Podróże i wakacje

Wakacje bez kwarantanny: możesz podróżować do tych krajów pomimo Corony!

Od ponad roku pandemia COVID-19 mocno kontroluje świat i im dłużej trwa, tym większa jest chęć włóczęgi. Do dziś w wielu krajach na całym świecie obowiązuje ostrzeżenie podróżne niemieckiego MSZ. Wiele miejsc, które byłyby bezpieczne jako cel podróży dla wielu z nas, obecnie nie pozwala turystom na wjazd do kraju, a większość naszych ulubionych miejsc wakacyjnych uważana jest za obszary ryzyka. Kilka dni w górach czy na plaży brzmi dosyć kusząco i coraz więcej osób rozpaczliwie tęskni za małą przerwą od stresującej i monotonnej codzienności. Ale „niezalecane” niekoniecznie oznacza „zakazane”, a nawet jeśli podczas planowania wakacji możesz napotkać wiele przeszkód, po powrocie wakacje bez kwarantanny są nadal możliwe. Czy mogę podróżować z dziećmi, które nie są zaszczepione i do jakich krajów mimo pandemii przyjeżdżają niemieccy wczasowicze – czy zadałeś sobie już te pytania? Więc jesteś tutaj! W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie wszystkie wakacyjne destynacje, które nie są uważane za obszary ryzyka koronowego!

Jakie zasady obowiązują podróżnych z obszarów ryzyka??

Kraje bez kwarantanny w podróży powrotnej Przepisy dotyczące podróży Corona 2021

Choć wyjazd za granicę nie jest wyraźnie zabroniony, a granice są otwarte od strony niemieckiej, każdy powinien najpierw dokładnie zastanowić się, czy urlop jest obecnie absolutnie konieczny. Istnieje podział na obszary ryzyka, obszary o wysokiej zachorowalności i warianty wirusów. To, które kraje należą do obszarów ryzyka, ulega jednak ciągłym zmianom, ponieważ zależy to od aktualnej sytuacji infekcji w danym kraju. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwykle aktualizuje listę w piątki. Wszystkie stany, w których w ciągu 7 dni jest ponad 200 nowo zarażonych osób na 100 000 mieszkańców, oraz kraje, w których rozprzestrzeniają się wysoce zaraźliwe mutacje koronawirusa, uważa się za obszary wysokiego ryzyka. Wszystkie osoby powracające z obszarów ryzyka muszą przejść test koronacyjny i natychmiast przejść na dziesięciodniową kwarantannę, niezależnie od wyniku testu. Można to jednak zakończyć negatywnym wynikiem testu piątego dnia. Nawet podróżni z obszarów o wysokiej częstości występowania mogą wejść na pokład samolotu tylko wtedy, gdy przedstawią negatywny wynik testu i poddadzą się dziesięciodniowej kwarantannie w Niemczech niezależnie od wyniku.

Urlop bez kwarantanny jest możliwy w Albanii

Europejskie kraje podróżujące bez kwarantanny na wakacjach powrotnych pomimo Corona

Po tym, jak liczba nowych infekcji koronowych w Albanii gwałtownie spadła w ostatnich tygodniach, kraj ten nie jest już obszarem ryzyka, a ostrzeżenie Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostało zniesione. Albania nie jest uważana za klasyczny kierunek wakacyjny dla większości Niemców, ale wciąż ma wiele do zaoferowania. Dziewicze góry są idealne do uprawiania turystyki pieszej, a malownicze miasteczka zachwycają bogatą, historyczną przeszłością. Wszystkie restauracje, hotele i kempingi są otwarte i mają wymagania higieniczne. Jednak w niektórych miejscach obowiązuje jeszcze godzina policyjna od godziny 22:00, na co trzeba zwracać uwagę. Negatywny test koronowy nie jest wymagany i nie ma kwarantanny na miejscu. Albania jest niewątpliwie jednym z krajów bez kwarantanny w drodze powrotnej, które z pewnością warto odwiedzić.

Baleary: Ibiza, Majorka i Co.

Podróżowanie z dziećmi Corona Kraje europejskie bez kwarantanny po powrocie

Hiszpania, a zwłaszcza Majorka i Ibiza to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych wśród Niemców. Po tym, jak infekcja korona znacznie spadła od stycznia, archipelag nie jest już uważany za obszar ryzyka od 14 marca, a podróżowanie bez kwarantanny po powrocie jest teraz możliwe. Oprócz Majorki inne Baleary cieszą się coraz większą popularnością wśród niemieckich wczasowiczów i co roku przyciągają miliony turystów. Należą do nich między innymi Minorka, Cabrera i Formentera. Ci, którzy wolą pozostać na stałym lądzie i wybrać się na wakacje kulturalne, mogą odwiedzić piękne regiony Walencji, Murcji lub Galicji. Chociaż ostrzeżenia dotyczące podróży z Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostały zniesione, wciąż jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Puby, restauracje i kawiarnie mogą działać z ograniczoną liczbą miejsc i tylko osoby z tego samego gospodarstwa domowego mogą dzielić pokój w hotelu.

Podróżuj bez kwarantanny do Grenlandii i Wysp Owczych w Danii

Czy mogę podróżować z dziećmi, jeśli nie są zaszczepione?

Chociaż ostrzeżenie dotyczące podróży nadal obowiązuje w Danii, mały archipelag Wysp Owczych nie jest sklasyfikowany jako obszar ryzyka i dlatego możliwe są tam również wakacje bez kwarantanny. Liczba infekcji jest stabilna od 1 maja, a siedmiodniowa zachorowalność od tygodni utrzymuje się poniżej 100. Sklepy również od dawna są ponownie otwarte, a bary, restauracje i kawiarnie mogą ponownie obsługiwać klientów – jednak w środku tylko wtedy, gdy goście mają ujemny test koronowy, może udowodnić przeżycie infekcji lub pełne szczepienie. Jedynym warunkiem jest jednak to, że kraj turystów jest co najmniej „państwo pomarańczowe” lub, inaczej mówiąc, sytuacja w Coronie nie jest już taka zła. Na szczęście Niemcy są obecnie uważane za pomarańczowe. Test PCR jest przeprowadzany po przybyciu i dopóki wynik nie będzie dostępny, musisz przejść do kwarantanny. Nie dotyczy to jednak nikogo, kto jest już w pełni zaszczepiony przeciwko Corona.

Republika Dominikany

gdzie mogę podróżować bez kwarantanny Malta Holidays Corona

Gdzie mogę podróżować bez kwarantanny, jeśli podoba mi się to trochę bardziej egzotycznie? Odpowiedź – oczywiście na Dominikanę! Po tym, jak liczba nowych infekcji koronowych znacznie spadła w ostatnich tygodniach, egzotyczny kraj nie jest już obszarem ryzyka. Kilometrowe piaszczyste plaże i piękne palmy przyciągają co roku miliony turystów, a Dominikana jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych celów podróży długodystansowych dla większości Niemców. Ci, którzy lubią piesze wędrówki, będą wart swojej ceny, zwłaszcza w głębi wyspy, i mogą odkryć liczne piękno przyrody. Aby uniknąć kwarantanny na Dominikanie, po przybyciu należy przedstawić negatywny wynik testu PCR, który nie może być starszy niż 72 lata. Ponadto wszyscy wczasowicze muszą wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy – generowany jest kod QR, który można pokazać w razie potrzeby. Należy również zwrócić uwagę na godziny policyjne, które obowiązują w ciągu tygodnia od 21:00 do 5:00 oraz w weekendy od 19:00 do 5:00..

Wakacje bez kwarantanny na Malcie

Podróżowanie z dziećmi Wakacje Corons bez kwarantanny

Liczba koron na Malcie gwałtownie spadła w ostatnich tygodniach, a państwo wyspiarskie chce ponownie otworzyć się na międzynarodową turystykę od 1 czerwca. Restauracje zostaną ponownie otwarte od 10 maja i będą mogły obsługiwać zwiedzających do godziny 17:00. Wyspa śródziemnomorska zachwyca bogatą historią i śródziemnomorskim stylem życia – na niewielkiej przestrzeni można natknąć się na budynki kulturalne z ponad sześciu tysiącleci. Jednak tylko turyści z tzw. „krajów korytarza” mogą odwiedzać Maltę, pod warunkiem, że nie przebywali poza tym „korytarzem” w ciągu ostatnich 2 tygodni. Dobrą wiadomością jest to, że Niemcy są również jednym z tych „krajów korytarzowych”, więc po powrocie Niemcy będą mogli wziąć urlop bez kwarantanny. Jedynym wymaganiem jest jednak przedstawienie negatywnego testu PCR, który nie jest starszy niż 72 godziny po wejściu. Kwarantanna jest wymagana tylko wtedy, gdy w dniu przyjazdu wykazujesz objawy choroby.

Rozkoszuj się słońcem w Portugalii

Podróżowanie z dziećmi bez szczepień Kraje bez kwarantanny po powrocie

Lizbona, Porto, Algarve – Portugalia ze swoimi dzikimi, pięknymi plażami i tętniącymi życiem miastami to kolejny ulubiony cel niemieckich turystów. Nawet jeśli możliwe byłyby tam wakacje bez kwarantanny, koronawirus zapewnia pewne specjalne funkcje. Z powodu ponownego wzrostu liczby infekcji Madera i Azory zostały ponownie uznane za obszary ryzyka. Jednak popularne regiony Lizbona, Norte i Centro, a także reszta kontynentalnej Portugalii nie są obszarami ryzyka. Ponadto nie jest dozwolony wjazd turystów z niemieckich krajów związkowych, których częstość występowania przekracza 150 na 100 000 mieszkańców. Aby móc wyjechać na wakacje bez kwarantanny, potrzebujesz negatywnego testu PCR, który nie jest starszy niż 72 godziny. Alternatywnie możesz wykonać bezpłatny test koronowy po przyjeździe, którego wynik jest dostępny w ciągu 12 godzin. Do tego czasu jednak będziesz musiał izolować się w hotelu?.

Co powiesz na wakacje bez kwarantanny na Sri Lance??

gdzie mogę podróżować bez wakacji kwarantanny z regulaminem niezaszczepionych dzieci

Sri Lanka to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych krajów podróżniczych bez kwarantanny dla tych, którzy lubią to trochę bardziej egzotycznie. Państwo wyspiarskie jest dla wielu wymarzonym celem podróży, a tropikalne plaże, bogata kultura, imponująca flora i fauna oraz urozmaicone krajobrazy przyciągają coraz więcej turystów. Sri Lanka nie jest obszarem ryzyka ani nie ma żadnych wymagań dotyczących kwarantanny dla wczasowiczów. Trzeba jednak przestrzegać szeregu wymagań i zaakceptować pewne ograniczenia. Po pierwsze potrzebujesz wizy, o którą możesz ubiegać się online. Po przyjeździe należy wypełnić deklarację zdrowia i przedstawić negatywny wynik testu PCR, który nie jest starszy niż 96 godzin w momencie wyjazdu. To musi być napisane w języku angielskim. W zależności od tego, jak długo tam przebywasz, podczas pobytu wymagane są kolejne 2 lub 3 płatne testy PCR. Kontakt z miejscową ludnością i korzystanie z transportu publicznego są zabronione przez pierwsze 2 tygodnie.

Czy mogę podróżować z dziećmi, jeśli nie są zaszczepione??

Kraje bez kwarantanny w Europie podróżują z przepisami dotyczącymi niezaszczepionych dzieci

Relaksując się razem, przeżywając przygody i zbierając wspaniałe wspomnienia – zwłaszcza po miesiącach ciężkiej blokady z domowym biurem i nauką w domu, wiele rodzin tęskni za wspaniałymi wakacjami. Gdyby nie mały problem: W nadchodzących tygodniach coraz więcej rodziców będzie szczepionych, ale ich dzieci nie. Powodem jest to, że nadal nie ma zatwierdzonych szczepionek przeciwko koronawirusowi dla dzieci. W pełni zaszczepione i rekonwalescencyjne osoby stopniowo odzyskują swoją wolność i nie muszą już być poddawani kwarantannie po wakacjach w obszarze ryzyka. Nowe zasady będą obowiązywać od 9 maja, a kwarantannę należy poddać się tylko w wyjątkowych przypadkach – jeśli pochodzisz z obszaru, w którym występuje wariant wirusa. Należą do nich Indie, Brazylia, Botswana i RPA. Oznacza to, że podczas gdy zaszczepiona matka i ojciec mogą wyjechać na przykład do Turcji, wszystkie dzieci, które z nimi podróżowały, po powrocie do Niemiec muszą przejść kwarantannę. Powód? Dzieci byłyby potencjalnymi nosicielami wirusa, gdy wrócisz do przedszkola lub szkoły po wakacjach.

Kraje bez kwarantanny w Europie podróżują z dziećmi Corona

Jednak poszczególne kraje związkowe mogą samodzielnie regulować wymogi dotyczące kwarantanny. Na przykład w Nadrenii Północnej-Westfalii podróżni z obszarów ryzyka nie muszą być poddawani kwarantannie, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii urlopowicze nie mogą skrócić kwarantanny, nawet jeśli test jest negatywny po piątym dniu. Dlatego zanim zaplanujesz jakiekolwiek podróże z niezaszczepionymi dziećmi, zdecydowanie powinieneś sprawdzić aktualną wersję swojego zarządzenia o stanie Corona. Aby mieć pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić wakacje z niezaszczepionymi dziećmi, kilka krajów opracowało szereg koncepcji testów. W Grecji dzieci w wieku 6 lat i starsze mają możliwość wjazdu do kraju z negatywnym wynikiem testu PCR. Również w Danii dzieci w wieku poniżej 15 lat, które pochodzą z kraju UE, który nie jest uważany za obszar ryzyka, mogą wjechać bez testu lub kwarantanny.

czy mogę podróżować z dziećmi, jeśli nie są zaszczepione? Podróżuj do krajów bez kwarantanny po powrocie?