Podróże i wakacje

Zabytki Karlsruhe – 5 najpiękniejszych miejsc na idealne wakacje!

Liczące ponad 315 000 mieszkańców Karlsruhe jest drugim co do wielkości miastem Badenii-Wirtembergii i jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych celów podróży w Niemczech. Piękne miasto charakteryzuje się unikalnym planem, który został zaprojektowany przez margrabiego III Wilhelma w XVIII wieku. Karlsruhe jest poprzecinane siecią ulic wychodzących z pałacu. Stąd pochodzi przydomek „miasto w kształcie wachlarza”. Od wspaniałych budynków i pomników po liczne muzea i wspaniałe ogrody – w Karlsruhe można znaleźć zabytki tak różnorodne, że każdy otrzymuje swoją wartość. W tym artykule znajdziesz 5 najpiękniejszych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Atrakcje Karlsruhe najpiękniejsze miasta w Niemczech wycieczka po mieście

Położone nad Renem, w pobliżu Schwarzwaldu i Francji, Karlsruhe ma wiele do zaoferowania wszystkim odwiedzającym. Oazy spokoju jak ogród botaniczny i park pałacowy oczarowują ludzi z całego świata. 135 instytucji kulturalnych i duża liczba festiwali w mieście w kształcie wachlarza zapewnia urozmaicony program przez cały rok. Abyś mógł najlepiej odkryć Karlsruhe podczas swojej wizyty, zalecamy zapoznanie się z aktualnymi wystawami i wydarzeniami. Na portalu miasta można znaleźć świetne porady i rekomendacje dotyczące podróżowania, a także najświeższe wiadomości i informacje o różnych wydarzeniach myKA.

Zabytki w Karlsruhe – Pałac w Karlsruhe i Baden State Museum

Zamek Karlsruhe Wakacje w najpiękniejszych miastach Niemiec

  • Pałac w Karlsruhe – Wizyta w mieście w kształcie wachlarza jest kompletna dopiero po zwiedzeniu pałacu Karlsruhe i bajkowego ogrodu pałacowego. Wspaniała barokowa budowla została wzniesiona w latach 1715-1718 i przypomina Pałac Wersalski. Pałac stanowi centrum Karlsruhe i stąd rozpoczynają się 32 ulice, które charakteryzują symetryczny plan pięter. Obecnie znajduje się tam inna popularna atrakcja Karlsruhe, a mianowicie – Badisches Landesmuseum.
  • Badeńskie Państwowe Muzeum to kolejna bardzo ważna atrakcja publiczna w mieście. Kolekcja artefaktów historycznych, artystycznych i kulturalnych cieszy się międzynarodowym uznaniem. Niektóre eksponaty w postaci antyków, mebli, broni i dzieł sztuki mają nawet ponad 50 000 lat. Zwiedzający mają również możliwość poznania historii zamku i możnych ludzi, którzy kiedyś tam mieszkali.

Ogród botaniczny i rynek na relaksujący spacer po mieście

Karlsruhe Zwiedzanie Porady dotyczące podróży Niemcy Wakacje

  • Ogród botaniczny znajduje się na zachodnim krańcu ogrodu pałacowego i jest prawdziwą oazą spokoju w środku miasta. Został zbudowany w 1860 roku i jest jednym z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Kolorowy blask kwiatów i niepowtarzalna struktura inspirują wszystkich miłośników przyrody i architektury. Ogród botaniczny jest domem dla wielu gatunków tropikalnych roślin i kaktusów oraz ponad 20 gatunków drzew z całego świata. Małe ławeczki i artystyczne oczka wodne zachęcają do odpoczynku latem, a zimą odwiedzający mają możliwość obserwowania tropikalnych palm i ptaków w szklarniach. W okresie letnim organizowane są specjalne wycieczki dla dzieci, aby uczyć je uprawy warzyw na farmach.

najpiękniejsze miasta w Niemczech Karlsruhe zabytki starego miasta

  • Rynek — Wciąż nazywany bijącym sercem miasta, rynek jest również jednym z najsłynniejszych zabytków Karlsruhe. Oprócz licznych restauracji, kawiarni i sklepów znajdują się tu jedne z najważniejszych zabytków miasta w kształcie wachlarza, w tym ratusz i kościół ewangelicki. Ale najważniejszym symbolem Karlsruhe jest unikalna piramida. Wykonany jest z piaskowca i oznacza grób założyciela miasta, margrabiego Karola III Wilhelma. 

Sztuka z odmiennością – centrum sztuki i mediów

ZKM Karlsruhe Zwiedzanie w Niemczech Porady

ZKM, znany również jako „cyfrowy Bauhaus”, jest szczególnym rodzajem muzeum sztuki i nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków w Karlsruhe. Został otwarty w 1989 roku w dawnej fabryce amunicji i organizuje liczne imprezy i wystawy specjalne. Celem założycieli jest łączenie sztuk klasycznych, takich jak rzeźba i malarstwo, z formami sztuki z dziedziny wideo, performance, teatru i sztuki mediów. To wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się nauka, sztuka, nowoczesna technologia i kreatywność. Ponadto ZKM zajmuje się również badaniami i produkcją sztuki oraz posiada własne laboratorium, w którym prowadzony jest rozwój naukowy i badania. Bez względu na to, która wystawa jest aktualnie czynna – wizyta w ZKM zawsze się opłaca.

Ogród Botaniczny Karlsruhe Wakacje w Niemczech

Źródła obrazu: pixabay.com © 1./3./ 4./6. ; 2. wikipedia.com / Meph666 © 5. obs / ZKM Karlsruhe ARTIS