Podróże i wakacje

Najlepsze kierunki podróży 2019: Te 10 miejsc jest właśnie teraz!

Najlepsze kierunki podróży na nowy rok 2019

Dokąd udać się w Nowy Rok to oczywiście kwestia perspektywy i własnych preferencji. Urocza plaża lub góra może wydawać się nowym i ekscytującym dla niektórych, a innym nudna. Niemniej jednak istnieją pewne wydarzenia, które nagle sprawiają, że obszar staje się bardziej atrakcyjny dla turystów: raz zamknięte granice otwierają się po dziesięcioleciach niepokojów politycznych; wyspa triumfalnie powraca po klęsce żywiołowej; Hotel stosuje innowacyjne podejście do ochrony i zrównoważonego rozwoju, odrestaurowana i na nowo zinterpretowana architektura starego miasta. Po tych wiadomościach postanowiliśmy zebrać najlepsze kierunki podróży na rok 2019. Od popularnych karaibskich wysp po odległe historyczne miasta dostępne jak nigdy dotąd, po zaciszne, dziewicze lasy i bujne plaże, które można odkryć, oto 10 niesamowitych miejsc do odwiedzenia w tym roku.

Najpopularniejsze kierunki podróży 2019: Portoryko

Najlepsze kierunki podróży 2019 Wyspa Portoryko

Rok po huraganie Maria odrodziła się zdewastowana wyspa. Na ulicach starego San Juan i wzdłuż lśniących brzegów wyspy pojawiła się nowa energia, a prawie wszystkie główne hotele i kurorty zostały ponownie otwarte po imponujących renowacjach. Wyspa od dawna jest jednym z najtańszych miejsc na Karaibach.

Wyspy Andaman i Nicobar

Najpopularniejsze kierunki podróży 2019 Wyspy Andaman i Nicobar

Starożytne lasy namorzynowe, trochę zatłoczone białe piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda – archipelag Andaman i Nicobar to wakacyjne marzenie. Cudzoziemcy musieli kiedyś uzyskać specjalne zezwolenie na zwiedzanie wysp, ale nie jest to już konieczne od sierpnia 2018 roku. Ten rajski archipelag w Zatoce Bengalskiej to absolutny „must-go”!

Rwanda, Afryka Wschodnia

Najpopularniejsze cele podróży 2019 Park Narodowy Wulkanów Górskich Goryli Rwanda

Kraj wschodnioafrykański, zniszczony niegdyś przez wojnę, stał się mekką ekoturystyki dzięki Parkowi Narodowemu Hawaii Volcanoes o powierzchni 1348 kilometrów kwadratowych. Rezerwat biosfery jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie na wolności można zobaczyć zagrożonego wyginięciem goryla górskiego. Tętniąca życiem stolica, Kigali, oferuje imponującą gamę nowoczesnych sklepów, fascynujących restauracji i hoteli butikowych.

Polinezja Francuska

Najpopularniejsze kierunki podróży 2019 Polinezja Francuska Bora Bora

Tahiti, Bora Bora – sama ich wzmianka przywołuje wizje bungalowów unoszących się na palach nad turkusowymi brzegami. Pozostałe ponad 100 wysp, które tworzą resztę Polinezji Francuskiej, ma tyle samo do zaoferowania – wulkany podniebne, plaże z czarnym piaskiem, rwące wodospady, aktywne rafy koralowe i starożytne kamienne świątynie. Idylliczna kraina ziemi i wody, która oczaruje każdego. Archipelag jest jednym z najpopularniejszych celów podróży w 2019 roku, ponieważ znajduje się w całkowitej strefie wielkiego zaćmienia Słońca w lipcu.

Kambodża

Najlepsze kierunki podróży 2019 Świątynia Angkor Thom

W tym południowo-wschodnioazjatyckim kraju jest o wiele więcej do zobaczenia niż świątynie, które w ostatnich latach przyciągały wielu turystów. W dzisiejszych czasach poszukiwacze przygód schodzą z utartych ścieżek, by odkrywać bujną dżunglę, zapierające dech w piersiach wodospady i wyluzowane hipisowskie plaże południa.

Belize – w środku krainy Majów

Rafa koralowa Great Blue Hole w Belize na Karaibach

Dokąd teraz, jeśli Tulum w Meksyku było opanowane czerwonymi dywanami i klubowymi dzieciakami? Niektórzy podróżnicy podróżują na południe do Belize, gdzie plaże są równie malownicze, a ruiny Majów równie mistyczne – ale (przynajmniej na razie) znacznie mniej – zatłoczone. Kraj Ameryki Środkowej jest także domem dla jednych z najlepszych miejsc do snorkelingu i nurkowania na świecie: Great Blue Hole i Belize Barrier Reef.

Kair, Egipt

Najlepsze kierunki podróży 2019 Kair Egipt

Kultowe piramidy w Gizie przyciągnęły już wielu podróżników do Kairu, ale po latach zawirowań politycznych odwiedzenie Egiptu było dla wielu niespełnione. Ale teraz kraj jest wreszcie gotowy na ponowne przyjęcie gości. Z niecierpliwością oczekuje się również otwarcia Wielkiego Muzeum Egipskiego o powierzchni 480 000 metrów kwadratowych. Budynek kosztuje ponad miliard dolarów i jest znany jako największe muzeum na świecie.

Fanjingshan, Chiny

Najlepsze kierunki podróży 2019 Fanjingshan, najnowsze chińskie miejsce światowego dziedzictwa UNESCO

Fanjingshan, najnowsze chińskie miejsce światowego dziedzictwa UNESCO, jest warte wspinaczki. Fanjingshan to święte miejsce buddyjskie (kiedyś na górze stało 48 świątyń) i nagradza turystów dziwacznymi formacjami skalnymi i zapierającym dech w piersiach widokiem na góry Wuling w Chinach. Z wysokością 2336 metrów “Czerwone Chmury Złoty Szczyt” to najbardziej stroma górska wspinaczka z różnicą wysokości stu metrów. Możesz pominąć wspinaczkę i wsiąść do kolejki linowej na szczyt, ale wędrówki pozwalają z bliska przyjrzeć się bogatej bioróżnorodności Fanjingshan.

Najlepsze kierunki podróży 2019 w Europie — Dordogne, Francja

Najpopularniejsze kierunki podróży 2019 Dordogne Francja

A które kierunki podróży są gorące w Europie w 2019 roku? Dordogne znajduje się w południowo-zachodniej Francji i oczarowuje odwiedzających bogactwem swojej długo kultywowanej kultury. Coroczny festiwal Félibrée obchodzi w 2019 roku swoją setną rocznicę i odbywa się w Périgueux, największym mieście departamentu Dordogne. Szanuje kulturę Oksytanii, w tym jedzenie, muzykę, taniec i język prowansalski, który jest podobny do francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i katalońskiego. Choć Dordogne jest niezwykle duszpasterska, nie można powiedzieć, że odbiega od szlaków turystycznych. Istnieje dziewięć restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin, kilka światowej klasy hoteli i pól golfowych oraz 15 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Matera, Włochy

Najlepsze kierunki podróży 2019 Matera Włochy Stare miasto

Starożytne miasto Matera wznosi się na wapiennym klifie w regionie Basilicata. Po tym, jak miasto zostało ochrzczone „Europejską Stolicą Kultury 2019”, miasto i jego kultowe domy jaskiniowe (znane jako Sassi di Matera), wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przeszły masową renowację. Teraz w oszałamiających kamiennych konstrukcjach pojawiła się fala eleganckich designerskich hoteli i nowych, fajnych restauracji. W tym roku szereg festynów kulturalnych uświetni nową atmosferę miasta.