Podróże i wakacje

Wakacje na Kefalonii: porady dotyczące podróży na niezapomniane letnie wakacje w Grecji!

Kto ich nie zna – piękne plaże z krystalicznie czystą wodą w Grecji? Zwłaszcza wyspy takie jak Korfu, Kreta, Rodos czy Santorini rok po roku przyciągają niezliczoną ilość turystów i od dawna są popularnymi miejscami wypoczynku w Grecji. Ale czy słyszałeś kiedyś o wyspie Kefalonia? Jeśli nie, nie jesteś sam. Chociaż Kefalonia jest największą z Wysp Jońskich, ten piękny kawałek ziemi jest nadal prawdziwą wskazówką dla wczasowiczów. Niesamowite górskie panoramy, słodkie wioski rybackie i bajkowe plaże w bajecznym krajobrazie – piękna wyspa oferuje to wszystko! Więc jeśli chcesz cieszyć się grecką atmosferą z dala od masowej turystyki, będziesz w dobrych rękach na wakacjach w Kefalonii! W dalszej części podpowiemy, czego na pewno nie można tam przegapić, a także najpiękniejsze miejsca i plaże!

Wymagania wstępne Kefalonia: na co należy zwrócić uwagę!

Wakacje Kefalonia Zwiedzanie najpiękniejszych plaż w Grecji

Chociaż w ostatnich tygodniach Grecja ponownie została poważnie dotknięta przez COVID-19, Instytut Roberta Kocha nie klasyfikuje już tego kraju jako obszaru ryzyka koronowego. Wjazd jest zasadniczo możliwy dla wszystkich osób w wieku 12 lat i starszych, które mają negatywny wynik PCR lub szybki test, które mogą udowodnić pełne szczepienie lub powrót do zdrowia. Jednak negatywne testy są ważne tylko przez 72 godziny. Istnieje również wymóg rejestracji online dla wszystkich podróżnych i wczasowiczów, którzy muszą wypełnić internetowy „Formularz lokalizacji pasażera”. Jednak liczba infekcji w Grecji znacznie wzrosła, a środki przeciwko pandemii są nadal stosowane. Kraj jest podzielony na różne strefy ryzyka, a zmiany w krótkim czasie są możliwe w dowolnym momencie.

Kiedy jest najlepszy czas na podróż do Kefalonia??

najpiękniejsze wyspy w Grecji Kefalonia wakacyjne porady

Z ponad 3000 godzinami słońca w roku, Kefalonia oferuje idealne warunki na słoneczne wakacje na plaży. Sezon kąpielowy zaczyna się około czerwca, a szczyty przypada na lipiec i sierpień, kiedy temperatury osiągają ponad 30 stopni Celsjusza. Chociaż może być dość gorąco, zwykle wieje bardzo przyjemny wiatr i rzadko zdarzają się opady deszczu. Jeśli wolisz cieszyć się wakacjami w umiarkowanych temperaturach, wrzesień z temperaturami między 23 a 27 stopniami to idealny czas na podróż. Morze jest nadal przyjemnie ciepłe, a plaże nie są aż tak zatłoczone – idealne na wakacje z dziećmi w Kefalonii!

Najpiękniejsze miejsca na idealne wakacje w Kefalonii

najpiękniejsze plaże w Kefalonia Grecja wskazówki dotyczące wakacji letnich

Chociaż Kefalonia jest największą z Wysp Jońskich, jest też najmniej zaludniona. Wymarzona wyspa jest jednym z ukrytych klejnotów Grecji i nadal jest prawdziwą wskazówką dla wczasowiczów. Jednak mała perełka archipelagu przyciąga coraz więcej turystów i nietrudno zrozumieć dlaczego. Urokliwe wioski rybackie, zapierające dech w piersiach plaże z krystalicznie czystą wodą, skalne jaskinie i bujna roślinność tworzą egzotyczny wakacyjny raj. Poniżej pokażemy Ci wszystkie wymarzone miejsca, których nie możesz przegapić na wakacjach na Kefalonii.

Argostoli

Argostoli Grecja Kefalonia Atrakcje Wakacyjne

Argostoli jest stolicą Kefalonii i znajduje się zaledwie 15 minut od lotniska. Miasto położone jest na małym cyplu w południowo-zachodniej części wyspy i można je łatwo zwiedzać na piechotę przez cały dzień. Ulica Lithostroto i otaczające ją uliczki są sercem Argostoli i zachęcają do spacerów i odpoczynku. Wieczorem zdecydowanie warto odwiedzić Platia Vallianou, główny rynek miasta i skosztować regionalnej kuchni w przytulnych tawernach i restauracjach. Na promenadzie portowej znajdziesz kolejny punkt orientacyjny Argostoli: Most De Bosset. Prawie 700-metrowy most jest w rzeczywistości najdłuższym mostem morskim wykonanym z kamienia i znalazł się również w Księdze Rekordów Guinnessa. Prowadzi na drugą stronę zatoki Argostoli i oferuje wspaniały panoramiczny widok na całe miasto. Miłośnicy kultury również znajdą coś dla siebie w Argostoli. Oprócz imponujących kościołów, takich jak kościół Agios Spiridon, istnieje wiele muzeów, które warto odwiedzić.

Żółwie oglądają wakacje Kefalonia na najpiękniejszych wyspach Grecji

A coś, czego na pewno nie można przegapić podczas wizyty w Argostoli, to żółwie w porcie! Żółwie morskie (Carett Caretta), które mogą ważyć do 100 kilogramów i osiągać wysokość do 1 metra, wiszą wokół nadmorskiej promenady, aby nakarmić szczątki rybaków. Oprócz Zakynthos, Kefalonia jest również znana z populacji żółwi szylkretowych, a w Argostoli można zbliżyć się do tych uroczych zwierząt niż gdziekolwiek indziej. Najlepszą porą na oglądanie żółwi jest między 8 a 9 rano..

Fiskardo

Wakacje Kefalonia Atrakcje Lista najpiękniejszych wysp w Grecji

Kolejna malownicza wioska rybacka czeka na Ciebie na północnym wybrzeżu Kefalonii. Otoczone gęstymi lasami Fiscardo oczarowuje wszystkich urlopowiczów zapierającymi dech w piersiach zatokami i pięknymi żwirowymi plażami. Wioska z prawie 200 mieszkańcami jest dość przejrzysta i dlatego jest idealna na spokojne wakacje w Kefalonii. Ponieważ uniknęło wielkiego trzęsienia ziemi w 1953 roku, nadal można tam znaleźć bardzo dobrze zachowane budynki i imponujące wille miejskie z czasów weneckich. Chociaż Fiscardo jest jednym z najpopularniejszych celów podróży na Kefalonii, jakoś udało mu się zachować swoje piękno. Od lat 70. w mieście portowym obowiązują bardzo surowe przepisy budowlane: nie tylko trzeba zachować określony styl i wysokość, ale także kolor okiennic odgrywa decydującą rolę w wyglądzie miasta. Szczególną atrakcją jest piękny port z licznymi łodziami rybackimi i luksusowymi jachtami. Pozwól sobie na dryfowanie po wąskich uliczkach, przeglądaj małe sklepy lub zafunduj sobie kieliszek ouzo w jednej z doskonałych tawern rybnych w porcie. I kto wie, może pojawi się jedna lub druga gwiazda Hollywood. Gwiazdy takie jak Beyoncè, Madonna i Nicolas Cage również doceniają piękno Fiscardo i były tam kilka razy.

Assos

Assos Kefalonia Atrakcje Grecja Porady wakacyjne

Małej i uroczej wioski rybackiej Assos, zwanej również Asos, nie powinno zabraknąć podczas żadnego święta Kefalonia. Znajduje się około 20 kilometrów na północ od Argostoli i znajduje się na maleńkim półwyspie, który jest połączony z lądem tylko wąskim mostem lądowym. Liczące około 100 mieszkańców Assos jest jednym z najbardziej urokliwych i najpiękniejszych zakątków Kefalonii. Szczególnie warte zobaczenia są kolorowe wille i domy, które ciągną się wzdłuż promenady. A każdy, kto interesuje się historią i kulturą, powinien koniecznie odwiedzić wenecki zamek z XVI wieku. Chociaż zamek jest w ruinie, forteca jest jednym z największych zamków w Grecji i zdecydowanie warto ją odwiedzić. Trasa prowadzi przez zapierające dech w piersiach drzewa oliwne i piękną przyrodę, a widok z góry na morze i wioskę po prostu zachwyci. A może zrobisz sobie małą przerwę i poczujesz atmosferę Assos w jednej z wielu kawiarni i restauracji na promenadzie portowej?

Góra Enos

Góra Enos Grecja piesze wycieczki wakacje Kefalonia zwiedzanie

To, co sprawia, że ​​Kefalonia jest tak fascynująca i wyjątkowa, to niesamowicie zróżnicowany krajobraz. Czy chciałbyś uprawiać sport na wakacjach w Kefalonii? W takim razie możemy polecić wycieczkę na górę Enos! Ta góra o wysokości 1628 metrów znajduje się w Parku Narodowym Enos o tej samej nazwie i jest idealnym miejscem na krótką wycieczkę pieszą. Miejsce to jest również rezerwatem przyrody, ponieważ rosną tu wyłącznie ciemne jodły kefalońskie, czyli „Abies cephalonica”. To sprawia, że ​​góra wydaje się bardzo ciemna i nadal nazywana jest „Monte Nero” (Czarna Góra). Wejście i zejście od wejścia do parku narodowego na szczyt zajmuje około 4 godzin, a na szczycie góry zostaniesz nagrodzony bajkowym widokiem na całą wyspę. Przy dobrej pogodzie można nawet zobaczyć sąsiednie wyspy Lefkada, Zakynthos i Itaka. Przy odrobinie szczęścia na szczycie można dostrzec dzikie konie.

Jaskinia Melissani

Jaskinia Melissani Kefalonia najpiękniejsze wyspy Grecji

Jaskinia Melissani w Karavmylos to prawdziwy spektakl przyrodniczy i bez wątpienia najbardziej imponujący i imponujący widok na Kefalonii. W jaskini znajduje się podziemne jezioro, które w najgłębszym miejscu ma około 35 metrów głębokości, ale tylko 45 metrów szerokości i 160 metrów długości. Stalagmity i stalaktyty jaskini mają około 20 000 lat, a znaleziska archeologiczne wskazują, że grota była miejscem kultu boga Pana. Aby przeżyć niezapomniane wrażenia, najlepiej odwiedzić jaskinię Melissani w porze lunchu. Kiedy słońce w południe znajduje się w najwyższym punkcie, świeci na krystalicznie czystej, turkusowej wodzie, a widok jest naprawdę nie do opisania. Najlepszym sposobem na podziwianie spektakularnej scenerii jest przejażdżka łodzią wiosłową podczas małej wycieczki. Chociaż Jaskinia Melissani jest jednym z najpopularniejszych celów wycieczek na Kefalonii, wysokie mury, z których widać tylko niebo, sprawiają, że czujesz się odizolowany od reszty świata.

Jaskinia naciekowa Drogarati

Jaskinia Drogarati Grecja Kefalonia Wakacje Atrakcje

Zaledwie kilka kilometrów od jeziora Melissani znajdziesz kolejną popularną atrakcję Kefalonii, a mianowicie jaskinię naciekową Drogarati. Jest również największym na wyspie i dlatego nie powinno zabraknąć go na żadnym wakacjach na Kefalonii. Imponująca jaskinia stalaktytowa ma ponad 150 milionów lat, ale została odkryta przypadkowo po trzęsieniu ziemi około 300 lat temu. Jaskinia podzielona jest na dwie sale, a główna jaskinia ma około 60 metrów głębokości. Śliskie schody prowadzą do wielkiej sali, gdzie z bliska można podziwiać żółte i pomarańczowe stalaktyty i stalagmity zwisające z sufitu. Drugie pomieszczenie nadal znane jest jako „pokój apoteozy” i jest prawdziwym naturalnym amfiteatrem z fantastyczną akustyką. Z tego powodu często odbywają się tam koncerty greckich śpiewaków operowych. I nie trzeba dodawać, że koncert w jaskini to naprawdę wyjątkowe przeżycie. Bardziej odważni spośród was mogą wybrać się na krótką wycieczkę odkrywczą i zwiedzić około 2 kilometrowy labirynt, który graniczy z jaskinią stalaktytową.

Najpiękniejsze plaże na idealne wakacje w Kefalonii

Wakacje Agia Efimia Kefalonia to najpiękniejsze wyspy Grecji

Krystalicznie czysta woda i długie piaszczyste wybrzeża w wyjątkowym krajobrazie – bez wątpienia na Kefalonii znajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż w Grecji. Od płaskich, przestronnych piaszczystych plaż po ukryte i naturalne zatoki – wyspa Jońska ma coś do zaoferowania na każdy rodzaj plaży!

Plaża Myrtos

najpiękniejsze plaże w Kefalonia Myrtos Beach Grecja letnie wakacje 2021

Plaża Myrtos znajduje się około 30 kilometrów na północ od Argostoli i jest bez wątpienia najsłynniejszą plażą na Kefalonii. Zapierająca dech w piersiach mieszanka cyprysów, sosen i drzew oliwnych kontrastuje w wyjątkowy sposób z jasnoniebieską wodą i tworzy karaibski klimat. Plaża Myrtos wyrobiła sobie markę na całym świecie i została kilkakrotnie uznana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Szczególnie imponująca jest zabawa natury w porze lunchu, kiedy słońce odbija się w wodzie. Widok jest tak zapierający dech w piersiach, że aż chce się wskoczyć. Liczne parasole i leżaki zapewniają wygodę, a pomiędzy nimi jest mały bar z przekąskami dla głodnych. Ponieważ plaża Myrtos ma być chroniona, nie ma tam tawern i restauracji, więc warto zabrać ze sobą suchy prowiant. Najlepszy widok na całą zatokę masz z platformy widokowej Pilarei, która znajduje się bezpośrednio przy drodze nad plażą.

Plaża Xi

Xi plaża Kefalonia wakacje najpiękniejsze plaże w Grecji

Na półwyspie Paliki znajdziesz spektakularny klejnot i jedną z najbardziej niezwykłych plaż na Kefalonie – plażę Xi! Wysokie, szare skały opadające stromo w piasek sprawiają, że plaża wygląda jak prawdziwy raj. To, co czyni to miejsce tak wyjątkowym, to czerwona plaża, którą miejscowi uważają nawet za uzdrowienie. Nie przegap więc bezpłatnego zabiegu spa, wcierając go w ciało. Ponadto plaża o długości ok. 3 km jest naprawdę wszechstronna i każdy z pewnością znajdzie tam to, czego potrzebuje na idealne wakacje w Kefalonii. Niezależnie od tego, czy uprawiasz różne sporty wodne, takie jak surfing, narty wodne i parasailing, czy po prostu relaks pod parasolem – każdy znajdzie coś dla siebie! Ponieważ plaża Xi jest łagodnie nachylona, ​​jest idealna na wakacje na Kefalonie z dziećmi!

Plaże Lassi

Makris Gialos Beach Kefalonia wakacje najpiękniejsze plaże w Grecji

Optymalna lokalizacja Lassi i rzadkie, naturalne piękno zapewniają, że odwiedzający wracają rok po roku. Miejsce to znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i stolicy Argostoli, a liczne plaże i zatoki sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacje w Kefalonii. Ponieważ wokół Lassi jest tak wiele pięknych kąpielisk, nie możemy wymienić tylko jednej wspaniałej plaży. Makris Gialos i Platis Gialos znajdują się tuż obok siebie i są to dwie najpopularniejsze plaże Lassi. Plaża Platis Gialos jest raczej cicha i mała, podczas gdy plaża Makris Gialos jest o wiele bardziej turystyczna z barem na plaży i szeroką ofertą sportów wodnych. Inne naprawdę urocze i spokojniejsze plaże to Antonio Beach, Gradakia Beach i Kalamia Sandy Beach.

Plaża Antisamos

Antisamos Beach najpiękniejsze plaże na Kefalonii Grecja porady dotyczące wakacji na plaży

Plaża Antisamos w pobliżu Sami to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż Kefalonia. Sosny, błękitna woda i biała żwirowa plaża oczarują Cię już po przyjeździe. Plaża również wyróżnia się czystością i kilkakrotnie została wyróżniona „Błękitną Flagą”. Plaża stała się szczególnie sławna dzięki filmowi “Captain Corelli’s Mandolin” z Nicholasem Cage’em, który tam kręcono. Ponieważ woda nie jest zbyt głęboka i łagodnie opadająca, Antisamos Beach jest idealna dla rodzin z dziećmi. Miłośnicy sportów wodnych mogą wybierać spośród wielu sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, nurkowanie i snorkeling. Ale to nie wszystko, bo warto odwiedzić nie tylko plażę, ale także Klasztor Agrillion. Klasztor na wysokości 180 metrów zapewnia zapierający dech w piersiach widok na zatokę i sprawia, że ​​wakacje na Kefalonii są jeszcze bardziej niezapomniane.

Petani Beach Grecja najpiękniejsze plaże na Kefalonii