Pomysły na rękodzieło

29 oryginalnych wazonów wykonanych ze szklanych butelek na specjalne okazje

Wazony wykonane ze szklanych butelek ze sznurkiem zdobią kwiaty muszli słoiczków

Wesela to wyjątkowe okazje iw większości przypadków coś wyjątkowego dla dwóch osób. To może wywierać dużą presję na planistów. Wszystko musi wyglądać wyjątkowo i nietuzinkowo, ale nie musi to oznaczać, że trzeba użyć niekonwencjonalnych materiałów. Poniższe pomysły na dekorowanie Szklane wazony na butelki powinien dokładnie to udowodnić. Nadają się nie tylko na wesela, ale również na inne, specjalne okazje.

29 efektownych wazonów wykonanych ze szklanych butelek na specjalne okazje

Malowanie wazonów ze szklanych butelek złoto białe turkusowe paski róże pomarańczowe

Możesz także pomalować wino i inne butelki. Kolor najlepiej dobrać do reszty Twojego wnętrza, aby wszystko do siebie pasowało. Dodaj złoto lub srebro, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd. Po prostu puść wodze fantazji!

Szklane wazony na butelki – przetnij butelki na pół

wazony wykonane ze szklanych butelek półkolorowy zielonobrązowy pomysł na dekorację

Dolna połowa butelki może również służyć jako wazon. Jeśli to konieczne, uzyskaj pomoc przy cięciu, aby się nie skaleczyć. Należy również pamiętać, że krawędzie należy następnie wygładzić na gładko.

Dekoracja ścienna ze szklanych butelek

wazony ze szklanych butelek dekoracja ścienna niebieskie kwiaty sztuczne

Możesz stworzyć taką dekorację ścienną za pomocą zaledwie kilku przedmiotów ze sklepu z narzędziami. Wystarczy przymocować butelki do ściany, a następnie regularnie napełniać je świeżymi, suszonymi lub sztucznymi kwiatami.

Dekoracja butelek kolorowymi ornamentami

wazony ze szklanych butelek ozdoby kolorowy orientalny pomysł na majsterkowanie

Jeśli jesteś malarzem, możesz namalować na butelce różnorodne motywy i ozdoby. W ten sposób wprowadzisz dobry nastrój w swoim domu, a butelka będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie nawet bez kwiatów.

Rustykalne wazony wiszące

wino-butelka-kwiat-dekoracja-stół-kolorowy

Po prostu coś tak prostego, jak owinięcie sznurkiem wokół butelki wina, dodanie kilku kwiatów i metki, może wiele zmienić. Ten projekt dla Szklane wazony na butelki jest łatwy do wykonania i doskonale nadaje się na wesela w stylu rustykalnym i inne okazje.

Oryginalne wazony wykonane ze szklanych butelek – z dzikimi kwiatami

słoneczniki-szklana-butelka-dekoracja-wino

Ten zestaw trzech Szklane wazony na butelki posiadają wieniec z wierzby, który jest detalem, który je wyróżnia. Kwiaty dodają całej aranżacji przyjemnego, rustykalnego akcentu. Jak się przekonasz, butelki wina najlepiej prezentują się w parach lub grupach.

Butelki z dekoracjami z tkaniny

wino-butelka-numer-dekoracja-okazje-pomysł

Te różne rodzaje projektów dla Szklane wazony na butelki Wszystkie mają akcenty z przędzy i świetnie nadają się na imprezy. Bądź kreatywny i zaprojektuj własną kolekcję. Aby wazony przykuwały większą uwagę, możesz użyć również butelek w różnych kolorach.

Świeczniki

wino-butelka-świecznik-ochrona przed wiatrem

Innym świetnym i łatwym do wdrożenia pomysłem jest zrobienie lampionów z butelek wina. Wystarczy odciąć dno butelki, postawić na kafelku tealight lub inną świecę, a następnie przykryć butelką. Nie zamykaj szyjki butelki korkiem, aby umożliwić cyrkulację ciepła i powietrza.

świecznik

świecznik-butelka-gestlaten-pomysł-stół

Aby uzyskać bardziej romantyczne nakrycie stołu, możesz również zrobić świeczniki z butelek wina. Aby to zrobić, wytnij górną część butelek o różnych rozmiarach i połącz je w różnych wariantach. To genialny pomysł na wesela.

Są tak samo łatwe do zrobienia Szklane wazony na butelki, które służą również jako stół. Potrzebujesz sprayu stołowego, którym spryskujesz butelkę. Włóż do niej kwiaty i napisz kredą numer stołu na butelce. Ta dekoracja jest jednocześnie ładna i praktyczna.

Butelki na stół

butelka-szklana-dekoracja-okazja-inny-projekt

Farba tablicowa jest bardzo wszechstronna i może być używana na wiele sposobów. W tym przykładzie uniknęliśmy kolorowania całej butelki i zamiast tego pomalowaliśmy na butelce kształt serca za pomocą szablonu. A rozmiar idealnie wystarczy, aby napisać na nim numer stołu.

Przy odrobinie cierpliwości i starannej pracy możesz zrobić tak wspaniałe mini ogrody również na stół. Aby to zrobić, butelki należy rozciąć bardzo ostrożnie i położyć poziomo na stole. Rodzaje roślin i sukulentów, które wybierzesz do tego celu, zależą wyłącznie od Twojego gustu.

Soczysta dekoracja 

Pomysł na soczyste-garnki-zrób-to-sam

Butelki wina pomalowane farbą tablicową nadają się nie tylko do zapisywania numerów stołów. Jeśli zdecydujesz się pomalować całą butelkę, możesz umieścić na niej dłuższe napisy Szklane wazony na butelki napisz, a nawet dodaj rysunki.

To kolejny przykład mini ogrodu z butelki wina. Jednak w tym przypadku wymagany jest również korek wykonany z korka, który zapobiega toczeniu się butelki tam i z powrotem po stole.

Mini ogród

dekoracja-stół-ślub-inne-okazje-pomysł

Butelki można również pomalować lub spryskać zwykłym kolorem. Możesz również wybrać dowolny kolor pasujący do wystroju przyjęcia lub wesela. Ponadto możesz użyć Szklane wazony na butelki udekoruj wstążkami, tkaninami, lnem itp. Użyj wyobraźni i zobacz, jakie masz resztki.

Czasami nie liczy się butelka czy wazon, ale to, co w nim jest. To wspaniała ozdoba stołu w formie Szklane wazony na butelki na jesienny ślub, a kolory są po prostu piękne.

Jesienna dekoracja

weselne-nakrycie-pomysłu-butelki-wazony

Kolorując butelki wina na biało, podkreślasz ich kształty i nabierają ciekawego wyglądu. To także świetny sposób na przyjrzenie się kwiatom w Szklane wazony na butelki kierować sobą, które są wyświetlane przez wazon.

Jeśli nie masz ochoty dostosowywać każdej butelki, możesz również zrobić dla nich lniane torby. Włóż butelkę do środka i zawiąż ją ładną kokardką u góry. Jeśli chcesz, możesz również dołączyć etykiety tablicowe do każdej butelki.

Numer tabeli

menu-wino-butelka-projekt-stół-impreza

Ten wariant dla Szklane wazony na butelki jest zaprojektowany trochę bardziej nietypowo. Kwiaty i wszystko inne, co trafia do wazonu, zostało tutaj zawiązane wokół butelki. W ten sposób możesz używać butelek wina, które wciąż mają w sobie prawdziwe wino.

Innym naprawdę świetnym pomysłem jest wykorzystanie ponownie wykorzystanej butelki wina do zaprezentowania menu. Wydrukuj menu na papierze i przyklej je taśmą lub zawiąż z tyłu butelki.

Menu na butelce

Inspiracja-ślub-pomysł-ślub-dekoracja-stół

Szyjka butelki ma idealną średnicę, w której można umieścić świece stołowe. Oznacza to, że możesz używać butelek również jako świecznika.

Jeśli wolisz bardziej rustykalny i zielony wystrój na przyjęcie lub wesele, proste butelki wina sprawdzą się bardzo dobrze. Ustaw Szklane wazony na butelki na grządce z mchu, a zdziwisz się, jak wspaniale będzie wyglądać.

Rustykalna dekoracja

zdobione-butelka-wino-prezent-pomysł-festiwal

Prosty Szklane wazony na butelki bez metek, metek i koloru wyróżniają się minimalistycznym stylem i najlepiej prezentują się w parach lub grupach po trzy.

Świetnym pomysłem na jesienne imprezy jest pomalowanie butelek na odważne kolory, w tym pomarańczowy, czerwony i żółty. Możesz stworzyć przepełniony wzór, taki jak ten i użyć liści i dyni do ukończenia dekoracji.

Jesienna dekoracja

Ombre-design-dekoracja-festiwal-pomysł-siebie

Na przyjęciu w ogrodzie możesz skorzystać z Szklane wazony na butelki używać również do ogrodzenia ogrodu. Zawiąż włóczkę wokół szyjki butelki, włóż do niej różę i udekoruj nią ściany i ogrodzenie.

Szklane wazony na butelki, te pomalowane farbą tablicową są niezwykle atrakcyjne i to nie tylko dlatego, że mają matowy wygląd. Są również wszechstronne i możesz wybrać dla nich zabawny, elegancki lub prosty projekt.

Butelki z tarczą

niebiesko-fioletowy-ślub-dekoracja-pomysł-butelka

Możesz także użyć kilku z powyższych technik do Szklane wazony na butelki połączyć ze sobą. Pomaluj lub spryskaj butelki np. jaskrawą farbą, dodaj powierzchnię wykonaną z farby tablicowej i na koniec udekoruj je nitką.

Ten wspaniały pomysł świetnie nadaje się na zimowe wesela. To są Szklane wazony na butelki, które wyglądają, jakby były pokryte śniegiem. Aby to zrobić, nałóż białą farbę jako tło, a następnie spryskaj butelki klejem i obtocz je w soli Epsom.

Pomysł na ozdoby świąteczne

bożonarodzeniowe-pomysłowe-butelki-zrób-to-sam

wazon-ślub-dekoracja-butelka-wino-pomysł

elegancki-kwiat-wazon-ślub-dekoracja-pomysł

oryginalna-dekoracja-stół-specjalny-pomysł-uroczystość

szykowne-deco-marry-table-butelki

ślub-numer-numeru-pomysłu-butelka-dekoracja

weselny-pomysł-dekoracja-butelki-piwa

malowane-butelka-wino-słonecznik-pomysł

kwiat-wazon-butelka-pomysł-dekoracja-stół

niebiesko-fioletowy-ślub-dekoracja-pomysł-butelka