałożyć listek miedziany. W międzyczasie pokrój go na małe kawałki, ponieważ ułatwi to pracę. Ostrożnie połóż cienki jak wafelek miedziany płatek na złoconej powierzchni i lekko go dociśnij, aby dobrze przylegał. Dzięki tej technice projektujesz tylko poszczególne obszary gałęzi, podczas gdy reszta pozostaje naturalna. Na koniec ładnie ułóż gałązki w szklanym wazonie.

Romantyczna dekoracja z gałązkami na wiosnę

Rękodzieło z gałęziami i gałązkami-kwiaty wiśni-zrób to sam-zrób to sam

Wiosną Japończycy obchodzą Święto Kwitnącej Wiśni Hinami. Lubią ozdabiać swoje mieszkania kwitnącymi gałązkami wiśni. Z pewnością będą się pięknie prezentować jako dekoracja stołu o każdej porze roku. Zainspirowaliśmy się tym romantycznym świętem w Japonii i wzbogaciliśmy Cię o prosty przewodnik. Do tego projektu rękodzieła oprócz starannie zebranych gałązek i gałązek potrzebujesz także bibuły w kolorze jasnoróżowym lub białym i gorącym kleju.

druciarstwo-gałązki-gałązki-dekoracja-wiśnia-zrób-sam

Najpierw wytnij kilka małych kwadratów. Złóż każdy z nich kilka razy na środku, aż uzyskasz trójkąt. Teraz użyj nożyczek, aby wyciąć małe fale po jednej stronie trójkąta. Rozłóż – powinieneś zobaczyć rozkwit. W ten sposób uformuj wszystkie wycięte kwadraty, a następnie za pomocą gorącego kleju przyklej gotowe kwiaty w niektórych miejscach na gałęziach w najbardziej naturalny sposób. Jako wzór możesz wykorzystać prawdziwą gałązkę kwiatu wiśni, dzięki czemu uzyskasz naturalny efekt.

Nawet prosto ułożone gałęzie i gałązki wnoszą do każdego pomieszczenia filigranowy i ruchomy element. Rozgałęziony układ zapewnia różnorodność, szczególnie w minimalistycznych i nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie dominują proste kształty i struktury. Możesz bawić się kontrastem jasnego i ciemnego, geometrycznego i naturalnego i kilkoma środkami osiągnąć wspaniały efekt. Wazon z gałązkami nie zaburzy równowagi w nowoczesnym klimacie. W większości przypadków klarowność jest jeszcze silniejsza w kontraście.

Namiot dziecięcy Tinker z gałęziami i gałązkami w inny sposób

druciarstwo-gałązki-gałązki-namiot-dziecięcy-zrób-sam-przędza

Ten projekt DIY z gałęziami i gałązkami to coś wyjątkowego dla najmłodszych – namiot. Wygląda trochę nietypowo, ale też wygląda wyjątkowo. Potrzebnych jest do tego kilka gałęzi, które powinny mieć ponad 120 cm długości – w zależności od wzrostu dziecka. Możesz ich użyć do stworzenia ramy dla swojego namiotu. Zalecamy użycie co najmniej 10. Potrzebujesz również przędzy w różnych kolorach. Zasadą jest, że im więcej, tym lepiej, ale nadal musisz skoordynować kolory. Dzieci lubią kolorowe rzeczy, ale nie trzeba przesadzać.

druciarstwo-gałązki-gałązki-namiot-dziecięca-przędza

Zanim ładnie ułożysz gałązki w charakterystyczny kształt namiotu, udekoruj je włóczką. Wytnij długie kawałki przędzy lub wełny w dowolnym kolorze. Następnie możesz owinąć gałęzie wełną. Powinny być kolorowe paski. Twoje dziecko może również uczestniczyć w pieluszkach. Kiedy wszystkie gałęzie są ozdobione, rozbij namiot. U góry przymocuj wszystkie części sznurkiem jutowym i mocno zwiąż. Możesz użyć drutu rzemieślniczego jako dodatkowego podparcia i owinąć go wokół środka rusztowania. Dzięki temu jest bardziej stabilny i jeśli chcesz, możesz go przykryć tkaniną lub cienkim kocem. Teraz kolorowy namiot jest gotowy i gotowy do gier.

Rzemiosło z gałęzi brzozy

Piękny wieniec w kształcie serca z gałęzi brzozy na Walentynki i inne okazje

Ozdoby z gałęzi brzozy od dawna nie są niczym nowym i pięknym. Zamiast tego możesz również użyć cieńszych gałązek do domowych dekoracji. Świetnym pomysłem byłby na przykład wieniec na drzwi w kształcie serca. Pokażemy Ci, jak łatwo jest związać serce z gałęzi. Potrzebujesz:

  • Gałęzie
  • sztuczne lub prawdziwe kwiaty
  • Gorący klej i pistolet
  • przędza
  • Wstążka prezentowa, cyrkonie, perły lub inne ozdoby

Instrukcje tworzenia z gałęzi i gałązek - Wieniec na drzwi w kształcie serca ozdobiony kwiatami

Weź gałązki i uformuj z nich prawie całkowicie zamknięte koło. Sprawdź, czy gałązki można również zgiąć w środku, aby uzyskać wierzchołek serca. Jeśli nie, możesz użyć kawałka sznurka, aby pomóc związać gałązki. Następnie zagnij oba końce do środka koła i zwiąż je tam również, aby powstała Herforma.

Zrób samodzielnie ozdobne serce z gałązkami brzozy jako alternatywę dla wieńca

Jeśli robisz serce z gałęzi brzozy, możesz je oczywiście udekorować, jak chcesz. Na przykład użyj gorącego kleju do przyklejenia kwiatów lub innych dekoracji pasujących do okazji lub wnętrza. Serce niekoniecznie musi być regularnie kształtowane. Im mniej zbierzesz gałązek, tym łatwiej je kształtować i zginać. Nieregularne serce, takie jak na powyższym obrazku, można również zrobić w ten sposób, jeśli majstrujesz przy gałęziach i gałązkach.

Zrób sam białe gałązki

Zrób serce z posypanych białych gałązek do rozłożenia lub zawieszenia

Jeśli nie możesz znaleźć żadnych gałązek brzozowych lub wolisz całkowicie białe, możesz również spryskać zwykłe gałązki na biało. Zanim to zrobisz, powinieneś je dobrze wyczyścić i pozostawić do wyschnięcia. Świetnym pomysłem, do którego możesz użyć białych gałązek, jest też to serce. Oczywiście możesz również wybrać inne kształty. Po spryskaniu gałęzi i wyschnięciu farby umieść je blisko siebie. Następnie ukształtuj ramkę (kształt serca, prostokąt, kwadrat, trójkąt itp.), którą przyklejasz do pozostałych gałęzi.

Upewnij się, że wszystkie dolne gałęzie są przymocowane do ramy, w przeciwnym razie odpadną po podniesieniu dekoracji. Jeśli tak się stanie, po prostu ponownie przyklej luźną gałąź. Końce gałęzi wystające z ramy, następnie odciąć odpowiednimi szczypcami.

Zrób własną ozdobną gałąź do zawieszenia

Gałązka do zawieszenia z zielonymi gałązkami jako dekoracją ścienną

Jeśli sam wykonasz ozdobną gałązkę, możesz powiesić na niej różne rzeczy i w kółko tworzyć nowe dekoracje. Szczególnie podoba nam się ten pomysł, w którym gałąź została ozdobiona zielonymi gałązkami. Aby to zrobić, po prostu wywierć kilka równo rozmieszczonych otworów w gałęzi. Te dziury powinny być nieco mniejsze niż łodygi zieleni. Następnie zawiąż dłuższy kawałek włóczki na obu końcach gałązki, włóż zieleń w otwory i zawieś dekorację w wybranym miejscu.

Minimalistyczne i naturalne - zielone gałązki z liśćmi na gałęzi

Jeśli robisz ten pomysł z gałęziami i gałązkami, niekoniecznie musisz wiercić. Alternatywnie możesz po prostu przywiązać gałązki do dużej gałęzi. Nawiasem mówiąc, gałązki możesz również użyć do suszenia ulubionych kwiatów w tym samym czasie. Jeśli więc często kupujesz róże lub dostajesz je za darmo, możesz po prostu powiesić je do góry nogami na gałęzi po kilku dniach. W ten sposób otrzymujesz praktyczną dekorację na ścianę.

Stwórz własną gałązkę ozdobną do suszenia kwiatów

Świąteczna dekoracja z gałęziami i gałązkami

Inny rodzaj świątecznego bukietu - zawieś go do góry nogami nad stołem i udekoruj biżuterią

Typową ozdobą świąteczną na Boże Narodzenie jest wieniec na drzwi. Ale jeśli już masz lub uważasz, że pomysł jest zbyt nudny i szukasz czegoś ciekawszego, możesz również wybrać ten oryginalny pomysł na dekorację. Jest to rodzaj świątecznego bukietu, który nie jest umieszczany w wazonie i dekorowany jak zwykle, ale wisi do góry nogami pod sufitem.

Pomysł na świąteczny stół do jadalni - duża gałąź ozdobiona bajkowymi lampkami i bombkami na choinkę

Aby to również zadziałało, a ozdoby i wisiorki nie odpadły, powinieneś majstrować przy gałęziach i gałązkach, które mają wiele rozgałęzień. Weź tyle, ile chcesz i zwiąż je w bukiet. Następnie zawiąż dłuższy kawałek sznurka. Dokładna długość zależy od tego, jak głęboko chcesz wisieć bukiet. Przymocuj świąteczny bukiet do sufitu lub lampy, a następnie udekoruj go dowolną ozdobą. Taki świąteczny bukiet wygląda wyjątkowo szykownie nad stołem lub przed oknem.

Gałązki wierzby korkociągowej lub orzecha laskowego na nowoczesny bukiet świąteczny

Rękodzieło z gałązkami orzecha laskowego w ozdobnym stylu

Jako alternatywę dla świątecznego bukietu z jodłowej zieleni możesz wykonać również z gałązkami orzecha laskowego, a dokładniej z gałązkami korkociągu z orzecha laskowego. Wyglądają pięknie tylko ze względu na swój ozdobny wygląd i otrzymują wykończenie dzięki odpowiednim ozdobom. Jeśli lubisz purystyczne i wyjątkowo subtelne zdobienia, możesz po prostu włożyć gałązki do wazonu.

Zrób bieżniki z gałęzi i gałązek

Prosty pomysł na rękodzieło na bieżnik na różne uroczystości z gałęzi

Czy masz bieżnika, którego tak naprawdę nie lubiłeś lub który stał się dla ciebie nudny? Następnie dopraw go małymi gałązkami w ten sposób! Pokrój gałązki na kawałki mniej więcej tego samego rozmiaru (nieco dłuższe niż szerokość bieżnika), nałóż tkaninę lub gorący klej wzdłuż bieżnika po obu stronach i stopniowo przyklej gałązki.

Bukiet z gałązek i kolorowych pomponów

Zrób bukiet z gałązek i gałązek oraz zaprojektuj z kolorowymi pomponami

Taki bukiet szybko i łatwo ułożyć z gałązek i kolorowych pomponów. Może składać się na przykład z wielu różnych kolorów lub tylko jednego z trzech podobnych odcieni. Wybierz dowolną kolorystykę, a następnie po prostu przyklej pompony do gałęzi za pomocą gorącego kleju. To było to!

Duże pompony do tworzenia gołych patyczków w szklance

Innym świetnym pomysłem z pomponami jest również ten z powyższego obrazka. Zamiast małych pomponów po prostu użyj dużych, które nie są rozrzucone po całej gałęzi lub gałązce, ale są po prostu przymocowane do czubka. Jeśli chcesz, usuń wszystkie gałęzie.

Świetlna dekoracja ścienna

Dekoracja ścienna DIY z ciekawą gałęzią i bajkowymi światłami LED

Poszukaj ładnie ukształtowanej gałęzi, która ma wiele gałęzi. Następnie przyklej lekki łańcuch LED z jednej strony (później z tyłu). Jeśli dekorację powiesisz później na ścianie, powstaje pośrednie, przyciemnione światło, które wspaniale podkreśla gałąź i tworzy wspaniały klimat. Ten pomysł świetnie sprawdza się również jako lampka nocna.

Projekt budowlany dla pasjonatów - półka wykonana z drewna i z gałęzi brzozowej

Samodzielnie zrób dekorację z gałęzi – świetny rozdzielacz pokoju

Użyj dużych gałęzi brzozy jako naturalnie wyglądającej przegrody pokoju

Pomysł na Boże Narodzenie z drewnem i ozdobami choinkowymi w stylu vintage

Świąteczna dekoracja DIY wykonana z gałęzi i szyszek do zawieszenia

Zrób ozdobę do zawieszania biżuterii z gałęzi i gałązek

Ozdobna gałązka do powieszenia jako ozdobny i użyteczny stojak na biżuterię

Dekoracja przypominająca łapacz snów ze skóry i piór

Fajny pomysł z drewnem, skórzanymi sznurkami i piórami na dekorację wykonaną z naturalnych materiałów

Prosta, ale piękna ramka na zdjęcia domowej roboty z gałązek i nici

Zamień gałązki w wyjątkową ramkę na zdjęcia w stylu marynistycznym

Zrób małe domki z patyków na Boże Narodzenie

Pomysł na rękodzieło na Boże Narodzenie - zrób domy z naturalnych lub białych patyczków

Jasnoniebieskie gałązki w szklanym wazonie z piaskiem do dekoracji morskiej

Purystyczny i marynistyczny - jasnoniebieskie gałązki w szklanym wazonie z piaskiem

Purystyczny w trującej zieleni na Halloween

Purystyczny bukiet gałązek w kolorze zielonym w wazonie jako domowa dekoracja

Zrób alternatywę dla zagłówka z gałęzi

Dekoracyjna alternatywa dla wezgłowia z gałęziami i pnączami

Gałązki w gałęzi brzozy jako wazon ozdobiony zawieszkami w kształcie serca

Gałązki brzozy zamiast wazonu i bukiet gałązek z sercem jako zawieszką