Podróże i wakacje

Wakacje na wyspie: 10 mało znanych celów podróży z białymi plażami i piękną przyrodą

Wakacje na wyspie Tobago wyspa zatoka puste plaże

Zjawiskowe zatoki, soczyście zielone krajobrazy, błękitne morze: daleko od lądu egzotyczna wyspa obiecuje czysty relaks. Spragnieni relaksu mogą przez cały dzień wylegiwać się na białych plażach, poszukiwacze przygód mogą zorganizować wycieczki w głąb wyspy lub odwiedzić pobliskie miejscowości na stałym lądzie, a miłośnicy sportu z pewnością docenią liczne możliwości uprawiania różnych sportów wodnych. Ale choć brzmi to pięknie, sytuacja jest zwykle zupełnie inna: najsłynniejsze wyspy są przepełnione turystami. Hałas, brud i długie czasy oczekiwania na lotnisku, w hotelu i restauracjach nie są rzadkością. Jest jednak kilka wysp, które wciąż są mało znane i na których można cieszyć się krystalicznie czystą wodą, wymarzonymi plażami i piękną przyrodą. Przygotowaliśmy listę 10 miejsc podróży na idealne wakacje na wyspie.

1. Wakacje na wyspie: Wyspy Kokosowe na Oceanie Indyjskim

Wakacje na wyspie Egzotyczne miejsca Australia Wyspa Kokosowa Keeling Beach Windsurfing Beach

Wyspy Kokosowe to niewielka grupa wysp na środku Oceanu Indyjskiego. Prawdopodobnie najbardziej znane terytorium zamorskie Australii, znane są z białych plaż i wielu palm na wybrzeżu. Na największej wyspie, na której mieszka około 80% miejscowej ludności, znajduje się lotnisko. Wszystkie pozostałe wyspy znajdują się blisko siebie i można na nie dotrzeć kajakiem lub łodzią. Pogoda jest ciepła przez cały rok, temperatury wahają się od 25 do 29 stopni. Polecamy odwiedzić od września do lutego.

2. Wakacje na wyspie: Grenada to piękny kraj wyspiarski

Wakacje na wyspie egzotyczne miejsca podróży Grenada widok powyżej

Jeśli szukasz dzikich plaż i pięknej przyrody, to wyspiarskie państwo Grenada jest właśnie dla Ciebie. Położona w pobliżu Wenezueli egzotyczna wyspa jest obecnie znana również jako Wyspa Przypraw. Rosną tam goździki, cynamon, imbir i gałka muszkatołowa. Turyści mogą również kupić kokosy, mango i inne egzotyczne owoce na dużym targu w stolicy lub skosztować specjałów rybnych w lokalnych restauracjach. Jeśli chodzi o naturę, Grenada jest uważana za raj dla nurków i ma kilka raf koralowych, które entuzjaści mogą odwiedzić.

Wakacje na wyspie Grenada wyspa woda na plaży

3. Wakacje na wyspie w malowniczym archipelagu Gwadelupy

Wakacje na wyspie egzotyczne miejsca wakacje na plaży La Gomera

Dwie zamieszkałe i siedem bezludnych wysp tworzą archipelag Gwadelupy, francuskie terytorium zamorskie w regionie Karaibów. W przeciwieństwie do innych archipelagów, turystyka masowa na szczęście ją ominęła. To dlatego stan wyspiarski wciąż ma bujną przyrodę i ma wiele do zaoferowania poszukiwaczom przygód: ​​plaże z białymi palmami, gęste lasy z egzotyczną roślinnością dżungli, liczne cuda natury, takie jak znane „wrzące” źródła, wodospady, a nawet wulkan Gwadelupa jest popularnym celem kąpiących się i wędrowców.

4. Wakacje na wyspie: Mauritius to raj na ziemi

Mauritius Island Wakacje Łodzie Jachty Egzotyczne miejsca podróży

Mauritius to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, około 900 km od Madagaskaru. Najlepiej można to opisać słowami słynnego pisarza Marka Twaina: „Raj to kopia Mauritiusa”. Wyspa słynie nie tylko z pięknej przyrody i licznych plaż, ale jest również popularnym celem podróży turystów o zainteresowaniach kulinarnych.

5. Wakacje na wyspie w Nihi Sumba, Indonezja

Wakacje na wyspie Nihi Sumba Wioski Kultura tubylcza Indonezja

Jeśli chcesz poznać kulturę i przyrodę Indonezji, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Nihi Sumba. To tylko godzina drogi od przepełnionej wyspy Bali i oferuje wszystko, czego można oczekiwać od aktywnego wypoczynku: liczne małe wioski z domami ze słomy i drewna zapraszają turystów w podróż odkrywczą, różne możliwości wycieczek do wnętrza wyspy , a także oferty na wycieczki statkiem są również dostępne. Wyspa stała się również miejscem spotkań surferów z całego świata.

Wakacje na wyspie Nihi Sumba Indonezja egzotyczne miejsca podróży

6. Wakacje na wyspie na Scilly: tropikalne wyspy w pobliżu południowego wybrzeża Anglii

Miejsca na wakacje na wyspie Scilly Anglia Egzotyczne

Wierzcie lub nie, ale archipelag Scilly znajduje się niecałe 50 km od południowego wybrzeża Anglii. Łagodny klimat i wiele słonecznych dni w roku sprawiają, że pięć zamieszkanych wysp jest popularnym miejscem wypoczynku dla wielu Europejczyków. Program rozrywkowy obejmuje nurkowanie z lwami morskimi, wspinaczkę i żeglarstwo.

7. Wyspa Reunion na Oceanie Indyjskim

Wakacje na wyspie Reunion Island Timbuktu podróży cele podróży górski krajobraz

Wyspa Reunion, francuski region zamorski, uważana jest za raj dla fotografów. Można tam zrobić zdjęcia nie tylko malowniczych białych plaż, ale także wysokich gór i egzotycznej roślinności we wnętrzu. Miłośnicy sportu również mogą się na niego spodziewać, ponieważ mają do wyboru rafting, kajakarstwo i paralotniarstwo.

8. Wakacje na wyspie na przylądku Sal w pobliżu wybrzeża Afryki Południowej

Wakacje na wyspie Sol Verde Afrykańska produkcja soli na wyspie

Kontynent afrykański nie jest dokładnie znany z egzotycznych wysp. W przeciwieństwie do Ameryki Południowej i Północnej, gdzie wiele archipelagów otacza wybrzeże, w sąsiedztwie Afryki jest raczej niewiele wysp. Przylądek Sal jest więc jednym z niewielu zamieszkałych archipelagów w pobliżu RPA. Główna wyspa jest nie tylko popularna ze względu na dzikie plaże, ale ma również podwodną jaskinię, którą miejscowi nazywają „Okiem”.

9. Wakacje na wyspie na Dominice na Karaibach

Wyspa wakacje plaża egzotyczne palmy góry dominica

Wyspa Dominika na Karaibach oferuje jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. W środku tak zwanej szampańskiej rafy koralowej znajduje się gorące podwodne źródło, a jego bulgocząca woda zapewnia wyjątkowe wrażenia nurkowe. Jeśli chcesz być aktywny podczas wakacji, możesz znaleźć na wyspie rezerwat przyrody chroniony przez UNESCO.

10. Miejsca na wyspie: Tobago

Wyspa wakacje tobago plaża wybrzeże las

Wyspa Tobago, znacznie mniejsza niż popularny Trynidad, charakteryzuje się różnorodnością biologiczną jak żadna inna wyspa na naszej liście. Około 100 rodzimych ssaków i ponad 400 gatunków ptaków, a także różne rośliny i kwiaty co roku inspiruje turystów. Jego długie wybrzeże oferuje wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich wczasowiczów.