Podróże i wakacje

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego oferuje wiele możliwości wypoczynku

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego oferuje wiele możliwości wypoczynku

Bułgaria znana jest ze swoich uzdrowisk z nieskończenie długimi drobnoziarnistymi piaszczystymi plażami. Turystyka kwitnie, każdy znajdzie coś dla siebie – rodziny z dziećmi, młodzież w nastroju imprezowym, a także miłośnicy przyrody, którzy preferują spokojne i relaksujące wakacje. Ale bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego ma znacznie więcej do zaoferowania turystom, a jednocześnie jest znane z wielu różnorodnych możliwości wypoczynku i rozrywki. Wybrzeże ma długość około 380 km, a z ponad 70 plażami i wieloma zatokami stanowi cudowne połączenie morskiego i górskiego klimatu.Tutaj postaramy się przedstawić Ci różne możliwości idealnego wypoczynku na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego: Jak najlepiej dostać się na wakacje??

polecieć do Bułgarii na letnie wakacje

Przede wszystkim i bardzo ważne dla Ciebie wspaniałe wakacje w Bułgarii to transport i podróż. Każde dobre wakacje zaczynają się od bezbłędnej podróży. Wszelkie niedogodności podczas podróży nadają zły ton całemu urlopowi. Dlatego od samego początku trzeba mieć jasne wyobrażenie o tym, jak najlepiej dojechać do miejsca na wakacje, bo z Niemiec (np. Monachium) do Burgas do pokonania jest co najmniej 2000 km.

Jeśli chcesz polecieć do Bułgarii na letnie wakacje, masz do dyspozycji dwa lotniska – lotnisko w Burgas i lotnisko w Warnie. Warna leży na północnym wybrzeżu Morza Czarnego, a Burgas odpowiednio obejmuje południowe wybrzeże. Są to dwa węzły, które zaopatrują całe wybrzeże Bułgarii w turystów i dlatego w sezonie letnim dużo się dzieje. Trzecie lotnisko docelowe w poszukiwaniu bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego znajduje się w stolicy Sofii. Stamtąd autostradą Trakia (A1) jest niecałe 400 km lub 3,5 godziny jazdy samochodem do Burgas.

Autostrada Trakia prowadzi z Sofii do bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego

Możliwe jest również podróżowanie własnym pojazdem, choć trochę wolniej. Koszt wycieczki jest całkiem do zniesienia, nawet jeśli trzeba zaplanować przynajmniej jeden nocleg. Ci, którzy przyjeżdżają własnym samochodem, mają wtedy możliwość swobodnego poruszania się po kraju podczas wakacji i zobaczenia o wiele więcej i odwiedzenia większej liczby miejsc.

Istnieją dwie główne trasy do Bułgarii (ponownie na przykład z Monachium). Pierwsza prowadzi przez Monachium, Wiedeń, Budapeszt, Belgrad, Nisz, Sofię i obejmuje ponad 90% autostrady. Przejazd przez Serbię nie jest niebezpieczny, a obywatele UE mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z kraju tylko z dowodem osobistym. Druga trasa jest nieco krótsza i prowadzi przez Austrię, Słowenię, Chorwację, Belgrad, Nisz, Sofię. Trzecia trasa przez Rumunię nadal istnieje, ale nie jest zalecana ze względu na złe warunki drogowe, brak autostrad i długie czasy oczekiwania na granicach, zwłaszcza przy dwóch mostach z Rumunią w Vidinie i Ruse. Obywatele UE mogą wjechać do Bułgarii z dowodem osobistym lub paszportem na okres trzech miesięcy.

Północne i południowe wybrzeża Morza Czarnego w Bułgarii

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego na północy jest malownicze ze stromymi klifami

Ośrodki turystyki zorganizowanej znajdują się w pobliżu nadmorskich miast Warna (na północy) i Burgas (na południu).

Wybrzeże Morza Czarnego na północy jest malownicze ze stromymi klifami i wąskimi zatokami oraz zapierającymi dech w piersiach widokami, ale piaszczyste plaże są nieco mniejsze, a temperatura wody w morzu jest zawsze o kilka stopni niższa niż na południu. Główne miejsca wypoczynku tutaj to – Sveti Konstantin i Elena, Złote Piaski, Albena i Rusałka (sklasyfikowane geograficznie od Warny do granicy rumuńskiej).

Południowe wybrzeże Morza Czarnego w Bułgarii, piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą

Z drugiej strony w regionie południowym znajdują się znane i ogromne kurorty takie jak Słoneczny Brzeg, Elenite, Djuni itp. Tam można znaleźć piękne, piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą. Oba regiony mają swój ogromny urok i tylko od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Bułgaria ma tak wiele do zaoferowania, że ​​z łatwością znajdziesz to, czego szukasz.

Najbardziej znane miejsca o największej liczbie odwiedzających to Pozycja Desperate Sun na południu i Złote Piaski na północy Bułgarii. Są znani z życia nocnego i wielu różnych lokalizacji imprezowych, a także z zajęć, które odbywają się przez całą dobę, gdzie można się rozpieszczać. Chociaż kurorty te słyną z dzikiego życia nocnego i imprezowania, 70% gości to rodziny z dziećmi. Miejsca są dość duże i jak tylko nie masz hotelu tuż obok dyskoteki, to właściwie nie jest tak głośno. Ale nawet jeśli lubisz imprezy i życie nocne, na pewno spodoba ci się duże kurorty?!

Zarezerwuj wyjazd jako pakiet lub indywidualnie?

Wynajmij prywatny dom wakacyjny nawet z basenem w pobliżu większych kurortów

Pytanie nasuwa się tylko osobom, które liczą na niższą cenę. Indywidualistów raczej nie będą interesować wczasy zorganizowane. Porównanie kosztów nie jest nieciekawe i przemawia głównie na korzyść wakacji, które sam sobie urządzisz.

Jeśli szukasz bardziej przyjaznych rodzinom alternatyw, możesz zorganizować swoje wakacje indywidualnie, wybierając się do niektórych mniejszych ośrodków lub nawet wynajmując prywatny dom wakacyjny z basenem w pobliżu większych ośrodków. Wynajem prywatnego domu lub mieszkania wakacyjnego jest naprawdę praktyczny, ponieważ są one zazwyczaj lepiej wyposażone niż pokój hotelowy i zazwyczaj mają własną kuchnię. Istnieje wiele różnych opcji online oraz liczne wybory i oferty, a przy odrobinie cierpliwości i badań możesz znaleźć i zarezerwować swój wymarzony dom. To pozwala Tobie i Twojej rodzinie uzyskać odpoczynek i relaks, na który ostatecznie zasługują.

Porównanie kosztów (ryczałt w stosunku do indywidualnego) nie jest nieciekawe i przemawia głównie na korzyść wakacji, które sam sobie urządzisz.

Stary kościół w Nesebyrze XII - IX dekada pne

Oprócz letnich wakacji nad Morzem Czarnym w Bułgarii istnieje również wiele innych możliwości wypoczynku rodzinnego, zwiedzania i zwiedzania, turystyki kulturowej, spa i wellness, turystyki miejskiej itp..

Dla zainteresowanych kulturą

Turystyka kulturowa jest w Bułgarii bardzo dobrze rozwinięta. Wszędzie jest tak wiele do zobaczenia i odkrycia. Wszędzie można znaleźć starożytne artefakty, budynki i punkty orientacyjne. Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego to starożytny obszar osadniczy, który był domem dla wielu ludów i cywilizacji. Tracy, Grecy, Rzymianie i Turcy pozostawili tu swoje ślady. W Warnie i Burgas znajdują się muzea historyczne, a na starym mieście w Nesebyrze jest też bardzo ładne muzeum archeologiczne. Najstarsze eksponaty tam pochodzą z XII – IX dekad p.n.e. Ponadto stare miasta, takie jak Nesebyr i Sozopol, które istnieją tylko w Bułgarii, są same w sobie atrakcją kulturalną. Miasto Warna pochodzi ze starożytnej osady trackiej, która później była preferowana jako kurort przez rzymską i bizantyjską szlachtę. Burgas to także miasto z 2000-letnią historią, którą można zobaczyć w licznych muzeach i kościołach.

Turystyka miejska Pomost w Burgas

Turystyka miejska

Innym popularnym rodzajem turystyki jest turystyka miejska. Zwykle praktykuje się go w większych miastach, takich jak Warna i Burgas. Wiele osób wybiera te miejsca, ponieważ są naprawdę łatwo dostępne, bardzo wielofunkcyjne, a czasem nawet lepsze niż mniejsze kurorty. Jednym z głównych powodów, dla których te miasta są tak popularne wśród turystów, jest dostępność. O wiele łatwiej dostać się do Burgas niż np. do Nesebyru. Wiele dróg prowadzi do tych dużych miast i dwóch głównych lotnisk tam położonych.

Rozkwitające miasta portowe mają również życie nocne prawdziwej europejskiej metropolii.

Wakacje w Bułgarii drobny piasek i błękitne morze

Jak już zapewne widzicie, Bułgaria ma do zaoferowania naprawdę różne i wyjątkowe możliwości wypoczynku i turystyki. Ogromna różnorodność bułgarskich ośrodków wypoczynkowych ma wiele do zaoferowania. Indywidualni podróżnicy znajdą tutaj tanie, ale świetne opcje na letnie wakacje w Bułgarii.

Nie wahaj się i znajdź idealne wakacje w Bułgarii, jesteśmy absolutnie pewni, że znajdziesz tam dokładnie to, czego potrzebujesz.

Letnie wakacje w Bułgarii prywatny dom wakacyjny z basenem