Podróże i wakacje

Propozycje na wakacje w Adwent – relaks w klimatycznym okresie przedświątecznym!

Święta na adwentowym jarmarku bożonarodzeniowym-wizyta-krótki-wycieczkowy-światła

Świąteczne odliczanie już się rozpoczęło i niebawem oprócz zwykłych obowiązków w programie pojawią się świąteczne przygotowania: pisanie kartek, urządzanie mieszkania, desperackie poszukiwanie odpowiednich prezentów. Jedna impreza bożonarodzeniowa następuje po drugiej, a pomiędzy nimi jest kilka spotkań do końca roku. Wykorzystaj okres adwentowy, aby uciec od zgiełku okresu przedświątecznego i naładować baterie. Krótkie wakacje z pewnością wprawią Cię w prawdziwy przedświąteczny nastrój! Tutaj znajdziesz nasze wskazówki na relaksujące wakacje w Adwencie!

Święta Adwentu – jakie krótkie wypady warto spędzić w okresie przedświątecznym

Święta adwentowe jarmark bożonarodzeniowy-wien-rathaus-platz

Adwent to odpowiedni czas na podróż dla osób, które chcą odpocząć od gorączkowych świątecznych przygotowań. Ponieważ niewiele osób ma wakacje na krótko przed Bożym Narodzeniem, wakacje adwentowe zwykle ograniczają się do długiego weekendu adwentowego od czwartku do niedzieli lub krótkiej wycieczki weekendowej. Dlatego szczególnie popularne są wycieczki po mieście i wyjazdy wellness.

świąteczny-adwent-bożonarodzeniowy-nastrój-pachnie-smakołykami

Od końca listopada miasta stają się coraz piękniejsze i odświętne na czas Adwentu. Liczne świecące lampki i zielone jodły oczarowują każdą milę handlową i tworzą świąteczną atmosferę. Najpiękniejsze miejsca zamieniają się w magiczne jarmarki bożonarodzeniowe. Według ankiety dla absolutnej większości Austriaków podczas Adwentu bez jarmarku bożonarodzeniowego nie wchodzi w rachubę. Jedna trzecia ankietowanych chce częściej odwiedzać jarmarki bożonarodzeniowe, ponieważ jest to po prostu część sezonu świątecznego. W okresie przedświątecznym krótka wycieczka z wizytą na jarmarku bożonarodzeniowym jest idealną okazją do odwiedzenia najpiękniejszych miast w kraju i za granicą oraz poznania świątecznego ducha innych krajów. Miejsca docelowe w Austrii są najlepiej mniejsze i większe Miasta z atrakcyjnymi jarmarkami bożonarodzeniowymi jak Innsbruck, Graz, Salzburg i oczywiście stolica Wiednia. Znane, tradycyjne jarmarki w Niemczech to m.in. Christkindlesmarkt w Norymberdze, Christkindlmarkt w Zurychu na głównym dworcu kolejowym oraz jarmarki w Południowym Tyrolu.

Wakacje w adwentowych górach-śnieżne-malownicze-okolice

Góry Bawarii, Austrii i Południowego Tyrolu są popularnym celem podróży dla osób, które chcą w grudniu doświadczyć cudownego piękna przyrody. Możesz wędrować przez pokryty śniegiem krajobraz lub po prostu zrelaksować się w hotelowym basenie z gorącą wodą, gdy słońce wschodzi nad sennymi szczytami górskimi. Rudawy w Niemczech również przekształcają się w krainę bożonarodzeniową i oczarowują gości świątecznymi dźwiękami. Dzięki wielu imprezom i jarmarkom bożonarodzeniowym miasta takie jak Freiberg, Zwickau i Chemnitz zapraszają gości do przeżycia najpiękniejszej pory roku w jednym z najpiękniejszych regionów Niemiec.

świąteczny-adwent-wellness-weekendowy-masaż-kobieta

Oprócz wycieczek po mieście bardzo popularne są w Adwencie wyjazdy romantyczne i wellness. Możesz więc zamienić stresujący czas przedświąteczny z rodziną i bliskimi na kilka relaksujących dni wellness ze swoim drogim partnerem. Miejsce docelowe ma drugorzędne znaczenie, ponieważ na pierwszym planie jest wyposażenie pakietu. Hotele z przestronną strefą wellness z sauną, łaźnią parową i krytym basenem są coraz częściej rezerwowane w okresie adwentowym. Wiele osób lubi też rozpieszczać się masażami i zabiegami wellness.

Zapobieganie włamaniom przed wakacjami w Adwencie

wakacje-adwent-samochodem-krótka-wycieczka-jazda

W klimatycznym okresie adwentowym wycieczka może być szczególnie kusząca, co włamywacze dobrze znają i lubią rozprawiać się z niestrzeżonymi domami. Jeśli nie chcesz martwić się o swoje rzeczy w domu, przed podróżą musisz podjąć pewne środki ostrożności. Niezależnie od tego, czy jest to krótka wycieczka, czy kilkudniowy urlop, najważniejsze jest, aby dom nie sprawiał wrażenia bezludnego. Na przykład za pomocą timerów można symulować obecność. Jeśli ustawiony jest określony czas, światło powinno się włączyć lub wyłączyć.

Chroń swój dom przed włamaniem, identyfikując i zabezpieczając słabe punkty w domu lub mieszkaniu. Włamywacze wykorzystują sprzyjające możliwości, takie jak niezabezpieczone drzwi wejściowe i tarasowe, okna piwniczne i dachowe lub inne obszary łatwo dostępne z zewnątrz. Okna i drzwi antywłamaniowe, rolety z masywnymi lamelami i zamki wielopunktowe, które można również doposażyć, zapewniają dobrą ochronę. A jeśli mimo wszelkiej ostrożności do domu dojdzie do włamania, zawsze dobrze jest mieć ubezpieczenie domu o wysokich osiągach, np. od Grazer Mutuals mieć. Ubezpieczenie przynosi spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Źródła obrazu: CC0 pixabay.com