Pomysły na rękodzieło

Alpaka majstrować z papierowymi talerzami, papierem, torebkami na chleb i balonami – pomysły na wesołe rękodzieło

Urocze alpaki można teraz zobaczyć wszędzie – czasem jako przytulanka, czasem jako motto na imprezę, jako motyw na ubraniach lub innych akcesoriach. Zwierzęta niewątpliwie podbiły serca wielu ludzi, dlatego dziś chcielibyśmy im poświęcić artykuł z fajnymi pomysłami na rękodzieło. Śmieszne pacynki na palec, figurki z papierowych talerzyków, a nawet piniata – mamy szereg kreatywnych rękodzieł, z których można zrobić alpakę i z których dzieci będą się świetnie bawić. I przyznaj… ty też, prawda??

Zrób alpakę z dziećmi z papieru i balonów - proste instrukcje

Zrób alpakę z papierowych talerzy

Z papierowych talerzy zrób alpakę - całe zwierzęta i głowy z pomponami

Istnieją różne sposoby na zrobienie alpak z papierowych talerzy, z których trzy chcielibyśmy Wam przedstawić. W końcu jesteś rozpieszczany – lub możesz po prostu wypróbować je wszystkie! Najpierw pokażemy, jak można zrobić całą alpakę, a potem dwa warianty głów alpaki.

Z papierowych talerzy zrób całe alpaki

Zrób alpakę z papierowego talerza i farb akrylowych

 • 1 papierowy talerz
 • Akryle
 • nożyce
 • ołówek
 • Pistolet do klejenia na gorąco i klej

Jeśli chcesz zrobić taką alpakę, weź talerz i pokrój go na pół. Podczas gdy jedna połowa jest używana do ciała, druga połowa jest używana do nóg, głowy i ogona. Narysuj głowę lamy z szyją na talerzu i wytnij ją. Następnie wyciąć pozostałe elementy z pozostałej połowy talerza. Nogi to proste paski, które zaokrąglasz z jednej strony. Następnie przyklejasz te elementy do drugiej połowy płyty, wygiętą na zewnątrz stroną tworzącą przód.

Przekrój na pół papierowy talerz i wytnij z połowy głowę, nogi, ogon i uszy

Następnie farbami akrylowymi możesz zaprojektować resztę – twarz, kolorowy koc i jeśli chcesz kołnierzyk. Zamiast farb akrylowych można też użyć do tego celu zwykłych pisaków, co może być prostszą opcją, zwłaszcza dla dzieci. Potem wystarczy pozostawić kolory do wyschnięcia i pierwsza alpaka jest gotowa. Można używać nie tylko białych talerzy, bo przecież są nie tylko białe alpaki. Do zdobienia można również użyć małych pomponów, cyrkonii i innych materiałów.

Głowa alpaki z kolorową girlandą z pomponem

Z papierowego talerza zrób alpakę - udekoruj głowę wełną i pomponami

 • 1 papierowy talerz
 • kolorowa wełna
 • małe pompony
 • Flamastry
 • taśma klejąca
 • Klej

Odetnij niewielką część obrzeża talerza z prawej i lewej strony. Następnie możesz zrobić uszy dla alpaki z dwóch odciętych kawałków. Aby to zrobić, pokoloruj część w środku na różowo. Narysuj twarze na drugiej części talerza – co powiesz na twarz mrugającą lub rozmarzoną z zamkniętymi oczami? Następnie nożyczkami odetnij pofalowane brzegi po bokach i na górze, aby imitować futro alpaki. Przyklej uszy do głowy.

Odetnij brzeg talerza, owiń go wełną - fajny pomysł dla dzieci

Teraz weź wełnę, przyklej jeden koniec do tyłu głowy taśmą klejącą i owiń ją wokół głowy tyle razy, ile chcesz. Przyklej drugi koniec również do tyłu, po czym możesz kontynuować z innym kolorem wełny. Następnie przyklej jeszcze kilka pomponów do nitek z przodu i udekoruj głowę innymi ozdobami (np. papierowymi serduszkami).

Głowa alpaki z nakryciem głowy

Zaprojektuj twarz lamy na papierowym talerzu i udekoruj ją wstążkami z pomponem i wstążkami z chwostem

 • 2 papierowe talerze
 • Papier kolorowy w wybranym kolorze futra oraz w kolorze różowym
 • Wstążka z pomponem
 • Wstążka z frędzlami
 • czarny filcowy długopis

Te instrukcje, dzięki którym można zrobić alpakę, są naprawdę proste i idealne na popołudniowe majsterkowanie z dziećmi. Pozostaw talerz tak, jak jest – głowa to zrobi. Wytnij z drugiego dwa kształty uszu i przyklej je do całej płytki. Strona wygięta na zewnątrz staje się przodem. Z tej samej płytki wytnij również okrąg na nos. Wtedy nadal potrzebujesz twarzy, której kształt możesz sam określić, oraz dwóch różowych kółek do zarumienienia policzków. Przyklej wszystkie elementy na głowie, narysuj oczy, nos i usta oraz udekoruj okolice czoła wstążkami z pomponem i pomponem.

Motley lama z pomponami z papierowego talerza

Zrób alpakę z papieru – stwórz własną pacynkę

Alpaka majstruje jako pacynka z otworami na palce

Rodzice mogą nie tylko bawić swoje dzieci pacynkami na palec, ale same dzieci mogą się nimi bawić. A jak łatwo zrobić pacynkę z alpaki z papieru! Jeśli chcesz zrobić tę alpakę, potrzebujesz tylko solidnej tektury rzemieślniczej w kolorze białym i dowolnym innym kolorze do sufitu (w przykładzie miętowa zieleń), okrągłego dziurkacza o wystarczająco dużej średnicy, aby palce mogły później zmieścić się w otworach , pisaki, nożyczki i klej. Możesz też użyć kilku pomponów do dekoracji. Wytnij prostokąt o zaokrąglonych rogach, głowę z szyją, dwa małe uszy, ogon i kolorowe półkole na sufit. Wybij cztery otwory na palce i przyklej wszystkie elementy do ciała. Potem możesz pomalować alpakę i zacząć grać.

Oryginalne kartki z życzeniami lub zaproszeniami

Alpaca Tinker jako kreatywna kartka z kolorowymi filcowymi pomponami

Chcesz zrobić zaproszenia z alpakami lub po prostu przywitać się z kimś na specjalną okazję z tym uroczym zwierzakiem? Wtedy ta oryginalna kartka z życzeniami byłaby świetną opcją. Po prostu narysuj alpakę na kartonie lub wydrukuj zwierzę za pomocą szablonu. Właściwa karta jest wtedy ukryta w suficie. Wytnij kolorowy prostokąt i złóż go na pół. Napisz w nim swoje pozdrowienie, a następnie przyklej koc na alpace. Następnie możesz użyć innych rzeczy podczas robienia alpaki. Możesz tworzyć wzory za pomocą flamastrów lub kołnierzyków z pomponami i ozdobić sufit.

Zrób uroczą głowę jako kartę alpaki

Zrób alpakę na walentynki lub rocznicę w kolorze różowym - stwórz własną romantyczną kartkę z życzeniami

Te pomysły na karty nadają się nie tylko na powitanie. Możesz również użyć takiej karty, jeśli chcesz zrobić voucher na alpakę (na przykład rozdajesz wycieczkę z alpaką?). Dlatego pokazujemy Wam kolejny fajny wariant. Możesz użyć dowolnego koloru do tektury rzemieślniczej podczas robienia alpaki. Najpierw z białego papieru wytnij faliste koło na głowę. Używasz tego jako szablonu i przenosisz na kolorowy papier. Aby uzyskać rozłożoną mapę, umieść szablon na narysowanej już głowie i prześledź ją ponownie. Następnie wytnij wzór, ale bez oddzielania dwóch zagłówków. Zamiast tego złóż je tam, gdzie się stykają.

Zrób to sam alpaki z osobistymi pozdrowieniami na różne okazje

Teraz wytnij falisty prostokąt na szyję i okrąg na twarz. Przyklej to koło na głowie, głowę na szyi i narysuj twarz. Następnie potrzebujesz falistego półkola na grzywkę alpaki, a także dwoje uszu, które przyklejasz do głowy od tyłu. Dzięki flamastrowi możesz teraz rozprowadzić wzory fal na całym futrze. Otwórz kartę i oznacz ją. Jak widać, taką kartę można wykorzystać na wiele sposobów. Czy jesteś zaproszony na przyjęcie urodzinowe dla dzieci? Wtedy możesz zrobić to jako kartkę urodzinową alpaki!

Zrób własną z alpaką na chleb

Zrób alpakę z torby na chleb, aby uzyskać bardzo łatwy projekt rękodzieła

Jeśli podoba Ci się powyższy pomysł na zrobienie alpaki, ale niekoniecznie potrzebujesz kartki z życzeniami, możesz nieco zmienić instrukcje. Używając worka na chleb, ułatwiasz również pracę i oszczędzasz czas. Nie musisz wycinać prostokąta na szyję, ale po prostu użyj do tego gotowego woreczka na chleb, a głowa nie musi być otwierana na zawiasach. Wystarczy wyciąć faliste koło na głowę, które ma nieco większą średnicę niż szeroka torba na chleb. Wszystkie pozostałe kroki są takie same jak w przypadku karty.

Zrób papierową torbę dla uroczej lamy

Zrób piniata z alpaki

Zrób alpakę pinata na imprezy z szablonem i bez

Taka piniata jest naprawdę fajna i szczególnie (ale nie tylko!) Bardzo odpowiednia na meksykańską imprezę. Na przykład, jeśli zaplanowałeś ten motyw na przyjęcie urodzinowe, możesz sam zrobić piniatę z alpaki na swoje urodziny. W tym celu poniżej znajdziesz szablon rękodzieła z alpaką do wydrukowania, ale jeśli nie masz drukarki, możesz zamiast tego zrobić alpakę bez szablonu i narysować ją odręcznie. Potrzebujesz tylko przybliżonego zarysu. Pinata z przykładu służy do przechowywania i prezentowania zaproszeń, ale oczywiście możesz też wypełnić ją słodyczami. Zdobądź następujące przedmioty:

 • cienki karton (np. z opakowania płatków kukurydzianych)
 • nożyce
 • taśma klejąca
 • Bibułka
 • gorący klej
 • czarny filcowy długopis
 • Ozdoby takie jak frędzle czy pompony, sznurek do naczyń

Recykling tektury

Przenieś szablon na cienki karton, wytnij go i sklej razem tworząc pudełko

Wydrukuj szablon, wytnij elementy, przenieś je na karton i ponownie wytnij alpaki. Potrzebny będzie również pasek o długości około 68,6 cm (dokładną długość można zmierzyć taśmą mierniczą) i szerokości 1,2 cm. Prawdopodobnie nie dostaniesz takiej długości z pudełka płatków śniadaniowych, więc możesz po prostu skleić ze sobą dwa krótsze paski. Po wycięciu wszystkich elementów sklej je taśmą klejącą. Zanim całkowicie zamkniesz piniatę, nie zapomnij jej napełnić). Nie musi być pięknie i idealnie, bo alpakę i tak pokrywa się bibułą.

Zaprojektuj pinatę z bibułką z frędzlami i frędzlami

Następnie możesz zrobić paski bibuły dla alpaki i „ubrać” je w nie. Aby to zrobić, wytnij paski z bibuły i pokrój je do środka, aby uzyskać frędzle. Następnie stopniowo przyklejasz te paski do pudełka z alpaki. Zacznij od dołu i kieruj się w górę krok po kroku, każdy nowy rząd zakrywa poprzedni. Z bibuły można również wykonać frędzle na uszy oraz jako dodatkową ozdobę. Możesz użyć sznurka do zaprojektowania naczyń i użyć pisaka do pomalowania twarzy.

alpaka Szablon do druku.

Dekoracja z alpaki na przyjęcia z balonami

Rękodzieło z balonami do wesołych dekoracji na przyjęcia - Lama z pomarańczowego balonika

W tym łatwym majsterkowaniu alpaki napompuj balony, wytnij paski bibuły, postrzęp je i przyklej w kilku rzędach do dolnej połowy balonu. Wytnij z papieru kolejny owal i narysuj tam usta. Następnie potrzebujesz dwojga oczu (możesz je alternatywnie pomalować pisakiem), dwojga uszu i zrolowanego, frędzlowego paska krepy dla kucyka. Przyklej wszystkie elementy w wyznaczonych miejscach na balonie. Nawiasem mówiąc, możesz również zrobić latarnię z alpaki, używając papierowej latarni na przyjęcia zamiast balonu. Rezultatem jest dekoracja imprezowa z alpaką, która jest jednocześnie zabawna i szczęśliwa.

Fajny pomysł na imprezy - zamień balony w alpaki