Podróże i wakacje

Odkryj najlepszy park rowerowy w Szwajcarii – radość z jazdy i wyjątkowa panorama w jednym

bike park w szwajcarii trasy, stoki, stopień trudności

Dobre parki rowerowe powinny zapewniać maksymalną przyjemność z jazdy i maksymalnie ograniczać ryzyko kontuzji. Parki rowerowe w Szwajcarii odnoszą sukces bez wątpienia. W żadnym innym kraju nie ma więcej parków MTB na kilometr kwadratowy niż tutaj. Freeriderzy i zjazdowcy mogą wybierać spośród 17 różnych parków rowerowych ze wsparciem windy. Ponad 1000-metrowe zjazdy, unikalne trasy o każdym stopniu trudności oraz zapierająca dech w piersiach panorama szwajcarskich gór są absolutnie godne polecenia na pełne przygód wakacje na rowerze. Poniżej przedstawiamy 7 najlepszych szwajcarskich parków rowerowych, które gwarantują Ci rowerową adrenalinę w bezpiecznych warunkach.

Bikepark w Szwajcarii – Färich Davos

davos färich bike park szwajcaria góry natura

Pierwszym bike parkiem, który jest bez wątpienia jednym z najlepszych i znajduje się w jednym z najpiękniejszych obszarów Szwajcarii, jest MTB Park Färich Davos. Ten park rowerowy jest dostępny dla wszystkich freeriderów wzdłuż doliny Flüela, niezależnie od ich umiejętności jazdy. Zarówno początkujący, jak i profesjonalni jeźdźcy mogą tutaj poprawić swoją jazdę na rowerze lub nauczyć się lepiej ją oceniać, ponieważ Färich Davos oferuje swoim gościom różne elementy, takie jak tory pomp, skoki, stoły i konstrukcje Northshore.

färich davos bikepark szwajcaria skacze pumptrack mtb bike park

Niezależnie od tego, czy dla rowerzystów górskich, czy zjazdowców, Davos Kloster, z 10 000 metrów wysokości na różnych trasach, oferuje niesamowitą radość z jazdy. Nawiasem mówiąc, dzieci mogą również skorzystać z celowo prostego i głębokiego toru pompowego między drzewami.

Rower górski i park zjazdowy Bellwald

park zjazdowy bellwald szwajcaria kratownice drewniane mosty

Nie bez powodu w małej górskiej wiosce Bellwald w kantonie Wallis na początku października odbywa się iXS Downhill Cup. Miłośnicy zjazdów mają gwarancję, że nie będą się nudzić na trasach zjazdowych o długości 2200 metrów. W idyllicznym Bellwald można spodziewać się ciekawych tras z wieloma małymi i dużymi skoczniami i przepaściami oraz naturalnymi warunkami glebowymi. Jako park freeride’owy i downhillowy, obiekt stał się dobrze utrzymaną i bezpieczną trasą przez granice państwowe. Park posiada niebieską i czarną trasę przejazdową. Jedna trasa nie jest oznaczona jako czarna ze względu na trudne technicznie tereny. Tutaj wymagana jest wysoka koncentracja przy dużej prędkości w wymagających trawersach. Pierwsze obiekty powodujące start roweru znajdują się już na pierwszych 200 metrach. Strome łuki ścian, drewniane mostki, podjazdy i zjazdy gwarantują ogromną przyjemność z jazdy. Szlak niebieski powstał kilka lat po czarnym. „Denis X-Trail” oferuje łatwą trasę, która gwarantuje świetną zabawę nawet przy spokojnym stylu jazdy. Niekoniecznie potrzebujesz roweru zjazdowego na naturalnym podłożu bez korzeni i uderzeń. Dzięki rowerowi all mountain jesteś również bezpieczny w ruchu. Łatwiejsza trasa to 2 km, natomiast trasa czarna to 2,3 km.

Park rowerowy Verbier w Szwajcarii

Verbier bikepark zjazdowe trasy enduro downhill

Miłośnicy zjazdów znajdą w Verbier Bike Park 7 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Verbier ma niebieskie stoki dla początkujących, trudne stoki do zawodów i 23 różne trasy enduro. Wjedź kolejką linową na szczyt, aby cieszyć się zabawą i frajdą z jazdy. W zależności od tego, czy chcesz zrobić sobie krótką przerwę, czy zaplanować dłuższy pobyt, oferowane są bilety półdniowe na karnety.

verbier mtb park szwajcaria strome ciągnie się naturalne dzwony

Ten park rowerowy w Schwarz oferuje również trasy o różnym stopniu trudności. Aby się rozgrzać, możesz wybrać łatwiejszą trasę, a następnie odważyć się pokonywać bardziej skomplikowane stoki. Chociaż Bikepark Verbier jest stosunkowo trudny technicznie, zawsze znajdziesz tu sposób na uniknięcie skoków i upadków.

Park rowerowy w Zermatt

zermatt bike park w szwajcarii panorama mtb downhill

Jednym z najlepszych miejsc rowerowych w Szwajcarii, które powinieneś odwiedzić, gdy masz szansę, jest Zermatt. Zermatt co roku przyciąga tysiące turystów i jest niewątpliwie jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Szwajcarii. Zermatt to po prostu raj dla rowerów górskich u podnóża Matterhornu. MTB Park ma do zaoferowania ponad 100 km tras, które nie tylko obiecują najwyższy poziom przyjemności z jazdy na różnych poziomach trudności, ale także nagradzają rowerzystów zapierającymi dech w piersiach widokami na góry. Raj dla pojedynczych szlaków Zermatt oferuje wyjątkowy widok na górę Toblerone.

Zermatt mountain bike park w szwajcarii doświadczenie

Otoczony 38 szczytami górskimi o wysokości ponad 4000 metrów, ten park rowerowy ma coś dla każdego. Stoki są idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Tutaj znajdziesz wszystko, czego dusza zapragnie – naturalne i nierówne, strome zbocza lub te z dużym przepływem. Jeśli połączysz krótkie lub całodniowe wycieczki na rowerze górskim z wyjątkową górską scenerią Alp, możesz spodziewać się niezapomnianych wrażeń z jazdy na rowerze górskim.

Jazda na rowerze w St. Moritz

corviglia st.moritz mtb park krajobraz zjazdowy

Corviglia Flowtrail w St. Moritz, która harmonijnie wtapia się w otaczający krajobraz, gwarantuje dobrą zabawę na 4-kilometrowej trasie zjazdowej. Dzięki długości 4 km i różnicy wysokości 480 m w dół Corviglia jest dostępna dla pasjonatów kolarstwa górskiego. Ta atrakcyjna trasa nie jest odpowiednia tylko dla entuzjastów downhillu.

engadyna św. Moritz mountain bike park szwajcaria góry

Tutaj również dzieci i początkujący mają możliwość nauki jazdy na rowerze, prawidłowego hamowania i pokonywania przeszkód. Dzięki nowo poznanym technikom nic nie stoi na przeszkodzie, aby jazda na Corviglia była przyjemnością. Do absolutnych atrakcji St. Moritz należą również szlaki WM Flow Trail i Foppettas Flow Trail. Naturalne ukształtowanie terenu, zagłębienia i wzgórza sprawiają, że kolarstwo górskie można niemal porównać do surfingu.

Park rowerowy Lenzerheide

Park rowerowy lenzerheide w szwajcarii puchar świata rowerów

Z Park rowerowy Lenzerheide w Szwajcarii oferuje wszystkim rowerzystom, od początkujących po profesjonalnych pilotów, wyjątkowy i urozmaicony plac zabaw. Odkąd został rozbudowany w 2014 roku, zaoferował miłośnikom rowerów pięć różnych tras o różnej charakterystyce i stopniu trudności. Istnieje również wiele innych pojedynczych tras enduro o łącznej długości 43 kilometrów.

lenzerheide stopień trudności skoki zakręty bike park w szwajcarii

Prosta linia FLOWline jest idealna dla początkujących i rodzin, a dzięki płynnym łukom i małym skokom jest szczególnie odpowiednia na początek dnia. Najpopularniejszą trasą wśród odwiedzających jest trasa czerwona, która wymaga od umiarkowanych do dobrych umiejętności jazdy. Adrenalina, prędkość, przepływ i czas antenowy najlepiej opisują PRIMEline. Trasa STRAIGHTline jest jedną z najtrudniejszych i przyciąga najlepszych kolarzy świata na UCI Mountain Bike World Cup.

Crans Montana Bike Park w Szwajcarii

mtb park downhill crans montana jazda konna zabawa

To prawdziwy raj enduro i park MTB Crans Montana, który znajduje się w kantonie Wallis. Oprócz pięknego krajobrazu, który towarzyszy Ci przez cały czas, ten park rowerowy w Szwajcarii oferuje dwie dodatkowe trasy zjazdowe. Czarny stok mierzy 2,5 km i oferuje zaawansowanym jeźdźcom różne skocznie oraz kilka obszarów technicznych w lesie i żwirze. Trasa czerwona przekonuje z kolei skokami, podwyższonymi zakrętami i terenami w lesie, które dzięki przejściom przez korzenie gwarantują wyjątkową zabawę na rowerze. Trasa o długości 3 km jest odpowiednia dla rowerzystów o przeciętnych umiejętnościach jazdy.