Podróże i wakacje

Poza sezonem 2020 — najlepsze egzotyczne miejsca poza sezonem

Podróżowanie do popularnych miejsc poza sezonem 2020 może być dobrym pomysłem. Możesz zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki bez tłumów turystów, oszczędzając przy tym dużo pieniędzy. Wyobraź sobie omijanie kolejek przy stołach jadalnych, kupowanie biletów lotniczych za pół ceny i nie czekanie 7 godzin na dotarcie do muzeum. W szczycie sezonu wszystkie te rzeczy mogą sprawić, że poczujesz się rozczarowany celem podróży, jednocześnie po cichu życząc wszystkim turystom, aby po prostu odeszli. Oto kilka świetnych sugestii, jeśli planujesz wkrótce spakować walizkę.

COVID-19 i niski sezon 2020

wakacje podczas pandemii covid 19 kobieta na plaży z maską ochronną

Sprytni podróżnicy wiedzą, jak unikać tłumów i możesz zrobić to samo na następnych wakacjach. Dajemy Ci jedne z najlepszych miejsc na świecie, w których możesz spędzić niesamowity czas. Nie musisz walczyć z milionami ludzi o idealne zdjęcie głównej atrakcji. Jednak sezon letni 2020 nadal trwa, a zatem również wakacje podczas pandemii z powodu COVID-19 ze wszystkimi ograniczeniami. Większość krajów na całym świecie oferuje z tego powodu ograniczone oferty podróży, zgodnie z lokalnymi przepisami. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre miejsca, szczególnie te, które są zależne od turystyki, podejmują pierwsze kroki w celu pobudzenia turystyki i złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu.

uliczne kawiarnie puste stoły i krzesła z kolorowymi oparciami poza sezonem 2020

Biorąc więc pod uwagę sytuację, łatwo powiedzieć, że sezon jest poza stołem. Jednak większość lokalizacji turystycznych będzie miała również oferty na sezon poza sezonem 2020. Oto krótka lista krajów, które możesz odwiedzić poza sezonem, aby skorzystać z zalet. Kiedy myślisz o grudniowej podróży, często przychodzą na myśl obrazy karaibskich plaż z białym piaskiem lub przytulnych schronisk narciarskich w górach. Brzmi nieźle, ale te zimowe wyjazdy mają zwykle wysoką cenę i dużą liczbę osób. Więc musisz rezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem.

Skorzystaj z zalet

skorzystał z tanich podróży lotniczych do egzotycznych miejsc wakacyjnych poza sezonem 2020

Linie lotnicze i hotele regularnie korzystają również z okazji do podnoszenia cen. Na szczęście nie zawsze tak jest. Zanurz się w świecie podróży poza sezonem i odkryj jedne z najlepszych miejsc turystycznych na świecie, omijając tłumy i pułapki turystyczne. Chociaż pogoda może nie być optymalna, korzyści znacznie przewyższają kilka kropel deszczu. Więc jeśli chcesz skorzystać z jesiennych lub zimowych wakacji, sprawdź te często ignorowane cele podróży poza sezonem 2020.

Odwiedź Tokio w Japonii lub w całej Azji

odwiedzić keiserpalast w tokio z kanałem wodnym wczesną jesienią

Japoński rząd planuje dotować wydatki turystów, aby pobudzić przemysł turystyczny. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych krajów Japonia w dużej mierze uniknęła najgorszego wybuchu COVID-19. Znany ze zdrowych nawyków i odległej społecznie kultury, kraj azjatycki można uznać za stosunkowo bezpieczny cel podróży. Tak więc, w środku globalnej pandemii, możesz tam podróżować bez problemu. Kyukamura Minami-Awajo Resort, położony na południe od Kobe i oferujący zarówno hotel, jak i kemping, był mocno obłożony, zwłaszcza w weekendy, chociaż rezerwacje pokoi hotelowych spadły o 40 procent. Odwiedzający wolą zdrowsze środowisko zewnętrzne, którym mogą cieszyć się podczas biwakowania. Jednocześnie hotele w całym kraju oferują znacznie niższe ceny pokoi niż zwykle, aby przyciągnąć turystów. Jednak najlepszym czasem na ucieczkę od tłumów w Chinach, Japonii i na Tajwanie są miesiące zimowe, z wyjątkiem ośrodków narciarskich.

Poza sezonem 2020 – Meksyk we wrześniu

tradycyjny kapelusz sombrero w meksyku

Najlepszy czas na wizytę w Meksyku to wrzesień, gdy temperatury spadają, a pora deszczowa ustępuje. Pozostawia to bujną zieleń, którą we wrześniu możesz cieszyć się nawet mniejszym tłumem. Poza tym dzieci wracają do szkoły i możesz spodziewać się niższych cen. Oczywiście nie ma złego czasu na wizytę w Meksyku, ale niektóre okresy w ciągu roku mogą podobać się innym ludziom bardziej niż innym. Niektóre cele i działania mogą być czasami lepsze. Planując podróż do Meksyku, powinieneś mieć wyobrażenie o pogodzie, festiwalach i wydarzeniach, które dzieją się w czasie Twojej wizyty. Może się to różnić w sezonie wysokim i niskim.

nadmorski kurort w Meksyku zwany Tulum z pustą plażą i niewielką liczbą turystów

Chociaż wielu osobom Meksyk kojarzy się z upałami, jest to duży kraj o zróżnicowanym klimacie. Warunki pogodowe na poziomie morza są ciepłe lub gorące przez cały rok. Pozwala to na całoroczną pogodę na plaży, co może być przydatne w okresie poza sezonem 2020. Jednak na wyższych wysokościach iw miastach takich jak Mexico City, Toluca czy San Cristobal de las Casas pogoda może się zepsuć. W miesiącach zimowych, zwłaszcza od listopada do stycznia, jest tam chłodno lub wręcz zimno. Pora deszczowa w środkowym i południowym Meksyku przypada na miesiące letnie. Na niektórych obszarach, szczególnie na północy wzdłuż granicy ze Stanami Zjednoczonymi i Półwyspem Kalifornijskim, lata mogą minąć bez deszczu. Nadmorskie kurorty Meksyku są najprzyjemniejsze od października do maja. Od czerwca do września może być bardzo gorąco i wilgotno. Należy również pamiętać, że sezon huraganów trwa od czerwca do listopada.

Najlepsze pory roku na wakacje na Seszelach

młoda para na pustej plaży poza sezonem 2020 na Seszelach

Wyspy Seszeli leżą tuż pod równikiem i mają ciepłą, idealną pogodę na plaży przez cały rok. Najgorętsze miesiące to grudzień do kwietnia, a najbardziej mokre to styczeń i luty. Na ogół jednak pada tam w postaci krótkich tropikalnych ulewy, po czym znów wychodzi słońce. Tak więc pytanie, kiedy najlepiej podróżować na Seszele, często zależy od sezonowych pasatów. One również myją wodorosty na niektórych plażach na wyspach. Od maja do października dotyczy to niektórych plaż na południowym wybrzeżu Mahé i wyspy Praslin. Wolny pas piasku nigdy nie jest tam daleko. Wiele hoteli oferuje nawet bezpłatny transport, który jeździ tam, jeśli chcesz. Jeśli szukasz idealnej pocztówki na wakacje na Seszelach, zalecamy dowiedzieć się, gdzie się udać i których miesięcy unikać.

mężczyzna w masce nurkuje z rurką podczas nurkowania na egzotycznej wyspie

Nurkowanie jest doskonałe przez cały rok. Jeśli marzysz o krystalicznie czystych warunkach z widocznością do 30 metrów, to miesiące od kwietnia do maja i od października do listopada są do tego idealne. Archipelag Seszeli składa się ze 115 wysp, z których wiele jest niezamieszkanych. Większość odwiedzających zatrzymuje się na Mahé lub Praslin, ale ponieważ jest tak wiele do zobaczenia, zalecamy skakanie po wyspach. Odwiedź La Digue, która jest wystarczająco mała, aby jeździć na rowerze. Zafunduj sobie kilka relaksujących dni na super luksusowych prywatnych wyspach poza sezonem lub poleć na odległe wyspy zewnętrzne. Tam możesz wybrać się na najbardziej ekscytujące nurkowanie na Seszelach.

Odwiedź Kapsztad w RPA

widok z lotu ptaka na kapsztad o wschodzie słońca ze stadionem i terenami zielonymi pod górami

Od stycznia do kwietnia to najlepszy czas na zwiedzanie miasta, ponieważ lato właśnie się kończy. Od grudnia do lutego to czas pełni lata, kiedy można spodziewać się ożywionego życia nocnego, zatłoczonych plaż i gorącej atmosfery. Do lutego większość turystów opuszcza hotele, aby zaoszczędzić pieniądze, odpocząć na niezatłoczonej plaży i doświadczyć mniej wiatru. Od lipca do września jest również idealnym miejscem do obserwowania wielorybów wzdłuż wybrzeża. Jednak na niektórych obszarach zewnętrznych może to być nieco niebezpieczne. Więc nie jedź na ryzykowne wycieczki, jeśli nie musisz. W przeciwnym razie Kapsztad może być idealnym miejscem na wakacje. Jeśli masz ograniczony budżet lub szukasz świetnej społeczności podróżników, sprawdź najpopularniejsze hostele w Kapsztadzie wśród turystów z plecakami.

Pawian niedźwiedzi siedzi na kwitnących łąkach obok przylądka dobrej nadziei w Afryce poza sezonem 2020

Być może najlepszym powodem rozważenia południowoafrykańskiego safari w sierpniu jest to, że trawy są krótkie, a drzewa nagie. Dzięki temu możesz z bliska podziwiać krajobrazy i zwierzęta. Brak wilgoci oznacza również mniejsze prawdopodobieństwo napotkania komarów. W rzeczywistości jest znacznie mniej deszczu niż na przykład w listopadzie czy grudniu. Ostrzegam jednak, że średnia dzienna temperatura w Parku Narodowym Krugera w sierpniu wynosi około 25°C. Z drugiej strony jest 20°C w Johannesburgu i 18°C ​​w Kapsztadzie, choć w nocy robi się dość zimno. Podchodząc wcześnie rano, warto więc mieć ciepłą kurtkę i szalik, a czasem nawet rękawiczki i czapkę.

Afryka poza sezonem 2020

mężczyzna i kobieta na afrykańskim safari oglądają żyrafy i zebry

W wielu afrykańskich destynacjach, zwłaszcza na safari, podróżowanie poza sezonem ma wiele zalet. Pustynia Kalahari oferuje również fantastyczne oglądanie gier w tym czasie. Niski sezon w Kenii to lepsze oferty i tańsze loty międzynarodowe. Czas narodzin Tanzanii przypada na miesiące poza sezonem, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że zobaczysz młode lwy i inne młode zwierzęta. Dodatkowo otrzymasz świetny stosunek jakości do ceny, nie będziesz musiał walczyć o miejsce podczas oglądania dzikiej przyrody, a pora deszczowa oferuje bujne krajobrazy. Ponadto dostępne są doskonałe możliwości robienia zdjęć. Poza sezonem może być wilgotniej, ale jeśli możesz wziąć trochę deszczu, istnieje wiele fantastycznych korzyści związanych z podróżami poza sezonem na tym kontynencie.

Wakacje na Mauritiusie

pusta marina na Seszelach poza sezonem 2020

To niezwykłe, że Europejczycy postrzegają Mauritius jako miejsce zimowego słońca. Jest tam gorąco od stycznia do kwietnia. Jednak pogoda również bywa wilgotna. Dlatego można tam doświadczyć bujnej zieleni w głębi lądu. Cyklony rzadko uderzają w ląd, ale ich obecność na Oceanie Indyjskim o tej porze roku powoduje, że deszcze występują dość regularnie. W swoim traktacie o równiku Mark Twain opisuje swoje drugie co do wielkości miasto, Curepipe, jako „najbardziej mokre i najbardziej deszczowe” miejsce na ziemi. Zauważa, że ​​wyspa jest „jedynym miejscem na świecie, gdzie żadna zapałka nie wytrzyma wilgoci. Lipiec to jednak początek zimy na Mauritiusie. Jest to sucha, słoneczna pora roku ze średnią dobową temperaturą 24°C. W nocy jest wystarczająco chłodno, aby spać bez klimatyzacji. Jednak jest to również pora roku, kiedy hotele obniżają ceny pokoi i tworzą pakiety ze zniżkami.