Podróże i wakacje

7 idealnych miejsc na Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra

Boże Narodzenie i Sylwester za granicą świętują pomysły na różne lokalizacje

Boże Narodzenie i Sylwester to oczywiście idealne miejsce na spędzenie wakacji z dala od własnych czterech ścian. Poza tym wspaniale się pracuje z dniami pomostowymi. Można więc spędzić dwa tygodnie cudownych wakacji w jednym z najpiękniejszych krajów świata – ale niestety jest ich tak wiele. Ale te miejsca 6+1 są w sam raz do spędzenia dni w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Potem są typowe narodowe tradycje na Boże Narodzenie i Sylwestra i dostajesz wiele nowych wrażeń.

Piękne i drogie: Boże Narodzenie i Sylwester na Islandii

Świętuj Boże Narodzenie i Sylwestra inaczej, odwiedź Islandię i wybierz się na wakacje

Boże Narodzenie czy Sylwester na wyspie nie będą tanią zabawą, ale będą cudowne dni, których po prostu nie zapomnisz. Jest rozkładający się promień, który ląduje na świątecznym stole „Kaest Skata” i klasyczny islandzki bagaż Laufabrauð. Za prezenty odpowiada 13 „Mikołajów”, które często żartowały, ale też rozdawały prezenty. Sylwester w Reykjaviku to oczywiście klasyka, ale są też inne piękne regiony, gdzie tradycyjnie można spędzić miniony rok przy ognisku. Dni w okolicach Bożego Narodzenia i Sylwestra można optymalnie spędzić w domu wakacyjnym na Islandii, aby móc świętować własne małe Święta Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie i Sylwester z różnicą: Chiny

Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Chinach Zdjęcie przedstawiające Hongkong w nocy

Podobnie jak w wielu krajach azjatyckich, w Chinach Boże Narodzenie nie jest tradycyjnie obchodzone. Ale na pewno jest dużo „świątecznych rzeczy”, ponieważ jest to taki miły i kiczowaty handel. Więc to spotkanie jest przede wszystkim przyjemne, z jednym lub drugim przyjęciem bożonarodzeniowym. Z drugiej strony Hongkong jest nieco bardziej tradycyjny, gdzie Boże Narodzenie jest również świętem państwowym. Jako wizyta, Hong Kong Ballet z występem dziadka do orzechów jest tak samo częścią Bożego Narodzenia, jak występy muzyczne. Sylwester w Chinach jest tradycyjnie obchodzony bardzo cicho, nawet jeśli 1 stycznia jest świętem państwowym, tradycyjnie Chińczycy świętują Nowy Rok pod koniec stycznia.

Uwaga: w Chinach istnieje wiele stron internetowych, a także Facebook & Co. zablokowana. Jeśli chcesz cieszyć się bezpłatnym internetem na wakacjach, VPN może pomóc, aby klasyczny Kanały mediów społecznościowych mogą być ponownie wykorzystane.

Gorące i piaszczyste: Karaiby

Boże Narodzenie i Sylwester za granicą świętują pomysły na egzotyczne miejsca na Karaibach

Spędzanie Świąt Bożego Narodzenia na plaży może nie dla każdego, ale należy tego doświadczyć. Możesz wybierać spośród klasyków Kuby, Jamajki, Dominikany i Portoryko, na których ustawiono ogromne posągi trzech królów, a także wiele mniejszych wysp. Bez względu na to, którą z dużych lub małych wysp wybierzesz na Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra, temperatury będą wahać się między 25-30 °C. Plaże są oczywiście piękne, ale także różne tradycje, z dala od zimna i śniegu, mogą w szczególny sposób upiększyć Boże Narodzenie i Sylwestra.

Z dużą ilością śniegu i atmosferą: Austria

Świętowanie Bożego Narodzenia i Sylwestra za granicą.Narty w Austrii.Pomysł na ferie zimowe

Bez względu na to, czy czas świąteczny i sylwestrowy spędzasz w Wiedniu, czy wolisz świętować w chacie – zimą zawsze warto odwiedzić Austrię. Oprócz wspaniałej oferty sportów zimowych (narty, wędrówki w rakietach śnieżnych, snowboard itp.) Austriacy oferują wiele tradycji podczas „spokojnej pory”, a przede wszystkim kulinarne przysmaki. Zupa z makaronem, karp, gęś lub gotowana wołowina, którą serwują Austriacy W zależności od regionu, jak tradycyjne potrawy i możesz się doczekać deserów. Wielu wczasowiczów lubi świętować Sylwestra w Austrii w górach, w chacie, a najlepiej z przyjaciółmi i rodziną.

Boże Narodzenie i Nowy Rok w Czechach: Czechy

Święta Bożego Narodzenia w Czechach Wskazówki dla turystów zwiedzających muzea w stolicy

Republika Czeska jest znana nie tylko ze swojej czeskiej tradycji Bożego Narodzenia, ale w okresie Bożego Narodzenia stara tradycja jest jeszcze piękniejsza. Domowe ciasteczka i tradycyjna muzyka na koncertach i uroczystościach publicznych są oczywiście koniecznością. Nie można zapomnieć o wspaniałych jarmarkach bożonarodzeniowych, które po prostu trzeba odwiedzić. W sylwestra pierwszym portem zawinięcia są oczywiście Rudawy, które zimą są domem dla wielu wczasowiczów. Ale także w miastach są czasem bardziej, a czasem mniej tradycyjne uroczystości z tańcem, jedzeniem i wydarzeniami specjalnymi.

Świętuj Sylwestra wcześniej: Australia

Świętowanie Sylwestra w Australii Planowanie ferii zimowych z przyjaciółmi

Australia świętuje Nowy Rok 10 godzin przed Niemcami – tylko Nowa Zelandia (12-12.75) i Samoa (13 godzin) świętują Sylwestra jeszcze wcześniej. Możesz więc świętować Nowy Rok w przytulnym ciepłym +30 ° C i oczywiście świętować także wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia – bez śniegu. Zimą (u nas w miesiącach letnich) pada kilka płatków śniegu, ale Boże Narodzenie i Sylwestra można spędzić na plaży w krótkich spodenkach. Sylwestra w Australii (poza dużymi miastami) nie można obejść się bez fajerwerków, ale w upalny sylwestrowy wieczór są darmowe koncerty i inne wyjątkowe wydarzenia.

Gdzieś w nigdzie: Św. Helena (wyspa)

Spędź Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra na Wyspie Św. Heleny i wynajmij willę z przyjaciółmi

Napoleon i św. Helena powinni być wszystkim znajomi. Trzeba przyznać, że świętowanie Bożego Narodzenia i Sylwestra na wyspie liczącej 4500 mieszkańców może być dużym wyzwaniem dla jednego lub drugiego. Wyspa nie ma prawdziwych atrakcji i nie jest szczególnie duża, ale jest droga. Ale jeśli zawsze chcesz uczcić wymyślne Święta Bożego Narodzenia i wyjątkowy Sylwester, powinieneś zaoszczędzić na wycieczce na Św. Helenę – nawiasem mówiąc, od 2017 roku jest ona dostępna również samolotem.