Pomysły na rękodzieło

Korony Tinker z różnych materiałów pasujących do stroju

Korona majstrować złoty pluszowy drut gięcie kostium dla dzieci

Jeśli okaże się, że sprzedawane korony nie są szczególnie atrakcyjne lub po prostu nie pasują do Twojego stroju, masz okazję ponownie wykazać się kreatywnością i samodzielnie wykonać niezbędny dodatek. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz korony na Mardi Gras, czy na Halloween. Bo do obu festiwali jest jeszcze wystarczająco dużo czasu. Instrukcje i pomysły na Korona majsterkowiczów, te, które dzisiaj pokażemy, są również szybkie i łatwe do wykonania. Zacznij od razu!

Jak mogę zrobić koronę??

Koronkowa koronka majsterkowicza-złoto-srebro-szlachetne-biżuteria-kwiaty

Koronę wykonasz szybko i z dowolnego materiału. Pewnie sam zetknąłeś się z niektórymi materiałami, a inne pomysły mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Tak czy inaczej, jesteś ostatecznie rozpieszczany wyborem. Jeśli korona jest przeznaczona dla Twojego dziecka, pozwól mu samemu ją wybrać, a jeśli to możliwe, nawet pomóż przy rękodziełach.

Zrób koronę z koronki

Crown tinker broszka w sprayu ze szlachetnego złota

Czy pomyślałbyś o zrobieniu korony z koronki? Koronkowa tkanina sama w sobie jest bardzo szlachetna. Jeśli jest również spryskany metaliczną farbą, korona wygląda prawie jak prawdziwa. Do tej pory możesz pomyśleć, że jest to skomplikowany pomysł majstrowania przy koronie. Więc się mylisz!

Instrukcja wykonania korony

Koronka tinker tkaniny-instrukcje-koronki-klej-taśma

Aby wykonać koronę, najpierw zmierz główkę, aby uzyskać niezbędną długość końcówki i przytnij ją na wymiar. Następnie pokryj końcówkę usztywniaczem tekstylnym z obu stron na podkładce. Jeśli nie masz pędzla lub szczoteczki piankowej, po prostu zanurz końcówkę w usztywniaczu i usuń nadmiar, przeciągając końcówkę między palcem wskazującym a kciukiem. Gdy usztywniacz wyschnie, powtórz kroki kilka razy. Końcówka musi być twarda. Następnie możesz pokolorować końcówkę farbą w sprayu.

Zrób koronę z drutu

korona majstrować szykownie-optyka-nakrycie głowy-kostium-drut-złoty-kolor

Drut to jeden z klasyków, jeśli chodzi o majsterkowanie przy koronach. Oprócz drutu w odpowiednim kolorze, będziesz potrzebować również szczypiec, które pomogą ci przeciąć drut i zagiąć go tak precyzyjnie, jak to możliwe. Ten projekt nie mierzy głowy z góry. Drut tniesz tylko na końcu, ponieważ w zależności od wzoru gięcie oznacza, że ​​potrzebny jest dłuższy kawałek drutu, którego długości nie możesz oszacować.

Zrób koronę z instrukcją gięcia drutu

korona druciarka-gięcie drutu-metal-akcesoria-karnawałowe kostiumy

Zmierz ok. 25 cm od początku drutu. Oznacz co 5 cm markerem lub pisakiem. W tych punktach drut powinien być owinięty wokół siebie. Upewnij się również, że poszczególne punkty lub trójkąty zawsze mają tę samą wysokość podczas wykonywania korony. Tylko punkt, który powinien znajdować się nad czołem, mógł być nieco wyższy. Gdy korona jest wystarczająco duża, odetnij nadmiar drutu, uformuj haczyk z końca i zaczep go na początku korony.

Użyj pluszowego drutu

Tinker Crown pink-princess-plush-wire-pompons-fioletowy

Jeszcze łatwiej jest majstrować przy pluszowym drucie, ponieważ jest on bardziej miękki. Opaska na głowę to świetna podstawa przy wykonywaniu tego typu korony. Drut można wybrać w dowolnym kolorze i tym samym dopasować do stroju. Owiń drut wokół pałąka podczas projektowania zębów. Do drutu można przykleić dodatkowe ozdoby, takie jak pompony czy cyrkonie.

Pomysł na koronę królowej lodu

Tinker korony płatek śniegu-guma-mrożone-lodowe-okładzina królowej

Takie płatki śniegu można kupić gotowe i są świetne, jeśli chcesz zrobić zamrożoną koronę. Błyszczące płatki śniegu są przyklejone do gumy dopasowanej do obwodu głowy. Następnie zszyj razem końce gumki i masz szybką koronę DIY.

Fajny dodatek do stroju

Koronka-Tinker-Plusz-Drut-Srebrna-Koronka-projekt

Jeśli wybrałeś motyw księżniczki na przyjęcie urodzinowe swoich dzieci, możesz zrobić koronę księżniczki. Zapraszamy również do zaprojektowania koron dla wszystkich gości. W zależności od materiału, którego używasz, to również nie zajmie dużo czasu. Twórz te same korony lub różne wzory.

Używaj kartonu do rękodzieła

korona-majstrowanie-łatwe-pomysły-karta-sklejanie-cięcie

Karton zawsze można szybko znaleźć w gospodarstwie domowym. I wierz lub nie, możesz zrobić z tego oryginalną urodzinową koronę dla dzieci. Ale nadaje się również na inną okazję. Do podstawowego modelu użyj tektury falistej, a następnie udekoruj ją gładką tekturą, kółkami, kwadratami lub cyrkoniami, brokatem i farbą.

Zrób koronę z papieru

korona-materiał-papier-kolorowe-paski-akwarele

Zarówno karton, jak i papier rzemieślniczy można dowolnie malować. Otrzymujesz więc indywidualnie zaprojektowaną koronę, którą możesz dopasować do reszty dekoracji lub kostiumu. Jeśli chcesz zrobić taką koronę z papieru, potrzebujesz kartki papieru, gumki, pędzla i farb na bazie wody. Nie zapomnij założyć podkładu podczas malowania.

Korona z wielokolorowymi paskami

-instrukcje-malowania-korony-kolorowe-paski-pędzel-akwarela

Wytnij koronę z papieru. Kształt powinien być lekko wypukły, jeśli chcesz, aby korona miała kształt lejka. Następnie możesz zacząć malować. Użyj dowolnego koloru i stwórz jaskrawy wzór w paski podczas tworzenia tej korony. Korona staje się wesoła i wprawia w dobry nastrój. Przyklej oba końce do siebie i wbij w otwory, w których przykleisz gumkę.

Malowanie akwarelami

korona-materiał-papier-róża-akwarela-farba-różowo-zielona

Ta korona jest wykonana prawie w ten sam sposób. Nadaje się szczególnie do motywu księżniczki, a zwłaszcza do Śpiącej królewny, ponieważ na papierze przedstawiono romantyczne róże. W przypadku tego modelu zalecamy najpierw pomalowanie wzoru, a następnie wycięcie postrzępionego kształtu. Ale sam decydujesz.

Udekoruj farbami wodnymi

korona-majstrować-kwiat-wzór-zrób-własny-pędzel

Ponownie używane są akwarele. Zacznij od różyczek, z których możesz zrobić spirale i w różnych odcieniach koloru. Następnie pomaluj liście na wąskim i długim papierze rzemieślniczym. Pozwól farbom dobrze wyschnąć, zanim będziesz dalej majstrować przy koronie.

Wytnij koronę

korony-majstrowanie-dzieci-malarstwo-dorosłych-instrukcje-malarstwo wodne

Narysuj ołówkiem wzór zygzakowaty na papierze. W ten sposób upewnisz się, że wszystko potoczy się równo. Sklej oba końce razem i pozostaw klej do wyschnięcia. Następnie możesz przymocować gumkę. Zawiąż go mocno lub użyj zszywacza. Twoje dziecko może również pomóc w malowaniu, gdy będzie wystarczająco duże.

Zrób koronę z filcu

korona-majtka-biała-żółta-duża-mała-make-dziewczyna-król

Innym szczególnie prostym wariantem jest użycie filcu jako materiału. Jeśli chcesz zrobić koronę z filcu, oprócz tkaniny w dowolnym kolorze potrzebujesz tylko nożyczek, gumki i pistoletu do klejenia na gorąco lub kleju. Zalecamy mniejszy rozmiar korony, aby tkanina mogła stać pionowo. Jeśli korona jest za duża, tkanina może się zwinąć na jedną stronę.

Instrukcje tworzenia korony z tkaniny

korony-majstrowanie-rękodzieło-instrukcje-filc-tkanina-proste-nożyczki-pistolet do klejenia na gorąco

Korona składa się z dwóch elementów. Najpierw, po naszkicowaniu go na tkaninie, wytnij cylinder z kolcami. Aby majstrować przy filcowej koronie, potrzebujesz powierzchni na ten cylinder, która powinna mieć taką samą średnicę jak cylinder. To okrągłe dno służy również do utrzymywania gumki na miejscu za pomocą kleju.

Uzupełnij koronę

korona-materiał-filc-żółto-cięty-wyszczerbiona-guma

Kiedy robisz koronę, przyklej cylinder do dołu i pozwól klejowi dobrze wyschnąć. Korona wygląda szczególnie zabawnie, gdy jest założona na głowę pod kątem. Jako alternatywę dla gumy możesz również użyć opaski na głowę lub opaski na głowę. Niektóre dzieci nie tolerują noszenia gumy.

Korona dla wróżki

korona-majstruje-kwiaty-pianka-kolorowa-bajka-akcesoria-kostium

Do stworzenia kostiumu wróżki możesz użyć jednej z przedstawionych powyżej koron lub stworzyć wieniec z kwiatów. Istnieje tyle wariantów tego ostatniego, co korony. Użyj sztucznych kwiatów lub tych wykonanych z pianki i pluszowego drutu. Możesz również nakleić kwiaty na koronę.

Tinker nakrycia głowy

korony-materiały-materiały-dzieci-zrób-zrób-to-sam-halloween-kostium-zrób-sam

Pianka sprzedawana jest w postaci liści. Następnie możesz wyciąć lub wybić z tego dowolne cyfry. Użyj nożyczek, a następnie najpierw zrób szablon, którym następnie malujesz kwiaty, jeśli chcesz uzyskać te same kwiaty. Zrób dwa otwory w każdym kwiatku, przez który przewleczony jest drut. To znowu wspaniałe zadanie dla Twojej córki, aby mogła pomóc w majstrowaniu przy koronie.