Podróże i wakacje

Ciesz się wakacjami w domu – wskazówki i pomysły na to, co robić

Wakacje w domu balkony-ciesz się-słońcem

Powody, dla których nie wyjeżdżasz i nie spędzasz wakacji w domu, różnią się w zależności od osoby. Oczywiście decydującą rolę odgrywają tutaj takie czynniki jak pieniądze i czas. Ale spędzenie wakacji w domu nie musi być nudne, bo we własnych czterech ścianach można znaleźć prawdziwy relaks.

Relaksujące wakacje w domu – zalety

Urlop w domu korzyści-oszczędność stresu-podróże

Urlop domowy ma swoje zalety, bo ci, którzy zostają w domu, oszczędzają sobie tego Stres związany z planowaniem wakacji i przygotowań do podróży i może inaczej wykorzystać czas. I to bez korków, opóźnionych lotów, ciężkich walizek czy jet lagów. Nawet słoneczny dzień na balkonie przy zimnym koktajlu i dobrej książce przynosi relaks. A z tymi Wskazówki dotyczące wakacji na balkonach na blogu podróżniczym staje się jeszcze piękniejszy!

Zaplanuj wakacje w domu

Zaplanuj wakacje w domu-zaplanuj-śpij-nie przesadzaj

Nic nie działa bez planowania. Zaplanuj więc codzienną rutynę jak na wakacjach za granicą i pomyśl o różnych pozycjach w programie. Zwróć uwagę na życzenia wszystkich zaangażowanych osób. Nawet wspólne planowanie sprawia, że ​​czujesz się jak na wakacjach. Popularne spanie też nie powinno być przesadne. Relaks, przygoda i różnorodność – tak powinny wyglądać wakacje w domu. Ewentualnie w proporcji 60/40. Poniżej podajemy kilka wskazówek, co możesz robić w domu na wakacjach.

Wakacje w domu z partnerem

wakacje-w-domu-partner-deszcz-escaperoom-exitgames

Dzień wellness: Jak najlepiej zostawić za sobą stres dnia codziennego i zafundować sobie czysty relaks?? Spędź dzień relaksu w spa! Szeroka gama zabiegów i zajęć gwarantuje relaks i dobre samopoczucie.

Wyjdź z gier: Szukasz przygody i emocji? Gry escape na żywo stają się coraz bardziej popularne na całym świecie i gwarantują przygodę na małej przestrzeni. Aby uciec z zamkniętego pokoju, drużyna musi rozwiązać różne zagadki. Gra toczy się w małych grupach, więc możesz zaprosić kilku znajomych do przyłączenia się.

Wakacje w domu – pomysły dla singli

Wakacje w domu same-single-lekcje gotowania

Sporty: Odważ się zapuścić w nieznany teren. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych sportów i zajęć, które gwarantują dobrą zabawę i poprawiają nastawienie do życia. A może na przykład skoki kangoo lub trening taneczny jak Zumba czy Bokwa? Nieznane ruchy stwarzają nowe wyzwania i utrzymują w dobrej kondycji umysł i ciało.

Uczyć się nowych umiejętności: 1-2 tygodnie wakacji w domu nie wystarczą, aby nauczyć się nowego języka, ale można wziąć udział w krótkim kursie lub warsztacie. Co myślisz o zajęciach fotograficznych lub utrwalających szkło? Lub warsztaty biżuterii Fimo?

Klasa kucharska: Poznaj nowych ludzi i nowe przepisy! Są też różne imprezy specjalnie dla singli, które mają tylko jeden cel: zrobić szczęśliwą parę z dwóch samotnych singli.

Wakacje w domu w deszczu

wakacje-w-domu-mandala-maluj-spokój-koncentracja

Gry planszowe: Gry planszowe, karciane lub w kości to świetny sposób na zrobienie czegoś z przyjaciółmi lub całą rodziną przy złej pogodzie. Klasyczne gry nigdy nie wychodzą z mody, a nowe gry są wypuszczane co roku. Wybór jest więc ogromny.

MAJSTERKOWANIE: Tnij biżuterię, zbuduj stół paletowy czy wreszcie naucz się szyć? Deszczowy dzień to idealna okazja, aby zrobić coś pięknego dla siebie lub własnego domu.

Malowanie mandali:  Mandale składają się z geometrycznych kształtów, które tworzą się wokół punktu środkowego. Mówi się, że kolorowanie mandali ma kilka pozytywnych efektów: uspokaja, sprzyja kreatywności i skupieniu.

Wakacje w domu z dziećmi

Wakacje w domu co robić w przedszkolu w ogrodzie

Ogrodnictwo z dziećmi: Natura pobudza naszą wyobraźnię i pomaga się zrelaksować. Jeśli nie masz ogrodu, możesz uprawiać rośliny na balkonie lub parapecie. Dzieci mogą również szybko zainteresować się ogrodnictwem. Co powiesz na mały ogródek ziołowy do kuchni??

Dzień Chemii: Wiele eksperymentów można przeprowadzić prostymi, codziennymi środkami i zaoferować dzieciom nie tylko wiedzę, ale także mnóstwo zabawy.

Wycieczka i piknik: Czysta letnia atmosfera sprzyja piknikowi na polu, w lesie, a nawet we własnym ogrodzie!