Pomysły na rękodzieło

Kamienne figurki Tinker do ogrodu do projektowania przestrzeni na zewnątrz

Jeśli mimo kolorowych kwietników Twój ogród jest w niektórych miejscach zbyt bezbarwny, możesz temu przeciwdziałać ciekawymi dekoracjami. Do kupienia jest wiele artystycznych przedmiotów, takich jak rzeźby, fontanny czy figurki. Chcielibyśmy jednak przedstawić wariant, który możesz zrobić sam w domu. To kwestia Kamienne figurki do ogrodu, które możesz zrobić z kamyków lub kamieni rzecznych, projektując je za pomocą kolorów i obrazów. Udekoruj różne obszary w ogrodzie takimi kamiennymi figurami ogrodowymi, aby uzyskać bardziej przyjazny wygląd.

Zrób sobie kamienne figury do ogrodu

kamienne figury do ogrodu zwierzęta-biedronka-kwiaty-malarstwo

Z łatwością wykonasz kamienne figury do ogrodu za pomocą odrobiny farby, lakieru i wyobraźni. Jeśli chcesz pomalować kamienne figury ogrodowe, możesz użyć pisaków do rysowania konturów oprócz farb i pędzli. Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia, czy pociągi, kamienie z pewnością będą przyciągać wzrok w Twoim ogrodzie i przyciągną uwagę wszystkich.

Kamienne figury do ogrodu z motywami stempli

kamienne figury do ogrodu prosty-kwiat-nadruk-fioletowa-romantyczna-dekoracja

Ten pomysł na zaprojektowanie kamiennych figurek do ogrodu jest również bardzo oryginalny. Użyto prostych stempli i fioletowego koloru. Pamiętaj, że kamienie na zewnątrz będą narażone zarówno na deszcz, jak i silne słońce. Każdy rodzaj motywu i wzoru najlepiej uszczelnić bezbarwnym lakierem. Błyszczący wygląd uatrakcyjnia również figury.

Sam rób kule do ogrodu – Jak ozdobić teren na zewnątrz kulami do kręgli!

Dekoracje ogrodowe zrób to sam – 13 pomysłów z instrukcjami

Twórz samodzielnie dekoracje ogrodowe z glinianych doniczek – 31 świetnych pomysłów

Udekoruj doniczkę

kamienne figury do doniczki ogrodowej projekt-żwir-malowanie-wzór

Do kamiennych figurek do ogrodu można użyć zarówno małych kamyków, jak i kamieni rzecznych. Wszystko zależy od tego, co chcesz ozdobić i jaki wzór wybierzesz. Małe kamyczki doskonale nadają się do wzorów i mniejszych motywów, takich jak ta dekoracja do doniczek. Możesz tworzyć całe obrazy na dużych kamieniach rzecznych.

kamienne figury do ogrodu donica-dekoracja-kamyki-serduszka-motywy

Malowanie domów

kamienne figury do ogrodu druciarz-domki-instrukcje-klomby-dekoracja

Małe domy na środku trawnika lub kwietnika są bardzo atrakcyjne. Wspaniałą rzeczą jest to, że takie kamienne figury nie są trudne do wykonania do ogrodu. Powyżej znajduje się przewodnik rysunkowy, którego możesz użyć jako podstawy dla różnych domów. Stwórz małe wioski lub plac zabaw dla dzieci.

Kamienne figury do ogrodu – projektowanie zwierząt

kamienne-figury-do-ogrodu-kot-zwierze-prawdziwe-malarstwo-deco-outdoor

Ten kot wygląda niesamowicie realistycznie, znowu to tylko obrazek na dużym kamieniu. Zachęcamy do samodzielnego wypróbowania takich kamiennych figurek do ogrodu. Jeśli nie odważysz się zrobić tego projektu, możesz zlecić wykonanie takiego kamienia przez artystę. Być może masz też przyjaciela lub krewnego, który jest dobry w malowaniu.

majsterkować przy kamieniach do ogrodu zrobić zwierzęta samemu

majstrować przy kamieniach do pomysłów na ogród dla zabawnych żab

Śmieszne kamienne figurki do ogrodu

kamienne figury-ogrod-projektowanie-trawnika-chrząszcze-twarze-kolorowe-kamienie

Zobacz, jak wesoło i kolorowo wygląda zielony trawnik, gdy do ogrodu rozstawione są ozdobne figurki z kamienia. Klasyką wśród tego typu kamiennych figurek są biedronki, ponieważ są bardzo łatwe do wykonania. Najpierw kamień jest pomalowany w całości na czerwono. Po wyschnięciu farby przychodzi kolej na czarne elementy. Wreszcie są białe oczy i czułki.

Napis na łóżku ziołowym

kamienne figury-ogród-przypraw-ogród-projekt-etykieta-rośliny-kamień

Dzięki kamiennym figurom do ogrodu możesz również wspaniale oznaczyć ogród, dzięki czemu można szybko znaleźć określone rodzaje warzyw lub przypraw. Możesz więc szybko wysłać dziecko do ogrodu i mieć pewność, że przyniesie ze sobą właściwe. Kamień można nie tylko pomalować, ale też ozdobić innymi rzeczami.

Udekoruj bazylię

kamienne figury-do-ogrodu-ziolowa-ogrodowa-bazyliowa-kamienna-projekt

Tutaj możesz zobaczyć kamień, który został wykonany dla roślin bazylii. Na kamieniu wypisano kredką słowo „bazylia”. Następnie dodano kolorowe kropki. Teraz, jeśli chcesz, możesz zapieczętować to lakierem. Następnie udekoruj kamienne figurki do ogrodu dżetów lub innych rzeczy.

Prosta alternatywa dla malowania

kamienne figury-ogród-decoupage-pomysł-oryginalny-łatwy-początkujący

Jeśli w ogóle nie umiesz rysować i malować, możesz użyć innej techniki i wykonać równie ładne kamienne figury do ogrodu. Chodzi o tzw. decoupage, w którym z serwetki wycinasz pożądany motyw i przenosisz go na kamień. Jeśli kamień będzie później padał deszcz, zdecydowanie zaleca się lakier ochronny.

Kamienne figurki do domu i ogrodu

kamienne figury-ogród-witamy-wejście-drzwi-dekoracja-kolorowe-kwiaty

Możesz ozdobić drzwi wejściowe taką domową kamienną figurą. Zamiast wycieraczki powitalnej umieść jeden z tych kamieni w pobliżu drzwi. To, jak dokładnie zaprojektujesz te kamienne figury do ogrodu, zależy wyłącznie od Ciebie. Nawiasem mówiąc, ten pomysł to również świetna opcja na prezent dla znajomych, którzy właśnie się przeprowadzili.

Numer domu na kamieniu

kamienne figury-dom-ogrodowy-numer-pomysl-kamienna-farba-klej-zwir-biedronka

Takie kamienne figury do ogrodu są podobnym wariantem. Numer domu wypisany jest na kamieniu, który można następnie ozdobić innymi motywami. Kamień powinien być na tyle duży, aby numer był widoczny od razu. Wyświadczasz listonoszowi ogromną przysługę. Udekoruj swój dom i ogród ciekawymi projektami z kamienia.

Figurki do ogrodu

kamienne figury-ogrodowe-zwierzeta-tygrys-slimak-zabawne

Tutaj możesz zobaczyć kolejny przykład biedronki, a także inne prawdziwe motywy zwierzęce, tym razem w postaci tygrysów. Bardzo zabawne są również kamienne figurki ślimaka do ogrodu. W przypadku ślimaków można łączyć kamienie rzeczne z gliną rzemieślniczą, którą maluje się, aby dopasować kamienie. Bez wątpienia sprawiają, że każde łóżko jest szczególnie atrakcyjne.

Kamienie świecące

kamienne figury-światła ogrodowe-ciemna-farba-farba-wyróżnienie-na zewnątrz

Jeśli chciałbyś zaprzyjaźnić się z kamiennymi figurami do ogrodu, zwłaszcza w nocy, wybierz fluorescencyjne zamiast zwykłych kolorów lub lakierów. Tak świetliste kolory ładują się w dzień naturalnym światłem, a następnie świecą w nocy. Istnieją różne warianty kolorystyczne, z których można wybierać lub łączyć.

Kaktusy do ogrodu

kamienne figury-ogród-kaktusy-zielono-czerwono-gliniany-garnek-na zewnątrz-deco

Połącz gliniane garnki z kamieniami, które zaprojektowałeś jak kaktusy. W ten sposób można udekorować nie tylko ogród, ale również taras czy balkon. Kamienne figury do ogrodu są szybkie i łatwe do wykonania. Najpierw pokoloruj kamienie na zielono lub czerwono, a następnie narysuj kolce cienkim pędzlem.

Obrazy 3D na kamieniach

kamienne figury-ogród-3d-obraz-malarstwo-elf-kamienna-sztuka

Nie tylko motywy zwierzęce mogą wyglądać bardzo realistycznie. Ten uroczy elf wydaje się być w kamieniu. Takimi kamiennymi figurami do ogrodu zachwycisz wszystkich odwiedzających. Te motywy nadają się zarówno do dużych, jak i małych kamieni i mogą być ponownie stworzone przez artystę. Być może znajdziesz również odpowiednie serwetki i wypróbujesz technikę decoupage.

Oryginalna kamienna figura na wiosnę

kamienne-figury-ogród-głaz-gniazda-malarstwo-ptaki-wiosna-stymulacja

Ptasie gniazdo z pisklętami to idealny pomysł na wiosenną dekorację. Kamienne figurki do ogrodu mogą nie tylko wprawić w dobry nastrój na zewnątrz, ale można je również wykorzystać w pomieszczeniach. Do tego pomysłu użyj kamienia, który jest jak najbardziej okrągły. W końcu jego kształt powinien przypominać gniazdo. Ponownie, nie zapomnij o technice serwetkowej jako alternatywie.

Drzewo z kwiatami

kamienne figury-ogród-wiosna-dekoracja-inspiracja-kwitnace-drzewo

Dzieci mogą same malować kwiaty, więc i dla Ciebie ten pomysł na figurki do ogrodu nie będzie problemem. Możesz nawet zaprojektować takie kamienie wspólnie z dziećmi, aby maluchy mogły później być dumne, gdy będą oglądać swoje prace w ogrodzie. Kolory i kształty kamieni nie mają tu znaczenia.

Udekoruj ścieżkę ogrodową

kamienne figury-ogród-ścieżka ogrodowa-ścieżka żwirowa-twarz-oryginalna-inspiracja

Jeśli masz żwirową ścieżkę ogrodową, weź kilka kamyków i wykonaj kamienne figury do ogrodu, aby urozmaicić żwirową ścieżkę. Twórz twarze, które umieszczasz na środku ścieżki lub rozmieszczaj kamienie w jaskrawe wzory i ustaw ciekawe akcenty. Twoja wyobraźnia nie ma żadnych ograniczeń.

Robienie kopców: tak tworzysz tę uroczą dekorację do swojego domu i ogrodu

Kamienny mężczyzna majstruje pomysłami i instrukcjami, aby zrobić siebie

Możesz także zrobić urocze kopie z małych, płaskich kamieni rzecznych. Poniżej wyjaśniamy, jak samodzielnie wykonać uroczą dekorację. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zaopatrzyć się w klej do kamienia naturalnego do wykonywania dekoracji z kamieni. Ten klej jest dostępny w większości sklepów rzemieślniczych. Kupując upewnij się, że używasz kleju do kamienia naturalnego o natychmiastowej przyczepności. Możesz więc przykleić kamienne figury i pozwolić im stwardnieć przez noc. Następnego ranka są gotowe. Za pomocą takiego kleju można również przykleić kamienne figury do drewna lub papieru. Nawiasem mówiąc, klej jest wodoodporny, dlatego nadaje się również do użytku na zewnątrz.

Zrób sobie kopie: ozdoby do doniczek

Kamienny mężczyzna majstrują dekoracyjnymi pomysłami na doniczki, aby samemu majstrować

W ten sposób możesz samodzielnie wykonać urocze kopie: Najpierw zbierz z dziećmi płaskie kamienie rzeczne odpowiedniej wielkości. Po powrocie do domu wyczyść kamienie szczotką i mydłem, umyj je dokładnie pod bieżącą wodą i połóż na papierze kuchennym. Niech kamienie całkowicie wyschną, powierzchnia powinna być czysta i sucha. Następnie możesz złożyć razem uroczych ludzików i skleić kamienne figurki. Pozwól klejowi wyschnąć i wywierć małe otwory w środku „korpusu” kopców. Włóż szpikulec do kebaba do otworu i przyklej go na miejscu. Następnie możesz pomalować swoje kopie, jak chcesz i wystawić je w doniczkach, na kwietniku lub w kompozycjach kwiatowych.

Klejenie kamiennych figurek: sam rób śmieszne zdjęcia

Kamienne figurki przyklejają się do papieru Pomysły na projekty rodzinne

Możesz nie tylko tworzyć śmieszne kopie, ale także tworzyć urocze obrazki z kamieni rzecznych i farb. Potrzebne są jeszcze następujące materiały: płaskie kamienie rzeczne, guziki, piasek, resztki ozdobnej wstążki, resztki satynowej wstążki i wełnianej nici. Najpierw narysuj kontury kamiennych postaci i szczegółowo zaplanuj obraz. Następnie przyklej kamienie do białego kartonu (przytnij karton tak, aby zmieścił się w ramie obrazu). Pomaluj obraz i udekoruj go materiałami. Twoja wyobraźnia jest granicą! Proponujemy Ci kilka propozycji inspiracji na kompozycje obrazów

Klejenie figurek kamiennych: rękodzieło z dziećmi na temat „rodziny”

Przyklej i pomaluj kamienne figurki.Wykonuj rodzinne rękodzieło

Zaskocz rodzinę pięknie wykonanym prezentem: rodzinnym zdjęciem z odmiennością. Pomaluj twarze wszystkich członków rodziny na kamieniach i zrób ciało. Ułóż kamienne figury na białym kartonie i przyklej je na miejscu. Umieść obraz 3D w ładnej ramce na zdjęcia i zawieś go w pokoju dziecięcym lub salonie, a może na lodówce. Jeśli masz małe dzieci, możesz poprosić je o pomoc w malowaniu.

Klejenie kamiennych figurek: zrób włosy z filcu lub pomponów

Kamienne figurki przyklejają rodzinne zdjęcie śmieszne pomysły na rękodzieło z dziećmi

Figurki z kamienia majsterkowicza:

Twórz kopie i sam rób śmieszne zdjęcia

Instrukcje tworzenia i malowania kopca

Przyklej i pomaluj kamienne figurki Instrukcje i pomysły

Kamienny mężczyzna robi rękodzieło z dwóch kamieni i farby

Kamienne figurki przyklejają śmieszne zdjęcia malują pomysły