Podróże i wakacje

Akcesoria do rowerów górskich – jaki sprzęt MTB zabrać ze sobą?

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe

Niezależnie od tego, czy spędzasz szybką wycieczkę rowerową na jeden dzień, czy długo z dala od cywilizacji w górach, akcesoria do rowerów górskich są nieodzowną sprawą. W tym poradniku zestawiliśmy najważniejsze wyposażenie MTB, które powinieneś mieć zawsze pod ręką podczas wycieczki rowerowej. Jeśli jesteś jednym z tych rowerzystów, którzy są entuzjastami sportu, nasze praktyczne wskazówki dotyczące odpowiednich akcesoriów do rowerów górskich, które zapewnią bezproblemową jazdę na kołach, mogą być bardzo pomocne.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważny telefon komórkowy do podróży rowerowych (1)

Tematem, na którym skupimy się w kolejnych wierszach, jest sprzęt MTB, który powinieneś mieć w plecaku podczas kolejnej wycieczki rowerowej. Odkryj naszą listę najważniejszych rzeczy, których będziesz potrzebować w różnych warunkach.

 Przydatne akcesoria do rowerów górskich

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części rowerowe,

Powrót dobrej pogody i długich dni pozwala zaplanować długo wyczekiwaną wycieczkę rowerową. Z tego powodu sensowne byłoby przygotowanie niezbędnych akcesoriów jako towarzyszy, aby nie przegapić tego doświadczenia. Kontuzje lub jakiekolwiek problemy mechaniczne to tylko niektóre z możliwych przypadków, a jeśli wcześniej nie pomyśleliśmy o niezbędnych akcesoriach do rowerów górskich, poziom adrenaliny nie może tak po prostu wzrosnąć z powodu jazdy. Jeśli więc pamiętasz o kilku kwestiach bezpieczeństwa, możesz uniknąć wielu bólów głowy, a nawet poważnych wypadków.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważny plecak podróżny na rower butelki na wodę

Przede wszystkim pojawia się kwestia rozmiaru plecaka na wymagane akcesoria do rowerów górskich. Najlepiej zabrać ze sobą niezbędne rzeczy, aby bagaż nie stał się zbyt duży i ciężki.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważna wycieczka rowerowa odcinek spożywczy dętka rowerowa butelka na wodę

W związku z tym odżywianie i nawodnienie są niezbędne dla każdego rodzaju kolarstwa górskiego. Kilka butelek wody jest więc koniecznością w Twojej kieszeni. Ponadto zdecydowanie zaleca się poznanie dokładnej lokalizacji niektórych punktów wody pitnej na placu. Nawet jeśli nie planujesz długiej wycieczki, zawsze miej ze sobą coś do jedzenia na wypadek, gdyby wycieczka rowerowa potrwała dłużej niż oczekiwano. Batoniki Granola, bakalie czy orzechy dostarczą Ci najważniejszych składników odżywczych dla tego typu aktywności sportowej. Ponadto produkty te mają długi okres przydatności do spożycia i nie zajmują więcej miejsca niż w małej torbie.

Jakich akcesoriów do rowerów górskich nie powinno zabraknąć?

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe zestaw naprawczy do rowerów

Lista wymaganego sprzętu MTB w plecaku jest kontynuowana wraz z zapasową oponą. W przypadku, gdy objętość bagażu na to pozwala, możesz również zapewnić dwa z nich, szczególnie na długie wycieczki rowerem górskim. Przebite opony często występują na kamienistych trasach lub ekstremalnych skokach. Jako zamiennik dętki rowerowej zestaw naprawczy do roweru jest już obowiązkowy. Pomoce te, zwłaszcza te z gotowym klejem, mogą być szybko użyte na miejscu, gdy opona ma być wymieniona.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części rowerowa pompa ręczna;

Pompka ręczna jest również częścią naszej listy akcesoriów do rowerów górskich. Jest to niezbędne do napompowania opony po naprawie przebicia lub po prostu do regulacji ciśnienia powietrza. Pompka to jedno z akcesoriów do rowerów górskich, które nigdy Cię nie zawiedzie.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części rowerowe narzędzie wielofunkcyjne;

Co więcej, dobry wielofunkcyjny instrument musi znaleźć miejsce w przygotowanym przez rowerzystę plecaku. Kompaktowe narzędzie może, w mniejszym lub większym stopniu, częściowo lub całkowicie rozwiązać wiele problemów podczas jazdy. W zasadzie takie wielofunkcyjne narzędzie powinno być wyposażone w śrubokręt T25 Torx i płaski śrubokręt, klucz imbusowy i ewentualnie również szczypce i nożyczki. Jeśli przyrząd ma również wbudowaną łyżkę do opon, jesteś po bezpiecznej stronie.

Akcesoria do rowerów górskich jako ochrona przed nieprzyjemnymi niespodziankami

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części smarowanie łańcucha rowerowego

Mała butelka smaru do łańcucha może być bardzo przydatna, zwłaszcza gdy na przykład trasa zjazdowa roweru górskiego przecina ciek wodny. W przypadku zakurzonej trasy również rzeczy powinny być dostępne.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części rowerowe dodatkowo

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, możesz również liczyć na dodatkowe części zamienne. Są to zazwyczaj wieszak do przerzutki, wymienne hamulce tarczowe i szprychy rowerowe. Biorąc pod uwagę ich znikomą wagę, narzędzia te są akcesoriami do rowerów górskich, których nie można uniknąć. Przy wielu naprawach przydają się również kleje i opaski zaciskowe.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części rowerowe zestaw pierwszej pomocy

Sprzęt MTB, który musisz nosić w bagażu, nie może obejść się bez apteczki. Tak mała torebka pomieści bandaże, środki dezynfekujące, ręczniki i tak dalej. Dobrym środkiem ostrożności jest również krem ​​przeciwzapalny.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe części rowerowa kurtka przeciwdeszczowa telefon komórkowy światło,

Jeśli będziesz narażony na długie przebywanie na słońcu, koniecznie zaopatrz się w balsam do ust i krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Z drugiej strony, kompaktowa, wodoodporna kurtka jako odzież rowerowa jest również przydatnym akcesorium roweru górskiego, gdy pada deszcz.

akcesoria do rowerów górskich sprzęt mtb ważne trasy rowerowe widok na góry

Na koniec ważne jest, aby mieć naładowany telefon z fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami na rowery górskie i nawigacją. W przypadku kontuzji, awarii mechanicznej lub jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej telefon komórkowy zapewnia pewną dozę ciszy i spokoju podczas jazdy na rowerze.