Podróże i wakacje

Luksusowy jacht Tuhura od Oceanco przypomina kształtem typowy kajak

luksusowy jacht kajakowy tuhura zinterpretowany w nowoczesny sposób

Projekt przełomowego jachtu został zaprezentowany na ostatnich „Międzynarodowych Targach Łodzi w Dubaju”. 115-metrowy luksusowy jacht Tuhura firmy Oceanco ma kształt typowego canoe, ale charakteryzuje się nowoczesnym wystrojem wnętrz. Więc nie daj się zwieść kształtowi. To najnowocześniejszy superjacht ostatniej generacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najnowszym projekcie Oceanco.

luksusowy jacht tuhura o długości 115 metrów nowoczesny kształt kajaka

Luksusowy jacht Tuhura powstał dzięki współpracy doświadczonych projektantów, inżynierów i architektów wnętrz. Długość jachtów z serii waha się od 80 do 120 metrów, przy czym standardowy projekt ma 115 metrów długości i 18 metrów szerokości. Dzięki temu jacht oferuje wystarczająco dużo miejsca na przestronne wnętrze i duży pokład słoneczny. Według projektanta Igora Lobanova koncepcja opiera się na bardzo prostym pomyśle. Chciał w nowoczesny sposób przedstawić klasyczny kształt kajaka. Dzięki tradycyjnemu wzornictwu luksusowy jacht powinien wyglądać ponadczasowo. Jednak poza kształtem nie ma między nimi żadnych innych podobieństw.

tuhura luksusowy projekt jachtu sundeck

Nazwa konceptu jachtu pochodzi z języka Maorysów i oznacza jednocześnie „odkrywać”, „badać”, „wykopywać” i „badać”. Do tych celów powinna służyć prawdziwa łódź lub statek. Jeśli jednak posiadasz taki jacht, niekoniecznie powinieneś przeprawiać się przez ocean, aby odkryć coś nowego. Nawet konstrukcja statku to prawdziwy wynalazek. Przekonują Cię o tym zdjęcia wystroju wnętrz.

tuhura luksusowy wystrój wnętrz jachtu nowoczesny okrągły design

Projektant wnętrz Achille Salvagni zaprojektował wnętrze. Jeśli chodzi o kolory i materiały, czerpał inspirację z Azji Wschodniej i Wysp Pacyfiku. We wnętrzu dominują harmonijnie ze sobą współgrające materiały takie jak teak, brąz i mosiądz. Maty tatami na podłodze nadają klasyczny azjatycki akcent, a owalne elementy sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe.

tuhura luksusowy jacht salon owalny kształt sofa okrągłe stoły

Choć konstrukcja nawiązuje do prostego kajaka, pod pokładem kryje się prawdziwy inteligentny dom. Na pokładzie luksusowego jachtu Tuhura nie brakuje najnowocześniejszej technologii. Inteligentna klimatyzacja, światła, systemy muzyczne itp. są dostępne dla właściciela tego superjachtu.

projekt luksusowego jachtu tuhura duże fronty okienne

Okna są ważną cechą luksusowego jachtu Tuhura. Od wewnątrz otwierają wspaniałe widoki na wybrzeża, niekończące się wody, zachody słońca czy nowoczesne porty. Jednak patrząc na jacht z zewnątrz nie można odróżnić okien od reszty zewnętrznej powłoki. Jest to możliwe dzięki nowej, nowoczesnej technologii.

tuhura luksusowy jacht projektowanie wnętrz sypialni perspektywy

Pokoje w superjachcie są nie do odróżnienia od pokoi w pięciogwiazdkowym hotelu. A widok przez okno może być każdego dnia inny. Ekran prywatności jest tutaj niepotrzebny, ponieważ zapewnia to przyciemnienie okien.

tuhura luksusowy jacht projekt wyposażenie wnętrz elementy drewniane

Informacje o projekcie

Producent: Jachty Oceanco

Studio projektowe: Projekt Łobanowa

Inżynierowie stoczni: BMT Nigel Gee

Architekt wnętrz: Achille Salvagni