Pomysły na rękodzieło

Dekoracje okienne Tinker jesienią – 15 pomysłów na rękodzieło dla dzieci

Powoli nadchodzi jesień, a wszystkie opadające liście drzew w ciepłych odcieniach od żółtego przez pomarańczowe do czerwonego. Dekoracja okien jesienią majstrować z dziećmi przy tych wszystkich liściach i innych naturalnych materiałach?

Dekoracja okienna jesienią -dzieci-druciarz-deko-parapet-okulary-świecznik-blaetter-szyba

To dziecinnie prosta i przyjemna współpraca tworzy wiele wspaniałych elementów dekoracyjnych. Kreatywnym pomysłem byłoby również przywitanie najbardziej kolorowego sezonu odrobiną koloru na szybie okiennej.

Tinker dekoracje okien jesienią z dziećmi – sam zrób jesienne liście z papieru

Dekoracja okien na jesień-dzieci-dzieci-dziurkacz-papier-filc-prześcieradła-kolorowy-pomarańczowo-brązowo-żółty

Liście w ciepłych kolorach, takich jak czerwony, pomarańczowy, żółty i brązowy można znaleźć w przyrodzie i w parkach. Jeśli wolisz użyć innych materiałów, możesz użyć papieru dekoracyjnego w innych kolorach. Za pomocą nożyczek można stworzyć piękne elementy dekoracyjne i aby wszystkie miały ten sam kształt, najlepiej użyć szablonu. W przeciwnym razie poproś sklep hobbystyczny o arkusze lub wykrojnik, który został już wycięty. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i kolor.

Tinker dekoracje okien jesienią z dziećmi – narzędzia

Dekoracja okna jesienią -dzieci majsterkowicze-prawdziwe jesienne liście-wycinanie-oczywiście-pomysł

Za pomocą stempli możesz samodzielnie wykonać piękne motywy. Z naturalnych jesiennych liści o różnych kształtach powstają wspaniałe figurki, które można przykleić w dowolnym miejscu. Dzieci z pewnością chciałyby wykorzystać go do wykonania jesiennej dekoracji okna. Po prostu przymocuj je do szyby za pomocą taśmy lub usuwalnego kleju.

Rękodzieło z dziećmi szkół podstawowych jesienią i na Halloween – 10 propozycji

Jesienne rękodzieło z dziećmi – pomysły, instrukcje i szablony

Jesienny kolaż z dziećmi wykonującymi rękodzieło z naturalnych materiałów & inne rzeczy

Wykonaj dekorację za pomocą szablonów i papieru

Dekoracja okna jesienią -dzieci-majstruje-szablon-przygotuj-wycinane-pomarańczowo-jesienne liście

Innym świetnym pomysłem na prostą dekorację okna i twórczą aktywność dla małych dzieci jest robienie jesiennych liści z pomalowanych kartonów po jajkach. Każdego dnia wyrzucamy kartony z jajkami i łatwo je znaleźć. Po prostu poszukaj takiego, który jest stosunkowo biały. Zrób ten ciekawy projekt ze swoimi dziećmi i zapewnij sobie wspaniałe chwile towarzyskie razem.

Zrób przyczepę z dziećmi z kartonu na jajka

Dekoracja okna jesienią -kinder-majsterkowanie-blaetter-creative-branch-mobile

Poniższy projekt rękodzieła, który chcielibyśmy Państwu przedstawić, jest odpowiedni dla dzieci w każdym wieku. Do tego pięknego mobilnego jesiennego liścia potrzebne są pędzle, jesienne farby akrylowe, karton na jajka lub pusty karton z działu owocowo-warzywnego, w którym przechowywane są owoce i warzywa. Potrzebujesz także sznurka, nożyczek i pudru brokatowego. Nie oferuj dzieciom zbyt wielu kolorów, aby ostatecznie nie wszystkie jesienne liście wyglądały, jakby były pomalowane na brązowy kolor. Właściwie wystarczy czerwony i żółty.

Zrób girlandę lub telefon samodzielnie

dekoracja-okna-jesien-dzieci-druciarz-girlanda-jesien-lisci-kolor pomaranczowy

Pozwól dzieciom włożyć kolory bezpośrednio do pudełka na jajka i posmaruj je pędzelkiem. Możesz go posypać złotym brokatowym pudrem, aż farba będzie jeszcze wilgotna. Pozostaw karton do wyschnięcia i wytnij liście. Starsze dzieci mogą to zrobić same. Naturalna krzywizna kartonu sprawia, że ​​błyszczące jesienne liście wyglądają jak prawdziwe. Następnie przewlecz nitkę przez każdy liść i pozwól girlandom zwisać z gałęzi drzewa. Telefon jest teraz gotowy i można go zawiesić na oknie, skąd dzięki mocnym kolorom wprowadzi do pomieszczenia wspaniałą atmosferę.

Tinker z domowymi jesiennymi liśćmi z kartonu na jajka

dekoracja-okien-jesien-dzieci-druciarz-mobilna-gablotka-wiszący-karton na jajka

Możesz także wyczarować kolorowe jesienne girlandy z prawdziwych jesiennych liści. Zbieraj liście różnej wielkości we wspaniałych jesiennych odcieniach i nawlecz je. Zawieś girlandy na oknie na nas, aby stworzyć piękny widok. Możesz również zaprojektować girlandy z suszonych liści i koralików w różnych kolorach i rozmiarach. Jeśli chcesz, możesz nawlec perły na satynową wstążkę i związać liście między poszczególnymi perłami za pomocą drutu rzemieślniczego. Tutaj jednak potrzebna jest odrobina zręczności, aby cienkie listki się nie porwały. Jeśli chcesz, możesz urozmaicić ładną girlandę innymi naturalnymi materiałami. Zachęcamy również do nawlekania np. orzechów bukowych.

Tinker z kartonem na jajka i farbami

dekoracja-okien-jesien-dzieci-majtek-przewoźnik-jajko-karton-zrób-sam-pędzel

Zrób dekoracje na okno z dziećmi samodzielnie

dekoracja-okien-jesien-dzieci-majtek-dzieci-mobile-jajko-karton-farba-kolory

Przygotuj ciepłe farby i pędzle

dekoracja okienna-jesień-dzieci-majstrowanie-przewoźne-jajko-karton-kolory-farba-pomaluj-zrób-to-sam

* pomysł na majsterkowanie od Drzewo wyobraźni

Dynie zrobione ze skrawków papieru

dekoracja-okien-jesień-dzieci-druciarz-okien-szyby-papieru-dynie-żółty-pomarańczowy

Piękną dekoracją okienną jesienią są obrazy okienne z różnymi motywami, które możesz wykonać razem z dziećmi. Potrzebujesz do tego papieru budowlanego w kolorze pomarańczowym lub czerwonym, samoprzylepnej folii do książek, bibuły w jesiennych kolorach, a także nożyczek i długopisu. Najpierw pomaluj dynie na papierze budowlanym i wytnij kontur jako ramkę. Narysuj go również na papierze podkładowym folii. Teraz możesz odkleić papier podkładowy i przykleić ramkę. Poproś dziecko o wycięcie małych kawałków papieru z kolorowej bibułki lub zrób kawałki papieru i rozłóż je na folii. Następnie umieść drugą warstwę folii samoprzylepnej na wierzchu.

Ułóż kartki na samoprzylepnej, przezroczystej folii oraz w szablonie

dekoracja okienna-jesień-dzieci-majtek-dyni-liście-pomarańczowy-żółty-pomysł-kreatywny

Lekko naciśnij obraz okna i użyj go do udekorowania okien w swoim mieszkaniu. Jako alternatywę dla folii samoprzylepnej można oczywiście użyć kalki technicznej i kleju. Możesz tworzyć podobne obrazy okien w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Jesienne liście, które wciskałeś przez tydzień w grubą książkę, możesz również przetworzyć na okrągły lub prostokątny, duży lub mały obrazek okienny. To, jak ułożysz liście, zależy oczywiście od Ciebie i sprawi, że Twoja jesienna dekoracja będzie wyjątkowa. Możesz wykonać te same kroki, aby zaprojektować pawia lub żołędzia jako dekorację okna. Jeż, jabłka czy gruszki to także świetne motywy na jesienne dekoracje okien.

dekoracja-okna-jesien-dzieci-macierzyscie-szyba-naklejka-na-pomysl-papier-przedszkolny

Kolejnym świetnym pomysłem na jesienną dekorację okna są sowy z jesiennych liści. Zbieraj jesienne liście i zdobądź kolorowy papier budowlany. Za pomocą dużej szklanki narysuj kółka na kartkach papieru i wytnij je. Duże koło będzie ciałem sowy. Teraz potrzebujesz dwóch kółek o trzech różnych rozmiarach, z których możesz ułożyć duże oczy ze źrenicami. Małe trójkąty służą jako dziób, a z jesiennych liści można zrobić skrzydła. Kolorowymi sowami możesz jesienią ozdobić okna i drzwi balkonowe. Ten prosty projekt rzemieślniczy jest również świetnym zajęciem rzemieślniczym, w którym mogą uczestniczyć duże i małe dzieci.

dekoracja-okien-jesien-dzieci-druciarz-okien-naklejka-na-papier-indyka

dekoracja-okien-jesień-dzieci-druciarz-okien-szyba-żołądź-papiel-folia-przyklej na

dekoracja-okien-jesień-dzieci-majstruje-szyba-przyklej-na-papier-folia-arkusz

dekoracja-okien-jesień-dzieci-majstrowanie-prześcieradła-akwarela-kolory-papieru

dekoracja-okna-jesień-dzieci-majstrowanie-prześcieradła-zawieszanie-wycinany-kolorowy-papier

dekoracja-okien-jesień-dzieci-majstruje-samoprzylepna-farba-relief 3d-liner

dekoracja-okienna-jesien-dzieci-druciarz-samoprzylepna-folia-przezroczyste-listki-oczywiscie

dekoracja-okien-jesień-dzieci-druciarz-prześcieradła-sklep-hobby-kolorowa-

dekoracja-okna-jesień-dzieci-maciciel-papier-figurki-wykrawania-kolorowe-kolorowe

dekoracja-okien-jesien-dzieci-macierzyscie-papier-kolorowe-liscie-szyba-prostokątna rama

dekoracja-okien-jesien-dzieci-druciarz-kolorowy-papier-klej-do-okien-kreatywny-pomysł

dekoracja-okien-jesien-druciarz-ramki-okien-stary-pomysl-vintage-obraz-mini-dynie

dekoracja-okien-jesień-dzieci-majtniczek-halloween-pająk-boo-wiggle-eye-czarny