Podróże i wakacje

Zaplanuj letnie wakacje: śnij o zimnych porach roku z tymi dalekobieżnymi celami podróży!

Zaplanuj letnie wakacje na wyspie Ameryki Południowej

Niezależnie od tego, czy jest to wycieczka samochodem po parkach przyrody Namibii, wakacje na plaży w regionie Karaibów, czy rejs do Ameryki Południowej, długodystansowa podróż jest zawsze ekscytująca. W każdym razie, jeśli opuszcza się znajome terytorium Europy, aby przeżyć przygodę w obcych krajach, decydującą rolę odgrywa przygotowanie. Podamy Ci kilka przydatnych wskazówek, jak krok po kroku zaplanować idealne wakacje. Aby bezstresowy przyjazd i wyjazd trzeba było zrobić dużo wcześniej. Podpowiemy również, które kierunki podróży są szczególnie odpowiednie na letnie wakacje – marzenie o zimnych porach roku!

Zaplanuj wymarzone letnie wakacje – wymarzone kierunki dalekich podróży dla całej rodziny

Zaplanuj letnie wakacje wizyta w Afryce czas podróży

Już teraz wyrusz w wirtualną podróż do odległych krajów. Oto najciekawsze Cele podróży letnich w skrócie:

1. Cel podróży długodystansowych Afryka:

Namibia jest tradycyjnie jednym z najpopularniejszych celów podróży długodystansowych. Nie bez powodu, ponieważ w kraju panuje krótka pora deszczowa. Najlepszą porą na wizytę w Namibii jest okres od maja do sierpnia – kiedy temperatury w ciągu dnia wahają się między 22 a 25 stopni, wieczorem robi się o kilka stopni chłodniej. Idealny do odwiedzenia parków bogatych w dziką przyrodę lub spaceru po najwyższej pustyni na świecie.

Republika Południowej Afryki jest znana na całym świecie z Parku Narodowego Krugera. Tam turyści mogą obserwować słonie, lwy i żyrafy oraz podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy Przylądka Dobrej Nadziei. Spacery po plaży na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego lub Atlantyku sprawiają, że wakacje są idealne.

2. Daleki cel podróży Azja:

Wskazówki dotyczące planowania wakacji wybierających pomysły na podróże

Indonezja. Jeśli chcesz po raz pierwszy zaplanować letnie wakacje w Azji, zdecydowanie powinieneś odwiedzić wakacyjny raj Indonezja. Czekają na Ciebie wspaniałe plaże, wspaniałe świątynie i wiele przygód. Indonezja jest również idealnym miejscem na wakacje na plaży dla rodzin z małymi dziećmi.

Singapur oferuje nie tylko nieskończone możliwości zakupów, ale także liczne możliwości relaksu w zielonej oazie. Jest uważany za bezpieczny cel podróży, który jest szczególnie atrakcyjny dla singli. Temperatury w miesiącach letnich wynoszą 31 stopni, ale w tym okresie prawie nie pada.

3. Cel podróży długodystansowych Ameryka Łacińska:

Zaplanuj letnie wakacje Odkryj Brazylię

Jeśli chcesz doświadczyć czystej radości życia, wybierz Brazylię. Ponieważ kraj jest ogromny, w poszczególnych regionach występują pory deszczowe. W zasadzie jednak większość miast i obszarów można zwiedzać przez cały rok.

Planowanie wakacji: Wszystko zależy od dobrego przygotowania

Planowanie wakacji letnich, pomysły na dalekie podróże rodzinne

Jeśli cel jest już wyznaczony, możesz zaplanować letnie wakacje. Oto najważniejsze pytania, które koniecznie musisz wyjaśnić przed wyjazdem. Na podstawie poszczególnych punktów możesz stworzyć czek lub listę pakowania.

  • Wykup ubezpieczenie podróżne podczas rezerwacji.
  • Wyjaśnij z wyprzedzeniem wszystkie szczegóły dotyczące zarezerwowanego pokoju.
  • Ochrona szczepień dorosłych i dzieci. Zapytaj swojego lekarza o wszystkie rejestry szczepień, aby uzyskać poradę na temat wszelkich niezbędnych wzmocnień w stosunku do standardowych szczepień. W zależności od tego, dokąd dokładnie jedziesz, możesz również wezwać specjalistę medycyny tropikalnej. Może zalecić dalsze szczepienia i podać listę niezbędnych leków (np. przeciwko malarii).
  • Apteczka zdecydowanie nie powinna zabraknąć w Twoim bagażu. Pierwszą rzeczą w środku są leki, na których członkowie rodziny polegają w życiu codziennym. Ponadto zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę o odpowiednie leki na chorobę lokomocyjną, ból mięśni, gorączkę, siniaki, problemy żołądkowe, ból ucha i infekcje oczu. W apteczce nie powinno również zabraknąć niektórych bandaży.

Zaplanuj letnie wakacje Odkryj kierunki podróży

  • Znajdź paszporty wszystkich członków rodziny i sprawdź, czy są ważne przez co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu. Zapytaj z wyprzedzeniem, czy będziesz potrzebować wizy. Czy możesz go wystawić na miejscu, czy też musisz go zlecić w Niemczech. Dowiedz się, czy maluchy potrzebują dowodu tożsamości, czy nie.
  • Wymień pieniądze, aby pokryć opłaty graniczne i koszty podróży do hotelu.
  • Złóż wniosek o kartę kredytową i zawsze miej przy sobie kilka czeków podróżnych dla bezpieczeństwa. Znajdź z wyprzedzeniem adres swojego lokalnego banku. Zapisz najważniejsze dane kontaktowe – w tym numer telefonu, na który należy zadzwonić, aby zablokować kartę kredytową w przypadku kradzieży.
  • Zanotuj dane kontaktowe niemieckich placówek dyplomatycznych za granicą, do których możesz zadzwonić, jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania.

Planowanie wakacji daje wskazówki dla całej rodziny pomysłów