Pomysły na rękodzieło

Dzięki tym pomysłom zepsuty parasol można poddać recyklingowi w oryginalny sposób

Twój ukochany parasol jest zepsuty? Poczekaj, aż go wyrzucisz, zanim wyświetlisz ten element. Zepsuty parasol jest idealny do pięknych projektów rękodzielniczych. Niezależnie od tego, czy jest to alternatywa dla wieńca na drzwi, klosz, mini szklarnia, czy nawet choinka – istnieje wiele kreatywnych pomysłów na upcykling, które możesz rozważyć, aby znaleźć dla niego nowe zastosowanie. Zebraliśmy dla Was kilka z nich.

Zepsuty parasol - pomysły na upcykling do naśladowania

Zepsuty parasol jako alternatywa dla klasycznego wieńca na drzwi

Zepsuty parasol jako alternatywa dla wieńca na drzwi z forsycją

Ta alternatywa dla klasycznego wieńca na drzwi jest naprawdę kreatywna i może być używana na każdą porę roku. Wystarczy od czasu do czasu wymieniać cięte kwiaty i używać kwiatów sezonowych. Jesienią do ozdoby parasola można wykorzystać również suszone kwiaty, które wytrzymają bardzo długo. Po prostu zawieś parasol za uchwyt, napełnij go wodą i umieść w nim gałązki i/lub kwiaty.

Alternatywny wieniec na drzwi z parasolami w dowolnym kolorze i kwiatami

Następnie parasolkę można związać ładną wstążką. Nie tylko przezroczysty parasol jest idealny do tego pomysłu na upcykling. Kolorowe, a nawet wzorzyste są również bardzo miłe dla oka i na przykład urozmaicają proste drzwi w kolorze białym.

Zdobione parasole

Zepsuty parasol jako ozdoba do ogrodu lub na imprezę z łańcuszkami z dżetów

Czy to na uroczystą okazję, czy po prostu do dekoracji tarasu lub stołu w jadalni – zepsuty parasol jest idealny do zawieszenia nad stołem, a następnie ozdobienia go wstążkami, łańcuszkami lub innymi przedmiotami dekoracyjnymi. Nie ma znaczenia, czy parasolkę powiesisz do góry nogami, czy w pozycji pionowej, ponieważ ta oryginalna dekoracja z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich.

Obrotowa suszarka do ubrań jako upcykling zepsutego parasola

Zrób sobie małego kozaka na ubrania z ramą parasola jako wariantem oszczędzającym miejsce

Obrotowa suszarka do ubrań to praktyczna rzecz. Zajmuje jednak dużo miejsca i nie nadaje się nawet do mieszkania, które ma tylko balkon. Jednak zepsuty parasol może być idealną alternatywą: wystarczy użyć stelaża. Jasne, nie nadaje się do dużych rzeczy do prania, ale można na nim powiesić małe ręczniki, skarpetki, a nawet bieliznę do wyschnięcia.

Ponadto ta praktyczna mini suszarka rotacyjna nie przeszkadza, ponieważ jest po prostu zawieszona pod sufitem. Możesz zaprojektować ramę wcześniej za pomocą farby w sprayu lub możesz poświęcić trochę więcej czasu i owinąć ją wzorzystą taśmą washi lub taśmą samoprzylepną. Twoja wyobraźnia jest granicą.

Mini szklarnia z przezroczystego ekranu

Zepsuty parasol jest idealny jako mała szklarnia

Zepsuty parasol z przezroczystą tkaniną parasolową jest idealny jako szklarnia. Z pewnością nie może pokryć dużych powierzchni, ale większe doniczki i inne pojemniki na rośliny, a także mniejsze grządki lub niektóre obszary grządki. Jeśli więc wiosną chcemy posadzić warzywa lub kwiaty nieco wcześniej, ale nadal istnieje ryzyko przymrozków, ten pomysł na stare parasole jest po prostu idealny. Nawet jeśli materiał ma kilka małych rozdarć lub dziur, to nie jest problem.

W zasadzie wystarczy naciągnąć ekran na wybrany obszar. Jeśli wędka nadal tam jest, możesz ją wbić w ziemię, aby uzyskać większą stabilność nawet w wietrznych warunkach. Zakrzywioną lub grubą rękojeść najlepiej usunąć wcześniej. Następnie możesz użyć tego do innego projektu upcyklingu, jak zobaczysz poniżej.

Złamany klosz jako abażur lub rama

Zrób kreatywne lampy z abażurów lub ramy

Co powiesz na lampę wykonaną z parasola? Masz dwie możliwości: albo użyj klosza, albo ramy do niesamowicie oryginalnych projektów lamp. Wystarczy wyjąć drążek (uchwyt), a następnie przewlec kabel przez otwór w ekranie. Na koniec podłączamy do kabla proste gniazdo do żarówek i podłączamy kabel do linii zasilającej w suficie przeznaczonej do lamp.

Zrób sobie akcesoria do domu ze starych parasoli - lampy zdobią sufit

Jeśli tkanina abażuru jest uszkodzona, możesz również użyć ramki do lampy DIY. Na powyższym zdjęciu widać kreatywny i bardzo elegancki pomysł z łańcuszkami wykonanymi z dżetów. W przypadku tego typu lampy użyj ramy do góry nogami. Przywiąż łańcuchy do ramy. Sam decydujesz ile użyjesz i jak długo mają być.Następnie wystarczy przewlec gniazdo z kablem przez środkowy otwór w oprawie i możesz zawiesić lampę.

Pomysł na nowoczesną i kreatywną lampę podłogową jako ozdobę mieszkania

Wskazówka: Gniazda i kable można kupić w sklepie z lampami i uzyskać poradę, jak je zainstalować.

Zepsuty parasol jako fajny pojemnik na rośliny

Żółty parasol do dekoracji ogrodu - posadź kwiaty

Opony, kadzie, wanny cynkowe i rowery to fantazyjne alternatywne donice, które na pewno każdy widział wcześniej. Ale co z tym pomysłem? Stary parasol odwrócony do góry nogami oferuje idealne miejsce do sadzenia pięknych kwiatów. Jeśli tkanina w niektórych miejscach łatwo się rozdziera, nie musisz się tym przejmować. W ten sposób woda do nawadniania może doskonale spływać. Ponieważ parasol będzie stale wystawiony na działanie wilgoci, a przede wszystkim słońca, ponowne użycie może nie być możliwe w następnym roku. Ale przynajmniej jeszcze trochę Ci się podobało, zanim całkowicie go wyrzuciłeś.

Zepsuty parasol jako dekoracja ogrodu - zaprojektuj efektowny kwietnik

Kostium nietoperza

Zepsuty parasol jako dodatek do kostiumów - skrzydła dla nietoperzy

  • czarny ekran
  • nożyce
  • szczypce
  • taśma klejąca
  • czarne wstążki

Szukasz oryginalnego, domowego stroju? Złamany parasol w kolorze czarnym idealnie nadaje się do robienia skrzydeł nietoperzowi. Twoje dziecko z pewnością będzie zadowolone z tego stroju na Halloween lub Mardi Gras! Jednak do pomysłu na majsterkowanie powinieneś użyć parasola, którego tkanina jest nadal nienaruszona. Więc jeśli tylko rusztowanie jest zepsute, najlepiej zacząć od razu!

Instrukcje dotyczące skrzydeł nietoperza — edytuj ramkę parasola

Otwórz ekran i odetnij dwa przeciwstawne segmenty. Tutaj jeden z dwóch trójkątów powinien sięgać środka, a drugi jest nieco mniejszy. Następnie za pomocą szczypiec odetnij metalowe wsporniki. Następnie odetnij długi metalowy uchwyt, a następnie plastikową część, w której utknął metalowy pręt.

Upcykling parasoli i tworzenie kreatywnych kostiumów na Halloween

Teraz odetnij wszystkie elementy łączące. Następnie połącz ze sobą luźne pręty, owijając je taśmą. Wszelkie ostre końce są automatycznie izolowane. Teraz wystarczy zmierzyć osobę, która będzie nosić kostium, aby określić odpowiednią długość wstążek, które będą używane do zakładania skrzydeł. Będziesz potrzebować dwóch pasków na ramiona i dwóch na nadgarstkach, aby skrzydła poruszały się razem z tobą, gdy poruszasz rękami. Następnie po prostu przywiązujesz wstążki do metalowych prętów. Akcesoria do kostiumu nietoperza są gotowe.

Recykling uchwytu parasola

Uchwyt parasola idealnie nadaje się jako wieszak na płaszcz

Jeśli zepsuty parasol ma ładną drewnianą rączkę, to oczywiście szkoda byłoby po prostu wyrzucić go do kosza. I nie musisz, bo może się bardzo przydać. Zapewne zauważyłeś już ciekawą możliwość powyżej: można na niej zawiesić lampkę nocną doczepiając do niej abażur.

Ale uchwyt doskonale nadaje się również jako wieszak na ubrania. Aby przymocować hak do ściany, wystarczy użyć śruby wieszakowej i kołka. W ten sposób złącza nie będą widoczne. Po przymocowaniu w ten sposób do ściany kilka kurtek lub koszul można zawiesić za pomocą wieszaków na płaszcze. Alternatywnie można również użyć zacisków rurowych (patrz prawy rysunek).

Jako haczyki nadają się nie tylko wygięte uchwyty do parasoli. Nawet jeśli stary parasol ma prosty uchwyt, który jest ładny dla oka, można go użyć w postaci haczyków ściennych. W takim przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest mocowanie za pomocą śrub wieszakowych.

Zepsuty parasol – zrób oryginalną choinkę

Złamany parasol w kolorze zielonym na oryginalną choinkę z kokardkami

Alternatywy dla prawdziwej choinki są bardzo modne i od kilku lat podbijają salony. Chcesz w tym roku wypróbować nowoczesną choinkę? Następnie chwyć zepsuty parasol i zacznij. Po raz kolejny dostępne są różne warianty. Możesz zobaczyć jeden z nich na powyższym obrazku: Jeśli zepsuty parasol okaże się zielony, możesz go użyć tak, jak jest. Włóż do pojemnika, przymocuj zmiętym papierem, aby się nie chwiał i udekoruj kilkoma kokardkami.

Nowoczesna choinka z parasoli – alternatywa dla klasyki

Alternatywnie możesz również użyć rusztowania bez tkaniny (na przykład jeśli jest podarte lub po prostu nieładne). Owiń metalowe pręty sznurem zielonych lampek, które można używać w pomieszczeniach lub na zewnątrz, jak chcesz. W razie potrzeby zdejmij uchwyt i umieść choinkę DIY w ziemi w ogrodzie (lub alternatywnie w pojemniku). Zapraszamy do udekorowania choinki innymi ozdobami choinkowymi.

Po lewej stronie na zdjęciu widać trzeci wariant, który wygląda niesamowicie atrakcyjnie i oryginalnie, ale do którego potrzebny jest nie tylko jeden stary parasol, ale kilka jednocześnie. Rusztowanie jest rozłożone na długim metalowym pręcie, a cienkie metalowe pręty rusztowania są przycinane. Powstaje tu typowy kształt jodły: słupki są najkrótsze u góry, a dłuższe i dłuższe u dołu. Uważamy również, że pomysł, że drzewo wisi zamiast stać, jest bardzo atrakcyjny.

Ponieważ metale, a tym samym choinka DIY, są bardzo lekkie, jako ciężarek można użyć kamienia owiniętego drutem. Ten wariant można również ozdobić lampkami lub innymi ozdobami choinkowymi, jeśli chcesz. Pamiętaj jednak, że sam metal ma już sporo blasku.

Zepsuty parasol jako ozdoba drzwi wejściowych z tulipanami