Pomysły na rękodzieło

Bożonarodzeniowe aniołki robią z dziećmi rękodzieło do dekoracji na święta

majsterkować boże narodzenie anioły z dziećmi proste pomysły papierowe instrukcje

Anioły to wspaniałe świąteczne rękodzieło, dlatego możesz je wykorzystać na zabawne popołudnie z rękodziełem z dziećmi. Nawet jeśli na początku pomyślisz, że są to skomplikowane projekty, zdziwisz się, jak łatwo jest wdrożyć niektóre pomysły rzemieślnicze. Ponadto możesz nawet użyć różnych materiałów i przedmiotów z życia codziennego, gdy tworzysz anioły świąteczne z dziećmi. Jestem pewien, że teraz masz na to ochotę. Następnie wypróbuj jeden z poniższych pomysłów na rękodzieło na Boże Narodzenie. A jeśli nie możesz się zdecydować, masz wystarczająco dużo opcji na kilka popołudniowych robótek ręcznych.

Tworzenie aniołów świątecznych z dziećmi – składane papierowe aniołki

Świąteczny anioł majstruje z dziećmi drewniany papier z koralików składa się łatwy pomysł na majsterkowanie

Do rękodzieła bożonarodzeniowego potrzebujesz drewnianego koralika, nici i papieru w dowolnym kolorze, ale te są najlepsze na Boże Narodzenie. Najpierw przygotuj perłę, gdy robisz anioła Bożego Narodzenia z dziećmi. Pomaluj na nim twarz i przewlecz przędzę przez otwór. Teraz potrzebujesz papieru. Weź dwa kwadratowe arkusze papieru (papier origami jest sprzedawany jako gotowy w kształcie kwadratu) i złóż je w wachlarz. Następnie skróć jedną z dwóch przegródek na jednym końcu przed rozsunięciem „harmonijki”.

Złóż większy kawałek na pół i sklej oba końce razem. To tworzy małą dziurkę w zagięciu, przez którą przewlec jeden z końców włóczki. Przyklej drugi wachlarz do większego i owiń go nitką, a następnie przełóż końcówkę z powrotem przez koralik. Zaciągnij nitkę i zawiąż supeł nad drewnianą kulką. Jeśli robisz te bożonarodzeniowe anioły z dziećmi, możesz teraz dodać włosy i aureolę, jeśli chcesz. Na przykład nici wełniane są bardzo odpowiednie do włosów, a aureolę można pomajstrować drutem lub błyszczącym środkiem do czyszczenia fajek.

Tinker Angels z filtrami do kawy na Boże Narodzenie

anioł bożego narodzenia majstrować z dziećmi filtr do kawy kubek papierowy diy ozdoby choinkowe

Do tego projektu potrzebne są trzy filtry do kawy, papierowy kubek, złoty sznurek, wykałaczki i mała styropianowa kulka. Gdy wszystko będzie gotowe, możesz zrobić anioła Bożego Narodzenia z dziećmi. Umieść papierowy kubek do góry nogami, a filtr do kawy do góry nogami jak sukienkę. Następnie przełóż wykałaczkę przez środek dna kubka, a następnie ponownie kulkę. Teraz umieść kolejny filtr do kawy nad kulką. Owinąć kawałek złotego sznurka wokół powstałej „szyi” pod piłką.

Najpierw złóż trzeci filtr do kawy na pół. Następnie nakładasz złożony filtr na środek i zawiązujesz wokół niego kawałek sznurka, aby uzyskać dwa skrzydła, które następnie przyklejasz do tyłu anioła. W końcu pozostaje tylko aureola. Aby to zrobić, uformuj pierścień z kawałka złotego sznurka i przyklej go do głowy anioła. Możesz teraz pomalować twarz, jeśli chcesz.

Anioły robią rękodzieło na Boże Narodzenie z dziećmi – pomysł z spinaczami do bielizny i tkaniną

Świąteczny anioł majstruje z dziecięcymi spinaczami do bielizny z koronkowymi pętelkami z drewna

Możesz nadal używać swoich skrawków materiału, decydując się na ten pomysł na rzemiosło. Nawet mniejsze dzieci nie będą miały tu żadnych problemów z rękodziełem. Użyj drewnianych spinaczy do bielizny jako podstawy i, wraz z kilkoma innymi rzeczami, zamień je w urocze świąteczne łodygi. Wykonując drewniane anioły, możesz użyć dowolnej tkaniny, w tym lnu i koronki. Możesz również ozdobić wsporniki innymi dekoracjami, jeśli chcesz. Ponownie, najlepszym sposobem na zdobycie aureoli jest środek do czyszczenia rur. Jeśli wykonasz aniołki bożonarodzeniowe z dziećmi, można je wykorzystać jako ozdoby choinkowe, ale także jako lalki dla dzieci. Trwałe ozdoby możesz wyjmować co roku i używać ich do udekorowania swojego domu.

Świąteczne anioły majstrują przy papierze

boże narodzenie anioły majstrować dzieci wisiorki papierowe rzemiosło świąteczne gałęzie

Za pomocą szablonów do druku, które znajdziesz na końcu artykułu, możesz wykonać takie kolorowe bożonarodzeniowe aniołki z dziećmi. Najlepiej wydrukować je bezpośrednio na papierze budowlanym lub przenieść kształt, po czym wyciąć je wzdłuż pokazanych linii. Następnie uformuj stożek sukienki. Skrzydła i głowa tworzone są automatycznie.

majstrować anioły świąteczne instrukcje dla dzieci zrób to sam wydrukuj szablon

Jeśli nie masz drukarki, możesz osobno wyciąć poszczególne elementy i skleić je razem. Po prostu zajmuje to trochę więcej czasu, ale nie jest dużo trudniejsze. Możesz również założyć pętlę na aniołka, aby można było używać go jako zawieszki. Jeśli użyjesz papieru bożonarodzeniowego, jeśli robisz aniołki świąteczne z dziećmi, aniołki będą jeszcze bardziej klimatyczne.

Anioły robią rękodzieło z papieru i wkładek do babeczek

boże narodzenie anioł majstrować dzieci papierowy stożek muffin papierowe formy do czyszczenia rur

Możesz także zrobić papierowy stożek dla takiego świątecznego anioła z dziećmi. Za skrzydełka służą dwie foremki na muffinki, które składa się na środku jak skrzydełka z filtrem do kawy i przykleja do stożka. Teraz wytnij kolejny okrąg, na którym pomalujesz twarz. Przyklej z tyłu aureolę wykonaną ze środków do czyszczenia rur. Przymocuj głowę do stożka i jeśli chcesz, narysuj ręce na stożku.

Dzieci robią proste aniołki z papieru

dzieci boże narodzenie anioły majstrować złote papierowe skrzydła początkujący maluchy

Te figurki aniołów do rękodzieła bożonarodzeniowego, które są wykonane z papieru, są proste, a jednocześnie ładne. Składają się z koła na głowę, dwóch kółek ze złotego papieru na skrzydła i zaokrąglonego cylindra na tułów. Rysujesz twarz pisakami, a do włosów można użyć pisaka z brokatem, wełny lub innego materiału. Poszczególne elementy są po prostu sklejane. Możesz użyć innego kształtu skrzydeł. Tutaj najmłodsi mogą puścić wodze fantazji, robiąc świąteczne rękodzieło.

Wykonuj zimowe dekoracje za pomocą papierowych talerzy

boże narodzenie anioł majstrować dzieci papierowy talerz inspiracja rzemiosło świąteczne wyciąć klej

Nawet papierowe talerze nadają się do szybkiego i łatwego wykonania świątecznego rękodzieła. Możesz więc tworzyć anioły z dziećmi. Wystarczy wyciąć kawałek z talerza i wykorzystać jako sukienkę. Innym wariantem jest przecięcie płyty na pół, a następnie ponowne ćwiartowanie jednej z dwóch połówek, aby użyć jej jako skrzydła. Po prostu wypróbuj oba warianty raz. Dalszy wzór aniołów bożonarodzeniowych można również wybrać indywidualnie. W dwóch instrukcjach tworzenia świątecznych aniołów z dziećmi znajdziesz tylko inspirację.

Szablon na papierowy anioł tutaj.