Podróże i wakacje

Wakacje nad Bałtykiem mimo Corony: najpiękniejsze miejsca i pomocne wskazówki na pierwszy rzut oka!

Lato jest tuż za rogiem i gdy tylko termometr wzrośnie powyżej 20 stopni, wszyscy zaczynają marzyć o słonecznych wakacjach na plaży. Plaża, słońce, piasek i pyszne koktajle – brzmi cudownie, prawda? Ale po co lecieć daleko, skoro mamy w Niemczech plaże równie piękne i zapierające dech w piersiach? Wakacje w Niemczech i krajach sąsiednich, takich jak Austria, już w zeszłym roku odnotowały wzrost popytu z powodu pandemii COVID-19. Wyspy na Bałtyku są niewątpliwie jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku Niemców, a magiczne, kilometrowe piaszczyste plaże przyciągają coraz więcej turystów. Na szczęście po miesięcznej blokadzie podróż staje się znowu możliwa i coraz więcej krajów związkowych stopniowo rozluźnia środki koronacyjne. Chciałbyś też wyjechać na wakacje nad Bałtykiem pomimo Corony? Więc jesteś tutaj! W naszym artykule podpowiemy, jakie zasady Corona obowiązują na wybrzeżu Bałtyku oraz najpiękniejsze miejsca, plaże i kempingi nad Bałtykiem w Niemczech!

Czy wakacje nad Bałtykiem są znów możliwe pomimo Corona??

Wakacje nad Bałtykiem Corona dobre kempingi w Niemczech 2021

Liczba infekcji w Niemczech nieznacznie spada, co budzi wiele nadziei na udane wakacje nad Bałtykiem pomimo Corony. W Szlezwiku-Holsztynie od 17.05. Pobyty noclegowe dla osób zaszczepionych, rekonwalescencyjnych i przebadanych negatywnie są generalnie ponownie dozwolone, a pod pewnymi warunkami ludzie mogą cieszyć się wakacjami z okazji Zielonych Świąt na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jeśli jednak chcesz zostać na noc jako turysta na północy, musisz być testowany na Corona co 3 dni, a test PCR nie powinien być starszy niż 24 godziny po przyjeździe. Jednak sytuacja koronowa w Meklemburgii-Pomorzu Przednim jest nieco bardziej napięta niż w Szlezwiku-Holsztynie i zgodnie z ostatnim rozporządzeniem wakacje miałyby się odbyć dopiero 7 czerwca. dla mieszkańców i od 14.06. możliwe znowu dla wszystkich.

Urlop Timmendorfer Strand nad Morzem Bałtyckim Corona

Kroki otwierające, które mają zastosowanie od 17 maja, można znaleźć poniżej:

 • Pensjonaty, hotele i inne podmioty oferujące zakwaterowanie mogą zostać ponownie otwarte pod pewnymi warunkami, a wszyscy niezaszczepieni goście muszą mieć negatywny wynik testu koronowego. Turyści muszą być poddawani ponownemu badaniu co 72 godziny.
 • Łącznie 10 osób z maksymalnie 10 gospodarstw domowych może spotkać się na zewnątrz i maksymalnie 10 osób z 2 gospodarstw domowych.
 • Restauracje i kawiarnie mogą również obsługiwać klientów w pomieszczeniach pod pewnymi warunkami, o ile są w pełni zaszczepieni lub przejdą negatywny test.
 • Wewnątrz przy jednym stole może siedzieć maksymalnie 5 osób z 2 gospodarstw domowych, a na zewnątrz do 10 osób z 10 gospodarstw domowych.
 • Odkryte obszary obiektów kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak parki rozrywki, mogą zostać ponownie otwarte, a podczas wizyty w muzeum lub na wystawę wymagane są negatywne testy.
 • W przypadku spotkań poza zamkniętymi salami dozwolone jest maksymalnie 250 uczestników.
 • W głównych strefach handlowych, strefach dla pieszych i innych ulicach, na których nie można przestrzegać wymogu odległości, ludzie muszą nosić ochraniacze na usta i nos. Istniejący obowiązek dotyczy m.in. transportu publicznego i handlu detalicznego.

Jaka jest temperatura nad Bałtykiem i kiedy jest najlepszy czas na wakacje?

Zielone Świątki 2021 porady turystyczne kempingi Morze Bałtyckie Niemcy

Wybrzeże Morza Bałtyckiego jest tak naprawdę popularnym miejscem wypoczynku zarówno latem, jak i jesienią i zimą. Aby jednak mimo Corony można było w pełni cieszyć się wakacjami nad Bałtykiem, pogoda odgrywa decydującą rolę. Na niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego panuje klimat umiarkowany. Oznacza to, że zimy są dość chłodne, a lata ciepłe, ale nie za gorące ze względu na świeżą bryzę. Temperatura wody w miesiącach letnich wynosi od 18 do 20 stopni. Jeśli chcesz odpocząć na plaży i nacieszyć się słońcem, najlepiej zaplanować wakacje od maja do czerwca. Wiosna i jesień to najlepszy czas na podróż dla każdego, kto lubi wędrówki piesze lub rowerowe. Choć zimą trzeba liczyć się z chłodem, mrozem i śliską pogodą, widok lodowatego zimowego krajobrazu jest po prostu wyjątkowy i zapiera dech w piersiach.

Wakacje nad Bałtykiem mimo Corony: To najpiękniejsze wyspy na Bałtyku

Morze Bałtyckie widzi najpiękniejsze wyspy w Niemczech

Morze Bałtyckie rozciąga się na łącznej powierzchni 412 500 kilometrów kwadratowych i jest również nazywane Morzem Bałtyckim. W rzeczywistości jest to największe słonawe morze na ziemi, które jest mieszanką rzeki i morza. Wyjaśnia to również, dlaczego zasolenie jest tam stosunkowo mniejsze jak na morze. Pływanie, żeglowanie, długie spacery po plaży, wycieczki rowerowe lub wycieczki – wybrzeże Morza Bałtyckiego oferuje wiele pięknych plaż i najlepsze warunki do wszelkiego rodzaju zajęć rekreacyjnych. Abyś mógł zaplanować wakacje nad Bałtykiem pomimo Corony, poniżej zestawiliśmy dla Ciebie najpiękniejsze wyspy.

 • upominać jest największą wyspą w Niemczech i oferuje liczne piękne plaże i miejsca do wypoczynku nad samym morzem lub w głębi wyspy. Jeśli kochasz plażę, lubisz długie spacery i wędrówki lub chciałbyś surfować i kitesurfować, to Rugia byłaby idealną wyspą na wakacje nad Morzem Bałtyckim pomimo Corony. Spodziewasz się tam nie tylko wyjątkowej przyrody, ale także starych nadbałtyckich kurortów.
 • Uznam jest drugą co do wielkości po Rugii z niemieckich wysp, a o długości 45 kilometrów znajduje się najdłuższa plaża w Republice Federalnej Niemiec. Ponadto nadmorska promenada jest najdłuższa w Europie i ma 8,5 kilometra. Mało kto wie, że na wyspie Uznam znajduje się pierwszy nadmorski kurort w Niemczech, a mianowicie Bansin. Miłośnicy odnowy biologicznej również zagoszczą na wyspie Morza Bałtyckiego – wiele hoteli i najpiękniejszych term w Heringsdorfie i Zinnowitz zaprasza na relaks. Długim spacerkiem po plaży można również spokojnie dostać się z cesarskich łaźni do Polski, gdyż część Uznamu należy do naszego sąsiedniego kraju. Tam na pewno warto odwiedzić piękne portowe miasto Świnoujście.

Fehrmarn i Hiddensee zawsze warto odwiedzić

Porady dotyczące podróży Hiddensee Wakacje nad Morzem Bałtyckim Korona

 • Fehmarn jest trzecią co do wielkości wyspą w Niemczech i właściwie jedyną wyspą na Bałtyku Szlezwik-Holsztyn. Szerokie plaże i drobny piasek tworzą karaibski klimat, a warunki wietrzne są idealne do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Już sama przejażdżka samochodem przez 962-metrowy most kombinowany drogowo-kolejowy, most Fehmarnsund, robi wrażenie i stanowi doskonały początek relaksujących wakacji nad Morzem Bałtyckim pomimo Corony. Wszyscy miłośnicy przyrody powinni koniecznie odwiedzić naturalne krajobrazy Zielonej Cegły i rezerwatu ptactwa wodnego Wallnau i podziwiać wszystkie egzotyczne, rodzime gatunki ptaków. Z kolei w centrum morskim w Burg na ponad 6000 metrów kwadratowych z bliska można zobaczyć koralowce, rekiny i inne morskie stworzenia.
 • Ukryte jezioro – Na zachód od Rugii znajduje się piękna wyspa Hiddensee, która jest największą wyspą w Parku Narodowym Vorpommersche Boddenlandschaft i jednym z najważniejszych miejsc odpoczynku żurawi w Niemczech. Podobnie jak na wielu innych wyspach, Hiddensee jest wolne od samochodów i nie wolno tam wjeżdżać prywatnymi samochodami. Dzięki temu możesz cieszyć się niezwykłą ciszą, której rzadko można znaleźć w dzisiejszym świecie. Hiddensee nie jest przepełnione turystami i dlatego jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą spokojnego wypoczynku nad Bałtykiem pomimo Corony.

To jedne z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem

Zarezerwuj rodzinny hotel nad Morzem Bałtyckim, w którym możesz wybrać się na wakacje na plaży w Niemczech

Niekończące się, piękne i niemal karaibskie piaszczyste plaże przemawiają za wakacjami nad Bałtykiem pomimo Corony. Drobny piasek, wygodne leżaki i zapierający dech w piersiach krajobraz wydm jak okiem sięgnąć – wybrzeże Bałtyku z pewnością ma coś do zaoferowania dla każdego gustu! Jeśli chcesz wypróbować nowy cel podróży w swoim kraju, zdecydowanie powinieneś odwiedzić niektóre z poniższych plaż nad Morzem Bałtyckim!

 • Z Plaża Timmendorfer to idealna plaża dla wszystkich, którzy lubią kite’ować lub surfować i szukają naturalnego i spokojnego miejsca. Dodatkowo woda jest bardzo płytka i powoli pogłębia się, dzięki czemu idealnie nadaje się dla małych dzieci. Biały i drobny piasek zachęca do spacerów po plaży i budowania zamków z piasku. Bogata oferta zajęć rekreacyjnych i imprez w miesiącach letnich gwarantuje mnóstwo zabawy.
 • ten Zatoka Lubecka jest prawdopodobnie najbardziej znaną zatoką w całych Niemczech i rozciąga się od Fehmarn do Klützer Winkel w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Jednym z najstarszych i najpopularniejszych kurortów nadmorskich jest niewątpliwie Travemünde, gdzie Trave wpada do Zatoki Lubeckiej. Niezależnie od tego, czy na rodzinne wakacje, czy z przyjaciółmi – plaża ma coś dla każdego i od wielu lat jest bardzo popularna wśród gości w każdym wieku.

Regulamin wakacji Corona wakacje nad Bałtykiem porady

 • Warnemünde to jedna z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych plaż nad Bałtykiem i może być dość zatłoczona w sezonie. Jednak dzięki przestronności jest to całkiem znośne, a drobny piasek, który przypomina cukier puder, emanuje prawdziwym karaibskim klimatem. We wschodniej części czeka na Was tzw. „piracka plaża” wyposażona w place zabaw, trampoliny i drabinkę do wspinaczki.
 • Ostseebad Karlshagen ma łącznie 43 kilometry i ciągnie się od Świnoujścia w Polsce do Peenemünde. Wygodne leżaki na piaszczystej plaży zachęcają do odpoczynku i zapewniają niezakłócony widok na morze i okolicę. Ponieważ fale występują tylko w bardzo burzliwe dni, a plaża łagodnie opada do wody, jest to idealne miejsce dla każdego, kto mimo Corony chce spędzić wakacje nad Bałtykiem z rodziną.
 • Schönberg to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż Morza Bałtyckiego i na pewno nie powinno jej zabraknąć na naszej liście. 8-kilometrowa plaża zachwyca krystalicznie czystą wodą i niesamowicie drobnym, białym piaskiem. Czy na romantyczny wyjazd we dwoje, czy raczej na szalone imprezy – każdy dostaje tam swoje pieniądze. Są też odcinki plaży odpowiednie dla żeglarzy, kitesurferów i windsurferów oraz wioślarzy. I dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli psów – na niektórych odcinkach plaży twoi czworonożni przyjaciele mogą chodzić do wody i swobodnie przebywać na plaży.

Najlepsze kempingi nad Morzem Bałtyckim w Niemczech

Najpiękniejsze plaże na wakacjach nad Bałtykiem pomimo wskazówek Corony

Biwakowanie nad Bałtykiem to niezapomniane przeżycie i od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych form wypoczynku dla większości Niemców. Piękne wyspy i urokliwe miasta hanzeatyckie znajdują się niedaleko większości kempingów nad Morzem Bałtyckim w Niemczech. Mimo ogromnego wyboru nowoczesnych hoteli i luksusowych apartamentów wakacyjnych, wakacje na łonie natury cieszą się dużą popularnością, a nawet stają się coraz ciekawsze dla nowych wczasowiczów. Oto niektóre z najlepszych kempingów nad Morzem Bałtyckim w Niemczech na następne wakacje.

 • Kemping i park wakacyjny Wulfener Haus ma około 34 hektarów i odpowiada kategorii pięciogwiazdkowej. Niezależnie od tego, czy są to namioty, przyczepy stacjonarne czy przyczepy kempingowe – dla każdego jest wystarczająco dużo miejsca. Duża część miejsc parkingowych określana jest jako „przestrzeń komfortowa” i charakteryzuje się przyłączami TV, kanalizacji, wody i prądu. Jest też bistro, bar piwny, lodziarnia, dyskoteka, trzy restauracje i dwa pola golfowe. Inne dodatki to szkoła nurkowania, surfingu, żeglarstwa i golfa oraz namiot pokazowy ze sceną pokazową. Nic więc dziwnego, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do biwakowania nad Bałtykiem.
 • Park kempingowy Rostocker Heide – Jeśli marzysz o pobycie w Darß, ten kemping będzie idealnym adresem na wakacje nad Bałtykiem pomimo Corony. Stanowiska kempingowe położone są w samym sercu pięknego bukowego lasu, a restauracja, lodziarnia i piekarnia gwarantują spokojny i komfortowy pobyt. Ponadto węzły sanitarne wyposażone są w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, przebieralnie oraz łazienki z wannami i indywidualnymi prysznicami. A co najlepsze? Kobiety nie muszą rezygnować z ładnej fryzury, bo znajdziesz tam również salon fryzjerski!

Czy Malente nad Bałtykiem??

Kempingi Morze Bałtyckie wakacje w Niemczech pomimo wskazówek Corony

Uzdrowisko lotnicze Bad Malente nad Bałtykiem to bez wątpienia idealne miejsce, które łączy sport i relaks. Otoczone śródlądowymi jeziorami i pięknymi lasami Malente jest idealną bazą wypadową do aktywnych wycieczek Nordic Walk lub długich, relaksujących spacerów. Malente jest otoczone licznymi jeziorami i najlepiej zwiedzać je podczas wycieczki kajakiem z przewodnikiem, rowerem wodnym lub wiosłowaniem na stojąco. Wycieczka po nietkniętym leśnym krajobrazie sprawia, że ​​serca wszystkich miłośników przyrody biją szybciej. A jeśli chcesz rozpieszczać się czymś pysznym, zdecydowanie powinieneś spróbować specjalności kulinarnej, czyli szynki holsztyńskiej.

Odwiedź Morze Bałtyckie Greifswald

Kempingi Morze Bałtyckie Wskazówki dotyczące wakacji letnich w Niemczech Corona

Meklemburgia-Pomorze Przednie nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Niemczech, a Greifswald nad Morzem Bałtyckim jest z pewnością jednym z ukrytych skarbów regionu. Miasto położone jest między wyspą Uznam a Stralsundem, a jego świetna lokalizacja sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na wakacje nad Morzem Bałtyckim pomimo Corony. Magiczny, marynistyczny klimat oraz liczne restauracje i kawiarnie zachęcają do odpoczynku. W Greifswaldzie czeka na Ciebie największy port muzealny w Niemczech, a każdy, kto ma ochotę na wycieczkę zabytkowym Zeesbootem lub kutrem rekinów, może wejść na pokład na jeden dzień. Absolutną koniecznością dla wszystkich odwiedzających jest Katedra św. Mikołaja, której imponujące fasady można zobaczyć z daleka. Aby uzyskać niezapomniany widok na całe miasto i okolice aż po Rugię, należy wspiąć się na platformę widokową nawy głównej. A może pyszny lunch na statku-muzeum Pomeria w porcie? Chociaż Greifswald to całkiem małe miasteczko, zdecydowanie warto je odwiedzić!

najpiękniejsze miasta nad niemieckim Morzem Bałtyckim Porady na Zielone Świątki Corona