Pomysły na rękodzieło

Kartki wielkanocne Tinker z dziećmi – proste pomysły z szablonami i bez

Kartki z życzeniami są idealne, gdy chcesz przywitać swoich bliskich na Wielkanoc. Są osobiste i niestety w dzisiejszych czasach są zbyt zaniedbywane. To taka wielka przyjemność! Jest więc idealny, jeśli szukasz pomysłów na wielkanocne rękodzieło z dziećmi. Ponieważ karty są jeszcze lepsze, jeśli zrobisz je sam. Dzięki dzisiejszym instrukcjom i szablonom możesz zrobić wspaniałe kartki wielkanocne z dziećmi i tym samym zwiększyć oczekiwanie na nadchodzący festiwal. Dzięki prostym materiałom możesz zrobić naprawdę ładne kartki z życzeniami, które są o wiele lepsze niż te, które kupiłeś.

Twórz kartki wielkanocne z dziećmi - pisklęta, pisanki i wielkanocne zajączki jako motywy

Twórz kartki wielkanocne z dziećmi – pisanki i zajączki wielkanocne jako motywy

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi z papieru i wełny - szablony do wydrukowania

Zajączek i pisanki to chyba najbardziej typowe motywy wielkanocne, które zdobią również nasze pierwsze kartki. Aby ułatwić sobie pracę i dla mniejszych dzieci, możesz skorzystać z szablonów rękodzieła wielkanocnego, które znajdziesz w linkach poniżej. Jeśli chcesz, możesz oczywiście również narysować motywy odręcznie. Poniższe projekty rękodzielnicze są naprawdę łatwe do wykonania i dlatego odpowiednie również dla najmłodszych. Jest po prostu składany, cięty i sklejany. W ten sposób można zrobić śliczne kartki wielkanocne z dziećmi:

Zrób samodzielnie kartki z zajączkiem wielkanocnym

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi z uroczymi króliczkami wielkanocnymi i pomponami

 • Karton na kartę (lub inny mocny papier)
 • wzorzysty papier lub taśma;
 • biały papier
 • Bobbles
 • drukowane szablony kartek wielkanocnych
 • Klej
 • nożyce

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi - królikami na wzorzystym papierze lub taśmie klejącej

Przede wszystkim możesz zrobić króliki na kartki wielkanocne z dziećmi. Wytnij króliki, które wydrukowałeś, aby zrobić szablony. Jeśli używasz papieru wzorzystego, możesz przenieść kontury bezpośrednio na papier. Jeśli używasz taśmy samoprzylepnej (np. taśmy washi), najpierw przyklej taśmę na białym papierze, a dopiero potem przenieś kształty królika. Następnie wyciąć zające i przykleić małe pompony na ogony. Następnie przygotuj karty. Aby to zrobić, zmierz środek po obu długich bokach, połącz oba punkty linią i odetnij dwie połówki liścia. Złóż prostokąty, które otrzymałeś na środku i masz podstawę do kartek wielkanocnych. Teraz przyklej przygotowane króliczki wielkanocne do przodu i gotowe!

Zrób proste kartki wielkanocne z dziećmi – pisanki

Twórz kartki wielkanocne z dziećmi z motywami geometrycznymi na pisanki

 • Karton na kartę (lub inny mocny papier)
 • Papier kolorowy na jajka
 • drukowane szablony kartek wielkanocnych
 • papier brokatowy samoprzylepny (lub inny)
 • nożyce
 • Klej

W zasadzie możesz zrobić wersję z jajkami wielkanocnymi tak jak powyższe kartki wielkanocne z dziećmi. Jedyna różnica polega na tym, że tym razem z błyszczącego lub innego papieru wycinasz trójkąty różnej wielkości, a następnie przyklejasz je do jajek po przyklejeniu ich do karty. Oczywiście możesz też wymyślić inne kształty.

Zaprojektuj pisanki z papieru samoprzylepnego - trójkąty z papieru brokatowego

Przykryj jajko trójkątami

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi jako proste pomysły na rękodzieło na Wielkanoc dla małych i dużych

Wielkanocne rękodzieło dla dzieci – zajączki z wełny

Twórz kartki wielkanocne z dziećmi z sylwetkami królików i kolorowymi wełnianymi nitkami

A co powiesz na użycie wełnianych nici do zrobienia zajączka wielkanocnego z dziećmi? Jest naprawdę kolorowa i zapewnia każdemu idealny wiosenny nastrój, ale oczywiście możesz też zdecydować się na jajko wielkanocne zamiast zajączka. To działa tak łatwo:

 • Karton na kartę (lub inny mocny papier)
 • biały papier
 • Wełna w dowolnym kolorze
 • szablon
 • ołówek
 • Klej
 • nożyce

Wytnij wełnę i przyklej ją do karty z sylwetką królika

Wydrukuj i wytnij szablon. Weź białą kartkę papieru i zmierz środek na dłuższych bokach, które następnie zaznaczasz ołówkową kreską. Przenieś królika po prawej. Wytnij wełniane nici dłuższe niż szerokość króliczka i złóż je w pożądanym gradiencie kolorów. Następnie nałóż klej na króliczka i rozprowadź na nim wełniane nitki. Pracuj szybko, aby klej nie wysychał przedwcześnie ani nie działał w sekcjach.

Następnie przenieś króliczka również na drugą połowę papieru i wytnij wnętrze. Złóż bok tak, aby otwór opierał się na wełnianych nitkach, które pozostają widoczne przez otwór. Sklej ze sobą dwie połówki papieru. Teraz możesz nakleić królika na kartkę.

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi – szablony:

dla królików.

na pisanki.

Rękodzieło z papieru na Wielkanoc – kartki okolicznościowe z sylwetkami na patyku do lodów

Udekoruj zajączka wielkanocnego i pisklę na patyku do lodów ze wstążką

Mając podane sylwetki do nadruku lub według własnego wyboru, możesz również wykonać te śliczne kartki wielkanocne z dziećmi. Motywy na łodydze można również usunąć z karty po ich oddaniu i wykorzystać do dekoracji. Na przykład wyglądają bardzo ładnie jak ćwieki w doniczkach. Pomysł na rękodzieło dla dzieci na Wielkanoc jest taki prosty:

 • biały papier, na którym wydrukujesz szablony
 • Karton na kartę, biały lub kolorowy zgodnie z życzeniem
 • Kolorowy papier
 • patyczki od lodów
 • taśma
 • opcjonalne perły
 • Nożyczki i nóż (nóż do skrzynek lub ostry nóż kuchenny)
 • Klej

Twórz własne kartki wielkanocne z szablonami z dziećmi - zajączkiem i pisklęciem na patyku

Przede wszystkim możesz zrobić z dziećmi zatyczki do kartek wielkanocnych. Wydrukuj i wytnij sylwetki. Przenieś je na wybrany papier i też je wytnij. Następnie nałóż trochę kleju na jeden z końców łodygi i przyklej łodygę do środka motywu. Otrzymany łącznik odwróć i udekoruj przód kawałkiem wstążki. Najpierw przyklej dwa końce taśmy do łodygi, tworząc pierścień. Następnie w ten sam sposób przyklej środek górnej strony taśmy. Tworzy to pętle po obu stronach. Możesz również ozdobić punkt kleju perłą lub kryształem górskim.

Instrukcje rękodzieła do kreatywnej dekoracji kartek okolicznościowych na Wielkanoc - stwórz własną wtyczkę

Twoje wtyczki są teraz gotowe i wystarczy je przymocować do karty. Zrób kartkę z tektury: odetnij papier na środku dłuższych boków, a następnie złóż powstałe mniejsze prostokąty na środku ponownie wzdłuż. Następnie zrób dwa małe przecięcia z przodu, które biegną równolegle do siebie. Uważaj, aby nie przeciąć również pleców. Możesz umieścić deskę do krojenia lub podobny przedmiot między przodem a tyłem dla ochrony. Włóż złącze przez te gniazda. kompletny!

Zrób kartki wielkanocne dla dzieci z motywem nożyczek – wesołe tęczowe pisanki

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi - Pisanki z kolorowymi paskami papieru

Podobnym pomysłem do wełnianych króliczków z powyższego przykładu są owe tęczowe jajka, które są wykonane z pasków papieru. Normalne paski można wyciąć zwykłymi nożyczkami (lub kupić gotowe), ale z nożyczkami z motywem jak w przykładzie całość wygląda dużo lepiej, nie sądzisz? Masz ochotę na taki model? Tak możesz zrobić kartki wielkanocne z dziećmi:

 • Kolorowy papier
 • nożyczki normalne i z motywem
 • klej w sztyfcie
 • opcjonalny stempel z motywem dla małych akcentów
 • Szablon na jajko

Wytnij paski kolorowego papieru nożyczkami z motywem i przyklej je

Złóż kolorowy papier raz, aby utworzyć kartę na zawiasach. Za pomocą szablonu lub odręcznie narysuj duże jajko wielkanocne z przodu i wytnij wnętrze. Teraz wytnij paski kolorowego papieru nożyczkami z motywem. Możesz również przebić niektóre paski i rogi karty za pomocą stempla motywowego, aby dodać tu i ówdzie akcenty z motywami wielkanocnymi.

Zrób sobie kartki z życzeniami na Wielkanoc z papieru - prosty pomysł dla dzieci

Otwórz kartę i nałóż klej na wnętrze karty wokół jajka. Teraz możesz przykleić przygotowane paski stopniowo od dołu do góry nad otworem i zaprojektować dowolny gradient koloru. Najlepiej pomyśleć o tym wcześniej i złożyć paski razem, aby później szybciej pracować z klejem. Paski wystające po bokach po sklejeniu można po prostu odciąć i gotowe. Możesz również wybrać inne motywy, robiąc te kartki wielkanocne z dziećmi.

Motywy wielkanocne wykonane z kółek lub widelcem

Przyjazne dzieciom pomysły na rękodzieło na Wielkanoc z papieru i farb

Dobrze, jeśli dzieci używają rękodzieła wielkanocnego do ćwiczenia nożyczek, ale jeśli chcesz, aby było to szybkie i łatwe lub jeśli robisz kartki wielkanocne z małymi dziećmi, cios jest idealną alternatywą. Za pomocą prostego okrągłego dziurkacza możesz majstrować przy uroczych pisklętach i kurczakach z powyższych przykładów, aby ozdobić nimi kartki z życzeniami. Ale za pomocą widelca można również wyczarować zabawną pisklę. Ponieważ te rękodzieła są tak łatwe, świetnie nadają się również do robienia kartek wielkanocnych w szkole podstawowej.

Tinker kartki wielkanocne z dziećmi z okrągłymi dziurkaczami

Z papierowego koła zrobić kurczaka i pisklęta

Jeśli chcesz zrobić te kartki wielkanocne z dziećmi, wybij kółko z białego lub żółtego papieru i wytnij je w dowolnym miejscu do środka. Następnie złóż prawą stronę w dół do linii środkowej (że tak powiem, ćwierć koła). W ten sposób uzyskasz jednocześnie grzbiet i ogon oraz skrzydła kurczaka/kurczaka. Przyklej kółko do karty, wytnij dziób i jeśli to konieczne, z papieru grzebień koguta i również przyklej je na miejscu. Potem wystarczy flamastrem narysować nogi i oczy oraz, jeśli chcesz, łąkę.

Z ciosami w kółko i serce

Twórz motywy wielkanocne za pomocą dziurkacza do kółek i serc

A co powiesz na ten pomysł, jeśli robisz motywy na kartki wielkanocne z dziećmi? Uderzenie serca może być również użyte do skrzydeł i ogona. Najpierw wybij kółko i przetnij je na pół. Otrzymasz ciała dla dwóch kurczaków lub kogutów. Potrzebujesz półtora serca na ogon: pierwsze możesz trochę przyciąć na środku, aby wybrzuszenia stały się węższe. Przyklej połowę serca między tymi dwoma wybrzuszeniami. Następnie wytnij koguci grzebień i dziób, przyklej wszystko na karcie i narysuj oczy i nogi.

Tinker Kartki wielkanocne z dziećmi – pisklęta z widelcem

Zaprojektuj pisklę z kolorami i widelcem jako motywem na kartkę wielkanocną

Na plastikową lub papierową płytkę nałożyć żółtą farbę akrylową lub inną kryjącą i zanurzyć w niej plastikowy widelec. Widelec zamienia się w pieczątkę, za pomocą której w kółko przenosisz kolor na kartę. Zęby widelca tworzą puszystą sukienkę z piór. Gdy farba wyschnie, możesz przykleić wytrzeszczone oczy (lub pomalować je) i narysować nogi pisklęcia. Jeśli robisz kartki wielkanocne z dziećmi za pomocą widelca, można również zaprojektować inne zwierzątka. Na przykład możesz stemplować owcę białą farbą na ciemnym tle.

Kolorowe jajko wielkanocne z bibułką

Zrób kartki wielkanocne z dziećmi - zgnij bibułkę i przyklej ją do motywu

Papier bibułkowy jest wspaniały w pracy, a dzięki temu delikatnemu papierowi możliwe jest wiele różnych prac ręcznych. Ta pisanka jest idealna nawet dla małych dzieci, ponieważ jeden rodzic może przygotować kartkę, a dziecko musi ją tylko przykleić. W ten sposób możesz zrobić takie kartki wielkanocne z dziećmi:

Piękne rękodzieła na wiosnę i Wielkanoc - Pisanka z bibuły

Złóż karton rzemieślniczy w dowolnym kolorze na środku, aby utworzyć kartę rozkładaną. Za pomocą szablonu lub wolnej ręki narysuj jajko wielkanocne z przodu (ale z tyłu) i wytnij wnętrze. Ponownie zamknij kartę i prześledź kontur jajka, aby przenieść go również do wnętrza grzbietu. Następnie jajko można zaprojektować w dowolnym kolorze za pomocą skręconej bibułki. Na przykład nałóż klej na niewielką powierzchnię, pozwól dziecku przykleić, a następnie nałóż klej na następną sekcję.

Możesz znaleźć szablon dla tego jajka tutaj.