Podróże i wakacje

Wyjazdy językowe: tak możesz wyjechać na wakacje z mózgiem!

podróże językowe wskazówki dotyczące wakacji popularne kierunki podróży

Wakacje tylko na plaży co roku? Jeśli chcesz zrobić coś dla własnej kariery, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z czasu wolnego, relaksu i zwiedzania miasta, powinieneś zdecydować się na wycieczkę językową.

Kiedy słyszysz słowo „wakacje”, wielu od razu myśli o „słońcu, plaży, wycieczkach po mieście i oczywiście relaksie”. Jeśli jednak szukasz czegoś więcej niż standardowe wakacje, powinieneś wybrać się na jeden Zdecyduj się na wyjazd językowy za granicę. Łączy to kurs językowy na miejscu z licznymi zajęciami rekreacyjnymi. Dzięki temu możesz nie tylko poprawić własne umiejętności językowe w jak najkrótszym czasie na wakacjach, ale także poznać kraj i jego mieszkańców w wolnym czasie i jednocześnie odpocząć.

Wyjątkowa rzecz w wycieczkach językowych?

podróże językowe ucz się języka podczas wakacji

Dzięki wyjazdom językowym nauczysz się nowego języka znacznie szybciej i łatwiej niż na normalnym kursie językowym w domu. Czemu? Po prostu w kraju goszczącym jesteś przez całą dobę otoczony nowym językiem, dzięki czemu możesz całkowicie zanurzyć się w tym języku. Po bardzo krótkim czasie uczestnicy są praktycznie zmuszeni do praktycznego zastosowania zdobytej na zajęciach wiedzy i tym samym jej utrwalenia. Nie jest to jednak jedyna zaleta pobytu językowego za granicą. Liczne zorganizowane formy spędzania wolnego czasu dają również uczestnikom niepowtarzalną okazję do intensywnego poznania kraju goszczącego i zanurzenia się w jego kulturze. Oznacza to, że możesz poszerzyć własne horyzonty i stać się znacznie bardziej tolerancyjnym i otwartym na nowe rzeczy.

Długotrwała podróż po angielsku

anglia język cel podróży londyn

Nie ma prawie żadnego innego języka na świecie? popularne i ważne jak angielski. Oprócz zdominowania handlu międzynarodowego i gospodarki, językiem tym posługuje się prawie 400 milionów ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że angielski jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem, jeśli chodzi o podróże językowe. Ale gdzie możesz wszędzie uczyć się angielskiego? Jak już wspomniano, zasada podróży językowych jest dość prosta: języka najlepiej uczyć się tam, gdzie się nim mówi. W związku z tym kraje anglojęzyczne, takie jak Wielka Brytania, USA, Kanada, RPA, Singapur czy Australia są idealne do nauki języka obcego. Zdecydowanie najpopularniejszymi celami podróży są jednak Anglia, Ameryka i Malta.

Popularne miejsca podróży językowych

wycieczki językowe cel podróży anglia nauka angielskiego

Wycieczki po angielsku są szczególnie popularne wśród wielu niemieckich uczestników. Największy kraj na Wyspach Brytyjskich to nie tylko miejsce narodzin języka angielskiego, ale także piękne krajobrazy i eklektyczna mieszanka atrakcyjnych miast. Od światowej metropolii Londynu po artystyczne miasto Bristol, kulturalne miasto Oxford czy nadmorskie miasta Brighton i Bournemouth – każdy uczestnik znajdzie w Anglii to, czego szuka.

podróż językowa usa kalifornia wakacje na plaży

Jednak ci, którzy tęsknią za trochę więcej słońca i piasku na wycieczce językowej, znajdą to, czego szukają w USA. Od San Francisco po San Diego i Miami, Ameryka naprawdę oferuje wszystko, czego dusza zapragnie. W krainie superlatyw, zapierająca dech w piersiach przyroda w parkach narodowych, tętniące życiem miasta, liczne zakupy i oczywiście słynny “American Way of Life” kuszą. Jeśli niekoniecznie tęsknisz za plażą i morzem podczas swojej wycieczki językowej do USA, możesz wybrać jedno z innych dużych miast. Od dawna działający Nowy Jork, a także stolica Waszyngton, biznesowa metropolia Boston i „Windy City” Chicago są popularnymi celami podróży.

kursy językowe ucz się angielskiego podróże sydney australia

Jeśli nie chcesz doskonalić znajomości języka angielskiego w standardowych destynacjach turystycznych, powinieneś zdecydować się na coś bardziej egzotycznego. Co powiesz na przykład na raj na świeżym powietrzu Kanada, który przyciąga niezliczonymi cudami natury i prawdopodobnie najbardziej przyjaznymi mieszkańcami. Jeśli wolisz cieplej, powinieneś udać się do Australii lub Nowej Zelandii, aby doskonalić swoje umiejętności językowe z innymi „Aussies” na plaży w Sydney lub w porcie Auckland. Dla tych, którzy nie chcą lecieć zbyt daleko, odpowiednia jest letnia wyspa Malta na Morzu Śródziemnym. Przy prawie 300 słonecznych dniach w roku turystów przyciągają nie tylko piękne plaże i zatoki, ale także śródziemnomorski klimat i barwna mieszanka różnych kultur.

podróż językowa wybierz wskazówki dotyczące celu podróży

Jak widać, jest naprawdę duży wybór, jeśli chodzi o lokalizacje kursów do podróży językowych. Aby je zawęzić, uczestnicy powinni zastanowić się, jakiego języka muszą się nauczyć i jak długo powinien trwać pobyt za granicą. Dwa tygodnie w Australii nie są warte zachodu, a rok w Anglii może szybko stać się monotonny!