Podróże i wakacje

Jazda na nartach latem: 7 terenów narciarskich w Austrii, Szwajcarii i Francji

Kiedy nad równikiem pogoda się ociepla, latem można jeździć na nartach na najwyższych szczytach Europy. Na niektórych terenach narciarskich sezon zimowy trwa od czerwca do października. Więc jeśli jesteś kimś więcej niż zwykłym narciarzem górskim, który musi przyzwyczaić się do tego w miesiącach letnich lub być może przez cały rok, nie musisz się już zastanawiać, dokąd pojechać na narty latem. Zamiast tego odkryj nasz wybór najfajniejszych tras na wakacje w Alpach.

Narty latem Austria Hintertux

narty latem austria alpy okolice hintertux Betterpark

Hintertux jest jednym z niewielu pozostałych lodowców, który jest otwarty dla sportów zimowych przez 365 dni w roku. Latem można jeździć na nartach do 20 km tras, na które można dojechać 10 wyciągami. Obejmuje to Glacier Bus 3, który może przewozić ponad 3000 narciarzy na godzinę. Hintertux oferuje duży wybór stoków na wszystkich poziomach trudności, ale znany jest ze stromego, wymagającego terenu. Możesz również zadać sobie pytanie, czy potrzebujesz specjalnego sprzętu ze względu na możliwe różnice temperatur o tej porze roku. Dlatego warto przyjrzeć się swojemu wyborowi Kurtki narciarskie męskie i wyposażyć kobiety w odpowiednią odzież sportową na te warunki pogodowe.

Narciarz na wyciągu krzesełkowym w zermatt szwajcaria widok na Matterhorn

Ponadto miłośnicy freestyle mogą wybierać spośród pięciu tras o różnym stopniu trudności w Betterpark Hintertux. Ten teren narciarski jest otwarty od kwietnia do początku czerwca w okresie letniej przerwy. Potem znów zaczyna się w połowie września. Tuxer Sportbus to bezpłatne połączenie autobusowe, które przez cały rok przewozi gości z Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns lub Madseit na dno lodowca.

Alpy Austriackie – Kaprun

Teren narciarski Kaprun otoczony górami na nartach latem

Lodowiec Kitzsteinhorn nad Kaprun posiada duży, prawie całoroczny teren narciarski z urozmaiconymi stokami i parkiem terenowym. Szczególnie zaawansowani narciarze poczują się tutaj jak w domu. Jednocześnie po kilku biegach można odpocząć w Ice Campie, który czynny jest od stycznia do kwietnia. To ma igloo, bar lodowy i taras do opalania z leżakami. Może to być więc idealne miejsce na relaks i słuchanie muzyki podczas pobytu. Goście, którzy nie są narciarzami, mogą bezpłatnie wybrać się na panoramiczne wędrówki z przewodnikiem po lodowcu.

Jazda na nartach latem – Dachstein

Wyciąg narciarski Dachstein Austria i słońce

Lodowiec Dachstein powyżej Ramsau am Dachstein ma płaskie, skierowane na północ stoki zapewniające przewidywalny śnieg. Jednak zasięg narciarstwa alpejskiego w Dachstein w miesiącach letnich zależy w dużej mierze od pogody i warunków śniegowych. Dachstein to międzynarodowe centrum treningowe dla narciarzy biegowych, lekkoatletów i kombinatorów nordyckich. Latem wymagana jest rezerwacja gondoli i można ją łatwo zrobić telefonicznie. Dachstein Skywalk i Dachstein Ice Palace są dostępne dla osób, które nie jeżdżą na nartach. Jednak wiszący most i schody donikąd są bardziej dla najbardziej odważnych. Jedzenie i napoje serwowane są w restauracji Glacier bezpośrednio przy górnej stacji kolejki Dachstein Gletscherbahn.

Les Deux Alpes we Francji

les deux alpes podpisuje logo na śniegu z górami w tle

Les 2 Alpes jest jednym z największych lodowców w Europie i oferuje dostęp do narciarstwa latem na wysokości od 3200 do 3600 metrów. Lodowiec Mont de Lans jest otwarty od końca czerwca do końca sierpnia. Kolejka linowa, gondola, wyciągi krzesełkowe i holowniki dla kombinacji 17 wyciągów narciarskich przewożą narciarzy na przygotowany lodowiec z dziewięcioma niebieskimi trasami, jednym zielonym i dwoma czerwonymi. Snowpark w Les 2 Alpes może nadążyć za lodowcem Saas-Fee ze swoim stylem slopestyle i strefą cool, halfpipe i easy parkiem odpowiednim dla początkujących. Stoki i wyciągi czynne są codziennie od 7:00 do 12:30, a obozy narciarskie odbywają się przez całe lato.

Tignes we Francji

snowboard i narciarz zjazd na czerwonej trasie latem

Lodowiec Grande Motte ma urozmaicony teren – niebieskie, czerwone i czarne stoki. Można do nich dotrzeć wyciągami krzesełkowymi i holownikami. Letni teren narciarski jest czynny od końca czerwca do początku sierpnia i oferuje 20 km tras zjazdowych oraz tereny freestyle, narciarstwo biegowe i restaurację z widokiem. Podróż podziemną kolejką linową Tignes do podstawy lodowca zajmuje mniej niż 10 minut. Jednak dostęp do lodowca zamyka się o godzinie 13:00. Ale to idealny moment, aby zabrać swoje narty na rampy wodne nad jeziorem.

Zermatt w Szwajcarii

freestyler w zermatt szwajcaria z widokiem na Matterhorn

Zermatt jest również otwarty przez cały rok i oferuje aż 21 km letnich tras narciarskich na lodowcu Theodul, najwyższej i największej letniej stacji narciarskiej w Europie. Oprócz tras z gwarantowanym śniegiem, Freestyle Snowpark Zermatt oferuje jeden z najlepszych widoków na tę legendarną górę – Matterhorn. Odwiedzający Zermatt mogą korzystać z różnych opcji letniej szkoły narciarskiej, z wieloma przykładami dobrej formy, dzieląc stoki z trenującymi drużynami narciarskimi. Letnie narciarstwo w Zermatt jest możliwe do południa. Zaleca się, aby narciarze wjechali na górę wcześnie latem, aby uzyskać jak najlepsze warunki.

Opłata Saas w Szwajcarii

opłata saas w szwajcarii lodowisko narciarz wysokie góry ze śniegiem

Lodowiec Allalin oferuje narciarstwo latem i jesienią od połowy lipca do końca października. Wyciągi kursują między 12:00 a 15:00 w zależności od pory roku, ale dotarcie na lodowiec zajmuje godzinę. Więc wstań wcześnie, aby uniknąć błota. 20-kilometrowy szwajcarski teren narciarski, obecnie otoczony lodowcem Zermatt, jest odpowiedni dla zaawansowanych narciarzy i jest szczególnie popularny wśród freestylerów i zespołów wyścigowych. Snowpark posiada halfpipe, kicker, rails, boxy i przejścia we wszystkich kształtach i rozmiarach dla wszystkich poziomów trudności. Zrób sobie przerwę w strefie relaksu z muzyką i sofami. Na lodowcu znajduje się również restauracja i taras słoneczny, na którym serwowane są lunche i piwo.