Pomysły na rękodzieło, WIDEO

Crafting z 2-letnimi dziećmi – 20 pomysłów z różnych materiałów

Malowanie i robienie rękodzieła z maluchami jest zawsze zabawne, a także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Podczas takich zajęć wzrasta koncentracja, rozwijają się motoryka mała i pobudzana jest wyobraźnia.

Rękodzieło z 2-letnimi dziećmi, malowanie palcami

Już od najmłodszych lat maluchy interesują się różnymi materiałami i chcą dotykać wszystkiego rękoma. W tym artykule zebraliśmy wiele świetnych pomysłów i wskazówek dotyczących tworzenia z dwulatkami, które mogą zainspirować Cię do rozpoczęcia kreatywnych projektów rękodzielniczych.

majsterkować-z-pomysłami-dwulatkami-słonego-ciasta

Pomysły na rękodzieło dla dwuletnich dzieci powinny być jak najprostsze, ale zawierać jak najwięcej kolorów. Wszystkie użyte materiały powinny być przyjazne dla dzieci i nietoksyczne. W wieku 2 lat większość dzieci zaczyna pracować na własny rachunek i czerpie inspirację do różnych projektów rękodzielniczych. Należy jednak pamiętać, że rozwój każdego dziecka jest indywidualny. Dlatego nie należy porównywać swojego malucha z dziećmi w tym samym wieku i nie należy się martwić, że jedno lub drugie dziecko może samodzielnie zrobić więcej lub kilka rzeczy.

Rękodzieło z 2-letnimi dziećmi przy użyciu farb palcowych

rękodzieło-z-dwulatkami-dzieci-farba-palcem-zrób-zrób-to-jadalny

Farby do malowania palcami i papier to najlepsze narzędzia do rękodzieła z małymi dziećmi. Lubią maczać palce w farbie i świetnie się przy tym bawią. Czasami tworzy to piękne obrazy, pełne kolorów i kreatywności. Jeśli maluchy wykonują w domu rękodzieło farbami do malowania palcami, należy przykryć stół lub miejsce, w którym odbywa się rękodzieło, woskowym obrusem, aby go zabezpieczyć. W ten sposób środowisko można również znacznie szybciej i łatwiej posprzątać po rękodziełach.

Rękodzieło z dziećmi do lat 3 – kreatywne pomysły na każdą porę roku

Jesienne rękodzieło z dziećmi – pomysły z papierem budowlanym

Rękodzieło z dziećmi na jesień i Halloween – pomysły na majsterkowanie

majsterkować-z-dwuletnimi-diy-jadalnymi-farbami-palcami

Poniżej znajdują się dwa proste przepisy na malowanie palcami, które są całkowicie nietoksyczne i bardzo szybkie w przygotowaniu. Jeśli Twój dwulatek używa go do malowania, nie martw się, że farba przypadkowo dostanie się do jego ust.

Przepis na farby palcowe z mąką:

  • 4 czubate łyżki mąki
  • 200 ml wody
  • 4 łyżki cukru
  • Barwnik spożywczy

Przygotowanie: W rondelku wymieszać mąkę, cukier i wodę, wszystko ubić trzepaczką i gotować na średnim ogniu, aż masa zgęstnieje. Następnie rozprowadź w małych pojemnikach i wymieszaj z różnymi kolorami żywności.

Przepis na jadalne farby palcowe bez mąki:

  • 500 g jogurtu
  • Barwnik spożywczy

Przygotowanie: Podziel jogurt na pojedyncze pojemniki i dodaj barwnik spożywczy. W każdym pojemniku mieszaj miksturę patyczkiem do lodów, aż uzyskasz pożądany kolor.

majsterkować-farba-z-lakierami-dzieci-dwuletnimi-palcami

Za pomocą farb palcowych możesz zrobić kolorowe obrazki z 2-letnimi dziećmi. Czy to odciski dłoni, odciski palców, czy pędzel – kreatywność nie ma granic. Wykorzystaj entuzjazm dziecka i daj mu swobodę w wykonywaniu rękodzieła. Po malowaniu farbami palcowymi należy całkowicie oczyścić ręce dziecka z farby, w przeciwnym razie istnieje ryzyko plam z farby w całym mieszkaniu.

Crafting z 2-letnimi dziećmi z odciskami dłoni

Zrób to sam z 2-letnimi-pająkami-halloweenowymi

Z pomocą rodziców dzieci mogą nadal tworzyć piękne odciski dłoni już w wieku 2 lat. Możesz użyć ręcznie robionych farb palcowych lub po prostu innych nietoksycznych farb. Możesz stworzyć kreatywne zdjęcia na specjalne okazje i wykorzystać je do dekoracji ściany w mieszkaniu.

Przerażające motywy, takie jak duchy i pająki, są bardzo odpowiednie na Halloween. Dzięki odciskom dłoni malucha możesz zaprojektować te proste pająki białą farbą na czarnym papierze. Aby to zrobić, pomaluj całą rękę bez kciuka białą farbą i wykonaj dwa przeciwległe odciski dłoni. W końcu przyklej do niego wyłupiaste oczy i gotowe.

malować-majstrować-z-dwuletnimi-dziećmi-pawimi-odciskami dłoni

Kolorowe ptaki, takie jak ten paw, można majstrować przy dwuletnich dzieciach na Wielkanoc i wiosną. Można do tego wykorzystać odciski dłoni, palców, a nawet stóp. Możesz go również użyć do wyczarowania innych motywów wielkanocnych, takich jak zajączki wielkanocne, pisklęta i kury.

Popularne motywy na Boże Narodzenie, takie jak Święty Mikołaj, renifer Rudolf, białe anioły i proste płatki śniegu można kreatywnie odtworzyć za pomocą małych odcisków dłoni. Tworzą świąteczną atmosferę i cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych.

majstrować-z-odbitkami-ziemniaków- 2-latków

Różne owoce i warzywa, które mogą służyć jako rodzaj stempla, nadają się jako alternatywa dla dłoni i odcisków palców. W tym celu pokrój odpowiednie warzywa na kawałki i daj je dziecku. Twój 2-latek powinien następnie zanurzyć „stempel” w farbie i wyczarować piękne kształty na kartce papieru. Ziemniaki, jabłka, seler i cytryny są najlepsze do tego projektu rzemieślniczego.

Pomysły na rękodzieło dla małych dzieci z papieru

majsterkować-z-papierkiem-lato-dzieci-w-pisankach

Obok farb palcowych papier jest jednym z najpopularniejszych materiałów do rękodzieła z 2-letnimi dziećmi. Zawsze świetnie się bawią rozdzieranie papieru, zgniatanie go lub naklejanie na różne szablony. W tym celu zalecamy użycie kolorowej kalki kreślarskiej lub bibuły, ponieważ są one znacznie cieńsze niż papier do rękodzieła i są łatwiejsze do pracy dla dzieci.

Istnieją materiały i narzędzia, których nigdy nie powinieneś używać podczas tworzenia z 2-letnimi dziećmi. Są to wszystkie przedmioty, które mają ostre krawędzie, są kruche lub trujące. Jeśli do rękodzieła potrzebny jest klej lub nożyczki, możesz to zrobić Ty lub starsze dziecko. Niektóre maluchy radzą sobie z dziecięcymi nożyczkami już w wieku 2 lat, ale zawsze musi być przy nich osoba dorosła.

majsterkowanie-przy-przyklejaniu- 2-letnich-wycinków-papieru

Majsterkowanie przy skrawkach papieru to z pewnością frajda dla dwulatków. Daj maluchowi kolorową kalkę kreślarską, bibułkę lub starą gazetę lub czasopismo i pozwól mu podrzeć papier. Otrzymane skrawki papieru można następnie zgnieć i ułożyć w kolorach. Powstałe kulki papieru są następnie przyklejane przez malucha do arkusza papieru, który został wcześniej pokryty klejem, aby powstał kreatywny obraz.

Innym świetnym pomysłem na rzemiosło z 2-latkami jest papierowa mache. Tutaj ponownie używa się skrawków papieru, które dziecko zanurza w mieszaninie mąki i wody, a następnie przykleja do powierzchni. Za pomocą prostego balonu możesz stworzyć prosty okrągły kształt, a następnie użyć go jako miski.

majstrować z 2-letnim papierowym talerzem-bibułką

Jeśli chcesz majstrować przy jakimś zwierzęciu lub przedmiocie z 2-letnimi dziećmi, najlepiej wybrać jedno- lub dwukolorowe pomysły. Ponieważ dzieci nie znają jeszcze kolorów w wieku 2 lat, zadanie jest łatwiejsze. Na przykład, jeśli chcesz zrobić biedronkę, najpierw daj dziecku tylko czerwoną kalkę kreślarską do naklejenia na odpowiedni szablon. Dopiero gdy ciało biedronki jest gotowe, dziecko otrzymuje czarne papierowe kółka. W ten sposób maluch nie może mieszać kolorów, a efekt jest zawsze piękny.

rękodzieło-z-dwuletnimi-dziećmi-odciskami-papieru-rybkami

Nie możesz po prostu użyć odcisków dłoni maluchów do malowania. Można je również wyciąć z próbnego papieru, a następnie przekształcić w kreatywne rękodzieło. Wycięcie odcisku dłoni z papieru to coś, co musisz zrobić, ale twój 2-latek może wtedy pomóc udekorować rzemiosło.

Rękodzieło z 2-letnimi dziećmi – pomysły z prostych materiałów

majsterkować-z-dziećmi-2-latkami-papier-talerz-pawie

Jeśli masz dwuletnie dziecko, możesz nie mieć wolnego czasu na zakupy w sklepie z rękodziełem. Jeśli tak, poniżej przedstawiamy kilka wspaniałych pomysłów na rzemiosło przy użyciu materiałów, które prawdopodobnie masz już w domu. Idealnie nadają się do rękodzieła z 2-letnimi dziećmi i nadają się na każdą porę roku.

Na przykład papierowe talerze mogą służyć jako szablony do różnych pomysłów rzemieślniczych, takich jak zwierzęta, owoce i warzywa. Wykorzystywana jest technika majstrowania przy skrawkach papieru, ale maluchowi wolno nie tylko przyklejać papier, ale także inne przedmioty na papierowym talerzu.

majstrować przy 2-letnim kartonie z biedronką na jajka

Jeśli chcesz robić rękodzieło z 2-letnimi dziećmi na Wielkanoc, możesz skorzystać z kartonów na jajka. Ponieważ dużo jajek jest zwykle kupowanych na Wielkanoc, niektóre kartony z jajkami pozostają po zabarwieniu jajek wielkanocnych. Pozwala to tworzyć z dziećmi piękne wiosenne i wielkanocne motywy i wykorzystywać je jako element dekoracji domu.

majsterkować z 2-letnim środkiem do czyszczenia kartonów z jajek

Pomysły na rękodzieło z kartonów na jajka są po prostu nieskończone i wcale nie nadają się na Wielkanoc. Możesz z niego zrobić kolorowe gąsienice, ślimaki, pisklęta, zające i wiele innych z 2-letnimi dziećmi. Wytnij poszczególne pojemniki z tektury i użyj ich do stworzenia pożądanej figury. Następnie maluch może pomalować miseczki farbami palcowymi i okleić je odpowiednią dekoracją.

majsterkować-z-dzieci- 2-latkami-wiosennymi-motylami

Kolejnym materiałem domowym, który idealnie nadaje się do tworzenia z 2-letnimi dziećmi, są filtry do kawy. Można je pomalować farbami palcowymi i kredkami, a za ich pomocą można zrobić proste zwierzęta, takie jak te motyle. Filtry do kawy są wiązane pośrodku spinaczami do bielizny, które następnie ozdobione są kolorowymi pomponami.

majsterkować-z-latkami-lodami-dla-dzieci 2-latek

Za pomocą patyczków do lodów można majsterkować tak samo wiele różnych rzeczy z 2-letnimi dziećmi. Najmłodsi mogą ułożyć patyczki do lodów w odpowiednim kształcie, pomalować je i udekorować. Następnie możesz przykleić patyczki do lodów i zrobić piękne figurki, takie jak te urocze kaktusy.

Rzemiosło z 2-letnimi dziećmi z ciasta solnego

rękodzieło-z-dwuletnimi-solnymi-ciasto-ptakami

Przy 2-letnich dzieciach nadal można próbować wyrabiać ciasto i robić różne figurki. Najlepiej do tego nadaje się ciasto solne, ponieważ jest super szybkie i łatwe w przygotowaniu. Ponadto figurki można upiec z ciasta solnego i wykorzystać jako kreatywną dekorację.

majsterkować-z-dzieci-2-latkami-słone-do-krajarki

Do ciasta solnego potrzebna jest tylko woda, sól i mąka, wymieszane w misce i zagniecione w masę ciasta. Następnie należy rozwałkować ciasto solne i wyciąć z maluchem różne kształty. W ten sposób możesz nawet zrobić piękne ozdoby choinkowe z 2-letnimi dziećmi.

rękodzieło-z-małymi-dzieciami-odciskami-słonego ciasta

Dzięki odciskom dłoni możesz nie tylko malować kreatywne obrazy, ale także tworzyć śmieszne figurki z ciasta solnego z 2-letnimi dziećmi. Pomóż dziecku umieścić odcisk dłoni na cieście, a następnie piecz ciasto w piekarniku w temperaturze 100 stopni przez około pół godziny. Następnie odciski dłoni dziecka mogą zostać przekształcone w kreatywne obrazki za pomocą odrobiny farby.