Pomysły na rękodzieło

Czym można majstrować przy skrawkach papieru? Kreatywne pomysły na rękodzieło dla młodych i starszych

Jeśli regularnie majstrujesz przy papierze, dzięki dzisiejszym pomysłom na majstrowanie przy skrawkach papieru, od teraz będziesz miał powód, aby zbierać skrawki papieru. Możesz wykorzystać resztki do robienia super interesujących i zabawnych rzeczy. Więc wyjmij papier, nożyczki i klej i zacznij od razu! Czy to tylko na popołudniowe rękodzieło, czy na prezenty dla babci i dziadka, mamy i taty lub innych drogich osób – fragmenty przydają się do wielu celów.

Gwiezdny majsterkujący ze skrawkami papieru jako dekoracja ścienna lub okienna

Zrób prezenty ze skrawków papieru - gwiazda 3D z kolorowym konfetti i kokardką

 • kolorowe skrawki papieru
 • dowolny slajd
 • Klej
 • Sznurek do zawieszenia
 • wstążka
 • lejek
 • Szablon dla gwiazdy

Zszyj gwiazdkę z folii i wypełnij ją skrawkami

Wydrukuj dowolny szablon gwiazdy, umieść go pod folią i prześledź kontur. Umieść drugą folię na wierzchu i zszyj razem kontur gwiazdy. Nie zapomnij zostawić małego otworu, przez który możesz później użyć lejka, aby wsypać do niego skrawki papieru. Po przyszyciu gwiazdy możesz ją wyciąć i wypełnić. W razie potrzeby możesz przepychać skrawki przez lejek za pomocą długopisu.

Zrób gwiazdę ze skrawków papieru i folii - kolorowa ozdoba do powieszenia

Otwór można następnie zszyć lub zakleić klejem. Powinieneś również pracować w sznurku do zawieszenia. Następnie przyklej kolejną kokardę i gotowe. Możesz zrobić taką gwiazdę w dowolnym kolorze ze skrawków papieru i zaprojektować ją na przykład na wiosnę, święta lub w harmonii z resztą wystroju domu.

Rękodzieło ze skrawków papieru – udekoruj gwiazdę bibułką

Rękodzieło ze skrawków papieru i dzieci - zaprojektuj kolorowe gwiazdki lub inne figurki

Szukasz pomysłów na rękodzieło z dziećmi, które możesz rozdać, taka pstrokata gwiazda jest świetna. Wszystko, czego potrzebujesz do tego pomysłu robienia rękodzieła ze skrawków papieru, to skrawki, dowolna metalowa gwiazda lub jakikolwiek inny materiał i klej do serwetek. Obficie posmaruj gwiazdę klejem, a następnie polej ją skrawkami.

Zrób gwiazdkę ze skrawków papieru - posmaruj metalową gwiazdkę klejem i posyp konfetti

Delikatnie dociśnij i pozwól klejowi trochę wyschnąć. Następnie nałóż kolejną warstwę kleju na wierzch, aby uszczelnić skrawki. Gdy tylko ta warstwa również wyschnie, twoja śliczna dekoracja jest gotowa. Oczywiście możesz w ten sposób ozdobić również dowolny inny kształt. Co powiesz na przykład na serduszko odpowiednie na nadchodzący Dzień Matki? Papier może się również różnić. Oprócz bibuły nadaje się również zwykły papier krepowy i kalka kreślarska.

Zrób tęcze z małymi dziećmi

Świetny tęczowy kolaż dla dzieci wykonany z różnych materiałów

Można majstrować nie tylko przy skrawkach papieru, ale także przy innych materiałach pozostałych po innych projektach rękodzielniczych (np. guma piankowa, karton, filc, tektura falista itp.). A jeśli szukasz pomysłów na rękodzieło dla maluchów, ta tęcza może być właśnie dla Ciebie. Potrzebujesz:

 • Fragmenty w kilku kolorach (kolory tęczy)
 • karton
 • ołówek
 • Nożyczki lub jeszcze lepszy nóż rzemieślniczy (tylko dla dorosłych!)
 • Klej

Tęcze zrób sam na tekturze z kawałków papieru, filcu i tektury

Na tekturze narysuj tęczę z paskami i wytnij ją nożem. Teraz dziecko może nakleić fragmenty na różne tęczowe paski. Jeśli przygotujesz skrawki papieru specjalnie do projektu, możesz również wyciąć pewne figury geometryczne, które następnie przećwiczysz z dzieckiem (trójkąty, kwadraty, kwadraty itp.). To świetny pomysł, zwłaszcza jeśli projekt rzemieślniczy jest dla małych dzieci.

Zrób zdjęcie ze skrawków papieru

Maluj obrazki ze skrawkami papieru dla dzieci - proste propozycje do naśladowania

Obrazy wykonane ze skrawków papieru są bardzo popularne przy wykonywaniu rękodzieła ze skrawków papieru. Nie ma znaczenia, czy zaprojektowano określone motywy, czy zwykłą mieszankę kolorowego papieru. Dlatego takie pomysły świetnie sprawdzają się również przy rękodziełach z 2-letnimi dziećmi. Przygotuj fragmenty i kartkę papieru lub tektury, a dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością i przykleić je, jak chcą. Co powiesz na przykład na drzewo, na którego pniu malujesz i koronę robisz z fragmentów?

Wskazówka: Małe dzieci jeszcze nie radzą sobie z klejem, więc wystarczy położyć na stole kawałek folii samoprzylepnej, na której dziecko rozkłada skrawki. W tym celu folię można również przymocować do ściany lub okna.

Obrazy mozaikowe jako pomysły na rękodzieło dla dzieci

Zrób jesienny kolaż z wycinków i liści papieru

Potrzebujesz kawałka tektury i opcjonalnie dowolnych motywów z papieru. W przykładzie jesienne zdjęcie z liśćmi zostało wykonane z papieru, ale oczywiście możesz też wymyślić własny motyw. Przyklej motywy do kartonu i pokrój więcej papieru, aby uzyskać skrawki. W przypadku rękodzieła ze skrawkami papieru po prostu rozłóż je wokół motywów, aby powstał ciekawy wzór mozaiki.

Kolaż z fragmentów

Klejenie kolaży z małymi dziećmi i dziećmi w wieku szkolnym

Z drugiej strony starsze dzieci i dorośli mogą wykorzystać skrawki papieru do kolażu, który powinien wyglądać na nieco bardziej zorganizowany. Takie skrawki papierowych obrazków są świetną bazą do rozdania większych kartek okolicznościowych lub dekoracji ściennych, można też łączyć papier z kawałkami tkanin i innych materiałów. Wtedy obraz staje się również bardzo interesujący w swojej fakturze.

Użyj papieru do scrapbookingu do kolaży z fragmentów

Drzewo geometryczne

Robienie rękodzieła z dziećmi z papieru - Abstrakcyjne drzewo z wycinków

Zrób geometryczny kolaż ze skrawków papieru

Kreatywny i nowoczesny kolaż wykonany ze skrawków papieru

Co powiesz na ten świetny pomysł na majstrowanie przy skrawkach papieru do kolażu? W przykładzie wycinki są wycinane geometrycznie (prostokąty, kwadraty i koła), ale oczywiście do tego celu nadają się wszelkiego rodzaju kształty. Następnie wytnij okno z białego papieru. Ułóż fragmenty tak, jak chcesz: obok siebie, jeden na drugim, nachodzące na siebie, prosto, pod kątem – wszystko jest dozwolone.

Instrukcja kolażu dla dzieci i dorosłych

Poszczególne elementy przyklejasz do podłoża (np. kolorowej kartki papieru lub płótna). Na koniec przyklej biały papier z okienkiem do kolażu. Jeśli zrobisz kilka takich kolaży, możesz je połączyć, aby stworzyć duży obraz, jak w przykładzie. Efektem jest nowoczesna i wesoła dekoracja ścienna.

Rękodzieło dla dzieci – zrób papier z wycinków

Zrób papier ze skrawków papieru jako pomysł na recykling - zintegruj kwiaty w papierze

Możesz zebrać wszystkie swoje notatki, listy, gazety, listy zakupów, stare rysunki i tym podobne, zamiast je wyrzucać i robić nowy papier. Ten pomysł majstrowania przy skrawkach papieru jest zrównoważony, zabawny, a nowy papier jest również ładny do oglądania, zwłaszcza jeśli dodasz do niego różne rzeczy. Co przez to rozumiemy i jak dokładnie produkujesz papier, wyjaśnimy teraz:

 • Ramki do zdjęć w rozmiarze, jaki ma mieć papier do majsterkowania
 • Metalowe moskitiery
 • krótkie paznokcie
 • stary papier, pocięty na skrawki lub podarty
 • Robot kuchenny
 • Miska lub wanna o wymiarach co najmniej 30 x 40 cm
 • Ręczniki z polaru, co najmniej 30 x 40 cm
 • Wałek do ciasta

Rzemiosło ze skrawków papieru – instrukcje

Zbierz papier i rozłóż go na sicie, aby zrobić papier do majsterkowania

Użyj ramki i siatki do zbudowania sita. Aby to zrobić, wystarczy przybić moskitierę do ramy. Możesz również samodzielnie zbudować ramę z drewnianych listew i kątowników. Włóż skrawki papieru i wodę do robota kuchennego i zmiksuj je na kremową miazgę. Włóż tę owsiankę do wanny i zalej taką ilością wody, aby miała konsystencję maślanki.

Teraz zanurz ramkę z siatką pionowo w wannie. Podczas zanurzania obróć ramę poziomo, tak aby kratka w końcu była skierowana do góry. Celem jest wykorzystanie siatki do pochłaniania włókien papieru z wody (alternatywnie można również rozprowadzić masę z robota kuchennego bezpośrednio na siatce). Ustaw ramkę na krawędziach wanny, aby woda mogła spłynąć. Połóż włókninę na macie. Weź siatkę z miazgą i szybko przełóż ją na włókninę, aby przenieść miazgę na szmatkę. Trzeba to zrobić szybko, żeby miazga nie uciekła.

Zrównoważone rzemiosło ze skrawków papieru i tworzenie własnego papieru - proste instrukcje

Ostrożnie zdejmij ramkę i połóż kolejną włókninę na jeszcze wilgotnym papierze. Teraz przetocz wałkiem po tkaninie. W ten sposób pozostała woda zostaje wyciśnięta z papieru i wchłonięta przez szmatkę. Zdejmij górną włókninę i zawieś drugą ściereczkę, na której nadal leży papier, do wyschnięcia. Poczekaj chwilę, aż papier wyschnie, po czym możesz go wyjąć z szmatki i pozostawić do całkowitego wyschnięcia na płaskiej powierzchni. Powtarzaj te czynności, aż miazga stanie się zbyt cienka.

Porady & Sztuczki na domowy papier

Papier domowy można rozsadzić i jest świetnym pomysłem na prezent

 • Na papierze łatwiej będzie pisać później, jeśli po wyschnięciu wyprasuje się go.
 • Papier można barwić barwnikami wodnymi i spożywczymi.
 • Do owsianki możesz dodać nasiona kwiatów lub przypraw, co jest świetnym pomysłem na karty podarunkowe. Kawałek papieru można następnie umieścić bezpośrednio w ziemi doniczkowej, gdzie nasiona mogą kiełkować.
 • Kwiaty i inne części roślin sprawiają, że papier jest jeszcze piękniejszy.
 • Zmieszaj fusy lub przyprawy z miąższem.
 • Papier staje się szczególnie efektowny z brokatem.
 • Papier może być bezpośrednio cięty i używany np. jako zakładka, przywieszka i inne elementy.

Sympatyczna girlanda z wycinków do rękodzieła z dziećmi

Pomysły na wykonanie ze skrawków papieru na piękną girlandę

Taki prosty pomysł, na który pewnie nie wpadlibyśmy tak szybko: Wycinki o różnych kształtach i rozmiarach mogą stać się piękną girlandą, która może służyć nie tylko jako dekoracja na przyjęciach, ale także w codziennym życiu w dziecięcym pokoju. Są dwa sposoby na zrobienie girlandy: albo po prostu przyklejasz skrawki do sznurka, albo nawet zszyjesz je razem. Bez wątpienia oba warianty są bardzo lubiane!

Użyj geometrycznych lub asymetrycznych kształtów do papierowych girland

Choć girlandy z asymetrycznymi wycinkami wyglądają bardzo oryginalnie, można oczywiście zastosować również te symetryczne. Koła, kwadraty, prostokąty i inne kwadraty to tylko niektóre z możliwości. To jest twój projekt rzemieślniczy i możesz z nim robić, co chcesz!

Zrób konfetti ze skrawków papieru

Przetwarzaj fragmenty w konfetti za pomocą dziurkacza lub dziurkacza dla różnych motywów

Konfetti zwykle składa się z małych kółek papieru, ale to nie znaczy, że nie możesz zrobić niektórych z resztek papieru. Po prostu posiekaj go na małe kawałki lub użyj dziurkacza, tak jak w przeciwnym razie, jeśli nalegasz na okrągły kształt. Każdy inny stempel może być użyty do tworzenia gwiazd, płatków śniegu, trójkątów i wielu innych kształtów, na przykład.

Nowy trend na wspaniałe dekoracje imprezowe: balony wypełnione konfetti, brokatem i nie tylko.

Twórz kreatywne dekoracje karnawałowe w kieliszku w jasnych kolorach – świetne pomysły do ​​naśladowania

Świetne pomysły na to, co nałożyć na pisanki i jak zrobić to samemu

Konfetti możesz następnie wykorzystać do samodzielnego wykonania innych wspaniałych rzeczy, m.in. bomby konfetti, pięknych wazonów czy ozdobnych talerzy wypełnionych konfetti, laminowanych zakładek wypełnionych konfetti czy kubków imprezowych, które są przykryte skrawkami papieru. Bądź kreatywny!

Użyj stempli w kształcie serca, aby zrobić konfetti ze skrawków papieru

Udekoruj prezenty i przedmioty imprezowe

Udekoruj opakowanie prezentowe i kubki imprezowe fragmentami

Kolorowe skrawki na zakładki i ozdobne miski

Użyj skrawków i konfetti do dekoracji misek i laminowanych zakładek